Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 09:57   #441
I ja punim 27 godina pa će mi pbz poceti naplacivati vođenje racuna i mpbz usluge 20ak. Stoga sam potrazio slicne pakete u drugim bankama i pronasao otp studentski paket gdje koliko sam vidio imam sve isto kao u pbz-u, ali bez ikakve mjesecne naknade.
Ima li netko od vas otp paket, i kakav vam se cini?
cunka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 11:21   #442
Quote:
cunka72 kaže: Pogledaj post
I ja punim 27 godina pa će mi pbz poceti naplacivati vođenje racuna i mpbz usluge 20ak. Stoga sam potrazio slicne pakete u drugim bankama i pronasao otp studentski paket gdje koliko sam vidio imam sve isto kao u pbz-u, ali bez ikakve mjesecne naknade.
Ima li netko od vas otp paket, i kakav vam se cini?
Imaš i u Zabi paket za mlade free

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 19:58   #443
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Imaš i u Zabi paket za mlade free

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Za one od 25-29 godina je 7 kn mjesečno.

https://www.zaba.hr/home/paket-za-mlade#pan2
be.redy is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:04   #444
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
Za one od 25-29 godina je 7 kn mjesečno.

https://www.zaba.hr/home/paket-za-mlade#pan2
Ahaaaa sorry na to sam zaboravila.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 08:44   #445
PBZ- studentski paket

Uzeo sam kod pbz- a ovaj studentski paket, pošto nemam prijašnjih iskustava sa bankama. Zanima me oko ovih minusa na tekućem, npr.uzmem neku stvar , odem 200kn u minus, kako se obračunavaju te kamate itd.? Dali je za american express isto..?
nikolanix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:45   #446
Pozz svima.
Uzeo sam taj studentski paket, dobio tekući i žiro račun i amex karticu. Zanima me sada to obračunavanje kamata, šta znači taj odobreni minus od 1000kn na tekućem. Npr. odem u minus 500kn za nešto, vratim taj iznos na račun kroz nekoliko dana, kako će mi se obračunat te kamate, kada i kako? Piše da je kamata 6,40%. Za amex znam da ima limit od 2000kn i da se valjda svakog 9. u mjesecu tereti tekući ali dali na amexu ima isto kamata kada nešto uzmem ili mi samo tereti tekući za taj iznos?
Bio bi zahvalan na odgovorima pošto nemam baš iskustva s tim bankama.
nikolanix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:57   #447
na amex nema kamata osim ako kasniš s plaćanjem. tad se obračunava po zakonskog godišnjoj koja je 7,nešto % godišnje.
za tekući se kamata obračunava zadnji dan u mjesecu. ovo "kako" za obračun kamata, ako sam dobro shvatila što ti nije jasno (iskreno se nadam da ne studiraš ekonomiju ), ide po prinicpu da se za svaki dan koji si u minusu računa kamata na iznos koji si taj dan u minusu. isto je i za pozitivno stanje.
na kraju mjeseca ti se iskažu ukupne aktivne i pasivne kamate.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 19:29   #448
Ok, hvala puno na odgovoru. Nisam na ekonomiji, znam izračunat postotak 😃. To bi značilo da za svaki dan koji sam u minusu npr. 100kn oni mi uzmu 6.4kn ako je kamatna stopa 6.40%.
nikolanix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:10   #449
6.4% godišnje, a ne dnevno.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:27   #450
PBZ studentski start paket

Kako mokry reče. Kamata od 2.336,00% godišnje bi bila onak... malkice pretjerana
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:18   #451
Ja sam preko american uzeo monitor na rate i to me izaslo 1600kn.Dali ja mogu sad i dalje kupovat s american karticom ali ne na rate ili to sve obuhvaca u onih 2000kn limita.
lovvre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:52   #452
Ne, to ti ulazi u taj limit od 2000kn. Kako budeš otplaćivao rate tako će ti se oslobađati limit.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:23   #453
Evo i ja imam taj studentski paket i koristim taj dozvoljeni minus već par godina, no imam par pitanja svejedno:
1. Ove godine punim 25 i isto tako završavam faks - trebam li nakon diplomiranja nešto poduzeti po pitanju tog paketa, tj. sigurno trebam, ali što točno moram otići napraviti u banci?
2. Što će biti onda kada se "ugasi" taj studentski paket, dobivam li neki "upgrade" ili nešto slično, odnosno što će se sve promijeniti? Nakon faksa vjerojatno neću odmah dobiti posao, tj. čeka me stažiranje... Od pbz usluga imam mpbz, mtoken, žiro i tekući te kartice za oboje i amex koji još uvijek stoji u koverti zapečaćen; njega nisam i ne namjeravam koristiti kad nemam neka stalna primanja pa se nisam htjela bezveze samo zaduživati, bila mi je dovoljna ova opcija s tekućim.
3. Ja trenutno imam oko 800kn minusa - pokrivam s vremenom, ponovo trošim i tako u krug lol - no vjerojatno ću uskoro morati napraviti jedan manji medicinski zahvat koji će koštati par stotina kuna i koji se može platiti na rate. Mene sada zanima mogu li ja i dalje to "provući" na rate na konto tog dozvoljenog minusa od 1000kn, iako sam već nešto u minusu na tom tekućem računu; odnosno je li bitno da imam određen iznos rate na tekućem samo u periodu kada će mi teretiti račun za istu ili moram imati čisti račun s 0kn minusa da bih mogla nešto uopće uzeti na rate? I na koliko rata nešto može ići s tim mojim tekućim?

Ja se nadam da ste me pohvatali... Hvala unaprijed!
Guloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:24   #454
Quote:
Guloth kaže: Pogledaj post
Evo i ja imam taj studentski paket i koristim taj dozvoljeni minus već par godina, no imam par pitanja svejedno:
1. Ove godine punim 25 i isto tako završavam faks - trebam li nakon diplomiranja nešto poduzeti po pitanju tog paketa, tj. sigurno trebam, ali što točno moram otići napraviti u banci?
2. Što će biti onda kada se "ugasi" taj studentski paket, dobivam li neki "upgrade" ili nešto slično, odnosno što će se sve promijeniti? Nakon faksa vjerojatno neću odmah dobiti posao, tj. čeka me stažiranje... Od pbz usluga imam mpbz, mtoken, žiro i tekući te kartice za oboje i amex koji još uvijek stoji u koverti zapečaćen; njega nisam i ne namjeravam koristiti kad nemam neka stalna primanja pa se nisam htjela bezveze samo zaduživati, bila mi je dovoljna ova opcija s tekućim.
3. Ja trenutno imam oko 800kn minusa - pokrivam s vremenom, ponovo trošim i tako u krug lol - no vjerojatno ću uskoro morati napraviti jedan manji medicinski zahvat koji će koštati par stotina kuna i koji se može platiti na rate. Mene sada zanima mogu li ja i dalje to "provući" na rate na konto tog dozvoljenog minusa od 1000kn, iako sam već nešto u minusu na tom tekućem računu; odnosno je li bitno da imam određen iznos rate na tekućem samo u periodu kada će mi teretiti račun za istu ili moram imati čisti račun s 0kn minusa da bih mogla nešto uopće uzeti na rate? I na koliko rata nešto može ići s tim mojim tekućim?

Ja se nadam da ste me pohvatali... Hvala unaprijed!
1. Ne moraš ništa napraviti, možeš čekati da napuniš 27 godina i nastaviti plaćati 5 kn mjesečno taj paket. Mislim, službeno bi trebala, ali neće ti nitko doći doma kucati na vrata. Znam brdo ljudi koji su jednostavno dočekali 27. rođendan i tada ti se automatski gasi taj paket.
2. Nema upgradea Jednostavno počinješ plaćati sve te stvari koje imaš po redovnim cijenama. Što će biti dosta više od 5 kn. Npr. tekući račun je 7 kn mjesečno, mobilno i internet bankarstvo 14 kn mjesečno itd. Možeš odabrati od svih tih stvari koje ti trebaju i u banci dogovoriti da ti ugase sve što ti ne treba.
3. O minusima nemam pojma tako da ne mogu pomoći
filips13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:02   #455
Quote:
filips13 kaže: Pogledaj post
1. Ne moraš ništa napraviti, možeš čekati da napuniš 27 godina i nastaviti plaćati 5 kn mjesečno taj paket. Mislim, službeno bi trebala, ali neće ti nitko doći doma kucati na vrata. Znam brdo ljudi koji su jednostavno dočekali 27. rođendan i tada ti se automatski gasi taj paket.
2. Nema upgradea Jednostavno počinješ plaćati sve te stvari koje imaš po redovnim cijenama. Što će biti dosta više od 5 kn. Npr. tekući račun je 7 kn mjesečno, mobilno i internet bankarstvo 14 kn mjesečno itd. Možeš odabrati od svih tih stvari koje ti trebaju i u banci dogovoriti da ti ugase sve što ti ne treba.
3. O minusima nemam pojma tako da ne mogu pomoći
Hvala puno za br. 1 i 2, tako ću i napraviti (pod 1 lol). Ajd ako netko još zna info za ovo 3 i najbitnije, neka javi. Hvala!
Guloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 04:26   #456
Quote:
Guloth kaže: Pogledaj post
3. Ja trenutno imam oko 800kn minusa - pokrivam s vremenom, ponovo trošim i tako u krug lol - no vjerojatno ću uskoro morati napraviti jedan manji medicinski zahvat koji će koštati par stotina kuna i koji se može platiti na rate. Mene sada zanima mogu li ja i dalje to "provući" na rate na konto tog dozvoljenog minusa od 1000kn, iako sam već nešto u minusu na tom tekućem računu; odnosno je li bitno da imam određen iznos rate na tekućem samo u periodu kada će mi teretiti račun za istu ili moram imati čisti račun s 0kn minusa da bih mogla nešto uopće uzeti na rate? I na koliko rata nešto može ići s tim mojim tekućim?
na rate možeš kupovati bez obzira na postojeći minus na tekućem, tako dugo dok si u okviru dozvoljenog minusa.

kad kupuješ na rate, prva rata se naplaćuje točno mjesec dana od kupnje i tako svaki mjesec na isti datum. vodi računa da na tekućem imaš dovoljno prostora da se rata naplati. dakle ako je rata 150 kn, smiješ biti u minusu najviše 850 kn. plus naravno uvijek ostavi da imaš za kamatu na kraju mjeseca.

hoćeš li moći platiti tu operaciju na rate, te na koliko rata, moraš se raspitati kod doktora koji će operaciju raditi. njegova poliklinika treba imati ugovor s PBZ-om za plaćanje na rate i oni određuju na koliko rata može ići otplata.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:18   #457
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
na rate možeš kupovati bez obzira na postojeći minus na tekućem, tako dugo dok si u okviru dozvoljenog minusa.

kad kupuješ na rate, prva rata se naplaćuje točno mjesec dana od kupnje i tako svaki mjesec na isti datum. vodi računa da na tekućem imaš dovoljno prostora da se rata naplati. dakle ako je rata 150 kn, smiješ biti u minusu najviše 850 kn. plus naravno uvijek ostavi da imaš za kamatu na kraju mjeseca.

hoćeš li moći platiti tu operaciju na rate, te na koliko rata, moraš se raspitati kod doktora koji će operaciju raditi. njegova poliklinika treba imati ugovor s PBZ-om za plaćanje na rate i oni određuju na koliko rata može ići otplata.
Hvala puno!

Glede ovog zadnjeg, zasad sam samo gledala na stranici ordinacije (radi se o jednoj zubarskoj usluzi) i samo su postrani uz cjenik navedene kartice tipa Visa, Maestro, American itd. i vidim da imaju opcije do 24 rate. Naravno, još ću ja to tamo na licu mjesta pitati kad/ako bude došlo do toga da mi treba. Nadam se da imaju ugovor s PBZ-om onda, pošto jedino zasad jedino tu Visu od tekućeg imam s kojom mogu nešto na rate...
Guloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 12:33   #458
Pozdrav
Danas sam potpisala studentski paket u PBZu, prvenstveno jer mi je trebala PBZ aplikacija. Naravno, s tim dolazi njihova Amex kartica s dozvoljenim minusom. Zanima me je li ima kakvih posljedica ako ju ne koristim, uopće mi ne treba i ne želim nikakve minuse.
Hvala na odgovoru!
Vanes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 12:37   #459
nema nikakvih posljedica. spremi je u ladicu i zaboravi na nju.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 12:43   #460
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
nema nikakvih posljedica. spremi je u ladicu i zaboravi na nju.
Super, hvala ti!
Vanes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.