Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2009., 17:27   #41
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
sad sam vidjela da ti nisam zahvalila ni prokomentirala....
Javlja mi se onda pitanje, nije li potrebno fokusirati energiju (konjukcija) da bi nakon što uđeš u krizu i osvjestiš problem(kvadrat), uspio u potpunosti ili barem dovoljno dobro preuzeti "stvar u svoje ruke"??? Da li osoba koja ima puno kvadrata može osvjestiti problem, ali joj nedostaje volje da ga riješi ili energije(manjak konjukcije)....? Ili je kvadrat jednostavno primora da "izmisli" energiju da riješi problem, pa to onda ublažava efekt nedostatka konjukcije?
Način suočavanja s kvadratima ovisi o tome da li je u pitanju "aktivni" ili "pasivni" karakter no kvadrati se uvijek "moraju riješiti"....a da li na teži ili lakši način ovisi kao i sve u astrologiji (životu) o stupnju samospoznaje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 17:31   #42
shvaćam...
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 14:19   #43
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Osim toga, osobe bez opozicija neznaju reagirati ( nema suprotstavljanja ) u situacijama kada treba nešto odabrati/reagirati. To su - ili / ili - situacije -, što, za razliku, osobama s opozicijama ne predstavlja problem.
Jako zanimljiva tema i malo mi je pojasnila stvari oko prirode konjukcija, kvadrata i opozicija.

Ali, ovo mi nekako nije baš jasno: ja sam uvijek doživljavala osobe s istaknutim opozicijama kao dosta inertne i zakočene (zapravo, upravo zbog te svoje "rastrganosti" opozicijom kao da onda radije biraju "ne-djelovanje").

Recimo, konjukcija sunca i venere u opoziciji sa saturnom - strašna inertnost, pasivnost, neodlučnost, povučenost u emocionalnom životu - ako i želi neku vezu i teži joj, NE DA mu se djelovati i poduzeti nešto.

Zatim npr. opozicija merkura i jupitera - osoba je svakako vrlo inteligentna i drži do visokog obrazovanja, ali joj se NE DA učiti i često će napustiti fakultet. Ili - voli putovanja i razmišlja o njima, ali NE DA joj se putovati (ni pakirati ).
Maelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 11:04   #44
... vezano u aspekt " opozicija ", je li ga nužno trošiti tako da živimo naizmjenice na jednoj i drugoj " strani " opozicije ili je moguće samospoznajom i svojevrsnim fokusiranjem istovremeno trošiti obje strane? Naravno, uz mnogo truda.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 12:17   #45
A kakav je to aspekt paralele deklinacije ? Prvo me zbunilo što su iste planete u aspektu npr konjunkcije i paralele, al to razumijem obzirom da se to odnosi na položaj npr dvije planete na istom stupnju deklinacije (na istoj paraleli deklinacije) - da li moraju biti istovremeno i na istoj paraleli? I okej, ne moraju biti u konjunkciji može i bilo koji drugi aspekt. Zna li netko neki program koji prikazuje baš sve aspekte? I kako se objašnjava ta paralela kao aspekt?

I, da li je netko čuo za Tropics of Capricorn i Tropics of Cancer? Jasno mi je na što se fizički to odnosi, ali ne znam da li vi obraćate na to pozornost i je li vrijedno obraćanja pozornosti u astrološkoj interpretaciji?

Zadnje uređivanje .calexico. : 03.12.2009. at 12:44.
.calexico. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 22:31   #46
Gledajući aspekte opozicije uopće nemam, šteta. Može još malo pojašnjenja, da li nedostatak opozicija daje nekonfrontirajuću osobu tj. bedasta "dobrica"? Povezala sam sa aspektom Sun sguare Saturn Orb+2°34´(spori intelektualni razvoj) pročitah na objašnjenju natalne karte. Valjda se uvrijedih jer završila sam školu, radila u ekonomiji. Bit će da su "drugi" aspekti bolji.
Jedino me nervira Saturn u II kući, po aspektima nikakve sreće od njega.
Sad sam na nekakvoj prekretnici, pa da prođem sa što manje ogrebotina.
http://i37.tinypic.com/r9gyo7.png
tajeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 12:28   #47
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... vezano u aspekt " opozicija ", je li ga nužno trošiti tako da živimo naizmjenice na jednoj i drugoj " strani " opozicije ili je moguće samospoznajom i svojevrsnim fokusiranjem istovremeno trošiti obje strane? Naravno, uz mnogo truda.
To bi bilo idealno, ali ne može se to uvijek. Npr.opoziciju kroz 4 i 10 kuću bilo bi idealno trošiti kroz posao(10.k) u domu(4.k), kroz 5 i 11 spojiti zajedno ljubav i prijateljstvo u jednoj osobi, kroz 2 i 8 zarađivati od nasljedstva,itd.. Nekad se to može istovremeno a nekad ne, onda živimo opoziciju kako nam okolnosti dopuštaju. Ali smisao života je u rješavanju opozicije(tko je ima), pa kad to učinimo postanemo puno sretniji i produktivniji
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 12:33   #48
Quote:
tajeovo kaže: Pogledaj post
Gledajući aspekte opozicije uopće nemam, šteta. Može još malo pojašnjenja, da li nedostatak opozicija daje nekonfrontirajuću osobu tj. bedasta "dobrica"? Povezala sam sa aspektom Sun sguare Saturn Orb+2°34´(spori intelektualni razvoj) pročitah na objašnjenju natalne karte. Valjda se uvrijedih jer završila sam školu, radila u ekonomiji. Bit će da su "drugi" aspekti bolji.
Jedino me nervira Saturn u II kući, po aspektima nikakve sreće od njega.
Sad sam na nekakvoj prekretnici, pa da prođem sa što manje ogrebotina.
http://i37.tinypic.com/r9gyo7.png
Nedostatak opozicije prvenstveno znači da nemamo svijest o drugome(jer opozicija predstavlja odnos ja-ti). Sa opozicijom možemo sagledati stvari i ljude sa svih strana, a bez nje smo fokusirani pretežno na sebe. Opozicija može donijeti ili totalno razumijevanje neke situacije ili osobe, ili sukob i odvajanje od toga. Ljudi sa puno opozicija više su svjesni situacija i ljudi oko sebe nego ljudi bez njih, oni teže to sagledavaju ali se zato bolje koncentriraju na sebe i svoje potrebe(i to naročito ako imaju više konjukcija)
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 18:13   #49
hvala na odgovoru
tajeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 11:59   #50
... vezano uz aspekt opozicije - postoji li razlika u ispoljavanju aspekta kada su planete u opoziciji same po sebi dobro postavljene ( primjerice jedna u sjedištu, druga u egzaltaciji ), a zajedno u opoziciji, u odnosu na situaciju kada su planete loše postavljene ( primjerice jedna u padu, druga u izgonu ), a obje u opoziciji?

Da malo približim pitanje praksi - je li podnošljivija primjerice opozicija Ve(Tau)180Ur(Sco) u odnosu na nekakvu kombinaciju loše postavljenih planeta?

Zadnje uređivanje 12.kuća : 26.03.2010. at 12:42.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 22:04   #51
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... vezano uz aspekt opozicije - postoji li razlika u ispoljavanju aspekta kada su planete u opoziciji same po sebi dobro postavljene ( primjerice jedna u sjedištu, druga u egzaltaciji ), a zajedno u opoziciji, u odnosu na situaciju kada su planete loše postavljene ( primjerice jedna u padu, druga u izgonu ), a obje u opoziciji?

Da malo približim pitanje praksi - je li podnošljivija primjerice opozicija Ve(Tau)180Ur(Sco) u odnosu na nekakvu kombinaciju loše postavljenih planeta?
Naravno da postoji. Npr. Sunce u lavu 180° Saturn u vodenjaku će "manje štetiti" nego npr. obrnuta pozicija.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 22:50   #52
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Naravno da postoji. Npr. Sunce u lavu 180° Saturn u vodenjaku će "manje štetiti" nego npr. obrnuta pozicija.
... znači, kod Ve u Biku 180° Ur u Škorpionu jednostavno je potrebno podjednako " trošiti " obje strane jer svaka sama za sebe dobro funkcionira, a polarnost koja postoji jest ono što unosi neravnotežu na kojoj je potrebno raditi? Zapravo se sve vrti oko postizanja stanja ravnoteže, zar ne?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 00:49   #53
Ako su dvije planete u kvadratu,npr. pluton kvadrat sunce znači li to da plutonu nedostaje "sunčevih" obilježja? A trigon znači neko ujedinjenje planeta?
ERIKA 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 01:17   #54
Quote:
ERIKA 2 kaže: Pogledaj post
Ako su dvije planete u kvadratu,npr. pluton kvadrat sunce znači li to da plutonu nedostaje "sunčevih" obilježja? A trigon znači neko ujedinjenje planeta?
.
I kvadrat i trigon su aspekti, a pojam " aspekt " predstavlja odnos između planeta ( ili određenih točaka ).
Kvadrat je neskladan aspekt koji stvara napetost između energija planeta pa je potreban trud da bi se takav odnos " savladao ".
Trigon je skladan aspekt koji potiče sklad među energijama planeta koje su međusobno u trigonu pa se je sa takvim aspektom " lakše " nositi.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 16:44   #55
Imam problem koji me muči a nitko mi ne zna dati odgovovor na njega:kako se gleda kad je u natalu trigon,a u tanzitima koji čine taj isti aspekt je u kvadratu,kako se tada gleda na taj aspekt i natalnu kartu?
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 17:53   #56
Wink

mene muci ovo:na skoro svi astro software-ima mi je Saturn neaspektiran,osim na astrodienstu i canopusu,tamo mi pokaze sextil s Merkurom,orbisa 6(ja smatram da je to preveliki orbis za sextil,tim vise sta se ne radi o Suncu i Mjesecu) i inkonjukciju s Mjesecom,skoro egzaktnu...e pa ja sam pitala curu koja se bavi astrologijom dal inkonjukcija igra vaznu ulogu medju aspektima..ona mi je rekla da ikonjukcija djeluje samo onda kad te dvije planete povezuje 3.planet,koji je u aspektu sa njima,jer inkonjukcija inace povezuje planete koje su jedna drugoj "skrivene"...ta treca planeta u mojoj karti bi bila Merkur,jer mi radi kvadrat sa Mjesecom,al mislim da i ne sextil sa Saturnom,zbog prervelikog orbisa...dal to onda znaci da ta inkonjukcija ne djeluje kod mene?
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 22:14   #57
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
mene muci ovo:na skoro svi astro software-ima mi je Saturn neaspektiran,osim na astrodienstu i canopusu,tamo mi pokaze sextil s Merkurom,orbisa 6(ja smatram da je to preveliki orbis za sextil,tim vise sta se ne radi o Suncu i Mjesecu) i inkonjukciju s Mjesecom,skoro egzaktnu...e pa ja sam pitala curu koja se bavi astrologijom dal inkonjukcija igra vaznu ulogu medju aspektima..ona mi je rekla da ikonjukcija djeluje samo onda kad te dvije planete povezuje 3.planet,koji je u aspektu sa njima,jer inkonjukcija inace povezuje planete koje su jedna drugoj "skrivene"...ta treca planeta u mojoj karti bi bila Merkur,jer mi radi kvadrat sa Mjesecom,al mislim da i ne sextil sa Saturnom,zbog prervelikog orbisa...dal to onda znaci da ta inkonjukcija ne djeluje kod mene?
Egzaktna inkonjunkcija radi itekako...ali ti pruža mogućnost da je rešiš tako što možeš da prilagodiš planete jednu drugoj.
Tako bi ti mogla da prilagodiš svoja osećanja razumu i racionalnošću, i na taj način izbegneš osećanja depresije i potištenosti.

Što se sextila tiče, svašta može da radi, a najbolje bi mogla da utvrdiš ako pokušaš kod sebe da pronadješ i prepoznaš, da li si sklona dubokoj koncentraciji, da li imaš sposobnost da razmišljaš "hladne glave" i da si prilično ubedjena u to što misliš i da li ti treba vremena da o svemu dobro razmisliš ili donosiš odluke na prečac?

Najbolje objašnjenje o tome da li neki aspekt postoji ili ne dobija se kroz odgovore na to da li taj aspekt propoznaješ u svojoj karti ili ne..
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 23:20   #58
Aspekt merkur kvadrat pluton mi je izostavljen na početnoj strani gdje pišu glavni aspekti - orbis je 7,aplikacijski. Jel ga trebam uzeti u obzir?
BELIRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 00:32   #59
Quote:
BELIRA kaže: Pogledaj post
Aspekt merkur kvadrat pluton mi je izostavljen na početnoj strani gdje pišu glavni aspekti - orbis je 7,aplikacijski. Jel ga trebam uzeti u obzir?
Uzmi.


P.S. Evo sam pogledala tvoju kartu i vidim da je taj aspekt uredno ucrtan u karti i označen u tablici.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 01:05   #60
a sta imas od

tog kad ti te benefike u 12. niko ne primjecuje jer su skriveni ili za druge filigrani
da ih nasludjuju ali ne mogu pipati,osjetiti
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.