Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2009., 20:37   #1
Kako gledati na polja u kojima nema planeta ?

Pozdrav,
nadam se da ne pravim duplikat necijeg pitanja,a ako pravim neka me onda moderator stavi u odgovarajuce pitanjce...

ako moze neko da mi protumaci jel je normalno nemati planete u nekim kucama u natalnoj karti...imam dole u potpisu moju natalnu kartu....
nemam nijednu planetu u 2.,6. ,7.,10. ,11. i 12. kuci
ako sam lepo procitala ...to je to..

Hvala unapred
__________________
"Permission to be afraid has been denied"
jovana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 21:09   #2
Quote:
jovana84 kaže: Pogledaj post
ako moze neko da mi protumaci jel je normalno nemati planete u nekim kucama u natalnoj karti...imam dole u potpisu moju natalnu kartu....
nemam nijednu planetu u 2.,6. ,7.,10. ,11. i 12. kuci
ako sam lepo procitala ...to je to..

Hvala unapred
Da, normalno je. Tijela ima deset, a polja dvanaest i samim time nije moguće u svakom polju imati planetu. Svi imaju prazna polja, neki više njih, a neki manji broj.

Kada je polje prazno informacije o njemu se dobivaju preko položaja vladara polja i aspekata koje tvori.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 23:34   #3
Kako gledati na polja u kojima nema planeta ?

izvinjavam se ako je pitanje već postavljeno, ali zanima me da li su kuće koje su prazne sasvim nebitne u tumačenju karte ili su sa smanjenim utjecajem?

naime, sve mi je smješteno od 6-11 kuće.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 17:48   #4
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
izvinjavam se ako je pitanje već postavljeno, ali zanima me da li su kuće koje su prazne sasvim nebitne u tumačenju karte ili su sa smanjenim utjecajem?

naime, sve mi je smješteno od 6-11 kuće.
Nisu nebitne, u tom se slučaju gledaju vladari kuća.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 15:08   #5
Ne znam jesam li pogodila temu, ali muče me prazne kuće u natalnoj.
Ispalo mi je da su mi pune (prepune ) 9. i 10. kuća, a ostatak je doslovno prazan... (po horoskopu sam vodenjak)
E sad, ako sam dobro shvatila, to ne znači da će unutar tih praznih kuća biti manje 'aktivnosti', već da će u prvi plan doći ove pune kuće? Jel to ima ikakvog smisla, please, prosvijetlite me?
__________________
"After one look at this planet any visitor from outer space would say 'I want to see the manager.'"

"I'm going to be just like you: the job, the family, the fucking big television, the washing machine, the car, good health, low cholesterol, dental insurance, mortgage, junk food, children, walks in the park, nine to five, washing the car, family Christmas, indexed pension, tax exemption, getting by, looking ahead, to the day you die."
tearsinheaven. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 17:41   #6
Još jedno pitanje:
Gledam sad svoju natalnu kartu i zapanjen sam što mi kuće 7,8,9,10,11,12 ničim nisu pokrivene.Gornja polovica kruga je sasma prazna. ?????
Jedino mi je nešto imena Chiron u Blizancima u 8.kući.???

Isprike ako sam pogriješio topic.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 18:24   #7
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Još jedno pitanje:
Gledam sad svoju natalnu kartu i zapanjen sam što mi kuće 7,8,9,10,11,12 ničim nisu pokrivene.Gornja polovica kruga je sasma prazna. ?????
Jedino mi je nešto imena Chiron u Blizancima u 8.kući.???

Isprike ako sam pogriješio topic.
Da, to i mene zanima

Al vidiš, meni su samo 9. i 10. popunjene (natrpane, bolje rečeno), ove ostale su prazne (jedino je u 7. još neki planet)... - zato mi natalna i izgleda kao pravilni trokut. Al čitala sam da to ne znači da u tim praznim kućama 'aktivnosti' ne postoje, već samo da one koje su posebno pune će jače dolaziti do izražaja (npr. puna 1. kuća - egoizam i sl.)
__________________
"After one look at this planet any visitor from outer space would say 'I want to see the manager.'"

"I'm going to be just like you: the job, the family, the fucking big television, the washing machine, the car, good health, low cholesterol, dental insurance, mortgage, junk food, children, walks in the park, nine to five, washing the car, family Christmas, indexed pension, tax exemption, getting by, looking ahead, to the day you die."
tearsinheaven. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 11:03   #8
Kuća u kojoj se nalazi neki planet je naglašena utoliko što je direktno obojana značenjem tog planeta, ali ne mora biti tako izrazito važna. Bez obzira na to što se događa u njoj, važno je pogledati vladara te kuće i tek onda se može konkretnije opisati njen utjecaj na nečiji život. U praznim kućama odmah gledamo gdje je smješten njihov vladar, koliko je jak i kakve aspekte ima. Ako je vladar neke kuće izražen, ima puno aspekata, u dobroj je poziciji itd. ta kuća može biti važnija od neke koja na prvi pogled izgleda istaknuto.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 11:19   #9
Zanima me što točno znače prazne kuće u natalnoj?
Koliko sam čitala, to ne znači da na tim područjima 'nema aktivnosti' već samo da su u normali.
Jer popunjene (nakrcane ) su mi samo 9. i 10. kuća, ove ostale su praktičke prazne... Inače, po horoskopu sam vodenjak.
Please prosvijetlite me, unaprijed zahvaljujem
__________________
"After one look at this planet any visitor from outer space would say 'I want to see the manager.'"

"I'm going to be just like you: the job, the family, the fucking big television, the washing machine, the car, good health, low cholesterol, dental insurance, mortgage, junk food, children, walks in the park, nine to five, washing the car, family Christmas, indexed pension, tax exemption, getting by, looking ahead, to the day you die."
tearsinheaven. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 21:18   #10
Smile

kuće predstavljaju područja života...kad bi išlo po toj logici da su kuće u kojima nema planeta neaktivne, onda bi to značilo i da su te sfere života neaktivne, što je nemoguće za jednog čovjeka.... primjerice, ako nemaš nijednu planetu u četvrtoj kući to ne znači da nemaš obitelj (4.=obitelj)... Ali...ako se većina planeta nalazi u jednoj ili više kuća, to znači da ta područja života "bojaju" područja života u kojima nema planeta. Shvaćaš? Tako naprimjer, ako je druga kuća u vagi i prazna, a vladar te kuće venera se nalazi u trećoj, to bi značilo da osoba ima talenta(venera) za pisanje(3. kuća) i od toga može dobro zaraditi(druga kuća). A po tvojoj logici ta osoba ne bi uopće zarađivala jer je druga kuća prazna(odnosno "neaktivna" kako kažeš).
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 13:00   #11
Pozdrav još jedamput! ( i sretna Nova, dakako )

Ja bi vas molila ako bi mi mogli reći, sad kad gledam malo natalnu kartu, što znači ako su mi svi planeti raspoređeni samo u tih par kuća, od broja 6 do 11. Mislim, kako onda gledati druge kuće, ako tamo nema planeta? Nadam se da me razumijete. Naime, idem od kuće do kuće i hoću vidjeti koja mi je tamo planeta, da vidim zašto sam takva kava jesam, a ono - od 1.-5. kuće nema ničega. Kaj onda? Kak se to tumači?
deluni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 13:00   #12
Ahaaaaa.....tu mi je post. Hvala adminima kaj su ga premjestili, i ispričavam se kaj nisam sama našla pravu temu.

A i vidim sad da je već odgovoreno na moje pitanje u postovima iznad.
deluni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 13:39   #13
Ako ti je kuća prazna,a nalazi se u znaku Ribe,prvo gledaš Jupiter,kao tradicionalnog vladara, a onda Neptune.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 14:26   #14
Ima li objašnjenje zašto jupiter, osim što je u tradiciji tako?
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 22:13   #15
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Ima li objašnjenje zašto jupiter, osim što je u tradiciji tako?
Joanna Watters u knjizi ''Suvremena astrologija'' kaže da je tako,ali ne kaže zakaj
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 09:59   #16
A što ako nema planeta u kućama? Da li to ima neutralan značaj za tu kuću ili pak negativan? Da li se onda uzimaju u obzir ostali aspekti, odnosno planete u drugim kućama koje mogu biti povezane s kućom bez planeta. Znam osobu kojoj je peta i sedma kuća prazna a potpuno se afirmirala kao roditelj i ima odličan brak. Kako onda to tumačiti?
full moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 18:08   #17
Quote:
full moon kaže: Pogledaj post
A što ako nema planeta u kućama? Da li to ima neutralan značaj za tu kuću ili pak negativan? Da li se onda uzimaju u obzir ostali aspekti, odnosno planete u drugim kućama koje mogu biti povezane s kućom bez planeta. Znam osobu kojoj je peta i sedma kuća prazna a potpuno se afirmirala kao roditelj i ima odličan brak. Kako onda to tumačiti?
Onda gledaš znak u polju,te koji je prirodni vladar tog znaka,gdje je otišao i kakve aspekte prima
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 20:03   #18
Quote:
full moon kaže: Pogledaj post
A što ako nema planeta u kućama? Da li to ima neutralan značaj za tu kuću ili pak negativan? Da li se onda uzimaju u obzir ostali aspekti, odnosno planete u drugim kućama koje mogu biti povezane s kućom bez planeta. Znam osobu kojoj je peta i sedma kuća prazna a potpuno se afirmirala kao roditelj i ima odličan brak. Kako onda to tumačiti?
Nema negativan, pa čak možda ni neutralan.
Prazne kuće tumačim na način da se u ta područja možda ne ulaže toliko energije kao u neka pretrpana.
Ali obzirom da je riječ o životnim fazama (koje se stalno vrte), zbivanja ipak postoje, pa se, dakle, gleda vladar.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 16:10   #19
Što znaći prazna 5 kuća,jel to znaći isključivo da osoba neće imati djecu?
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 16:42   #20
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Što znaći prazna 5 kuća,jel to znaći isključivo da osoba neće imati djecu?
Ne, to nima nikakve veze s time dali če imat osoba djecu ili ne.

Pogledaj vladara.
Osim toga 5. kuča stoji prvenstveno za kreativnost, samorealizaciju i ekspresiju samog sebe.
Mcmurphy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.