Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2009., 12:08   #81
Wink

Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
krecem sa autoskolom za par mjeseci, i ovi kvadrati merkura me osim mog osobonog straha jois vise bacaju u uzas
ima li ljudi nade
Ja nisam godinu dana vozila, a ni ne namjeravam. Opasna sam po sebe i druge

Iskoristi sto vise mozes chasove voznje, doplati ako ti treba jos neki dodatni i sve ce biti u redu.
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 12:13   #82
Nemaju te oni šta brinuti. Ali ako se već želiš brinuti baci pogled na tranzitnog saturna koji ti radi kvadrat na marsa koji ti vlada 3. kućom. Ako već moraš ići preporučio bih ti da pričekaš bar dva mjeseca dok je saturn retrogradan i "bježi" od kvadrata sa marsom. Navjerojatnije ćeš zbog toga jednom ponavljati ali mislim da će to biti jedina komplikaciju u tom slučaju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 18:02   #83
krecem u 3 mjesecu sa skolom
kad prodju ispiti na faxu
a dog dodjem do polaganja voznje,bit ce vec 6,7 mjesec
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 11:47   #84
Položila sam vozački tek 08.12.2008.
Iz četvrtog pokušaja.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 01:12   #85
Ne volem crnjake, ali evo jedne na svu sreću i saobraćajne sreće.


Igor Štimac je 28. siječnja 2009. doživio prometnu nezgodu u kojoj je zaista imao sreće.....izjavio je da će taj datum slaviti kao drugi rođendan. Nesreća se dogodila kod Gračaca gdje je sletio u provaliju duboku tridesetak metara. Automobil je potpuno uništen. Nemam sat rođenja Igora, pa je nepoznat raspored polja, a karta je izrađena za sredinu dana: natalna karta


Osim ovogodišnjeg tranzitnog opozita Saturn/Uran, od aspekata vezanih uz saobraćaj evo i nekoliko najvažnijih:

Igor u natalnoj karti ima egzaktnu konjunkciju Merkur/Uran. Napeta veza tih dviju planeta se ubraja u jedan od najopasnijih aspekata kada je promet u pitanju (posebno kada je aspekt vezan uz 3. polje prometa). Napeti aspekt Merkur/Uran u sebi sadrži napetost živčanog sustava, a istovremeno je aspekt potpuno nepredvidivih situacija i situacija koje se ne mogu kontrolirati (posebno onih vezanih uz brzinu).

Konjunkciju Merkur (prometalo)-Uran (katastrofa) nadopunjava Pluton (provalija) te zajedno čine jaki stelij. Također taj stelij je u sekstilu s konjunkcijom Mars/Neptun. U trenutku nesreće tranzitni Markur je bio retrogradan i zajedno s tranzitnim Marsom radio egzaktni trigon na natalnu egzaktnu konjunkciju Merkur/Uran.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 08:24   #86
Baš u vezi te konjunkcije Me-Ur imam pitanje. Dakle, meni je konjunkcija u 11. kući u Strelcu, pravi sekstil s Venerom iz prve, koja je jedan od vladara 3. kuće. Mene niko ne može da natera da uopšte pomislim da se prijavim na vožnju , možda je zbog toga. Živčana nisam i ne volim velike brzine (hvala Saturnu na tome i sekstilu s Venerom). Sad me zanima da li bi trebalo da izbegavam avione kad putujem u inostranstvo jer je vladar 8. upravo Merkur, dakle u 11. u Strelcu, u konj. s Uranom, a vladar konjunkcije je u 12. (povrede, hospitalizacija), ili lupetam?

Samo znam da bih najviše volela da jednog dana vozim avion
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 12:11   #87
zanimljiva tema!!
meni je 3.kuca u Blizancima,vladar Merkur otišao u 6.kucu u Djevici,brine me Merkur radi kavdrat na Uran(u konjukciji s Marsom 9.kuca u strijelcu) jeli to jako lose??
merkur trigon Jupiter(10.kuca u Jarcu)
merkur trigon Neptun (10.kuca u Strijelcu)
merkur sextil Pluton(7.kuca u Škorpionu)
blond-beast is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 19:08   #88
Na šta utječe odabir vozila (osim financijske situacije).....?
Merkur i njegov položaj? Gdje vam je Merkur, šta vozite ili šta bi vozili kad bi mogli?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 21:10   #89
ja imam mars u blizancima u trećoj

brzina vožnja, street race, i kazne
blueangel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 23:36   #90
Quote:
blueangel0 kaže: Pogledaj post
ja imam mars u blizancima u trećoj

brzina vožnja, street race, i kazne
A šta drugo očekivat od Ma u 3.
Merkur u Vodenjaku - puno riskiraš,...ej imaš Ma90So u 12....pazi da te ne bi koštalo glave....
Šta voziš ako smijem pitat?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 23:51   #91
Quote:
blond-beast kaže: Pogledaj post
zanimljiva tema!!
meni je 3.kuca u Blizancima,vladar Merkur otišao u 6.kucu u Djevici,brine me Merkur radi kavdrat na Uran(u konjukciji s Marsom 9.kuca u strijelcu) jeli to jako lose??
merkur trigon Jupiter(10.kuca u Jarcu)
merkur trigon Neptun (10.kuca u Strijelcu)
merkur sextil Pluton(7.kuca u Škorpionu)
bi li meni netko mogao odgovoriti? i ja ludujem za autima,obozavam brzu voznju,imam "tesku" nogu,volim ici na street race,gledati auto utrke,brdo,slalom...bilo sta! i obozavam se ganjati s deckima na kartingu
imam li neki aspekt koji pokazuje tu moju zaluđenost???
__________________
Razgovaraju dvije sarme u želucu. Odjednom kroz jednjak uđe votka, pa još jedanput i tako još tri puta, pa jedna od njih kaže: VANI JE TULUM. IDEMO GORE!
blond-beast is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 00:21   #92
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Na šta utječe odabir vozila (osim financijske situacije).....?
Merkur i njegov položaj?
Najuže gledano: 3. polje (znak na vrhu i planete) najbolje opisuje stav osobe prema vožnji (da li je naklonjena brzoj vožnji ili je pak oprezniji tip) dok Merkur opisuje samo pokretalo (vozilo).

Treba pogledati i smještaj Urana (kao simbola automobila kao modernog stroja koji čovjeku omogućuje lakšu i bržu pokretljivost - danas je i automobil pun elektronike).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 01:45   #93
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Na šta utječe odabir vozila (osim financijske situacije).....?
Merkur i njegov položaj? Gdje vam je Merkur, šta vozite ili šta bi vozili kad bi mogli?
vozim puntica iz 95, bez serva, najslabiji motor. merkur u blizancima u 6. kuci (konjukcija s juznim cvorom i mjesecom, skromno, nema sto ) a vozila bi rado bemvejca

ili ako ne moze bemvejca onda hondu. i ako ne moze hondu onda novog suzuki swifta. ili ako ne moze to onda puga 206
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 01:52   #94
ljudi 5. kuca vam je bitna za voznju, to vam stalno tupim, jer je kuca sunca, a sunce je dirigent, upravljac... svasta mi se dogadja u voznji trenutno dok mi mars tranzitira i sunce i 5. kucu

a slijedom toga je i otac jako bitan za voznju
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:43   #95
Bok svima
evo danas svjez primjer krenuo lijepo na tehnicki pregled auta i kazu gospoda na tehnickom morate auto malo propuhati zbog eko testa!
I tako krenem ja na propuhavanje auta na cesti i onda odjednon motor eksplodira,upravljac i kocnica blokirali se,skoro sam se ubio.
E sad me zanima da li se gornji dogadjaj mogao vidjeti u mojoj astro karti sa tranzitima?
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...kl-u1096749948
damir1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 00:15   #96
Quote:
damir1976 kaže: Pogledaj post
Bok svima
evo danas svjez primjer krenuo lijepo na tehnicki pregled auta i kazu gospoda na tehnickom morate auto malo propuhati zbog eko testa!
I tako krenem ja na propuhavanje auta na cesti i onda odjednon motor eksplodira,upravljac i kocnica blokirali se,skoro sam se ubio.
E sad me zanima da li se gornji dogadjaj mogao vidjeti u mojoj astro karti sa tranzitima?
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...kl-u1096749948
pa naravno da se vidi!
tranzitni uran ti prelazi preko 3.polja,a to nikako nije dobro za vožnju i promet.
uran ti je inače vladar 3.polja,što znači da se i inače trebaš čuvati u prometu,jer sa uranom nikada ne znaš što ti se može desiti.
tranzitno sunce ti je bilo u kvadratu sa natalnim uranom,a tranz.mjesec u konjukciji sa uranom.
uz ovakve aspekte dobro da si izvukao živu glavu!
još dodatna otežavajuća okolnost je to što ti tranzitni saturn radi kvadrat na natalno sunce.

mislim da te je spasilo tvoje sunce u strijelcu,a i nije bilo aspekata između marsa i saturna i marsa i urana,a i sunce ni mjesec nisu bili aflicirani od strane marsa.

nego reci mi,jesi i prijašnjih godina imao takvih nekih događaja u prometu,tj.od kad je tranz.uran ušao u tvoje 3.polje?
ili neku saobraćajku?
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 09:07   #97
Bok,
hvala za dobru analizu i ja samnesto tako si mislio al nisam bio siguran jer sam pocetnik u svemu ovome!
Pa otkako sam kupio ovaj polovni auto a to je bilo negdje 2007 stalno imam neke probleme sa autom a i imao sam i jednu saobracajku.
Imao sam osjećaj kao da mi je neko ukleo auto stalno neke gluposti.
damir1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 15:23   #98
da li neko moze dami objasni moju situaciju...

ja sam Ovan-Lav Mesec u Ovnu
u 3.kuci su mi Saturn i Pluton u Skorpiji,Merkur je u 9.kuci u Biku
u 5.kuci su mi Jupiter i Neptun u Jarcu

e sad u 3.kuci meni Saturn pravi opoziciju sa MC,Venera pravi trine sa Saturnom,Jupiter sextile Saturn...Mesec i Merkur prave opoziciju sa Plutonom,Neptun je u sextilu sa Plutonom,a Pluton je u sextilu sa ASC.

a u 5.kuci izmedju ostalog imam Mesec trine Neptun,Merkur trine Neptun.Neptun trine ASC,Neptun sextile Pluto,Venera kvadrat Neptun,Sunce pravi kvadrat sa Jupiterom.Merkur trine Jupiter,Jupiter trine MC

e da Uran je u 4.kuci u Strelcu i pravi trine sa Suncem u 8.kuci koje je u Ovnu
Mars je isto u 4.kuci u Skorpiji i on pravi opoziciju na MC,sa Venerom je u trine,Mars square ASC..

polozila sam voznju 6.12.2007.
vozim i ok sam vozac,obozavam biti u kolima,volim malo brzu voznju,ali ne preterujem,prosle godine 29.03 sam imala saobracajku i dobro sam izasla sa potresom mozga...nije moja bila krivica...
od kad znam za sebe volela sam da budem profi vozac,ali u zadnje vreme ne znam ni sama ne plasim se, nije me strah,ali desava mi se da s vremena na vreme zalutam bez obzira sto znam direkcije i snalazenje u prostoru...ali nekad

znam da sam se raspisala,ali zasita bi mi znacilo da mi neko kaze sta ovo kod mene znaci ,jer zaista bi mi puno znacilo,uskoro idem na odmor i bicu skoro non stop na tockovima i ja vozim...
hvala unapred
__________________
"Permission to be afraid has been denied"
jovana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 15:28   #99
Što se gleda kod kupnje automobila? Znam da je promet 3 kuća, al da li to vrijedi i za kupnju autobomila?

Obzirom da se auto kupuje na kredit tada gledam aspekte na vladar 8 k da vidim kakva je mogućnost kupnje ?

Hvala
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 18:47   #100
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Što se gleda kod kupnje automobila? Znam da je promet 3 kuća, al da li to vrijedi i za kupnju autobomila?

Obzirom da se auto kupuje na kredit tada gledam aspekte na vladar 8 k da vidim kakva je mogućnost kupnje ?

Hvala
Evo što kaže S.Šestopalov za kupnju automobila:
'...pri kupovini automobila moraju se uzeti u obzir različiti faktori. Krupne nabavke zahtjevaju temeljnu evidenciju svih progresivnih aspekata. Za velike nabavke (auto ili nekretnine), progresije će ukazati na prisustvo financijskih mogućnosti za kupovinu.
Formula nabavke automobila u progresijama sadržaće sledeće elemente:
2.k. +/- 3.k. +/- (8.k.)

2.kuća + 3.k. ukazuje na postojanje neophodnih sredstava za kupovinu automobila. Ali ako je čovek bogat on tim sredstvima raspolaže stalno. U tom slučaju, čoveku se pojavljuje situacija koju ne treba razmatrati samo jednokratno: pri napetim aspektima, njega nezdrživo vuče da nešto kupi ili da negdje uloži novac. Pri takvim aspektima nipošto ne treba kupovati, a kamo li još kupiti krupnu stvar, jer će obavezno doći do neke greške u računici. Čak iako se kupovina obavlja u firmiranoj prodavnici, kasnije će se neizostavno pokazati da nije kupljeno ono što smo htjeli. Može se desiti da je čovek ignorisao neku situaciju. Npr, skoro nov odličan automobil može se voditi kao ukraden. Pri lošim progresijama se prave krupne greške, pune materijalnih troškova. U najboljem slučaju, kupljena stvar će biti preplaćena.
Recimo, glavni uslov smo shvatili: nabavka se obavlja pri povoljnim progresijama. tada se postavlja pitanje: kako da se odabere dan za kupovinu? Da li su važni tranzitni aspekti u horoskopu vlasnika, ili je važan horoskop automobila?
Automobil je stvar za opštu upotrebu, on ne mora dobro da stoji kao ukras, kao kostim ili kaput, i zato tranzitni aspekti prema horoskopu vlasnika u ovom slučaju nisu toliko važni. Naravno, oni ne treba da budu baš sasvim loši, jer bi to moglo označiti probleme određene vrste u trenutku nabavke, sve do ometanja kupovine. Zato ne treba za kupovinu birati najlošije dane.
Važan je i horoskop same stvari. Rukovodeći se time, shvatamo da nije dovoljno samo odrediti dan za kupovinu, već i tačno vreme nabavke te stvari.
Za razliku od kupovine kompjutora, gde uzimamo u obzir samo aspekte jedne planete, u horokopu automobila se mora uzeti u obzir mnogo više faktora. Horoskop automobila se pravi u onom trenutku kada su se prodavač i kupac usuglasili i počeli proces obavljanja formalnosti. Legalizacija dokumenata može potrajati neko vrijeme. Najjednostavniji slučaj je kada dođete u prodavaonicu i kažete: kupiću ovaj automobil....Ipak, trenutkom kupovine treba da se smatra momenat zaključivanja financijskog ugovora. To je početni momenat spajanja sudbine automobila sa sudbinom vlasnika, kada se vlasnik obavezuje da će kupiti auto. Najvažnije je da se to uzima za momenat konačne odluke.
U horoskopu kupovine automobila važno je izbeći oštećujući uticaj malefičnih planeta: Marsa, Saturna, Urana, Neptuna i Plutona. Dobra konfiguracija, pri kojoj bi svih pet planeta bilo dobro aspektovano i pritom bez međusobnih napetih uticaja - predstavlja izuzetnuz situaciju. Obično se treba držati principa najmanjeg zla: odabrati vreme kada te planete ne ulaze u loše aspekte.
Najlošija planeta je Saturn, na drugom mestu je Mars, a zatim po stepenu malefičnog uticaja slede - Pluton, Neptun i Uran.
Očito treba izbegavati napete međusobne aspekte Marsa i Saturna (Mars-metal, Saturn-telo) Oni mogu uslobiti ozbiljne defekte na karoseriji i motoru, koji mogu dovesti do udesa....'
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.