Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2008., 18:08   #141
Po čemu se razlikuje HR od RS?..glavni akteri obiju su u Haagu..što mi slavimo 5.8. kad su glavni akteri u zatvoru, a da su među živima i predsjednik i ministar obrane bi bili tamo...što onda slavimo?
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 20:05   #142
iz slobodne

Vojislav Radmilović: Oluja me spasila od smrti
Zbog montirane optužbe da prodajem oružje bosanskim muslimanima, moji sunarodnjaci su me pokušali ubiti
PIŠE NIKOLINA RADIĆ-ANČIĆ/EPEHA

Vojislav Radmilović pušku je zamijenio guslama
Branislav Grgurović / CROPIX
Bio sam u trećem vodu, druge čete IV. brigade srpske vojske i to ne krijem. Ne krijem da sam ratovao na najtežim bojištima na Velebitu, u Kruševu i Bihaću, ali rat je sada za nas Srbe prošlost - kaže 13 godina nakon Oluje Vojislav Radmilović iz Žegara, stočar i predsjednik SKD “Prosvjeta” - Pododbor Žegar.

- Mi se ne smatramo krivima, nama je rat nametnut, a nametnuli su nam ga isti oni koji sada iz SDSS-a koaliraju s HDZ-om, koji nam i sada kroje kapu i imaju visoke dužnosti. Ja sam bio u ratu, ali Tuđman je sve abolirao. Nemam pravo na obnovu kuće, a mogu samo gledati kako prosperiraju oni koji su vodili glavnu riječ u Obrovcu za vrijeme Krajine - veli Radmilović.

On otvoreno navodi imena tih ljudi:

- Aleksa Milić, prijeratni partijski sekretar i direktor u obrovačkom rudniku, u ratu je bio komandant koji me vodio u borbu. Dušan Zelić, sadašnji poglavar u Poglavarstvu Grada Obrovca, direktor Poljoprivredne zadruge “Žegar”, osobno mi je dao pušku da idem na Jasenice i Kruševo.

Žarko Milić je bio Martićev policajac koji me je nebrojeno puta hapsio i u zoru odvodio na front, a sada je komunalni inspektor koji je od Obrovca dobio stan. Stanko Mijić, sadašnji predsjednik obrovačkog SDSS-a i direktor Stočne tržnice u Obrovcu, prodavao je u ratu oružje. Ja sam tada na ime Žarka Gužvice, jer na svoje nisam mogao, u Krupi od njega kupio karabin za 1000 maraka.

Prezirem ‘podrepaše’
Radmilović je duže vrijeme ogorčen na stanje u povratničkoj zajednici i tvrdi da nema što izgubiti. Prezire „podrepaše“ i one koji radi sitnih političkih interesa uništavaju povratak i život Srba u Bukovici.

Njegovi su ga Srbi, kaže, pokušali ubiti tri puta još za vrijeme rata. Jednom su mu auto zasuli s 30-ak metaka, a da nije bilo Momira Alavanje, tadašnjeg zamjenika načelnika policije u Obrovcu, kaže da bi ga ubili pripadnici Arkanovih “Crvenih beretki”.

Momir mu je javio da su krenuli na njega, da će ga ubiti pod krinkom da bosanskim muslimanima prodaje oružje, i on je onda pobjegao. Kako se je često natezao s vojnom policijom i moćnicima stajao na put, bio je u zatvoru i u Benkovcu i u Kninu.

Zbog pjesmice „Druže Tito, samo zovi, letjet ćemo kao ovnovi“ te zato što nije želio ići na front, optužen je za ruganje državi i protudržavnu djelatnost. - Od sigurne smrti ili, u najboljem slučaju, dugotrajne zatvorske kazne spasila me Oluja koja me zatekla u zatvoru i „oslobodila“. Eto, to vam je životna ironija da jednog četnika, kako mene predstavljaju Srbi slizani s HDZ-om, spasi hrvatska oslobodilačka akcija – naglašava Vojislav.

__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 20:23   #143
Vojo Radmiloviću e vala ti svaka čast - da je barem u ovoj napaćenoj Hrvatskoj više tvojih Srba koji su kao ti...
Inače jučer smo dostojno i ponosno u Karlovcu obilježili Dan pobjede, polagali smo vijence i svijeće po grobljima i diljem bivše bojišnice, otišli se pomolit na misu u novu crkvu Presvetog srca Isusovog a kasnije imali smo druženje na Kvaki. Bilo je lijepo opet biti sa svojim generalima ( Crnjac, Česnej ) i drugim zapovjednicima...
Obećali smo si svi skupa još jednom da nikada nećemo zaboraviti one divne ljude koji su dali svoje živote za slobodnu Hrvatsku.

Zadnje uređivanje jeronimo : 06.08.2008. at 21:27.
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 20:35   #144
84 sata za slobodu Hrvata
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 22:35   #145
Quote:
Praznina kaže: Pogledaj post
Kaj si bio u specijalcima??
2. bojna 9. gardijske brigade.
Specijalna policija je nosila akciju na Velebitu, a mi smo im držali desni bok.
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 22:44   #146
replika simbi_os

Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Krajina bez Hrvata? Pa kako se to, pobogu, dogodilo da Krajina ostane bez Hrvata? To mi je nekako vječita zagonetka...
Nisam mogao da ti repliciram na vreme jer si me banovao na pritisak koji su vrsili tipovi koji velicaju ustaski pokret,a o svemu nemaju mnogo pojma,pa tako ni sa tim pokretom.
Vec sam bio napisao jednom da sam rodjeni anti-fasista i da smatram da su partizani bili jedini predstavnici borbe protiv fasizma,a tako cu misliti do groba.Samo pominjanje fasisticke ideologije me odmah,iz momenta,asocira na Hitlerov obilazak Auswitza kad je kroz prozor gledao kako ubijaju plinom majke sa decom,na Musolinija kako posle vatrenih govora skida se go i svira violinu,na sve ustaske i cetnicke zlocine koji su u dobroj meri nastavljeni i u ovom poslednjem ratu.Ne mogu da im ocutim sto je i moja familija bila u II.sv.ratu zrtva cetnicke samovolje,a Srbi smo po nacionalnosti.Razlog je bio odlazak u partizane mog dede 1941.,a za kaznu mojoj su babi oduzeli kravu koja ih je tada bukvalno hranila.Za direktnu posledicu,umrlo joj je od gladi dvoje dece,a u to vreme u Dalmaciji za mnoge porodice kokos,tuka ili prase bilo je nedohvatno bogatstvo.Ovo ti pisem,jer si me bio prozvao <<evo jednog sa glavom i bradom>>.To mozes da pripises nekom drugom,ali nikom iz moje porodice.Inace,cetnik je pripadnik dobrovoljaca srpske nacionalnosti koji su se borili u 19.vijeku protiv Turaka,tako da reci nekom da je cetnik je dokaz neznanja.To sto su mnoge pol.opcije kod Srba se trudile da se tako nazovu-to je njihov uzaludan pokusaj da sebe prikazu u nekom drugom svetlu.nastavicu...
__________________
...zato se i isplati...
KianyRiws is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 22:56   #147
replikaSimba-OS

Sto se tice tvog posta,mogu ti reci da nismo svi u Krajini bili kao Martic ili Babic.Masa nas se tu nasla silom prilika,ne kajem se sto sam bio borac RSK,samo mi je zao sto me u zivotu dopao rat pa sam video i doziveo sve te ruzne stvari.Ti si verovao u svoju filozofiju,a ja u svoju.Napominjem,nisam bio za rat kao resenje,jer mislim da politika treba biti orudje da se poboljsa zivot ljudi,a u rat uci-to je ipak primer lose politike.Definicije tipa kako je poceo ovaj ili onaj,potpuno su netacne,jer za rat je najmanje potrebno dvoje.Gledajuci od 4.8.1991.kad sam poceo sa nocnim seoskim strazama,pa do sredine decembra iste godine,sta se radi u redovima moje vojske,kako se dele rukovodeca civilna i vojna mesta,shvatio sam(sa jos nekolicinom SKOLOVANIH ljudi)da se tako ne moze dobiti rat i da je jedino resenje da se ljudi puste vratiti kucama,pustiti prugu ZG-ST preko Knina i prekinuti automatski sukobe,kako ne bi bilo novih zrtava.Zbog ratnog stanja,koje je inace vrlo opasno i delikatno po sebi,do aprila 92-ge,nisam mogao to javno i reci,a posto sam non-stop bio na prvoj liniji bojao sam se svakakvih kombinacija.Kod nas,kao i kod vas,mnogima je rat bio jedina sansa da preokrenu svoj zivot na bolje,jer do rata nista nisu ni privredili ni korisno napravili u zivotu.Ni skola,ni posao,ni karijera,ni prebijenog filera u zivotu.Takvi su ljudi inace i najopasniji i spremni su da urade sve.Nemaju sta da izgube.nastavicu...
__________________
...zato se i isplati...
KianyRiws is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 23:08   #148
replikaSimba-OS

Posto sam vremenom bio komandir,zbog svoje sklonosti logicnom razmisljanju i ni zbog cega drugog,pozvan sam kod jednog bezbednjaka na razgovor,gde sam posle 5 km peske,trebao reci sta mislim o svemu.Kad sam to uradio(rekao sam ovo sto sam nekoliko meseci ranije i zakljucio)otisao sam bez ikakvog njegovog odgovora.Sledeci dan sam ponovo pozvan gde mi je rekao da <<to znaci da ja nasoj deci nedam da zive tu gde su rodjeni>>.Posto sa budalom nema razgovora,nastavio sam sa cuvanjem svoje linije,a vise vojno nisam napredovao.Kako je godinama islo u tom pravcu kako se i zavrsilo,moralna mi je neka uteha bila da smo nas nekoliko bili u pravu.Svi mi koji smo tako i mislili.posle rata smo iz pakla dosli do pobede,bez icije pomoci resili smi i stambeno pitanje i pitanje posla.Eto,to sam mislio kad sam napisao da,,Krajina bez Hrvata? Pa kako se to, pobogu, dogodilo da Krajina ostane bez Hrvata? To mi je nekako vječita zagonetka..."Ovo ti pisem kao borac -borcu i ne mislim da sam nizasta kriv kao i 90%tih mojih sunarodnika,koji su bili samo igracka u rukama politicara.Uvek kad bude zatrebalo,braniti cu svoj narod,jer on je deo mene i to je jednostavno tako.Krv nije voda.Ni ja tebi ne zameram sto si bio pod svojom zastavom.Nadam se da smo se razumeli,bez uvreda i glupih podmetanja.
__________________
...zato se i isplati...
KianyRiws is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 23:16   #149
Gdje si bio kada je počela Oluja?
Jel možeš opisati sa svoje strane te događaje?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 23:51   #150
Quote:
KianyRiws kaže: Pogledaj post
Posto sam vremenom bio komandir,zbog svoje sklonosti logicnom razmisljanju i ni zbog cega drugog,pozvan sam kod jednog bezbednjaka na razgovor,gde sam posle 5 km peske,trebao reci sta mislim o svemu.Kad sam to uradio(rekao sam ovo sto sam nekoliko meseci ranije i zakljucio)otisao sam bez ikakvog njegovog odgovora.Sledeci dan sam ponovo pozvan gde mi je rekao da <<to znaci da ja nasoj deci nedam da zive tu gde su rodjeni>>.Posto sa budalom nema razgovora,nastavio sam sa cuvanjem svoje linije,a vise vojno nisam napredovao.Kako je godinama islo u tom pravcu kako se i zavrsilo,moralna mi je neka uteha bila da smo nas nekoliko bili u pravu.Svi mi koji smo tako i mislili.posle rata smo iz pakla dosli do pobede,bez icije pomoci resili smi i stambeno pitanje i pitanje posla.Eto,to sam mislio kad sam napisao da,,Krajina bez Hrvata? Pa kako se to, pobogu, dogodilo da Krajina ostane bez Hrvata? To mi je nekako vječita zagonetka..."Ovo ti pisem kao borac -borcu i ne mislim da sam nizasta kriv kao i 90%tih mojih sunarodnika,koji su bili samo igracka u rukama politicara.Uvek kad bude zatrebalo,braniti cu svoj narod,jer on je deo mene i to je jednostavno tako.Krv nije voda.Ni ja tebi ne zameram sto si bio pod svojom zastavom.Nadam se da smo se razumeli,bez uvreda i glupih podmetanja.
Tisuće i tisuće srba su normalno živjeli u dijelovima Hrvatske koje vi niste okupirali, a ti kažeš, "branio sam svoj narod", e pa nisi čovjeće, nisi, ti si sudjelovao u progonu i okupaciji Hrvatskih teritorija, bio si dio vojske koja je ubila preko 15 000 ljudi samo zato što nisu bili srbi.

To ti je činjenica, isto kao što je činjenica, da masa takvih kao što si ti, nikad nije ni za što odgovarala, i danas mirno i normalno žive u Hrvatskoj.

Kažeš branili ste se, no danas vidimo da živite u Hrvatskoj, imate sva prava kao i svi drugi građani Hrvatske, i to nakon što ste nam trećinu države porušili, uništili i spalili, nakon što ste ubili preko 15 000 Hrvata, nakon što ste nekoliko tisuća Hrvata odvodili u logore diljem Bosne i Srbije, ni dan danas se ne zna grob za preko 1 000 Hrvata, preko 35 000 ranjenih preko 60 milijardi ratne štete i nakon svega toga eto vi živite u Hrvatskoj, normalno, sa svim pravima.

Ako je tako danas, i nitko vas sad ne dira, kako bi vi živjeli da se niste "branili"?
Zar ti misliš da bi vas itko dirao, kad vas danas nitko ne dira, nakon svih zvjerstava koje ste počinili?

Davno bi mi bili u EU, bez porušene, spaljene zemlje, sa normalnom ekonomijom, privredom, bez polja i šuma zasijanih minama, bez ratne štete od 60 milijardi dolara, bez vanjskog duga od 40 milijardi dolara, sa prosjekom plaće od 2 000 eura, eto za sve ste to vi krivi, da ste prihvatili Hrvatsku kao svoju domovinu, danas bi mi svi puno bolje živjeli.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 23:53   #151
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Gdje si bio kada je počela Oluja?
Jel možeš opisati sa svoje strane te događaje?
Dopisujte se preko PMa, nije ovo tema o četničkim sječanjima i pustolovinama.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 23:56   #152
Quote:
KianyRiws kaže: Pogledaj post
Sto se tice tvog posta,mogu ti reci da nismo svi u Krajini bili kao Martic ili Babic.Masa nas se tu nasla silom prilika,ne kajem se sto sam bio borac RSK,samo mi je zao sto me u zivotu dopao rat pa sam video i doziveo sve te ruzne stvari.Ti si verovao u svoju filozofiju,a ja u svoju.Napominjem,nisam bio za rat kao resenje,jer mislim da politika treba biti orudje da se poboljsa zivot ljudi,a u rat uci-to je ipak primer lose politike.Definicije tipa kako je poceo ovaj ili onaj,potpuno su netacne,jer za rat je najmanje potrebno dvoje....
Ovo su najpodlije srpske fore, zašto:

1.može li njemački nacist reći da je on imao svoju filozofiju a npr. poljak svoju????
2. može li i njmački nacist reći Poljaku da je za rat potrebno dvoje????

1991. se radilo o ratu u kojem se hrvatska suprostavli srpskom neonacizmu..kako u hr. tako i u bosni.

Prema tome ovim postom podržavaš najpodliju varijantu opravdanja Srba za sve bestidne zločine..tako da se zbog ovakvih postova zgade čovjeku.
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 00:07   #153
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Tisuće i tisuće srba su normalno živjeli u dijelovima Hrvatske koje vi niste okupirali, a ti kažeš, "branio sam svoj narod", e pa nisi čovjeće, nisi, ti si sudjelovao u progonu i okupaciji Hrvatskih teritorija, bio si dio vojske koja je ubila preko 15 000 ljudi samo zato što nisu bili srbi.

To ti je činjenica, isto kao što je činjenica, da masa takvih kao što si ti, nikad nije ni za što odgovarala, i danas mirno i normalno žive u Hrvatskoj.

Kažeš branili ste se, no danas vidimo da živite u Hrvatskoj, imate sva prava kao i svi drugi građani Hrvatske, i to nakon što ste nam trećinu države porušili, uništili i spalili, nakon što ste ubili preko 15 000 Hrvata, nakon što ste nekoliko tisuća Hrvata odvodili u logore diljem Bosne i Srbije, ni dan danas se ne zna grob za preko 1 000 Hrvata, preko 35 000 ranjenih preko 60 milijardi ratne štete i nakon svega toga eto vi živite u Hrvatskoj, normalno, sa svim pravima.

Ako je tako danas, i nitko vas sad ne dira, kako bi vi živjeli da se niste "branili"?
Zar ti misliš da bi vas itko dirao, kad vas danas nitko ne dira, nakon svih zvjerstava koje ste počinili?

Davno bi mi bili u EU, bez porušene, spaljene zemlje, sa normalnom ekonomijom, privredom, bez polja i šuma zasijanih minama, bez ratne štete od 60 milijardi dolara, bez vanjskog duga od 40 milijardi dolara, sa prosjekom plaće od 2 000 eura, eto za sve ste to vi krivi, da ste prihvatili Hrvatsku kao svoju domovinu, danas bi mi svi puno bolje živjeli.

Jao , kako si mu dobro odbrusio

Misliš li da se je zacrvenio ?

Sumnjam, sram mu je nepoznanica vjerojatno kao i ljubav prema domovini- ako ne srca, onda bar rođenja!
ČEKAČ is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.08.2008., 00:11   #154
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Dopisujte se preko PMa, nije ovo tema o četničkim sječanjima i pustolovinama.

Ili se čujte preko RUahttp://www.radista.info/radio_vhf/vh...nit_RU-2_1.jpg
ČEKAČ is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.08.2008., 00:22   #155
Quote:
KianyRiws kaže: Pogledaj post
Posto sam vremenom bio komandir,zbog svoje sklonosti logicnom razmisljanju i ni zbog cega drugog,pozvan sam kod jednog bezbednjaka na razgovor,gde sam posle 5 km peske,trebao reci sta mislim o svemu.Kad sam to uradio(rekao sam ovo sto sam nekoliko meseci ranije i zakljucio)otisao sam bez ikakvog njegovog odgovora.Sledeci dan sam ponovo pozvan gde mi je rekao da <<to znaci da ja nasoj deci nedam da zive tu gde su rodjeni>>.Posto sa budalom nema razgovora,nastavio sam sa cuvanjem svoje linije,a vise vojno nisam napredovao.Kako je godinama islo u tom pravcu kako se i zavrsilo,moralna mi je neka uteha bila da smo nas nekoliko bili u pravu.Svi mi koji smo tako i mislili.posle rata smo iz pakla dosli do pobede,bez icije pomoci resili smi i stambeno pitanje i pitanje posla.Eto,to sam mislio kad sam napisao da,,Krajina bez Hrvata? Pa kako se to, pobogu, dogodilo da Krajina ostane bez Hrvata? To mi je nekako vječita zagonetka..."Ovo ti pisem kao borac -borcu i ne mislim da sam nizasta kriv kao i 90%tih mojih sunarodnika,koji su bili samo igracka u rukama politicara.Uvek kad bude zatrebalo,braniti cu svoj narod,jer on je deo mene i to je jednostavno tako.Krv nije voda.Ni ja tebi ne zameram sto si bio pod svojom zastavom.Nadam se da smo se razumeli,bez uvreda i glupih podmetanja.
S vojničke ti strane ništa ne zamjeram, ukoliko si bio korektan, a vjerujem da jesi obzirom na ovo što si napisao. Čisto s vojničkog gledišta: dvije vojske, bojišnica, pa kom opanci, kom obojci, kako vi kažete.

No, s političkog gledišta, stvari su drugačije. Nije Hrvatska imala teritorijalne pretenzije prema Srbiji, već obrnuto. Nisu Hrvati okupirali državni teritorij Srbije, već je bilo obrnuto. Što se događalo na okupiranom dijelu teritorija, ne moram ti govoriti, ti to i sam jako dobro znaš. Hrvatska je imala svako pravo na obranu, kao i na povratak svog teritorija pod okupacijom. Tako kaže i Povelja UN.
Ja razumijem razočaranje tvoje strane zbog ratnog poraza, no činjenica je da Hrvatska strana nije učinila apsolutno ništa što tvoja strana nije zakuhala.
Pogledaj situaciju danas: granica je gdje jest, ljudi danas normalno idu iz Hrvatske u Srbiju i iz Srbije u Hrvatsku. A sve je to moglo i daleko prije i bez sranja 90-tih. Čak da situacija i nije bila vojno riješena, RSK nikad ne bi postala međunarodnim pravnim subjektom. Nikad, niti za 1000 godina. Jednostavno zato jer je nastala na način suprotan međunarodnim pravnim regulama, kao i samoj Povelji UN.
Danas, jedini zaključak koji se može izvući jest da su Srbija, te srpski vođe u Srbiji i ovdje u Hrvatskoj nanijeli strahovitu štetu upravo vlastitom narodu. Nikad rata ne bi bilo, niti njegovih posljedica, da se nije poželjelo proširiti postojeće granice Srbije. Mi smo bili sasvim zadovoljni postojećim, međunarodno priznatim granicama.

Govoreći o Oluji, nije Hrvatska napravila etničko čišćenje, to su učinili oni koji su svo sranje započeli prekrajanjem granica 91. Također vjerujem da ti je poznato da je upravo iz Knina zapovjeđena evakuacija kompletnog stanovništva RSK. Nije HV nikoga oružjem protjerivala, kako su to tvoji činili 91. To su činjenice. Na žalost, činjenica je i da su u našim redovima postojali pojedinci koji su počinili zločine protiv civilnog stanovništva i time okaljali čast moje države i vojske kojoj i sam pripadam. No, spike kako je Hrvatska počinila etničko čišćenje, agresiju i slične gluposti, samo su gluposti, vjerojatno onih koji i dalje smatraju da RSK ima pravo na postojanje iako za takvo što ne postoji apsolutno nikakvo pravno uporište.

Zanimljiva je stvar koju primjećujem ovdje na forumu. A to je da onima koji iznose takve tvrdnje u diskusijama povijest događanja redovito počinje 95-tom godinom. Kad je 1991 u pitanju, tu je, čini se, nastala nekakva kolektivna amnezija.

Oni koji i danas vjeruju u bajke Miloševića, Šešelja i sličnih likova samo sebi čine štetu, umjesto da se okrenu vlastitoj budućnosti.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 00:35   #156
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Tisuće i tisuće srba su normalno živjeli u dijelovima Hrvatske koje vi niste okupirali, a ti kažeš, "branio sam svoj narod", e pa nisi čovjeće, nisi, ti si sudjelovao u progonu i okupaciji Hrvatskih teritorija, bio si dio vojske koja je ubila preko 15 000 ljudi samo zato što nisu bili srbi.

To ti je činjenica, isto kao što je činjenica, da masa takvih kao što si ti, nikad nije ni za što odgovarala, i danas mirno i normalno žive u Hrvatskoj.

Kažeš branili ste se, no danas vidimo da živite u Hrvatskoj, imate sva prava kao i svi drugi građani Hrvatske, i to nakon što ste nam trećinu države porušili, uništili i spalili, nakon što ste ubili preko 15 000 Hrvata, nakon što ste nekoliko tisuća Hrvata odvodili u logore diljem Bosne i Srbije, ni dan danas se ne zna grob za preko 1 000 Hrvata, preko 35 000 ranjenih preko 60 milijardi ratne štete i nakon svega toga eto vi živite u Hrvatskoj, normalno, sa svim pravima.

Ako je tako danas, i nitko vas sad ne dira, kako bi vi živjeli da se niste "branili"?
Zar ti misliš da bi vas itko dirao, kad vas danas nitko ne dira, nakon svih zvjerstava koje ste počinili?

Davno bi mi bili u EU, bez porušene, spaljene zemlje, sa normalnom ekonomijom, privredom, bez polja i šuma zasijanih minama, bez ratne štete od 60 milijardi dolara, bez vanjskog duga od 40 milijardi dolara, sa prosjekom plaće od 2 000 eura, eto za sve ste to vi krivi, da ste prihvatili Hrvatsku kao svoju domovinu, danas bi mi svi puno bolje živjeli.
Da, ali zaboraljvas da poruke hrvatskih vlasti Srbima 1990 i danas nisu iste, tako da ovo izvlacis iz konteksta. Ta 1990/91 i 2008 nisu iste. Zar treba sad ceprkati i traziti izjave hrvatskih ministara u ono vrijeme ?
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 00:42   #157
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
S vojničke ti strane ništa ne zamjeram, ukoliko si bio korektan, a vjerujem da jesi obzirom na ovo što si napisao. Čisto s vojničkog gledišta: dvije vojske, bojišnica, pa kom opanci, kom obojci, kako vi kažete.

No, s političkog gledišta, stvari su drugačije. Nije Hrvatska imala teritorijalne pretenzije prema Srbiji, već obrnuto. Nisu Hrvati okupirali državni teritorij Srbije, već je bilo obrnuto. Što se događalo na okupiranom dijelu teritorija, ne moram ti govoriti, ti to i sam jako dobro znaš. Hrvatska je imala svako pravo na obranu, kao i na povratak svog teritorija pod okupacijom. Tako kaže i Povelja UN.
Ja razumijem razočaranje tvoje strane zbog ratnog poraza, no činjenica je da Hrvatska strana nije učinila apsolutno ništa što tvoja strana nije zakuhala.
Pogledaj situaciju danas: granica je gdje jest, ljudi danas normalno idu iz Hrvatske u Srbiju i iz Srbije u Hrvatsku. A sve je to moglo i daleko prije i bez sranja 90-tih. Čak da situacija i nije bila vojno riješena, RSK nikad ne bi postala međunarodnim pravnim subjektom. Nikad, niti za 1000 godina. Jednostavno zato jer je nastala na način suprotan međunarodnim pravnim regulama, kao i samoj Povelji UN.
Danas, jedini zaključak koji se može izvući jest da su Srbija, te srpski vođe u Srbiji i ovdje u Hrvatskoj nanijeli strahovitu štetu upravo vlastitom narodu. Nikad rata ne bi bilo, niti njegovih posljedica, da se nije poželjelo proširiti postojeće granice Srbije. Mi smo bili sasvim zadovoljni postojećim, međunarodno priznatim granicama.

Govoreći o Oluji, nije Hrvatska napravila etničko čišćenje, to su učinili oni koji su svo sranje započeli prekrajanjem granica 91. Također vjerujem da ti je poznato da je upravo iz Knina zapovjeđena evakuacija kompletnog stanovništva RSK. Nije HV nikoga oružjem protjerivala, kako su to tvoji činili 91. To su činjenice. Na žalost, činjenica je i da su u našim redovima postojali pojedinci koji su počinili zločine protiv civilnog stanovništva i time okaljali čast moje države i vojske kojoj i sam pripadam. No, spike kako je Hrvatska počinila etničko čišćenje, agresiju i slične gluposti, samo su gluposti, vjerojatno onih koji i dalje smatraju da RSK ima pravo na postojanje iako za takvo što ne postoji apsolutno nikakvo pravno uporište.

Zanimljiva je stvar koju primjećujem ovdje na forumu. A to je da onima koji iznose takve tvrdnje u diskusijama povijest događanja redovito počinje 95-tom godinom. Kad je 1991 u pitanju, tu je, čini se, nastala nekakva kolektivna amnezija.

Oni koji i danas vjeruju u bajke Miloševića, Šešelja i sličnih likova samo sebi čine štetu, umjesto da se okrenu vlastitoj budućnosti.

uvijek sam bila protiv ovih idiotskim smajlica ispod necijeg posta,ali neznam kako bih drugacije potpisala ovako odlican post
voditi rat je jedno...ratovali su i englezi i francuzi i njemci medj sobom,i to relativno skoro...ali,poanta je sto nisu ubijali i klali civile...zato ni nema mrznje medj njima
jedno je ratovati,drugo je ubijati civile...to je ono sto zamjeram srpskom osvajackom ratu...ok...pokusati osvojit neciji teritorij,to sve zemlje pokusavaju kroz povijest,toga je bilo i bice uvijek...ali,brutalna ubojstva i izivljavanje nad civilnim pucanstvom,je nesto,zbog cega su i morali otici iz hrvatske 95
vjerojatno se vodili krilaticom...klin se klinom izbija
visa_sila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 00:43   #158
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Da, ali zaboraljvas da poruke hrvatskih vlasti Srbima 1990 i danas nisu iste, tako da ovo izvlacis iz konteksta. Ta 1990/91 i 2008 nisu iste. Zar treba sad ceprkati i traziti izjave hrvatskih ministara u ono vrijeme ?
Molim te napravi to
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 00:44   #159
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Da, ali zaboraljvas da poruke hrvatskih vlasti Srbima 1990 i danas nisu iste, tako da ovo izvlacis iz konteksta. Ta 1990/91 i 2008 nisu iste. Zar treba sad ceprkati i traziti izjave hrvatskih ministara u ono vrijeme ?
Čeprkaj i traži što god hoćeš, dizanje pobune protiv RH a i sve ono što su ili ste radili za vrijeme te pobune nikako ne možeš opravdati.

Ništa ne izvlačim iz konteksta, to su šture činjenice, i o srbima koji su ostali živjeti na ne okupiranom teritoriju Hrvatske i o onima koji su Hrvatsku uništavali, a hrvatski narod protjerivali zarobljavali i na kraju ubijali.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 00:56   #160
Quote:
ČEKAČ kaže: Pogledaj post
Jao , kako si mu dobro odbrusio

Misliš li da se je zacrvenio ?

Sumnjam, sram mu je nepoznanica vjerojatno kao i ljubav prema domovini- ako ne srca, onda bar rođenja!
PA dobro zašto svaku jebenu temu morate uništavati provokacijama, bez i jedne pametne, smislene i argumentirane rečenice?

Hoćete se prejebavat? Prejebavajte se preko PM-a. Počet ću za ovakva sranja banirati bez da trepnem.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.