Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2015., 19:08   #201
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno bio u Danskoj, tamo imaju "wind farms" di muzu vjetar iz vjetrenjača na svakom koraku. Plaču mi Danci da je to totalno promašen projekt, da ulažu u njih tri puta više nego što dobiju (fgurativno)...
Pitam ih ja odakle im vjetrenjače - "A iz Njemačke"...Nijemci naravno, zadovoljno trljaju ruke...
mislim da seru, imaju oni vestas koji je (ili bio je) najveći proizvođač na svijetu i jedna od najvećih kompanija u danskoj

uglavnom, puno im je isplativije nego nama koji bi sve kupovali
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 19:16   #202
Quote:
.keskin. kaže: Pogledaj post
Svakog ljevosa kojeg poznam i koji mi počne pametovat u kafani o svijetu i kako ga on kuži, jedna od tema je ekologija, i to su ljevosi skužili i vjetroelektrane su "dokaz". Na stranu to šta meni kao laiku koji se ne razumje u efikasnost, taj koncept niza propelerčina na livadi izgleda degutantno i nakaradno. Čuo sam komentare da su to tako velike prevare, te turbine se moraju hladiti i podmazivati, za to služi eko-namirnica zvana ulje, a kako ulje pri takvim uvjetima ima skraćen vijek trajanja, mora se svaki malo mjenjat, znači da se staro ulje mora izbacit van.

Sistem izbacivanja ulja - pod pritiskom suklja van. Nekim čudom padne po livadi na kojoj se taj civilizacijski napredak od izuma nalazi, i onda tu travu pasu neke tamo životinje. Ovo nije anegdota nego je bio prilog o ljudima na Velebitu kojima stoka umire ako se na ispaši približi ovim monumentima ekologije i osvještenja, valjda od ljute trave?

Ali nema veze, meni je toplije oko srca kad netko kaže "vjetroelektrana" jer čujem vjetar, a vjetar je lijep ako nije prejak ugodno pirka jao super dakle sve 5 možespasili smo planetu, ugljen fuj fuj ne.

Ove tvornice gore po sjeveru Njemačke oko Auricha se šire jako. Neka! Malo vitra i spasit ćemo Geu!

Gluposti svi veliki generatori se podmazuju motornim uljem,oni kod nuklearki do onih iz VT.svi generatori se moraju i hladiti na neki način.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 19:19   #203
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
mislim da seru, imaju oni vestas koji je (ili bio je) najveći proizvođač na svijetu i jedna od najvećih kompanija u danskoj

uglavnom, puno im je isplativije nego nama koji bi sve kupovali
i mi imamo svoje VT končar.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 19:26   #204
Quote:
more kaže: Pogledaj post
i mi imamo svoje VT končar.
a jesu u proizvodnji i izvozu ?

čini mi se da je to premali primjer i snaga s obzirom na 'divove' kakvi se danas proizvode.
ukratko naša država ili investitori, pa i znanost, su to propustili i zato kupujemo ovakvu tehnologiju.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 20:07   #205
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
a jesu u proizvodnji i izvozu ?

čini mi se da je to premali primjer i snaga s obzirom na 'divove' kakvi se danas proizvode.
ukratko naša država ili investitori, pa i znanost, su to propustili i zato kupujemo ovakvu tehnologiju.
KONČAR je razvio vjetroagregate od
1 MW i 2,5 MW to su za hrvatske pojmove divovi. veći RH ne tribaju. http://www.koncar-ket.hr/documents/V...+K80+10_12.pdf

graditi VT od 5-8mw je ludost i preseravanje osim u području pasatnih vjetrova
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 20:33   #206
Quote:
more kaže: Pogledaj post
KONČAR je razvio vjetroagregate od
1 MW i 2,5 MW to su za hrvatske pojmove divovi. veći RH ne tribaju. http://www.koncar-ket.hr/documents/V...+K80+10_12.pdf

graditi VT od 5-8mw je ludost i preseravanje osim u području pasatnih vjetrova
dakle proizveli su i veće snage i vjetropark..to nije loše, pretpostavljam da se uvozi krila (kaže 80% domaća komponenta)

najbitnije da to sada izvoze, a čini mi se da nisam našao to da su igdje pogodili posao..odnosno ostali parkovi u hrv. su uvozna tehnologija, zbog ulagača pretpostavljam.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 20:39   #207
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Gluposti svi veliki generatori se podmazuju motornim uljem,oni kod nuklearki do onih iz VT.svi generatori se moraju i hladiti na neki način.
Ne znam ako ti je promaklo, nije diskutablino ulje, nego utjecat na okoliš zbog lokacije ovih estetski lijepih i vidno praktičnih naprava.

Ali nema veze, Černobil, Fukušima itd itd živio Al Gore (u svom privatnom mlažnjaku, taman kad u Excelu računa koliko će ubrat od planiranog poreza na kilometre na godišnjoj bazi, za sve ove nazadne pećinare koji oće vozit motorna vozila i time uništit Geu)
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 22:12   #208
Quote:
.keskin. kaže: Pogledaj post
Ne znam ako ti je promaklo, nije diskutablino ulje, nego utjecat na okoliš zbog lokacije ovih estetski lijepih i vidno praktičnih naprava.

Ali nema veze, Černobil, Fukušima itd itd živio Al Gore (u svom privatnom mlažnjaku, taman kad u Excelu računa koliko će ubrat od planiranog poreza na kilometre na godišnjoj bazi, za sve ove nazadne pećinare koji oće vozit motorna vozila i time uništit Geu)
a ne esteski i ekološki je sagraditi akumulacisko jezero,nuklearnu elektranu,hidroelektranu protočnu TE.VT se gradi na lokacijama di je malo ljudi stupilo nogom i lokacijama di je bog davno rekao doviđenja.i šta to tvoj pastir ima napasati stoku na tuđoj zemlji.ima svoje zemljište i neka tamo napasa svoju stoku.ko je njemu dao pravo da krade travu.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 22:19   #209
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
dakle proizveli su i veće snage i vjetropark..to nije loše, pretpostavljam da se uvozi krila (kaže 80% domaća komponenta)

najbitnije da to sada izvoze, a čini mi se da nisam našao to da su igdje pogodili posao..odnosno ostali parkovi u hrv. su uvozna tehnologija, zbog ulagača pretpostavljam.
izvoze oni generatore to im je i bio cilj.ali strani kupci stavljaju svoj logo.
Ko i ja šta razvijam jedan proizvod.30 tvrtki(osim jedne) u svijetu proizvodi dijelove i pojma nemaju za šta će mi to a ja u kutiju,graviranje,naljepnice i kupcu.Da mi se je ubaciti u UNHCR,UN megabogat sa malo rada.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 04:08   #210
Quote:
more kaže: Pogledaj post
izvoze oni generatore to im je i bio cilj.ali strani kupci stavljaju svoj logo.
Ko i ja šta razvijam jedan proizvod.30 tvrtki(osim jedne) u svijetu proizvodi dijelove i pojma nemaju za šta će mi to a ja u kutiju,graviranje,naljepnice i kupcu.Da mi se je ubaciti u UNHCR,UN megabogat sa malo rada.
Otkupi licencu.

Ili pitaj Greenpeace za prava korištenja, oni će sigurno biti oduševljeni.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 10:06   #211
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
njima se još i isplati zbog vjetrova od oceana, ali isto treba vremena za otplatu i onda eventualno, ako se ne pokvare, imaju i čisti profit..slično je i sa solarnim izvorima.

ulaže se i zbog poticaja i subvencija kwh, stvar politike i opće (izgleda ne utemeljene) panike oko zagrijavanja planete..zanimljivo da je nuklearni lobij tu izgubio rundu ili utrku možda.
Pa jel ti čitaš što sam napisao? Ulažu u njih tri puta (figurativno) više nego što dobiju, pa kako im se onda isplati ?
I oni imaju (kao i Nijemci i Englezi) velike "wind farms" u moru u pličinama, a te koje su u moru su najskuplje i održavanje pojede više nego one proizvedu. To sve plaćaju danski porezni obveznici, e da bi EU bila sretna s količinom "eko-struje", a Njemačka još sretnija količinom prodanih vjetrenjača...

Nijemcima su se isplatile one instalirane jer su poslužile kao investicija u reklamu.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 13:30   #212
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Pa jel ti čitaš što sam napisao? Ulažu u njih tri puta (figurativno) više nego što dobiju, pa kako im se onda isplati ?
sigurno da investitori nisu ludi..subvencije unije za OI, zato im se isplati, isto kao i električni auto što naši potiču a ne proizvodimo ih.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 13:36   #213
Quote:
more kaže: Pogledaj post
izvoze oni generatore to im je i bio cilj.ali strani kupci stavljaju svoj logo.
Ko i ja šta razvijam jedan proizvod.30 tvrtki(osim jedne) u svijetu proizvodi dijelove i pojma nemaju za šta će mi to a ja u kutiju,graviranje,naljepnice i kupcu.Da mi se je ubaciti u UNHCR,UN megabogat sa malo rada.
možda ali pod kojim brandom ako znaš ? (pogledat ću i sam kasnije ako nađem)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 13:39   #214
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Pa jel ti čitaš što sam napisao? Ulažu u njih tri puta (figurativno) više nego što dobiju, pa kako im se onda isplati ?
I oni imaju (kao i Nijemci i Englezi) velike "wind farms" u moru u pličinama, a te koje su u moru su najskuplje i održavanje pojede više nego one proizvedu. To sve plaćaju danski porezni obveznici, e da bi EU bila sretna s količinom "eko-struje", a Njemačka još sretnija količinom prodanih vjetrenjača...

Nijemcima su se isplatile one instalirane jer su poslužile kao investicija u reklamu.
halo kako ti ne razumiš,
oni imaju novca više nego hrvatska korova
imaju nezaposlene radne snage koju moraju hraniti i davati im socijalnu pomoč koji košta državu više nego šta poslodavcu daju subvencija.

realno samo ih košta uvoz jeftinog čelika na tržištu
i bakra u pločama

i riješe problem opskrebe el.energije.

USA,Hrvatska,kanada,rusija,kina imaju lokacija di su izgradili el.mrežu da se prodaje jedan kwh el.energije 10€ ne bi se mreža isplatila za 50 godina.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 13:32   #215
Ja sam prije 2 tjedna kupio električni skuter. Cijena 8000 kuna, državne subvencija 40%. Jako sam zadovoljan. Ide 40 kmh max. autonomija 50 km.
Ali je kineski.
Ne znam da li bi RH mogla raditi takve skutere i da subvencije idu našoj tvornici ??
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 09:17   #216
Mogla bi i Hrvatska raditi el. skutere i još mnogo toga.
Razmisli kome bi to bilo u interesu?
Prvo narodu jer bi se zaposlili, a onda i državi jer bi smanjila izdvajanja za nezaposlene i pri tome povećala prihod od PDV-a i potrošnje.
Gdje su tu i koje koristi imaju političari? - nema ih

Oduvijek je bilo - kada se kupuju đipovi, kamioni ili bilo što drugo za potrebe države da se na deset prodanih jedan uplati na račun posrednika!!
Bogmeč ponekad idu i dva... i kupnja auta na lizing ( preko 10 kom) ide istim principom.

Sada......Kinez s može prodati u RH , ali mu trebaju "posebne" dozvole. To će srediti političari. ( zato se i putuje u Kinu). Kako država ne treba ( eto te el.skutere) onda će promet napraviti narod. Narod će se stimulirati subvencijama iz državne (narodne) blagajne.
Konačno smo došli do toga da kineski radnik ima posla i da se para vrti.

A, ostao je samo da "posrednik" pokupi svojih 10% ...

Za dobrobit RH kao cjeline poticaje i subvencije treba ukinuti jer je to samo fina pljačka državne blagajne ( čitaj naroda).
Kako bi bilo da se Kinezima ( i svim ostalim proizvođačima) postavi uvjet da će skutere prodavati u RH samo , ako ih sklapaju naši radnici?
Bilo bi super jer bi nekolicinu zaposlili, ali ŠTA OD TOGA IMA POLITČAR_POSREDNIK ?
Ništa - zao to i ne hoda.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 10:37   #217
ne isplati se, (što bi drugo mogao biti razlog?)
ostalih faktora, znanja i kreacije, i kapitala, ima..
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 22:19   #218
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja sam prije 2 tjedna kupio električni skuter. Cijena 8000 kuna, državne subvencija 40%. Jako sam zadovoljan. Ide 40 kmh max. autonomija 50 km.
Ali je kineski.
Ne znam da li bi RH mogla raditi takve skutere i da subvencije idu našoj tvornici ??
Zato jer Kinez sve potrebne "sirovine" dobije iz Kine po nižoj cijeni nego bi je dobio poduzetnik u Hr, a tu su i radnici koji u Kini rade za 2500kn mjesečno i time su prezadovoljni, u Hr bi mu psovali mater kapitalističku izrabljivačku i krenuli u štrajk, prekinuli proizvodnju, ne bi mogli isporučiti narudžbe i sve bi otišlo u 3pm. Poduzetnici to znaju pa ni ne skaču u kašetu brokava.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:12   #219
Exclamation

http://gizmodo.com/german-lawmakers-...ium=socialflow
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 14:30   #220
Quote:
laser kaže: Pogledaj post
Dali je moguće da je na vidiku auto revolucija.Ameri su proizveli auto koji sa novom revolucionarnom baterijom ide 180 km na sat i domet oko 170 km.baterije su revolucionarne jer im je vjek trajanja 20 godina a pune se samo 10 minuta.

o autu
http://www.phoenixmotorcars.com/vehi...hoenix-suv.php

o baterijama
http://www.podtech.net/home/2343/alt...ionary-battery

Pozdrav, gledao sam po internetu ( a između ostaloga i na Rimac temi) post gdje postoji oko 20-tak prototipova revolucionarnih baterija koje će se puniti mnogo brže, a trajati i imati autonomiju i do 5 puta više. Znači moguće je. Ako na recimo 60-90 mogu auti već sad ić oko 500 km, onda bi sa onim baterijama išle bar isto toliko ako ne i više na 180. Brzina punjenja je po tom članku 2 puta brže, tako da da, moglo bi biti istina. Lithium air? Tako nešto? Ali ima još alternativa masu njih. Iznenadio me podatak da je to već izašlo, iako ne vidim linkove točne?

Možeš dati opet link, ne radi mi onaj prvi. I ne vjeruj ni tren da električni auti ne mogu primirisati ovima trenutno, to ti je jedan velik lobi koji vuče masu para i normalno da će napadati sve oko sebe koji pokušaju nešto novo, a da im je konkurencija. Danas biti nekome zdrava konkurencija je očito znanstvena fantastika, bez da ti se podmeće. Od zaposlenika po benzinskama, do vlasnika auto industrije, pa do radnika tamo. Naime na 180 ti suvremeni auti gutaju i po 9-25 litara na 100 km (ako ne i više, zavisi koja verzija automobila) pa si ti računaj kakav je i njima domet. I nije bajan jelda? Dakle stotine tisuća ljudi su protiv novih tehnologija, ne daj se obeshrabriti. Probaj mi opet dati linkove ak ti nije problem. Hvala.

Iako gledam nije ni struja jedina tehnologija na koju se proizvode automobili, ima toga još, pogledaj si na Youtube, ima zanimljivih prototipova.
Midfielder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.