Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2010., 12:54   #61
draga hvala..
dali imas kakve preporuke..točno nazive....
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:20   #62
pa onoliko koliko ja znam za strije je dobro ulje pšeničnih klica, ulje ploda divlje ruže, jojoba ( obavezno u nekom mixu u određenom postotku ), ulje lješnjaka, eterično mrkve al ne znam koliko kapi ide na određenu gramažu, shea maslac nije loš ... To je ono kaj bi ja sebi tj. budem valjda brzo sebi miješala. Al nisam još našla točno recept. A i ako kupuješ u startu sva ta ulja sigurno neće biti ispod 200 kn u startu iako je to količinski za duže vrijeme. Iako sam vidjela taj mix na Oshadi stranicama mislim da ako kupim ta ulja u jeftinijoj varijanti i sama pomješam da se može proći jeftinije.
Ako si u Zg i nije ti problem do Ilice onda je moja preporuka da odeš u centar cedrus i tamo uloviš Stribora pa pitaš što je u kojem omjeru da miksaš. To je ipak stručan savjet daleko pouzdaniji od mene laika A mislim da postoji mogućnost da ti i oni tamo to smiksaju a znam da to nisu neke cijene da zaboli glava ...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:21   #63
trenutno se mažem s becutan uljem za bebe,imam već priličan trbuh,ali nema strija(osim onih par koje sam imala i prije prve trudnoće)
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:35   #64
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
I da .. shea ima taj neki miris, u biti ne smradi al nije baš ni da miriši Mene onak asocira na maslinovo ulje samo kaj nije ni približno tak intenzivno ko maslinovo pa bi ti možda to moglo malo smetat ako si osjetljiva na mirise.
Nosinu sam imala i prije, a sada je prestrašno...mogla bi se u tvornici parfema zaposlit.
Ali bademovo bi mogla mješat sa kokosovim...ono je kruto do nešto više od sobne temperature, ako se ne varam, pa neću zaprskavat pod kao što to uvijek bude kad se trackam uljem, a i ovaj nježan miris kokosa mi je bio skorz ok.
Samo ne znam da li se može u ovo bademovo ulje dodat možda kap nekog eteričnog ulja(npr.lavanda ili ruža) ili extrakta vanilije pa da dobije neki miris....trebala bi po netu malo prošvrljat
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 19:04   #65
pa možeš dodati al opet pazi da kupiš dobro eu. Sjetila sam se da u Ri ima bio&bio i oni drže primaveru koja je super iako ima nekih nedostataka ( eterična nisu kemotipzirana, hidrolati imaju u sebi alkohol) pa možda da tamo pogledaš ta eterična jer ove iz dma po 12-20 kn i sl radije nemoj stavljati.
Ta ja sebi kupujem za trackat vatice i staviti u ormar al ne za kožu.
U biti sa eteričnim uljima treba biti jako oprezan jer su to dosta jake koncetracije. Evo ti malo pa pročitaj I svakako provjeri da li je to koje odabereš pogodno za trudnice

A rastopiti badem i kokos zašto ne Probaj tako neki omjer 60% badem i 40% kokos. Možeš i 70/30 pa nadodaš kokosa ak ti fali ili dodaš badema ako je premalo.

a za nosek joj i mene neke stvari smetaju u toj mjeri da mi je zlo a ja nisam ni trudnica još. Nedavno sam za celulit kupila eterično ulje eukaliptusa i 5 kapi sam stavila u kremu. Ono 5 kapi i toliko mi je smrdilo da ju nisam mogla ni vidjeti a kamoli se trackati s njom. A mužu miriši i ne vjeruje da meni smrdi. Eto kaj su ti noseki
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 19:23   #66
hvala za link, baš sam to koliko kapi eteričnog ulja se stavlja htjela potražit...a nisam ni namjeravala u dm-u ili supermarketu kupit, mislila sam u ljekarni jer tamo uvijek dobijem puno informacija. U bio&bio one ženskice ne znaju baš puno reći, a i uvijek djeluju užurbano i u gužvi, pa mi se čini da ih gnjavim..
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 16:28   #67
Strije

Kopala sam malo po forumu i shvatila da nema ove teme zasebno. Ako sam previdjela neka me moderaorice slobodno premjeste u odgovarajuću temu.
Ja sam na samom početku trudnoće i vezano uz moje tijelo ovo je jedina tema koje se grozim. U pubertetu sam dobila dosta strija po grudima i bokovima, a sada sam svijesna da ću najvjerojatnije nakon poroda biti kao zebra. Doduše, sretna zebra.

Otvaram ovu temu jer me zanima kada treba početi s mazanjem i s čime - vaše preporuke. Negdje sam čitala o čistom bademovom ulju, kantarionu ili maslinovom ulju.
Zagovaram prirodno kod preparata, ali ako je netko imao odličnih rezultata s "kemijom" prihvaćam svaki prijedlog.
Znam da genetika ima prste u svemu ali ako se barem malo može ublažiti ja bih prva poradila na tome.

Eto, molim koji savijet.
annarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 16:32   #68
https://www.forum.hr/showthread.php?t=539131
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 16:46   #69
Ipak mi je promaklo. Molim moderatore da me izbrišu. Tnx pljuc.
annarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 16:49   #70
mene bas briga za strije...uopce se becu sa time zamarati....bum ih odsjekla nakon poroda skupa sa viskom koze..,...
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 17:37   #71
To sam si i ja mislila. Ali kako živim na 10 min od plaže i beba će imati 7 mjeseci kad bude sezona kupanja baš mi i nije privlačno zamišljati se u kupaćem. A burke sam čula da pomalo zabranjuju po Europi
annarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 17:38   #72
A kada bi trebalo početi s mazanjem? Po nekoj logici - odmah?
annarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 17:43   #73
Ja se mažem oduvijek...od kad sam trudna samo malo intenzivnije i pažljivije trbuh ..valjda će biti dosta, jer isto kao što si i ti tamo napisala imam dosta strija još od puberteta, tako da očito da sam im sklona.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 17:44   #74
Ja sam išla roditi bez ijedne strije (bar sam mislila da ih nemam)...onda kad sam došla doma, kad je tijelo malo splasnulo (jako sam naotekla od vode), skužila sam da sam ih ipak zaradila bez obzira na mazanje!

Doduše, nisu tako strašne, ali imam ih na bedrima i listovima...i jedni veliku iznad pupka gdje mi je rupa od pirsa.
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 17:53   #75
Quote:
annarella kaže: Pogledaj post
To sam si i ja mislila. Ali kako živim na 10 min od plaže i beba će imati 7 mjeseci kad bude sezona kupanja baš mi i nije privlačno zamišljati se u kupaćem. A burke sam čula da pomalo zabranjuju po Europi
he he mi ove god bas i nebumo vidjeli more jer mi je termin u 8mj! Sljedecu godinu i tak ovisimo o muzu i njegovom godisnjem a s obzirom da bu on vjerojatno htio kod svojih a tam idemo kad vrucine splasnu mislim da cemo se i sljedecu brckati kod mojih staraca u bazenu! Mm strije ne smetaju,djeca ce ih zaboravitia starci me vole takvu kakva jesam! Starci ko starci! Nerealni uvijek!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 18:46   #76
joj, ja se samo molim da mi trbuh ne popuca..
i da - idem na more 2 mj. nakon poroda pa mi se sve čini da ću se morati dobrano zamotati da ne plašim ljude po plaži
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 18:47   #77
Eto, namazala se kantarionom. Budemo vidjeli. Hvala na odgovorima.
annarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 19:16   #78
Quote:
annarella kaže: Pogledaj post
Eto, namazala se kantarionom. Budemo vidjeli. Hvala na odgovorima.
ja sam ti sad 37+5 i mazala sam se do 3mj s bademovim uljem, potrošila ga i onda odustala.. nemam niti jednu striiju na trbuhu, a na nogama 2, tak da sam zadovoljna..
mnoge ti se mažu pa svejedno popucaju, sve ti to zavisi o koži i o ničem drugom..
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 20:18   #79
Da idem sada nabrajati s čime sam se sve mazala u trudnoći,bilo bi tu puuno reklame..ali NIŠ od toga...na žalost.

Trbuh je buknuo u 36.tjednu,i tada sam počela pucati.Nakon što sam rodila pogled na trbuh pun strija-ajmeeee...
Bila sam ravna ko daska pa je bio to šokić,ali nada postoji da će se s vremenom manje vidjeti...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 20:29   #80
ja sam koristila eucerinovo ulje protiv strija i savršeno mi je.
nisam sigurna u lipu, ali oko 125 ml dođe oko 130 kn u ljekarnama.

nisam dobila nijednu striju iako sam se poprilično udebljala a i beba je bila velika. ali mislim da više od krema, losiona, ulja & co. je bitnije kakva je koža i genetika.
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.