Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2013., 02:02   #121
Mene sve ovo što se događa u Stockholmu veoma podsjeća na događaje u Londonu od prije 2 godine:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=665586

Čak je i navodni motiv za nerede sličan - ubojstvo imigranta od strane policije, a i opravdanja od strane mainstream medija - besperspektivni mladi, nezaposlenost, socijalna nejednakost...

Na Zapadu ništa novo.
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 11:19   #122
Inače lik je vitlao mačetom, da je Hrvat usred Srbije vitlao mačetom i njihova policija ga je ustrijelila rekao bih da su dobro postupili, lik je bio opasan za ljude i očito lud
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 13:49   #123
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ne znaš ti ništa o islamskoj imigraciji. Nove generacije s gađenjem gledaju na Francuze i na francuski identitet. Otprilike onako kako Srbi iz Knina i Vukovara gledaju na Hrvatsku i Hrvate.
Nije da znam nego ih cak imam medju rodbinom.
Svako dijete koje se rodi u Svedskoj (ili nekoj drugoj Zapadnoj drzavi) za njega druga drzava postoji sve dok su mu roditelji zivi, a kad roditelji umru, sve veze su gotove sa bivsom drzavom.



Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Primjer za što? Zlatana Ibrahimovića odgojila je majka Hrvatica, otac Bošnjak je otišao od kuće dok je bio beba. Nikad nije bio u doticaju sa islamom.
On je odrastao s ocem.

On je dobar primjer zato sto je sa Balkana, a sa Balkanom nema nikakve veze osim sto su mu roditelji odozda.
Kada roditelji umru, i te male veze su gotove.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 14:01   #124
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
On je odrastao s ocem.
Offtopic - nisam ni sam siguran, ali mi se čini da nije odrastao sa ocem; i ne samo to nego je oca iz dna duše mrzio pa veći dio karijere nije uopće želio nositi dresove sa prezimenom na leđima; umjesto njih pisalo mu je "Zlatan" - dok nije UEFA donijela propis kojim je prezimena na dresovima učinila obaveznima.

I tada je u medijima najavljivao da će službeno promijeniti prezime - pa je, koliko vidim, od toga odustao.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 14:18   #125
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Offtopic - nisam ni sam siguran, ali mi se čini da nije odrastao sa ocem; i ne samo to nego je oca iz dna duše mrzio pa veći dio karijere nije uopće želio nositi dresove sa prezimenom na leđima; umjesto njih pisalo mu je "Zlatan" - dok nije UEFA donijela propis kojim je prezimena na dresovima učinila obaveznima.

I tada je u medijima najavljivao da će službeno promijeniti prezime - pa je, koliko vidim, od toga odustao.
Quote:
Zlatan nije imao ni dvije godine kad su mu se roditelji razveli, i ničega se ne sjeća iz tog perioda. Samo zna da nisu imali dobar brak. On i Sanela su oca viđali svakog drugog vikenda i uživali su u vremenu provedenom s njim. U stanu u kome je živio s majkom i ostalim ukućanima bilo je mnogo problema, pa su socijalni radnici 1990. odlučili da Sanela pređe kod oca, a Zlatan ostane kod majke. Ali, nije mogao bez Sanele i jednog dana prešao je kod oca, koji je u međuvremenu počeo mnogo piti. Nakon novog ispitivanja u martu 1991., socijalni radnici odlučuju da Sanela pređe kod majke, a Zlatan ostane kod oca. Sanela je danas frizerka, prekinula je kontakt s ocem zbog njegove ovisnosti o alkoholu, i ponekad joj mušterije znaju reći: “Bože, kako ličiš na Zlatana!”, a ona odgovori: “Ne, nego on liči na mene.”
Prema ovome, on je s majkom zivio od 2. do 10. godine, a ostatak s ocem.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 00:35   #126
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
Nije da znam nego ih cak imam medju rodbinom.
Svako dijete koje se rodi u Svedskoj (ili nekoj drugoj Zapadnoj drzavi) za njega druga drzava postoji sve dok su mu roditelji zivi, a kad roditelji umru, sve veze su gotove sa bivsom drzavom.





On je odrastao s ocem.

On je dobar primjer zato sto je sa Balkana, a sa Balkanom nema nikakve veze osim sto su mu roditelji odozda.
Kada roditelji umru, i te male veze su gotove.


S radikalnim islamom ne dolaze u doticaj u bivšoj domovini, ni preko roditelja, nego u džamijama u Švedskoj i Engleskoj, ili online.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 10:24   #127
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Dojam je varljiva stvar, često demantirana brojkama.

Imigranti u Francuskoj čine 11% populacije, s tim da je 5.5% iz Europe, a ostali nisu svi muslimani niti Romi, što će reći da Francuska ima muslimana u postotku stanovništva nešto malo više nego Hrvatska Srba. To uopće nije problematično.
Vidiš kako puštaš maglu. Na stranu to što nije isto je li tih oko 4% stanovništva, kao kod Srba u Hr., STARO i s NEGATIVNIM prirastom,
ili pak MLADO i s mnogo VEĆIM prirastom nego autohtono stanovništvo.

Muljaš čak i u nečemu osnovnijem. Naime, najprije si rekao

"0.0x% populacije"

a sada si već na

"postotku stanovništva nešto malo više nego Hrvatska Srba."

Pa to je faktor oko 100 ili čak 200 puta više od tvojih"0.0x% populacije".
eRomaniChib is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 11:02   #128
Kako se je ova tema vratila iz pepela zbog ovih nereda, evo jedan post da se zna da neredi jos traju i ko zna kada ce biti prekinuti...

7. noć nereda u Švedskoj - sukobi u predgrađima Stockholma i u drugim gradovima

Unatoč činjenici da je izgledalo kako se stvari u Stockholmu jučer polako vraćaju u normalu, sinoć je ponovno došlo do izbijanja nasilnih prosvjeda na ulicama glavnog švedskog grada. Više automobila je zapaljeno, a prosvjednici su policiju napali kamenjem.

Nasilje također traje i u drugim gradovima. Još noć ranije buknuli su neredi u gradu Orebro. Informacije govore kako su sinoć neredi buknuli i u gradu Linkoping gdje je navodno spaljena jedna škola i vrtić za djecu.

U usporedbi s prethodnim noćima, stanje u glavnom gradu je mirnije, no sukobi su sinoć zabilježeni u predgrađima. Policija ističe kako je nekoliko automobila sinoć zapaljeno u predgrađima. U južnom predgrađu Vaarberg skupine mladih prosvjednika kamenjem su napale policijsku patrolu.

U obližnjoj gradskoj četvrti Jordbro policija je upotrijebila suzavac. Zbog aktualnih nemira ambasade Britanije i SAD-a izdale su upozorenja svojim državljanima u Švedskoj navodeći kako se trebaju kloniti zona u kojima izbijaju nemiri.

O aktualnim nemirima vode se mnoge debate. Dok jedni ističu kako je problem u švedskom sustavu koji nije u stanju adekvatno se pobrinuti za imigrante, drugi ističu kako je do nestabilnosti došlo zahvaljujući aktualnim konfliktima - primjerice, znatan broj izbjeglica iz Sirije stigao je u Švedsku.

http://www.advance.hr/vijesti/7-noc-...gim-gradovima/
http://rt.com/news/sweden-riots-poli...lturalism-805/
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 11:10   #129
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
Ovo nije tacno.
Oni vec kod druge generacije postaju pravi Francuzi, a sto se Islama tice, ona prva generacija zaboravi na njeg.

Isto je i u Svedskoj.
Najbolji primjer ti je Zlatan Ibrahimovic.
Kakve veze Zlatan Ibrahimović ima s islamskom imigracijom?

Majka mu je Hrvatica, i on je katolik. Nisu problem katolički imigranti, već islamski.
Auge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 11:42   #130
Quote:
eRomaniChib kaže: Pogledaj post
Vidiš kako puštaš maglu. Na stranu to što nije isto je li tih oko 4% stanovništva, kao kod Srba u Hr., STARO i s NEGATIVNIM prirastom,
ili pak MLADO i s mnogo VEĆIM prirastom nego autohtono stanovništvo.

Muljaš čak i u nečemu osnovnijem. Naime, najprije si rekao

"0.0x% populacije"

a sada si već na

"postotku stanovništva nešto malo više nego Hrvatska Srba."

Pa to je faktor oko 100 ili čak 200 puta više od tvojih"0.0x% populacije".
To zato što ne smatram sve muslimane radikalnima, već tek popriličnu manjinu. Malo bolje pročitaj što sam napisao...

Što se prirodnog prirasta tiče, da bi nacionalno osviješteni imigranti poduplali svoj postotak na taj način, treba im oko 60 godina (3 generacije), a s obzirom da je 25% ukupno rođene djece u Francuskoj iz miješanih brakova, čiji potomci se u ogromnoj većini smatraju Francuzima do 3. generacije, nema tu nekog značajnijeg problema, kako se često naglašava. Puno veći problem je grupiranje, odnosno getoizacija imigranata, gdje dolazi do efekta ekspres lonca, pa onda posljedično u javnosti nastaje dojam kako imaju "imigrantski problem".
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down

Zadnje uređivanje Pizvo : 27.05.2013. at 11:50.
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 12:00   #131
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
To zato što ne smatram sve muslimane radikalnima, već tek popriličnu manjinu. Malo bolje pročitaj što sam napisao...

Što se prirodnog prirasta tiče, da bi nacionalno osviješteni imigranti poduplali svoj postotak na taj način, treba im oko 60 godina (3 generacije), a s obzirom da je 25% ukupno rođene djece u Francuskoj iz miješanih brakova, čiji potomci se u ogromnoj većini smatraju Francuzima do 3. generacije, nema tu nekog značajnijeg problema, kako se često naglašava. Puno veći problem je grupiranje, odnosno getoizacija imigranata, gdje dolazi do efekta ekspres lonca, pa onda posljedično u javnosti nastaje dojam kako imaju "imigrantski problem".


Eto, tipično liberalno - ljevičarsko zabijanje glave u pijesak. Zbog takvih stavova Švedska će za 50 godina biti na razini Libanona, ako bude imala sreće, a ako ne, na razini Somalije.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 12:05   #132
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Eto, tipično liberalno - ljevičarsko zabijanje glave u pijesak. Zbog takvih stavova Švedska će za 50 godina biti na razini Libanona, ako bude imala sreće, a ako ne, na razini Somalije.
To je jednostavno matematika i osim ako će svi od reda imati 12ero djece, problema još nema. Prosjek je zasad nešto malo preko 3, s tim da je 2.3 prosjek za stagnaciju populacije.

A o ovome da će Švedska biti kao Somalija... Tipična desničarska paranoja i pretjerivanje.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 12:48   #133
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
O aktualnim nemirima vode se mnoge debate. Dok jedni ističu kako je problem u švedskom sustavu koji nije u stanju adekvatno se pobrinuti za imigrante, ...


Na ovakvo sljepilo jednostavno ne znam kaj reći.
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 12:54   #134
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
To zato što ne smatram sve muslimane radikalnima, već tek popriličnu manjinu. Malo bolje pročitaj što sam napisao...

Onda, kad si već potegnuo Srbe u Hrvatskoj, zar ti misliš da je sranje '90 i '91 u Hrvatskoj nastalo zato što su Srbi bili "većinom radikalni"?

Tu je onda zbilja bitno što znači "radikalan": da se gura u prve redove i na barikade, ili i onda kad samo u sebi podržava (i recimo glasa za) te koji se guraju u prve redove, na barikade?
eRomaniChib is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 13:04   #135
Nordijski utopijski raj ipak nije utopijski raj. Što ga se više gleda poprima obrise realnosti.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 14:32   #136
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Nordijski utopijski raj ipak nije utopijski raj. Što ga se više gleda poprima obrise realnosti.
Kako nije raj kad divljaci imaju sve pogodnosti Zapada,a da nitko od njih ne traži i preuzimanje odgovornosti. Baš suprotno,njima se tolerira ponašanje koje je primjereno više divljini iz koje su došli.

Švedska je to što je zato što su bili nacionalno homogeni i svi su bili spremni preuzeti svoje obveze kako bi kao društvo prosperirali,ali odakle im ideja kako će i oni koje prime biti spremni preuzeti svoj dio odgovornosti stavrno ne znam.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 16:19   #137
Quote:
eRomaniChib kaže: Pogledaj post

Onda, kad si već potegnuo Srbe u Hrvatskoj, zar ti misliš da je sranje '90 i '91 u Hrvatskoj nastalo zato što su Srbi bili "većinom radikalni"?

Tu je onda zbilja bitno što znači "radikalan": da se gura u prve redove i na barikade, ili i onda kad samo u sebi podržava (i recimo glasa za) te koji se guraju u prve redove, na barikade?
Za sranje su potrebne okolnosti, podrška (politička i financijska) i kritična masa aktera. Muslimani nemaju ništa od navedenog u Europi, ni blizu. Ostaje skupina krajnjih radikala koji su spremni na radikalne poteze bez obzira na posljedice, a njih je jako malo. To je tih 0.0x%. O tome što si ostatak muslimana misli ili želi ne bi, jer me apsolutno ne zanima. Ako dođe do situacije da se predhodno nabrojana tri uvjeta ostvare, to će biti zadnji problem...
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 10:44   #138
Quote:
Auge kaže: Pogledaj post
Kakve veze Zlatan Ibrahimović ima s islamskom imigracijom?

Majka mu je Hrvatica, i on je katolik. Nisu problem katolički imigranti, već islamski.
On je ateista i odrastao je s ocem muslimanom.
Sam je izabrao da ode od majke da zivi s njim.

Naveo sam ga kao primjer jednog imigranta koji sam za sebe kaze da je Svedjanin, a za cudo pravio je probleme dok nije postao slavan.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 15:31   #139
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
On je ateista i odrastao je s ocem muslimanom.
Sam je izabrao da ode od majke da zivi s njim.

Naveo sam ga kao primjer jednog imigranta koji sam za sebe kaze da je Svedjanin, a za cudo pravio je probleme dok nije postao slavan.
Izvor za tvoju lažnu tvrdnju da je ateist?

Zlatan Ibrahimović:
"--Creo en Dios, soy muy católico, pero mi mayor crítico soy yo."

Prijevod Ibrahimovićevih riječi:
"Vjerujem u Boga, velik sam katolik, ali sam sam svoj najveći kritičar."

Izvor:
http://www.elentorno.com/noticia/37724/
Auge is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 19:04   #140
Quote:
Auge kaže: Pogledaj post
Izvor za tvoju lažnu tvrdnju da je ateist?

Zlatan Ibrahimović:
"--Creo en Dios, soy muy católico, pero mi mayor crítico soy yo."

Prijevod Ibrahimovićevih riječi:
"Vjerujem u Boga, velik sam katolik, ali sam sam svoj najveći kritičar."

Izvor:
http://www.elentorno.com/noticia/37724/
Sasvim nebitno.
Jos vise pojacava moju tvrdnju kako Islamski imigranti (Ibrahimovicev otac) slabe svoju naciju i religiju kada se odsele na Zapad, a to moze dovesti i da se mijesaju sa drugim nacijama i religijama.

Sto se tice njegove religije.
Pitanje je, da li je on bio katolik i dok je zivio sa ocem?
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.