Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2009., 01:03   #121
još samo ovo da vas pitam, jeste se vi ikad pitali s kime razgovarate, jeste se ikad pitali tko je I CHING?
migulia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 21:17   #122
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
još samo ovo da vas pitam, jeste se vi ikad pitali s kime razgovarate, jeste se ikad pitali tko je I CHING?
Pa mislim da je vise manje poznato tko je I Ching.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:17   #123
Telema!
Neovisno o tome koji mi sistem proricanja koristili, iza svakog od njih, za svakog od nas, stoji njegov SAČ. Mi, npr., sa računalom komuniciramo putem binarnog koda, jer je to jezik koji on razumije; koji god da je jezik računalo sposobno upotrebljavati, mi ga možemo koristiti u komunikaciji sa njim; no, svaki jezik koji je čovjeku razumljiv, računalu to nije. Mi smo, za sada, viša razina svijesti&postojanja od računala, u odnosu na njihov stupanj razvoja, mi smo superiorna inteligencija. Prepustimo se malo maštanju kako bi mogli iskoristiti analogiju koja iz nje proizlazi. Čovjek savršeno poznaje računalo, njegov softwer&hardwer; koje su njegove mogućnosti, potencijali i mane; u kojem se smjeru razvija, što mu je potrebno za taj isti razvoj, kakvo okruženje, koja vrsta energije itd. Zamislimo da u jednom trenutku razvoja računala postanu svjesna, u svome vlastitome beskonačnom informatičkom virtualnom svijetu,koji posjeduje svoje vlastite zakone. No, nama su taj svemir&ti zakoni savršeno poznati, mi ih stvaramo, mi smo za računala bogovi. Koju god sposobnost&vještinu računala razvila, mi je bez problema prihvaćamo&odmah koristimo kako bi poboljšali kvalitetu&razinu komunikacijskog kanala. Mi smo za njih iz druge dimenzije, iz svijeta izvan njihovog; mi lako ulazimo&izlazimo iz njihovog svijeta; dok oni naš tek pokušavaju pojmiti&naći načina kako da uđu u njega. Ako bi računala sama razvila neki svoj jezik, mi bi ga bez problema razumjeli i upotrijebili, i bili bi presretni zbog te mogućnosti; jer to bi značilo da količinu&kvalitetu prijenosa informacija između nas i računala možemo podići na višu razinu, sličniju našoj, ljudskoj. Ono što su računala za nas, to smo mi za SAČ-re. Oni sa nama mogu komunicirati bilo kada i bilo kako, koji god mi sistem ili način koristili, njima je on razumljiv&bez tajni; jer oni poznaju zakone ljudske prirode&svemira, na isti način na koji mi poznajemo matematičke zakone računala, koji leže u temeljima njihove civilizacije i svijesti. Stoga, koristili li mi tarot, ili Ji Đing, ili geomantiju, ili kabalu, ili let ptica, bacanje graha ili kostiju, ili što god već; jedna stvar je uvijek nepromjenjiva. A to je da je sa jedne strane žice SAČ a sa druge mi; hoćemo li komunicirati preko dimnih signala, mobitelom, ili telepatijom; to je totalno svejedno; računa se naša iskrena težnja prema istini&razvoju u skladu sa našom istinskom prirodom. Svatko će koristiti onaj sistem koji je njegovoj duši najrazumljiviji&najprirodniji, SAČ će objeručke prihvatiti težnju njemu upućenu; te će svojeg štićenika podučiti kako da mu odabrani sistem komunikacije bude što jednostavniji, razumljiviji, bogatiji; te kako da ga što lakše&brže prizove na tu, aspirantu razumljivu, komunikacijsku razinu.
Agape!

Zadnje uređivanje LJUBAWOLJA : 21.01.2009. at 21:41.
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:32   #124
Nazovi me tradicionalistom (mislio sam da to neću nikad reći za sebe ) ali, da ponovim, uopće se ne slažem sa takvom relativizacijom kineske mudrosti i uspoređivanje iste sa bacanjem graha i sinhronicitetom.

Ne vode svi putevi u Rim.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:39   #125
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nazovi me tradicionalistom (mislio sam da to neću nikad reći za sebe ) ali, da ponovim, uopće se ne slažem sa takvom relativizacijom kineske mudrosti i uspoređivanje iste sa bacanjem graha i sinhronicitetom.

Ne vode svi putevi u Rim.
Telema!
Samo naprijed Majstore, "...nema oprosta, nema krivice nakon, čini što ti je volja je sav zakon!...".
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:58   #126
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nazovi me tradicionalistom (mislio sam da to neću nikad reći za sebe ) ali, da ponovim, uopće se ne slažem sa takvom relativizacijom kineske mudrosti i uspoređivanje iste sa bacanjem graha i sinhronicitetom.

Ne vode svi putevi u Rim.
Pa i kineski vojni časnici i danas, u komunističkoj kini poznaju vrlo dobro I ching, također, koriste metodu dobivanja heksagrama gotovo identičnu ovoj s kockicama.
Neovisno o tvom slaganju ili ne slaganju, praksa pokazuje drugačije. I ching se ponaša svjesno, i mogu slobodno reći da kažnjava one koji mu pristupaju s nepoštovanjem, bez obzira da li koriste štapiće ili neku drugu metodu dobivanja heksagrama.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 01:25   #127
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
još samo ovo da vas pitam, jeste se vi ikad pitali s kime razgovarate, jeste se ikad pitali tko je I CHING?
razgovaramo sa sobom,
a i ching je kao ogledalo pomocu kojeg osvjescujemo nesvjesni dio u nama.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 18:01   #128
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
jel zna netko od vas neku dobru knjigu i ching i tai chi di su pokreti tai chia uspoređen sa heksagramima? imam jednu malu knjižicu od da liua al..

http://www.redwingbooks.com/products...ChiAccIChi.cfm



http://www.wooster.edu/chinese/Chine...doc/YIJING.PDF
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 20:16   #129
Pozdrav!
Susreo sam se nedavno sa I Chingom, fascinirala me preciznost kojom sam dobio odgovore na svoja pitanja, imam osjecaj da je sve sto se desava oko mene i da su sve velike i male brige koje me muce nevjerojatno (ili bolje rec kineski) jednostavne.
Do sada sam koristio bacanje novcica, no sad bih presao na hajducku travu, no ne znam gdje je mogu naci, iz Splita sam, pa ako mi netko moze pomoci i uputiti me na lokaciju gdje bih je mogao naci.
Ima li toga na Marjanu? Turskoj kuli? Zvoncacu?
__________________
Dream like this must die...
Duyam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 18:12   #130
Quote:
Duyam kaže: Pogledaj post
Do sada sam koristio bacanje novcica, no sad bih presao na hajducku travu, no ne znam gdje je mogu naci, iz Splita sam, pa ako mi netko moze pomoci i uputiti me na lokaciju gdje bih je mogao naci.
Ima li toga na Marjanu? Turskoj kuli? Zvoncacu?
Stolisnik je prilicno cesta biljka. Jeste da ne znam koliko cesta u okolici Splita, ali u Sisku i okolici je doslovno ima svugdje, raste kao korov (iako je izuzetno ljekovita). No, sad je jos prerano da bi uzimao stabljike, sacekaj da malo odrastu. Eventualno nadi "loviste", gdje ce ga biti.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 18:05   #131
Ja imam lijepi I Ging, s ponekim referencama na Bibliju. Danas mi je odgovorio: "...Zato je u ovom slučaju povlačenje ispravan način djelovanja koji ne oživljava sile tame..."* (33. DUN)

* Slične ovom znaku su riječi Isusa: "Ne opirite se zlotvoru." (Matej 5, 39)




I lijepa rečenica pride: ...Plemeniti ne mrzi. Jer mržnja je način unutarnjeg povezivanja s objektom mržnje...

(Prevela sam s njemačkog na kojem mi je I Ging, možda u orginalu bolje zvuči.)
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne

Zadnje uređivanje ptica dronta : 30.05.2009. at 18:20.
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 00:16   #132
molim vas pomoć i preporuku:

što biste preporučili totalnom početniku zainteresiranom za yi-djing, s čim da počne?
što da nabavim i gdje? gdje u zagrebu ima za kupiti nešto s čim bih mogla početi (novčići, knjiga - i koju preporučate)?
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 12:41   #133
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
molim vas pomoć i preporuku:

što biste preporučili totalnom početniku zainteresiranom za yi-djing, s čim da počne?
što da nabavim i gdje? gdje u zagrebu ima za kupiti nešto s čim bih mogla početi (novčići, knjiga - i koju preporučate)?
Ja imam dva I Ginga, oba na njemačkom - jedan je toliko obrađen i udaljen od izvornika da je blentav, drugi je maksimalno vjeran izvorniku, s ponekom usporedbom s biblijskim citatima, ali onda izvan samog teksta. Preporučila bih ti da uzmeš I Ging u što vjernijem prijevodu i da se ne zamaraš time što si početnik. To mi dođe ko da hoćeš po prvi put čitati Bibliju, pa uzmeš neku prepričanu. Ja se služim običnim novčićma i njihova upotreba je sasvim jednostavna. Nad tekstom se imaš šta za zamisliti, al u tome i jest njegova čar. Orakel ti samo pojašnjava situaciju u kojoj se nalaziš i daje ti smjernice što činiti. Izbor je tvoj.

I Ging se može i samo čitati, kao knjiga mudrosti, i onda kad ti nije potreban savjet za rješavanje teških problema.
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne

Zadnje uređivanje ptica dronta : 01.06.2009. at 13:10.
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 15:44   #134
Quote:
ptica dronta kaže: Pogledaj post
Ja imam dva I Ginga, oba na njemačkom - jedan je toliko obrađen i udaljen od izvornika da je blentav, drugi je maksimalno vjeran izvorniku, s ponekom usporedbom s biblijskim citatima, ali onda izvan samog teksta. Preporučila bih ti da uzmeš I Ging u što vjernijem prijevodu i da se ne zamaraš time što si početnik. To mi dođe ko da hoćeš po prvi put čitati Bibliju, pa uzmeš neku prepričanu. Ja se služim običnim novčićma i njihova upotreba je sasvim jednostavna. Nad tekstom se imaš šta za zamisliti, al u tome i jest njegova čar. Orakel ti samo pojašnjava situaciju u kojoj se nalaziš i daje ti smjernice što činiti. Izbor je tvoj.

I Ging se može i samo čitati, kao knjiga mudrosti, i onda kad ti nije potreban savjet za rješavanje teških problema.
thnx!

ima li u algoritmu štogod hvalevrijedno, a jednostavno? oni znaju držat takve stvari.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 23:42   #135
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
thnx!

ima li u algoritmu štogod hvalevrijedno, a jednostavno? oni znaju držat takve stvari.
nema. algoritam je ozbiljna knjižara

nemoj kupit od Murphyija - "tajne ji-đinga" niti od Vasiljevića "putkoaz za pravog čovjeka" jer nisu prikladni za početnike

sad sam zaboravio gdje negdje u centru oko trga imaš za 30 kuna knjižicu "ji đing - knjiga promjene" odlična za početnike
__________________
this is the dawning of the age of aquarious
kaktus-car is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 00:09   #136
Quote:
kaktus-car kaže: Pogledaj post
odlična za početnike
treba svladati prvo elemente, stupnjeve i ocitovanja, pa tek onda doci na kombinacije trigrama..
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 00:22   #137
da naravno, a prije toga 6 godina meditacije u šumi da se pripremimo za to
__________________
this is the dawning of the age of aquarious
kaktus-car is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 00:42   #138
Quote:
kaktus-car kaže: Pogledaj post
nema. algoritam je ozbiljna knjižara

nemoj kupit od Murphyija - "tajne ji-đinga" niti od Vasiljevića "putkoaz za pravog čovjeka" jer nisu prikladni za početnike

sad sam zaboravio gdje negdje u centru oko trga imaš za 30 kuna knjižicu "ji đing - knjiga promjene" odlična za početnike
nemoj me zezat, algoritam je i ozbiljna i neozbiljna knjižara.
vidjela sam neki dan - imaju gomilu knjiga o i-chingu, ali nije mi se dalo kopat po tome, baš sam bila nekako nemotivirana... ako znate za nešto (pri)javite.

Quote:
kaktus-car kaže: Pogledaj post
da naravno, a prije toga 6 godina meditacije u šumi da se pripremimo za to
nisam od tih.
trenutno sam za ići u šumu samo na izlet. i ponijet par sendviča sa sobom...
ah, izgleda ništa od mene.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 00:50   #139
odlučila sam opet preći na krimiće. manje je opterećujuće. uvijek stradaju drugi, a ne ja.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 01:06   #140
baza i chinga je tao. podrazumijeva spoznaju zakonitosti promjena, faza zivota, upravljanje promjenama, te poznavanje dualnosti i medjusobne ovisnosti.
u protivnom za proricanje i sl...savjetovala bi neke druge metode; od gatanja kroz salicu kave, tarot ili slicne male aktivnosti.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.