Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2011., 09:52   #281
Ma mogu ga nazvati, ali nekako sumnjam u njegove odgovore što se tiče hormona. Čovjek je jako star ali mi je genijalan kao doktor, za osnovne gin stvari. Skužila sam da dosta cura koje pokušavaju zatrudniti one prve nalaze (hormoni, spermiogram, papa, brisevi i ostalo) rade kod svojeg ginekologa, a meni je moj napravio samo papu i briseve, a za dalje me poslao u Petrovu (hormoni, spermiogram, uzv). I onda kad sam nakon hormona išla kod njega po uputnicu za Petrovu (za kontrolu) pokazala sam mu nalaze hormona, on je to nekako letimično pogledao i rekao da ako su vrijednosti unutar referentnih vrijednosti koje su iskazane na nalazu da je onda valjeda sve ok sa hormonima. (U Petrovoj su mi rekli da je Progesteron malo snižen iako je u granicama koje lab navodi kao referentne). Zato mislim da mi neće reći ništa pametno.
A spotting zapravo nije menga?? To je kao neki intro? Obično mi prvi dan kad trebam dobiti bude nešto slično, ali mi već nakon sat, dva procuri prava menga. Ovo mi je prvi ciklus na D, pa nemam pojma kaj očekivati. Koliko dugo može trjati taj spotting?
nestrpljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 09:56   #282
Ha, čuj, ne znam koliko ti dugo može trajati spotting, svaki organizam drugačije reagira na hormone. Meni je od prve kutije Duphastonea sve normalno išlo, dakle menstruaciju dobijem 3-4 dana nakon prestanka uzimanja Duph. (ciklusi 28-29 dana).

Ali, ako ti danas počne ići i krv, onda da, moraš to računati kao 1. dc.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 10:02   #283
Hvala na ogovorima!
nestrpljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 15:57   #284
Pijem vec 3 ciklusa tabletice i super su mi, 15-25 dc, i menstruacija bi dosla nakon par dana. E sad, danas mi je 14 dc i sutra bi trebala pocet opet sa tabletama ali gle cuda danas dobila menstuaciju

Malo sam zbunjena, pa kako idem s tim da mi je sada ipak 1 dc sutra necu krenuti sa tabletama, tako mi se cini najpametnije.

Iduci tjedan sam narucena u ginekologa pa cu vidjeti koja je shema.
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 07:10   #285
Kod mene se izgleda stvarno radilo o spottingu. Iakok mi i dalje kapa ,jutros sam mjerila BT, jos mim je uvijek povisena, pa pretpostavljam da nije menga u pitanju. Cini mi se da bi prvi dan menge BT trebala pasti
nestrpljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 08:16   #286
nestrpljiva, da, bazalna meni obično padne dan prije nego dobijem M, u svakom slučaju, trebala bi ti pasti, tako da ako još nisi baš procurila, nastavi piti Duph. kako ti je doktor odredio.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 08:33   #287
danas krenula opet piti 2x2 dabriće...

sad čekam da u slijedećih 7 dana psihički prolupam od njih, nadujem se kao bačva, sva nateknem i dobijem valunge kao da ulazim u klimaks...

onda se ispušem, psihički unormalim i procurim....

jel tko ima ovakve nuspojave?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 09:20   #288
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
sad čekam da u slijedećih 7 dana psihički prolupam od njih, nadujem se kao bačva, sva nateknem i dobijem valunge kao da ulazim u klimaks...

onda se ispušem, psihički unormalim i procurim....

jel tko ima ovakve nuspojave?
Da. Također.

A jesi išla pitat do kad da ih piješ?
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 10:09   #289
Quote:
stipanovic kaže: Pogledaj post
dali je možda pio dophastone u trudnoći zbog krvarenja ????
definitivno kasno odgovaram ... ali evo ja ih pijem zbog krvarenja u trudnoci, prvo utrogestane sad njih radi prevencije od ponovnog krvarenja.
I nakon kaj citam sad sve vase probleme iskreno bas i ne kuzim kako rjesavaju te sve iste probleme ali dobro..
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 11:27   #290
e to ni meni nije jasno.

ti duphastoni i utrići rješavaju probleme i kad ti ne dolazi mensturacija, pa kad ti je prečesta, pa kad hoćeš produžiti ciklus zbog vjenčanja ili tako nečeg...

mislim, kužim kak rade, ali opet, baš je to čudno sve skupa
sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 12:13   #291
Ola svima!

Evo ja dugi ciklus na Duphićima (2x1, 14.-26. dc). Od nus pojava ništa osim kaj mi je stalno vruće. Primjetila sam da mi je bazalna ovaj put zbrčkana!! Tj. uopće ne mogu skužiti jel mi bil ovulacija i kad!! Počela sam je mjeriti 8 dc i bila mi je 36.6, a obično mi je prije ov 36.0-36.3! I tak mi skače do ov. kad naraste na 36.6 i svaki je dan ista! Ovaj put od 8 dc varira od 36.6-36.8 i to je nepretano tak. Danas mi je 16 dc! Pa nije valjda da mi je ov bila PRIJE 8 dc Obično mi je 13. ili 14. dc!! Ili mi možda još uopće nije bila??
nestrpljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 18:08   #292
Trebam izvaditi prolaktin, a trenutno pijem Duphastone zbog reguliranja ciklusa 2x1 na dan...šta mislite da li to moglo utjecati na nalaz prolaktina?
pročitala sam da estrogeni i oralna kontracepcija mogu utjecati, onda progesteron valjda neće
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 23:15   #293
Quote:
Ninna kaže: Pogledaj post
Trebam izvaditi prolaktin, a trenutno pijem Duphastone zbog reguliranja ciklusa 2x1 na dan...šta mislite da li to moglo utjecati na nalaz prolaktina?
pročitala sam da estrogeni i oralna kontracepcija mogu utjecati, onda progesteron valjda neće
..ja sam vadila...znao je i endokrinolog i ginekolog da pijem.,,nije mi utjecalo...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 16:37   #294
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
..ja sam vadila...znao je i endokrinolog i ginekolog da pijem.,,nije mi utjecalo...
ok hvala
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 21:39   #295
Meni su sve do sada pomagale (izazivanje/regulacija mens. ciklusa), i bila sam heppy jer smo napokon našli tablete koje mi reguliraju ciklus, ali ipak neeee... popila sam zadnje tbl iz kutijce prije 5 dana, ali od menstr. ništa pokušavam ostati trudna, ali naravno neide jer mi je menst. ciklus neredovit
__________________
Ne provodite život s osobom s kojom možete živjeti, već s onom bez koje ne možete <3 Marijo <3 Iva <3
//Mare// is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 10:30   #296
curke, pomagajte! imam pcos i ginekolog mi je dao da pijem duphastone 2x1 10 dana i kad popijem nakon tri dana trebam dobiti. međutim danas je 9. dan a meni ništa još... ima netko neki savjet ili da čekam...?
petra_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 11:37   #297
Quote:
petra_:) kaže: Pogledaj post
curke, pomagajte! imam pcos i ginekolog mi je dao da pijem duphastone 2x1 10 dana i kad popijem nakon tri dana trebam dobiti. međutim danas je 9. dan a meni ništa još... ima netko neki savjet ili da čekam...?
..netko dobije nakon 2-3 dana a nekm treba i 10ak dana.....pričekaj još koji dan...a ako m ni onda ne dođe...odi ginekologu...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 09:01   #298
hvala tina!
petra_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 03:55   #299
ja sam duphaston dobila kao tablete za otvaranje. i užasno se su mi. valjda je lakše kad se navikneš, a i ja sam pila 2x dnevno. u svakom slučaju koma. mučnine, vrtoglavice, umor..
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 19:33   #300
dakle..onaj dabroston vise nepostoji neg je sad ovaj duphastone...ugl ja sam ih sad bila pila po 2.put u zivotu da odgodim tu odvratnost od menge al nisam mogla odgodit kolko sam htjela tj dok sam ih pila sam ju dobila vec..odgodila mi se samo za 2 dana...mislim sranje...kaj nebi trebalo bit da do god pijes tih 10 dana da ju neces dobit!??! gin me nemre primit prije 9.mj-bas super onak- pa eto dal pitam ovdje il sestru tam dođe mi na isto..a vidim hrpa cura jos ceka 10 dana da ju dobije nakon zadnje tablete..ja sam ocito ukleta...
jel to djelovanje varira od zene do zene il kaj? pila sam dost alkohola uz njih zadnja 2 dana ak to ima veze mozda...?
arabela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.