Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2009., 11:56   #101
Quote:
shempio kaže: Pogledaj post
to isto stoji, ali onda roditelji dolaze na gotove ponude tipa uzmi ili ostavi ...
Mislim da se to odnosilo na SMS-in post i njeno impliciranje kako je to svakom prosvjetaru tako teško breme da bi bili sretni da ga netko drugi otaljiga umjesto njih...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 12:03   #102
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
[I]

a što ćeš ti reći, molim te?
imas izbor il poslat dijete na maturalac ili ne..kraj priče!!!
najjači su mi oni koji na sve imaju komentar i zbog kojih sastanci traju 2 sata...mislis da ce agencije postaviti drugacije uvjete ak se ti i jos 1,2 roditelja pobunite...ne,oni postavljaju uvjete ,ti pristaješ,ili ne!


ne , nije tako opisao sam i da imaš treći izbor (i to detaljno)


unaprijed se maturalac uvijek plaća...isto kao sto plaćaš unaprijed proviziju za hotel koju uzimaju u slucaju stete...
ne,poslat ces dijete na maturalac a nećeš platiti nego 3 godine poslje...jeeaa


maturalac se možda plaća unaprijed jer je tako dogovoreno sa školama, jer tako agencijama odgovara, super, ja kao agencija radim sa stotinama tisuća kuna koje dobijam unaprijed, a plaćam prema hotelu i prijevozu kad maturalac završi, kamate, okretanje love ,di ćeš bolje, super biznis ...
kažem da se sa agencijama možeš dogovoriti oko plaćanja, kad sam otiđeš tamo ( a radi se o većem broju djece, i to nešto znači)



-ak se ne varam,uplatnicu ces morati donjeti najkasnije razredniku u 6.mj...
rate postoje da bi RODITELJIMA bilo lakse,znaci svaki mj odvajas nekakvu manju svotu,ali radi principa ces ti iskeširati 3700 kn...neš nikom naštetit nego sebi

ma daj, pa to je avansno plaćanje u iznosu od 100 % (mjesecima prije putovanja)


No, u međuvremenu, agencije našim pubertetlijama prikazuju video prezentacije pojedinih aranžmana (!!!!)

naravno, da ih privole-"prisile" da putuju baš preko njihove agencije (što bolji filmić-to veća šansa za posao), a ne zato što se pretrgavaju da klinci vide što će biti


jesus,maturalac si opisala kao dramu...pretpostavljam po tvojim postovima da ti ne zelis da tvoje dijete ide na maturalac, iz nekakvih tvojih principa,premda si mozete to priustiti...no ipak ga šalješ??
predlozi mu vozacki umjesto maturalog putovanja

ne, nigdje nije napisala da ne želi da dijete ide .... a ti radiš u nekoj agenciji ?

kako ne kužiš da agencije igraju na osjećaje roditelja prema djeci - velika većina roditelja će dignuti kredit ili zadužiti se kako dijete ne bi "odskakalo", rijetki su oni koji će preko leđa djeteta istjerivati pravdu ....
kad ne bi bile velike razlike u cijenama organizacije preko škole i samostalno, nitko se ne bi bunio ( a ja ti tvrdim da jesu razlike) ...
ako je tebi svejedno koliko ćeš platiti, tvoja stvar, većini roditelja nije-pogotovo u današnjoj situaciji ...
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 12:39   #103
Quote:
shempio kaže: Pogledaj post
Ako se prije roditelji dogovore, nitko vam ništa ne može ....

Nekome ovo može izgledati kao nemoguća misija ....
mozda izgleda tako, ali nije nemoguce...nedavno se nash cijeli razred solidarizirao, roditelji su bili u dogovoru...i odbili ponudu skole, ne radi se o maturalcu, vec o necem drugom...ali pozitivni primjeri postoje.

Mi obichno svi zajedno odradimo kavicu i razgovaramo.Atmosfera je ljepsha i opusthenija za razgovor i dogovor

I definitivno pocheti raspravljati prije roditeljskog na tu temu...i oboruzati se informacijama.

Odmah cu ti reci da nece biti lako....sto zbog pomankanja interesa, sto zbog prijedji brigo moja na drugoga, sto zbog onih koji naradije ne bi da se bilo sto talasa (the ofca i the krdo razmishljanje).

Sretno
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 12:58   #104
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
mozda izgleda tako, ali nije nemoguce...nedavno se nash cijeli razred solidarizirao, roditelji su bili u dogovoru...i odbili ponudu skole, ne radi se o maturalcu, vec o necem drugom...ali pozitivni primjeri postoje.

Mi obichno svi zajedno odradimo kavicu i razgovaramo.Atmosfera je ljepsha i opusthenija za razgovor i dogovor

I definitivno pocheti raspravljati prije roditeljskog na tu temu...i oboruzati se informacijama.

Odmah cu ti reci da nece biti lako....sto zbog pomankanja interesa, sto zbog prijedji brigo moja na drugoga, sto zbog onih koji naradije ne bi da se bilo sto talasa (the ofca i the krdo razmishljanje).

Sretno

bravo , baš mi je drago, ti si dokaz kako se to može ...
naravno, to je teži put, netko mora podmetnuti leđa ...
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 13:15   #105
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Znači, obrazovanje je uvjet za kulturu, odmak od balkanskog mentaliteta, realan pogled na svijet i sl.? E bogami ne bih rekla. To je najobičnija neutemeljena i neargumentirana generalizacija. I vrlo niska, btw...



Ni moji nisu nikada čuli za mene lošu riječ. A bila sam iz torbe vragu ispala, samo sam znala glumiti nevinašce kad je trebalo. Moja mama je bila pametnija i nije nasjedala na to, a isto tako je bila i svjesna da bi joj još teže palo djete koje stvarno ostane gdje ga ostaviš.

I ne znam da li si primjetio, ali upravo si ti pohvalio svoju kćer iznad ostalih... Toliko o većem krumpiru...
Boldano - Da naravno da je neki uvjet. Kulturniji će prije biti onaj koji je pročitao brdo knjiga nego onaj koji ne čita ništa. Možda nekad 24 sata.

Ja nisam pohvalio kćer "iznad ostalih"? Kojih ostalih, šta ti je? Moj post je reakcija na tvoj, gdje ti generaliziraš. Sad ti mene optužuješ? Svašta.
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 13:49   #106
Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
Boldano - Da naravno da je neki uvjet. Kulturniji će prije biti onaj koji je pročitao brdo knjiga nego onaj koji ne čita ništa. Možda nekad 24 sata.
Ovo se zove školski primjer predrasude, ali ljudima koji tako misle i koji diplomu poistovjećuju sa kulturom i naprednošću je to ionako nemoguće dokazati.

Quote:
Ja nisam pohvalio kćer "iznad ostalih"? Kojih ostalih, šta ti je? Moj post je reakcija na tvoj, gdje ti generaliziraš. Sad ti mene optužuješ? Svašta.
Ne optužujem te, nego komentiram tvoj post.

Ali ako misliš da ne smijem, evo, ja se ispričavam! Sorry! Neću više, majke mi, samo mi nemoj govoriti "svašta" i okretati palac dolje! Šmrc...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 15:19   #107
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Kolko ja znam maturalac je dio nastavnog programa propisanog od strane ministarstva a samim time, po meni je organizacija i vođenje istog zadatak škole odnosno profesora koji su kad su završavali taj fakultet trebli imati na umu da je i to na žalost ili na sreću dio njihovog posla.
Zapravo ne, maturalci, kao i izleti, ulaze u godišnji plan škole koji donosi učiteljsko vijeće. Sve više škola ih ne stavlja u godišnji plan (znam za dvije škole u Zagrebu iz prve ruke jer mi tamo prijateljice rade koje više ne idu na maturalce - slično kao što gotovo nitko više ne vodi učenike na izlete u toplice - rizik je jednostavno prevelik )
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 19:46   #108
@Shempio,
hvala bogu što te ima!
Ti si jedini tu shvatio što sam ja mislila i jedini si dao praktično i konkretno razmišljanje - savjet, čak!
Nisam dugo na forumu, ali nisam znala da tu ima svega i svačega!
Ne mogu se ni sjetiti svih bisera, al ona što smatra da je plaćat toliko vremena unaprijed OK - ovog trenutka mi je najdraža!
No, ti si joj super odgovorio!
Također sam zahvalna svim bivšim maturantima-putnicima, koji su evocirali svoje uspomene o razvratnim putovanjima. To sam si i mislila!
No, za sve one što nisu shvatili: NEĆU SVOM DJETETU USKRATITI MATURALAC, ali ću se boriti da otvorim što više očiju i da financijski što bolje prođemo.
Zanimljivo mi je i to što se kreće od krive startne pozicije: pita se djecu što oni žele, umjesto da se pita platiše (roditelje) KOLIKO oni mogu platiti, pa neka onda djeca biraju gdje mogu otići za te novce.
Krivo dogajamo djecu - ODGAJAMO POTROŠAČE BANKARSKIH PROIZVODA (i to mi je dobro: proizvoda)
Society upside-down
Annie Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 19:55   #109
Ups! Dolazi kolegica s roditeljskog sa malo izduženim izrazom lica... Dogovarala s roditeljima maturalac (prvo s njima, djeca se još ništa nisu pitala) i oni žele da se ide Dubrovnik - Korčula. Kaže joj druga: "Ali to će biti skuuuupo." Prva: "To sam im i ja rekla. Ali krajnji zaključak većine je bio 'nije bek cicija'"
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 20:16   #110
[QUOTE=Annie Dawn;22909145]@Shempio,
hvala bogu što te ima!
Ti si jedini tu shvatio što sam ja mislila i jedini si dao praktično i konkretno razmišljanje - savjet, čak!
Nisam dugo na forumu, ali nisam znala da tu ima svega i svačega!
Ne mogu se ni sjetiti svih bisera, al ona što smatra da je plaćat toliko vremena unaprijed OK - ovog trenutka mi je najdraža!
No, ti si joj super odgovorio!
Također sam zahvalna svim bivšim maturantima-putnicima, koji su evocirali svoje uspomene o razvratnim putovanjima. To sam si i mislila!
No, za sve one što nisu shvatili: NEĆU SVOM DJETETU USKRATITI MATURALAC, ali ću se boriti da otvorim što više očiju i da financijski što bolje prođemo.
Zanimljivo mi je i to što se kreće od krive startne pozicije: pita se djecu što oni žele, umjesto da se pita platiše (roditelje) KOLIKO oni mogu platiti, pa neka onda djeca biraju gdje mogu otići za te novce.
Krivo dogajamo djecu - ODGAJAMO POTROŠAČE BANKARSKIH PROIZVODA (i to mi je dobro: proizvoda



a šta ćeš, potrošačko društvo, zašto bi se neko trebao zajebavati zbog pišljivih 700-800 kn kad smo bogato društvo , šta je to nama, puno puta se ponašamo kao pijani bogataši (i sebe tu ponekad ubrajam), ali kad se radi o nešto većoj lovi i naravno, principima, , onda to gledam tako kako sam i rekao ...
negdje je bila tema gdje su se neki upirali dokazati kako je normalno da maturalac toliko više košta ,bla, bla, ali nisam čuo niti jedan pravi argument ...

btw. u školu gdje idu moja djeca, pristup za organizaciju izleta ima, znaš koliko agencija ? (1) jedna, brojkom i slovima ...

.... pametnima dovoljno ......
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 20:39   #111
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ovo se zove školski primjer predrasude, ali ljudima koji tako misle i koji diplomu poistovjećuju sa kulturom i naprednošću je to ionako nemoguće dokazati.
Pametniji popušta, ali to ne može dokazati onome koji uvijek mora imati zadnju riječ. Da li je to onda predrasuda, mit ili stvarno nediplomirani vladaju svijetom?
Ludi_Klobuchar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 20:58   #112
Quote:
shempio kaže: Pogledaj post
btw. u školu gdje idu moja djeca, pristup za organizaciju izleta ima, znaš koliko agencija ? (1) jedna, brojkom i slovima ...

.... pametnima dovoljno ......
Nemoguće. Po zakonu, za maturalce se roditeljima moraju izložiti ponude tri različite agencije. Ne vjerujem da igdje postoji dovoljno glup ravnatelj koji bi riskirao veliku kaznu zbog nečega što je tako jako prijaviti/provjeriti Ili ako postoji, na zalazu je... Komunističke generacije gdje se sve obavljalo ispod stola moraju izumrijeti, neš ti to iz ljudi izbiti...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 21:01   #113
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Zapravo ne, maturalci, kao i izleti, ulaze u godišnji plan škole koji donosi učiteljsko vijeće. Sve više škola ih ne stavlja u godišnji plan (znam za dvije škole u Zagrebu iz prve ruke jer mi tamo prijateljice rade koje više ne idu na maturalce - slično kao što gotovo nitko više ne vodi učenike na izlete u toplice - rizik je jednostavno prevelik )
Moja greška ali gledala sam neki dan na potrošačkom kodu pa su rekli da su propisane od strane ministarstva
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 22:03   #114
Quote:
Annie Dawn kaže: Pogledaj post
Ljudi je li to moguće?

Je li doista moguće da se u ovoj zemlji smatra normalnim da čovjek koji dobiva najčešću plaću u ovoj državi od 3.500,00 kn radi skoro PUNA DVA MJESECA da bi platio maturalno putovanje svog djeteta!
to je nazalost tako, jer su takve place, al ja mislim da je maturalno putovanje bitan dogadjaj u zivotu jednog covjeka i da svakako to treba omoguciti djetetu, ne pod svaku cjenu, al dobro bi bilo sa njim napraviti neku dil...tipa, ove godine ides na maturalac, pa smanjiti lovu za mobitel, sminku, izlaske...ili ga/ju potaknut na nekakav rad negdje (moze se!)



Quote:
Annie Dawn kaže: Pogledaj post
Dobili smo ovih dana neke ponude: od 2700 do 3700 kn.
pogledajte ponude, al otidjite u razne agencije i trazite sami ponude. i potaknite klince da to isto rade....pregovarajte, spustajte cijenu....nitko ti ne moze uvjetovat da mora biti ta agencija, ak ih ima jeftinijih!
na roditeljski obavezno pozvat predstavnika agencije i pregovarat, ne sutjet i cekat da se nesto dobije!

Quote:
Annie Dawn kaže: Pogledaj post
To piše u prvom redu.
U drugom piše da se izleti plaćaju dodatno - pa sam to izračunala još 100-120 Eur - 750-1000 kn!
U trećem redu piše da se još obavezno mora doplatiti 280 kn za zadnje noćenje (!!!!!) - zašto to onda ne piše u prvom redu?!
uvijek se izleti placaju dodatno, tak da ih mozes uzeti ili ne...(a pogledaj ponudu bez izleta, bezveze je, jel tak?)
kad sam ja isla na maturalac, moj tata je imao ovakav stav: spreman sam platiti i duplo vise za hotel na jadranu (ak vam je cilj pijancevanje jer nema smisla da putjete tak daleko da se napijete, bolje da budete negdje duze ) il ako se radi o nekom europskom gradu di cete biti par dana bez nekih suvisnih izleta bog zna kud i tko zna u kakvom stanju...., al Lloret de mar, koji je tada bio IN necu platit...i to je bilo to....svojim argumetnima je bome uvjerio gotovo sve roditelje (koji su dosli ko ovce jer su im djeca rekla da svi idu u taj LLoret, pa da onda moramo i mi....)
kaj je tebi vazno? kaj je tvom djetetu?


Quote:
Annie Dawn kaže: Pogledaj post
Još dodati na to džeparac, barem 200 Eur - 1500 kn
ja sam svoj dzeparac sama zaradila....uzasno je dobar osjecaj napit se na svoj racun i mirno pogledat starcima u oci
btw, u mom razredu nas je bilo dost koji smo sami htjeli zaraditi dzeparac, pa smo inzistirali da se na maturalac ide zadnji tjedan u 8 mjesecu kako bi radli prek ljeta....


Quote:
Annie Dawn kaže: Pogledaj post
još dodati na to barem 1000 kn, jer ćeš morati kupiti djetetu neku robu za to sve, nešto malo bolje od onog što ima za normalno!
zasto pobogu to?
ja kada putujem bas nosim ono kaj je najgore, da mi ne bude bed ak se zamaze, torba izgubi, ili jednostavno to zaboravim negdi...lijepo ti prekrizi tu cifru od 1000kn....


Quote:
Annie Dawn kaže: Pogledaj post
Naravno, prošli smo iznos dvije plaće, ali neka....

Jel moguće da smo svi tako bogati da nam tolika lova ne predstavlja problem?

Ima još bolje pitanje, blliže istini:

Jel moguće da svi smatramo da je sasvim normalno da uzimamo kredit za 7-dnevno putovanje?

Jel doista nema kritične mase u ovom ispaćenom narodu koja će imati snage reći da tome treba doći kraj!
Šta se ne mogu djeca lijepo provesti na neki skromniji način?
Nije li cilj maturalca da budu skupa, da nešto vide, da se malo iznapijaju i malo možda s nekim povole, a ne da roditelji završe u sužanjstvu banaka?

Recite, šta mislite o tom?
prvo, nekoj djeci je to putovanje jedino koje ce imati u svom zivotu, jer ili nisu skloni putovanjima, ili nece imati prilike (financijske, vremenske)....ja mislim da je vazno omoguciti djetetu maturalno, bez obzira dal im je cilj pobjec od staraca i napit se ili otic negdje di jos nisu bili

ne mora se uzeti kredit, zna se kad se ide na maturalac, lova se moze stedit znatno ranije, umjesto da platis kamate na nenamjenski kredit, mozes malo i dignut na kamatama u banci (samo kaj nas narod i nije bas stedljiv) i da, defintivno mozes dijete "ucjenjivati" da i ono samo stedi!
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 22:12   #115
Quote:
Annie Dawn kaže: Pogledaj post
Jel doista nema kritične mase u ovom ispaćenom narodu koja će imati snage reći da tome treba doći kraj!
Šta se ne mogu djeca lijepo provesti na neki skromniji način?
Nije li cilj maturalca da budu skupa, da nešto vide, da se malo iznapijaju i malo možda s nekim povole, a ne da roditelji završe u sužanjstvu banaka?

Recite, šta mislite o tom?
jebote koja drama bezveze.

o maturalcima se odlučuje na satima razredne zajednice, eventualno u kontaktu s roditeljima, roditeljskim sastancima i tako to, pa se obrati jebenoj školi.

ima jeftinih destinacija i aranžmana, može se naći. (ispod 2000kn npr. amsterdam ili prag)

dijete može samo zaraditi dio novca

jebote.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 22:15   #116
Quote:
Annie Dawn kaže: Pogledaj post
Zanimljivo mi je i to što se kreće od krive startne pozicije: pita se djecu što oni žele, umjesto da se pita platiše (roditelje) KOLIKO oni mogu platiti, pa neka onda djeca biraju gdje mogu otići za te novce.
Krivo dogajamo djecu - ODGAJAMO POTROŠAČE BANKARSKIH PROIZVODA (i to mi je dobro: proizvoda)
Society upside-down
ja mislim da je vazno pitati djecu sto oni zele, al im se ne mora to nuzno omoguciti!
nasa razrednica je imala ovakav postupak (ja sam ga poslije preuzela kada smo dogovarali apsolventsko)
1.do kojeg iznosa mozete djetetu platiti maturalac (anonimni listic za roditelje)
2.napisite 3 destinacije koje bi voljeli posjetiti i zasto (anonimni listic nama)
3.zena si je dala truda i donjela iz nekoliko agencija ponude koje su se temeljile na nasim zeljama i roditeljskim mogucnostima
naravno, i nama je rekla da odemo sami pogledat neku, te je isto izlozila na prvom roditeljskom

bilo je klanja, al na kraju su svi bilu zadovoljni

sa izabranom agencijom se dugo i puno pregovaralo, posebno oko cijene (bilo je bazirano na 40 ljudi, nas nije bilo tolko, pa smo na kraju dogovorili da cemo popuniti bus,sa poznatim ljudima-razrednica je pozvala neke frendice)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 05:06   #117
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ovo se zove školski primjer predrasude, ali ljudima koji tako misle i koji diplomu poistovjećuju sa kulturom i naprednošću je to ionako nemoguće dokazati.



Ne optužujem te, nego komentiram tvoj post.

Ali ako misliš da ne smijem, evo, ja se ispričavam! Sorry! Neću više, majke mi, samo mi nemoj govoriti "svašta" i okretati palac dolje! Šmrc...
Svašta?!
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 09:04   #118
Mi smo još jako mali i ne idemo na maturalac (3 i 4 god.) ali plaćamo Bubašparu 150 kn mjesečno po djetetu, znači 300 kn. Ugovoreno na 5 godina + nekakva mala kamata, za 5 godina svako djete ima 10 000 kn. Pa ćemo urediti sobu pred školu. Pa ćemo produžiti slijedećih 5 godina... i tako stalno pa ćemo imati valjda i za maturalac.
Eto, to je moje rješenje za to. Smatram da ću 300 kn u mjesecu uvijek moći odvojiti, a kroz godine se prikupi lijepa svotica.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 16:50   #119
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Nemoguće. Po zakonu, za maturalce se roditeljima moraju izložiti ponude tri različite agencije. Ne vjerujem da igdje postoji dovoljno glup ravnatelj koji bi riskirao veliku kaznu zbog nečega što je tako jako prijaviti/provjeriti Ili ako postoji, na zalazu je... Komunističke generacije gdje se sve obavljalo ispod stola moraju izumrijeti, neš ti to iz ljudi izbiti...
ti pričaš o izletima u osnovnoj školi. to nisu maturalci.




a što se maturalaca tiče - ako vam djeca mogu na tjedan dana u drugu državu, mogu i protegnuti nožice do agencija u gradu i pronaći najpovoljnije ponude. kažem, mi smo to napravili, i cijena je bila 2 tisuće kuna.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 17:18   #120
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Nemoguće. Po zakonu, za maturalce se roditeljima moraju izložiti ponude tri različite agencije. Ne vjerujem da igdje postoji dovoljno glup ravnatelj koji bi riskirao veliku kaznu zbog nečega što je tako jako prijaviti/provjeriti Ili ako postoji, na zalazu je... Komunističke generacije gdje se sve obavljalo ispod stola moraju izumrijeti, neš ti to iz ljudi izbiti...

Pričam o osnovnoj školi, u pitanju su izleti, jedno ili višednevni, radi se isključivo preko jedne agencije.
Na konkretan upit roditelja o više ponuda, ravnatelj odgovara kako su tražili puno puta od raznih agencija ponude i kako je upravo ova agencija (preko koje se ide) UVIJEK bila najjeftinija - i zato više ne traže.... sic ...
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.