Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2011., 19:14   #141
Pa pitaj ga da ti pokaze ponude. Kud ces odmah prijavljivat
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 21:10   #142
Quote:
Ivanzg kaže: Pogledaj post
p.s. on trazi potpise od stanara za promjene al ne kaze po kojoj cijeni i tko je izvođac. (zar nebi trebao skupiti barem 3 ponude pa da svi biramo?)

Meni su rekli da predstavnik moze raditi prakticki bilo sto, samostalno raspolagati novcima iz pricuve itd.

Sto napraviti ? Smijeniti ga.
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 22:33   #143
Nebi bas reko da moze radit sta hoce... prije sam zivio u Španskom i za svaku obnovu zgrade je predstavnik dao 3-5 ponuda od par izvođađa pa da izaberemo... mislim da tako mora a ne po svom ko njemu paše.
 
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 22:56   #144
Quote:
Ivanzg kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje

Predstavnik stanara na našoj zgradi stvarno radi :9 ali... promijenio je liftove u 7 ulaza, stavio video nadzor za isto tako 7 ulaza, promijenio ulazna vrata na svim ulazima ali nije nikome dao nikakvu ponudu pa da stanari zaberu tko bi to radio nego sve radi na svoju ruku. Iskreno smunjam da frajer sebi ubire finu proviziju od određenih tvrtki koje su to radile po pitaj Boga kojoj cijeni. Dali ga nekome mogu prijavit da se to istraži? Hvala

Pozz iz V. Gorice

p.s. on trazi potpise od stanara za promjene al ne kaze po kojoj cijeni i tko je izvođac. (zar nebi trebao skupiti barem 3 ponude pa da svi biramo?)
Svugdje, ali ama baš svugdje je ista priča.

Naravno da sebi uzima lovu, jasno je kao dan.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 18:57   #145
Imam pitanje u vezi odjave člana kućanstva. Sestra i muž su odselili od nas u krajem 8 mj., i moja mama je to rekla predstavnici da ih se skine sa računa za vodu. Rekla je to odmah na početku mjeseca. Danas dolazi račun za 10 mj., i naravno broj članova nije smanjen . moja mama odlazi do žene sa računom i ova njoj prosere da to tako vodovod radi, da skidaju ljude sa popisa tek nakon mjesec dana. Wtf?
Ovdje piše nešto sasvim suprotno http://www.vio.hr/default.aspx?id=82
I kaj da sad radimo?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 19:12   #146
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
I kaj da sad radimo?
Javite sami promjenu broja članova Vodovodu.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 19:17   #147
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Javite sami promjenu broja članova Vodovodu.
Definitivno, ali svejedno ostaje račun koji moramo platit. A sve mi se čini da koza nije ni prijavila. Baš ću ih pitat sutra.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 19:33   #148
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Definitivno, ali svejedno ostaje račun koji moramo platit. A sve mi se čini da koza nije ni prijavila. Baš ću ih pitat sutra.
Plaćanje već ispostavljenog računa se ne može izbjeći.

Postoji mogućnost da Vodovod promjenu broja članova dozvoljava samo uz ovjeru pečatom zgrade (tj. uz riječ Predstavnika).
Neke zgrade to imaju, neke ne, ovisi o tome je li Predstavnik tražio.

U tom slučaju treba izjavu ovjeriti kod javnog bilježnika, pa ju tako opet prihvaćaju i mimo Predstavnika.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 19:38   #149
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Plaćanje već ispostavljenog računa se ne može izbjeći.

Postoji mogućnost da Vodovod promjenu broja članova dozvoljava samo uz ovjeru pečatom zgrade (tj. uz riječ Predstavnika).
Ali nije ona to prvi put radila, predstavnica jel. I ona kaže da je sve napravila ali eto Vodovod ima takav sistem, što meni nema smisla.
Budem to sredila sutra. Hvala.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 11:58   #150
Problemi sa upraviteljem

Pozdrav! molila bih vas za pomoć... situacija: firma je vlasnik poslovnog prostora u jednom kompleksu. Ganjamo Upravitelja da nam dostavi Međuvlasnički ugovor,Ugovor o Upravljanju, i specifikaciju promjene vlasnika... da li je nama upravitelj dužan tu dokumentaciju dati? susjed koji je upravitelj nam je rekao da jest, ali mene zanima na koji zakon da se pozovem, da imam "podlogu".
također smo ga tražili popis dužnika zajedno sa "fazama" u kojima su sporovi (ako su se pokrenuli za neplaćanje pričuve) za što kaže da nije ovlašten to dati...
stalno se poziva na neki Savjet suvlasnika ali mi nemamo pojma tko ga sačinjava- oni kao imaju sve podatke o promjeni vlasnika, a ugovor o upravljanju i međuvlasnički ugovor bi nam kao trebao dati prijašnji vlasnik prostora, na sve što tražimo nalazi izgovor....
dostavio nam je samo financijsko izvješće koje nema smisla jer je po njemu kompleks u minusu gotovo tri milijuna kuna, na njemu je navedena naknada upravitelju i troškovi rada teh,.službe u iznosu od 0 kuna, što bi reklo da radi zabadava, u što čisto sumnjam... i to izvješće smo čekali mjesec dana, zbog čega sumnjam da nije realno, već da su ga "malo" ušminkali...
jel mi možete reći na temelju čega , kojeg zakona da ga pritisnemo da nam dostavi te dokumente? da se prestane "vaditi" na Savjet suvlasnika?
LadyNot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 17:15   #151
evo da vam ja pokusam odgovoriti na vas post ukoliko sam ga dobro razumijela
sve dokumente ima UPRAVITELJ (koji je neka firma) i PREDSTAVNIK STANARA(koji je fizicka osoba ).Oni vam moraju barem pokazati ako ne i fotokopirati sve dokumente.Duznike nitko po zakonu nesmije javno predstaviti.Oni moraju biti tuzeni u roku 3 g.jer ce u suprotnom sve otici u zastaru.Da sam na vasem mjestu otisla bih u tu firmu koja upravlja zgradom i sva trazila ukoliko mi predhodno to isto neda ovlastenik stanara.sretno
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 20:17   #152
Tko postavlja prinudnog upravitelja zgrade? Pravnik JLS kaže da se predaje tužba na sud, odvjetnici tvrde da ga postavlja jedinica lokalne samouprave.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 20:54   #153
Zanima me mišljenje nekoga tko je imao isti problem(ako je imao).Naime,prije 7. godina počeo mi je prokišnjavati krovni prozor u stanu koji je već kod samog useljenja bio sumnjiv.Imao sam godinama problem s prokišnjavanjem,došlo je bezbroj majstora poslanih od strane upravitelja,naplatilo popravke i svaki put je bilo sve gore i gore.Sljedeće godine,2005.napokon samo smijenili nesposobnog predstavnika i upravitelja te je nekolicina stanara izabrala novog upravitelja i još nesposobnijeg predstavnika koji je to ljeto odlučio kao konačno riješiti moj problem s prozorom.Pozvao je svoju ekipu,oni su promijenili nekoliko limova,naplatili to na teret zajedničke pričuve,prikazali to kao trošak od nekoliko tisuća kuna i nestali.Sve je bilo dobro do prve kiše dok prozor doslovno nije procurio iz svih kuteva i imao sam poplavu u stanu.Zovem ekipu koja je to radila,oni tvrde da je sve u redu,na jesen odlučim sam promijeniti prozor.Zovem majstore iz Veluxa na svoj trošak,izaberem i platim prozor,ljudi postave novi,manji prozor i danas nemam nikakvih problema.Nedavno sam se konzultirao sa pojedinim susjedima koji su na teret zajedničke pričuve,dakle nas suvlasnika,u potpunosti rješavali takve probleme.Znači,mijenjali su kompletnu stolariju na teret zajedničke pričuve dok sam ja novi prozor platio iz svog džepa iako redovito plaćam mjesečno zajedničku pričuvu.Također sam se savjetovao s pravnicima i stručnjacima iz područja stvarnog prava koji su mi rekli da imam pravo tražiti povrat novca za prozor čiju sam kupovinu i troškove sam snosio jer se iz sredstava pričuve sanira sve što je ugrađeno po projektu u fazi izgradnje objekta pa tako i krovni prozor,samo mi nisu rekli na koji način mogu ostvariti povrat novca jer se u praksi nisu susreli s mojim slučajem.Zanima me je li tko od vas imao isti problem,je li ga uspio riješiti te mogu li kazneno odgovarati predstavnik suvlasnika i upravitelj koji su očito godinama izvlačili novac iz zajedničke pričuve navodno popravljajući moj krovni prozor.Hvala

p.s.Upravitelj zgrade je stambeni servis Poslovni centar d.o.o Zagreb.U zgradi već skoro desetljeće ništa ne funkcionira,brave na svim vratima u zgradi su demolirane kao i na smećari,hodnici išarani i prljavi te se u njima skupljaju huligani i puše marihuanu,štekeri su uništeni,krov od zgrade prokišnjava u šupe,a predstavnik suvlasnika tvrdi da ništa ne može zbog dvije mnogobrojne(tzv.socijalne) obitelji u zgradi.Također stalno tvrdi da nema i da nedostaje novaca od stambene pričuve iako nikad ne podnosi financijsko izvješće.
__________________
Doviđenja,i hvala za sve one ribe

Zadnje uređivanje Drveni Mario : 14.05.2012. at 21:13.
Drveni Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:08   #154
U načelu je moguće prozorsku stolariju uključiti u Međuvlasnički ugovor i održavati iz zajedničke pričuve, ali bi ta pričuva onda bila možda i 10kn/m2.

Upravitelji se brinu o krovu, o prozorima samo ako su od zajedničkog prostora (stubišta). Krovni prozor privatnog stana se može tumačiti kao jedno i drugo.

U svakom sl. prije nego ste sami krenuli u radove trebali ste građevinskog vještaka da verificira stanje. Ovako, nakon zamjene, nedokazivo je da je bila neophodna.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:23   #155
Zašto bi angažirao građevinskog vještaka za verifikaciju prozora koji prokišnjava i curi kao da ga nema ako je susjeda,dva stana dalje od mene bez angažiranja vještaka,na teret zajedničke pričuve dobila novi krovni prozor????Nakon promjene prozora u njenom stanu,iznos mjesečne pričuve ostao je isti,minimalan,kakav je i danas.Ja nisam prozor mijenjao iz hira,nego zbog toga što je to bilo neizdrživo i nakon što sam nekoliko puta imao dizanje parketa upravo zbog curenja krovnog prozora.Sve su to znali i upravitelj i predstavnik,ali su odbijali zamijeniti taj prozor.Bio sam to prisiljen napraviti o vlastitom trošku zbog svog mira i sigurnosti.
__________________
Doviđenja,i hvala za sve one ribe

Zadnje uređivanje Drveni Mario : 14.05.2012. at 21:57.
Drveni Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 07:29   #156
Quote:
Drveni Mario kaže: Pogledaj post
Zašto bi angažirao građevinskog vještaka za verifikaciju prozora koji prokišnjava i curi kao da ga nema ako je susjeda,dva stana dalje od mene bez angažiranja vještaka,na teret zajedničke pričuve dobila novi krovni prozor????
Verifikacija je potrebna da postoji dokaz prethodnog stanja. Inače bi svatko mogao samostalno ući u bilo kakve radove u svom privatnom dijelu i naknadno tražiti novac iz Pričuve tvrdeći da je stanje bilo neizdrživo.

Quote:
Drveni Mario kaže: Pogledaj post
Sve su to znali i upravitelj i predstavnik,ali su odbijali zamijeniti taj prozor.Bio sam to prisiljen napraviti o vlastitom trošku zbog svog mira i sigurnosti.
Vjerojatno su ga odbijali zamijeniti zato što je prozor privatan a ne zajednički. Ako su to učinili vašoj susjedi, nisu smjeli, time su oštetili zajedničku Pričuvu.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:28   #157
Oštetili su oni zajedničku pričuvu za tisuće i tisuće kuna i nikad neće za to odgovarati.Ponavljam već stoti put da su to učinili!Zamijenili su njen krovni prozor na teret pričuve i najnormalnije taj iznos prikazali kao trošak na sastanku suvlasnika.Apsolutno se nitko nije bunio.Dobro znaju kakvo je bilo stanje s mojim prozorom i bla bla bla bla...
__________________
Doviđenja,i hvala za sve one ribe
Drveni Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 23:40   #158
pa prozori spadaju kao i fasada u zajednicke dijelove zgrade te se ako se tako suvlasnici dogovore moze mijenjati iz sredstava pricuve. ako postoji slucaj curenja vode bilo sa krova ili krovnog prozoraa kao sto navodite, za to nije potreban dogovor nego se izvode hitne intervencije te se to financira iz pricuve. susjeda je imala pravo na krovni prozor iz pricuve (ako je stvarno curio ili ako se natpolovicna vecina slozila sa time) , no imali ste i vi pravo na to. ako naidjete na nerazumnog predstavnika jednostavno ga zaobidjite i idite direkto upravitelju i referentu koji je zaduzen za odrzavanje vase zgrade te njemu iznesite problem.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 19:15   #159
Kod izvođenja radova u mojoj zgradi,bilo redovnih ili izvanrednih,uvijek vrijede dvostruki kriteriji za suvlasnike.Predstavnik,neupućeni penzioner,uvijek se vodi nekakvom ekonomskom računicom uštede kao da je stambena pričuva njegov osobni fond u kojeg novac mjesečno uplaćuje samo on.Mislio sam potražiti pomoć kod upravitelja što bi mogla biti prava avantura jer ne znam gdje se točno upravitelj nalazi.Na uplatnicama nije navedena adresa upravitelja zgrade.Pretragom na internetu pronašao sam upravitelja svoje zgrade koji djeluje na tri adrese i registriran je za različite djelatnosti.Vrlo dobro znam da novca na računu pričuve ne nedostaje iako predstavnik ne podnosi financijska izvješća.Čovjek jednostavno nije upućen u taj posao.Od useljenja,prije 15 godina,u zgradi gotovo ništa nije bitno poboljšano ili sanirano osim krečenja stubišta prije nekoliko godina.Iz toga zaključujem da novca itekako ima.Druga je stvar ako se transferira u privatne džepove u što sam više nego siguran.Krov na zgradi,jedan od rijetkih u Dubravi,prekriven je azbestnim pločama koje su popucale i uništene što je vidljivo u šupama koje plivaju nakon kiše,a zimi na podu možeš lopatom sakupljati snijeg.Nikoga to pretjerano ne brine jer nikome voda ne curi u stan.Susjeda je novi prozor osigurala iz sredstava pričuve dok sam ja to platio iz vlastitog džepa.Ne znam kome da se obratim.Upravitelja ne zanimaju problemi koji se gomilaju u zgradi.Tražiti pomoć od njega ukoliko otkrijem gdje se nalazi možda bi bilo naivno.
__________________
Doviđenja,i hvala za sve one ribe
Drveni Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 22:39   #160
Quote:
Drveni Mario kaže: Pogledaj post
Upravitelja ne zanimaju problemi koji se gomilaju u zgradi.Tražiti pomoć od njega ukoliko otkrijem gdje se nalazi možda bi bilo naivno.

Za pocetak trazi od predstavnika, pa ako ne da od upravitelja, financijski izvjestaj da vidis koliko novaca ima i na sto su se trosili protekle godine.
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.