Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2006., 20:48   #1
Kompulzivno prejedanje (Binge eating)

zbog cega se javlja ovaj poremecaj.....?
(termin sam cula na jednoj proana stranici....) radi se o napadaju prejedanja.neke osobe idu u krajnost dok ne umru od pucanja stijenki zeluca!......i sad gledam susjeda koji je u stanju ne izici iz kuce da bi obavio ceremoniju prejedanja,,zbog cega ima 10tak kg viska.al dobro njemu to ne smeta........s druge strane to mi se cini kao temelj bulimije...samo se bulimicari izrigaju kasnije....
i kako pomoci tim osobama? treba li bit podrska ili treba bit strog s njima i stavit lokot na hladnjak?
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 14:33   #2
ja sam imala binge eating poremećaj koji je trajao 2 godine nakon godine dana s anorexijom, tj. bio je posljedica tog izgladnjivanja. sastoji se od toga da imaš napadaje prejedanja koje ne možeš kontrolirati. ono, budiš se usred noći i ideš potamaniti sve u frižideru. meni je prestalo kad sam se prestala izgladnjivati, dakle obrnutom logikom. za vrijeme trajanja sam se osjećala kao u paklu. svaki dan se iznova budiš s odlukom da ćeš normalno jesti, jer ne možeš si racionalno objasniti zašto ne možeš jednostavno prestati s obžderavanje u jednom trenutku, ali ti to ne uspijeva. i sebe mrziš zbog svih tih kila viška.

znači, izgladnjivanje nije dobar način rješavanja tog problema. poznat je jo-jo efekt kod odlaska na dijete tipa izgladnjivanje, a to je da ti se kasnije vrati više nego od koliko si krenuo, s tim da si cijelo vrijeme još dodatno nesretan jer se trudiš ne jesti. ispravan način je promijeniti hranu koju jedeš i vježbati.
__________________
Desire, despair, one day you'll discern it's true meaning. And it's not a love love song.
wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 21:56   #3
binge eating disorder nije isto što i bulimija. oboje su poremećaji hranjenja kod kojih dolazi do prejedanja, da.

nemaš što stavljat lokot na hladnjak, ne radi se o hrani. hrana je samo put "samokažnjavanja" koji su oni "izabrali" (stavljam pod navodnike jer nije svijesno ni namjerno).

ne zna se zašto se javljaju poremećaji hranjenja, ima mnogo teorija. ljudi vole vjerovati da se radi o pokušaju da se dostigne savršenstvo pod pritiskom modernog društva. ima nešto i u tome, ali ja sam sklonija vjerovati da se u većini radi o iznimnom nedostatku samopoštovanja.. svejedno, ni kod ovoga se ne može do krajnosti generalizirati..
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 21:51   #4
Da li netko zna dobrog psihologa koji se bavi poremecajem kompulzivnog prejedanja? Ili neko mjesto gdje bi se mogla obratiti. U Zagrebu.

Btw nisam primjetila da se govori o ovom obiliku poremecaja u prehrani. Ne znam zasto je tako, pogotovo sada kada vise nije toliki tabu govoriti o anoreksiji i bulimiji. Iz svog iskustva mogu reci da kada spomenem da ja i to ovisnost da dobijem pogled 'ma pricas gluposti'.
Giraffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 00:35   #5
Quote:
Luđakinja kaže:
............
ne zna se zašto se javljaju poremećaji hranjenja, ima mnogo teorija. ljudi vole vjerovati da se radi o pokušaju da se dostigne savršenstvo pod pritiskom modernog društva. ima nešto i u tome, ali ja sam sklonija vjerovati da se u većini radi o iznimnom nedostatku samopoštovanja.. svejedno, ni kod ovoga se ne može do krajnosti generalizirati..
postoji teorija po kojoj svi ti poremećaji hranjenja imaju prvobitni uzrok u
odnosu s majkom (a kao i većina mnogih poremećaja).
naravno da se radi o vrlo niskom samopoštovanju, samopouzdanju. samo osoba koja se ne voli, može si to raditi: prejedati se, povraćati, izgladnjivati i
sl.
i kao što je Ludica napisala, to je samo manifestacija nekog neosviještenog
"problema" u osobi.
može se dobro skrivati i solidno živjeti s time, ukoliko to rezultira s nekoliko
kila viška, a nema nikakvog povraćanja. ili opsjednutost dijetom, ali ne u mjeri
da je rezultat anoreksija nervosa. no, stvari znaju izmaći kontroli, pa
ima i smrtnih slučajeva. užas: da mlada osoba umre od izgladnjivanja, jer je prekasno započela s terapijom, i da nikako ne može "doći k sebi" i oporaviti se.

od poremećaja hranjenja boluju i mnoge slavne osobe koje su posebno u tom smislu izložene pritisku javnosti. neki se tako u nekoliko mjeseci udebljaju, onda odu na kliniku, podvrgnu se programu i "dovedu se u red" (fizički), i onda
opet ispočetka.
psiha je toliko jaka da je u stanju oduzeti ti i onesposobiti tvoju primarnu
potrebu za hranom.
mislim da je u podsvijesti anoreksične osobe želja da umre. laik sam, nagađam.
a osoba koja se prežederava, mora "popuniti" tu prazninu koju osjeća u sebi.
i tako ukrug.
za liječenje ovakvih poremećaja nužno je osvjestiti poremećaj, raditi na samopouzdanju, općenito na duhovnom i na fizičkom razvoju.
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 15:27   #6
Quote:
Luđakinja kaže:
binge eating disorder nije isto što i bulimija. oboje su poremećaji hranjenja kod kojih dolazi do prejedanja, da.

nemaš što stavljat lokot na hladnjak, ne radi se o hrani. hrana je samo put "samokažnjavanja" koji su oni "izabrali" (stavljam pod navodnike jer nije svijesno ni namjerno).

ne zna se zašto se javljaju poremećaji hranjenja, ima mnogo teorija. ljudi vole vjerovati da se radi o pokušaju da se dostigne savršenstvo pod pritiskom modernog društva. ima nešto i u tome, ali ja sam sklonija vjerovati da se u većini radi o iznimnom nedostatku samopoštovanja.. svejedno, ni kod ovoga se ne može do krajnosti generalizirati..
Ja bih rekla da se radi o frustracijama koje ljudi pokusavaju nekako izgladiti - netko cugom, netko klopom, netko drogom, netko cigarom itd....svatko si nekako izabere nacin koji njemu najvise pase ili nacin koji mu je u tom periodu najdostupniji. Nedostatak samoopostivanja dolazi kasnije. Kao sto rekoh, vjerujem da su u pitanju frustracije, tjeskoba, anksioznost, problemi, stres koji su najveci krivci za pojavu poremecaja u hranjenju. Naravno, u manjoj mjeri su tu prisutni i drugi faktori kao sto je hormonalni poremecaj ili neke bolesti i sl..
__________________
...And her enchanted hair was the first gold... And still she sits, young while the earth is old, And, subtly of herself contemplative, Draws men to watch the bright web she can weave, Till heart and body and life are in its hold...
Hyacinth Lilith is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 17:36   #7
gle, napisala si na drugom topicu da si psihologinja. ako ja, kao studentica prve godine bolje baratam stručnim (i to jedva da su "stručni" ) pojmovima od tebe, onda... hm, da. da ne pričam o tome da se iz tvojih postova baš i ne vidi neka dr. sc./ prof. edukacija... al oke.

žao mi je što si imala poremećaj hranjenja, nadam se da je to sad iza tebe.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 10:42   #8
Quote:
Luđakinja kaže:
gle, napisala si na drugom topicu da si psihologinja. ako ja, kao studentica prve godine bolje baratam stručnim (i to jedva da su "stručni" ) pojmovima od tebe, onda... hm, da. da ne pričam o tome da se iz tvojih postova baš i ne vidi neka dr. sc./ prof. edukacija... al oke.

žao mi je što si imala poremećaj hranjenja, nadam se da je to sad iza tebe.
mislim sto reci Ludjakinjo...eto ti prilika da nahranis svoj gladni ego na mom lapsusu...ako te to jako veseli...go on... uopce me to ne dira. Enjoy.
Uostalom....ako je tebi baratanjem pojmova namjera nekome iskljucivo dokazivati znanje...e onda si, draga moja studentice, u totalnom krivu. Znanje se moze dokazati i upotrebom slenga, obicnog jezika, razumljivog svima....a to sto sam ja umjesto "ili" kod tjeskobe i anksioznosti stavila zarez... wow, velikog li dokaza da ti bolje baratas pojmovima dakle znanjem od nekog drugog...???! na mojoj slucajnoj pogresci u pisanju, ti ces graditi svoj utisak velikog znanja..? Mislim gle, savjetujem ti da si scooliras malo taj tvoj ego trip...smetat ce te u buducoj praksi.
__________________
...And her enchanted hair was the first gold... And still she sits, young while the earth is old, And, subtly of herself contemplative, Draws men to watch the bright web she can weave, Till heart and body and life are in its hold...
Hyacinth Lilith is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 17:06   #9
Nova sam ovdje malo sam procitala ovdje sta pisete,priznajem ne sve,ali mi se nekako sve to svodi na prepucavanje,i dokazivanje ko koliko zna o tom problemu.Mislim da svi koji imaju poduze taj problem tj bulimiju shvacaju da je to problem,i da se dasava iz mnogih prijasnjih problema,nacina odgoja,zivljenja,situacija,ma mnogih stvari koje ni nisi svjesan da utijecu na tebe,ali niko od njih nezna kako ga rjesiti pa zasto ne onda malo o tome...Ja ga pokusavam shvatiti zadnje 3 god.ali nije da mi ide najbolje.sad sto sam zadnje odlucila je obratit se za profesionalnu pomoc iako smatram da bi to sama osoba trebala pokusat rjesit sa sobom,a posto meni to nije krenulo od ruke,valjda ce mi pomoc neko drugi iako sam na kraju ja ta koja ce sve sama ucinit
 
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 16:40   #10
netko drugi ti može pomoći da naučiš prepoznati situacije koje prethode prežderavanju i da ih "spremna" dočekaš, ono, sa stavom - ok, znam da ću sad htjet utrpat u sebe sve što mi padne pod ruku, ali oduprijet ću se ovaj put. znači, da postaneš svjesna prije nego to napraviš, a ne tijekom ili nakon prežderavanja. bitno je, kad skužiš da ti je jedini cilj u glavi hrana, zaokupirati se nečim drugim, nečim što voliš, ali to treba uključivati i mentalnu i fizičku aktivnost - znači, ne čitati, već možda crtati, pisati nešto, tuširati se, izvesti psa u šetnju, plesati, čistiti stan, što god voliš raditi... jako dobro je voditi dnevnik hranjenja i raspoloženja, vidjet ćeš da postoji neki obrazac ponašanja. čak i bol pomaže odvratiti pažnju - pri tome ne mislim na neko brutalno kažnjavanje, već onu malu gumicu oko ručnog zgloba - kad poželiš ispraznit frižider, nategni gumicu i opali se, peče taman dovoljno da skrene misli. i možeš ponoviti, ako treba. nagradi se za svako veče/noć/bilo koje doba dana koje je uspjelo proći bez "pada". i ne računaj da će odjednom sve postati krasno, ali ispadi će postati rjeđi, a zadovoljstvo neopisivo.
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 02:20   #11
Quote:
Luđakinja kaže:
ja sam sklonija vjerovati da se u većini radi o iznimnom nedostatku samopoštovanja..
super ti je teorija, bas krasna. izgleda da si imala stvarno puno kontakata s ljudima s poremecajima ove vrste.
kazes, nedostatak samopostovanja je kriv za pojavu poremecaja u hranjenju.. vau. ja mislim da to nikada nikome nije palo na pamet
osim svim ostalim "psiholozima"...
tipicno za nekoga tko je malkice precijenio svoje psihoanaliticke sposobnosti
inace, bulimija se npr moze javiti kod dementnih senilnih staraca koji zive u strahu da ce ostati bez jela i umrijeti od gladi...
jel i tu doslo do pomanjkanja samopouzdanja...?
naravno da su stres, tjeskoba i razni "problemi" dovoljan, ponekad i najvazniji faktor kod javljanja "poremecaja", no to sto se ti imas potrebu dokazivat i prepucavat ovdje prije bi bila posljedica nedostatka samopouzdanja ili postovanja sto vec
kod mene je naravno pitanje dosade...
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 20:28   #12
Kompulzivno prejedanje

Mislila sam post ostaviti na OKP topicu, ali ovo je nešto izdvojeniji problem, pa sam odlučila otvoriti novi topic, nadam se bez zamjerki

Imam užasnih problema s povremenim prejedanjem, dogodi se svakih 10-15 dana, i ne bih eto to nazvala prejedanjem nego prežderavanjem nasmrt jer žderem dok me ne počne boliti vilica, želudac, jetra, stomak kompletno... A ponekad ne mogu ni zaspati od gluposti koje si napravim da se ne bih od hrane koja se probavlja satima ugušila u snu.

Zadnja tri mjeseca razmak dana između prežderavanja se opasno spustio, to je doslovno uzelo maha i više jednostavno ne mogu kontrolirati ono što radim. Odluke da od ovog trenutka, sutra, prvog ponedjeljka, prvog u mjesecu, kad god, toga više neće biti, jednostavno ne mogu provesti do kraja jer se uvijek nekako prelomim.

Al' sad vidim da je to sve previše preuzelo kontrolu nadamnom i da me zatvorilo u kuću i da ne želim da me prijatelji vide s novih 5 kila viška. I dobro da ih je samo pet, imala sam epizode prežderavanja u kojima sam se u tjedan dana znala udebljati od 5-10 kila. Ne, nije nemoguće, a kao posljedica svega je sve veća fizička šteta koju si nanosim.

Zanima me ponajprije zna li netko dobrog psihologa koji se bavi ovakvim problemima (na području Zagreba), jer da, vidim da ovako više ne ide i da moram pronaći nekog stručnog da zajedno prođemo kroz probleme koji izazivaju ovakvo stanje.
I zanima me jel' netko od vas imao ovakve probleme i kako ih je rješavao? Ili ih još uvijek rješava.
bitsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 21:35   #13
Pogledaj ovu temu, tu se piše o komluzivnom prejedanju https://www.forum.hr/showthread.php?t=241741
__________________

Moji snovi nisu tek puke želje, ja ne postojim bez njih.
Ja ne živim u snovima, oni žive u meni..


mystery is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 13:35   #14
Ovo što ti navodiš je bulimija (emocionalno prejedanje koje u glavnom dovodi do anoreksije zbog eliminacije pojedenog sadržaja na više načina). Možeš se obratiti u udrugu Nada koja se bavi poremećajima u prehrani. Oni surađuju sa psiholozima i psihijatrima u Zagrebu, a možeš se obratiti anonimno. Imaš njihov web http://www.hope.hr/, a kontakt osoba je Hrvoje Rendulić.
LadyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 14:46   #15
Quote:
LadyZg kaže: Pogledaj post
Ovo što ti navodiš je bulimija (emocionalno prejedanje koje u glavnom dovodi do anoreksije zbog eliminacije pojedenog sadržaja na više načina). Možeš se obratiti u udrugu Nada koja se bavi poremećajima u prehrani. Oni surađuju sa psiholozima i psihijatrima u Zagrebu, a možeš se obratiti anonimno. Imaš njihov web http://www.hope.hr/, a kontakt osoba je Hrvoje Rendulić.

Ovo govorim s poštovanjem, ispričavam se ako si me krivo shvatio/la .
Nemoj govorit o nečemu o čemu nemaš pojma,heh, bulimija je potpuno drugčija priča, ovo je također poremećaj u prehrani malo se čulo za njega, pa neki ljudi i ne znaju da postoji.

Sad da razjasnimo:

Bulimija- prejedanje zatim povraćanje i/ili uzimanje većih količina laksativa

Anoreksija-želja za kontrolom, izgladnjivanje, hrana se anoreksičaru gadi i sigurno se ne bi prejedao u ovakvim količinama

Kompluzivno prejedanje- Osoba jede enormne količine hrane kao i kod bulimije, ali to ne povraća niti uzima laksative već to nastoji riješiti nekom dijetom ili vježbanjem.

U svemu se nalazi emocionalni problem koje osobe rješavaju hranom,ovo su samo neki od poremećaja u prehrani, i iako se neki čine jako slične gotovo iste, razlike su velike, kad malo pogledate simptome i sve...

Ja sam to sad jako ukratko opisala, to je sve mnogo složenije, ako nekog zanima imate mnogo stranica na kojima pišu o tome, pa si pročitajte...
__________________

Moji snovi nisu tek puke želje, ja ne postojim bez njih.
Ja ne živim u snovima, oni žive u meni..


mystery is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 08:58   #16
Draga Mystery ja tu nikoga ne zagovaram niti držim stranu, ali "dijeta od sutra, ponedjeljka, prvog u mjesecu" je najtipičniji simptom bulimije. I dijeta se krene, zgriješi se najmanjim zalogajem, pa se do kraja dana pretrpava hranom i sa dijetom se počinje sutra. Ali se sutra ponavlja ista priča. Probaj nazvati npr. Dr.Tentora na Rebro, isto to će ti reći.
I curi ne trebaju stranice gdje to piše jer ako je znala doći na forum zna malo i proguglati, njoj treba konkretna pomoć čim prije. S obzirom kakvi su naši liječnici opće prakse, najbolje neka se javi nekom tko barata konkretnim informacijama.
Belzebub is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 21:12   #17
Quote:
Belzebub kaže: Pogledaj post
Draga Mystery ja tu nikoga ne zagovaram niti držim stranu, ali "dijeta od sutra, ponedjeljka, prvog u mjesecu" je najtipičniji simptom bulimije. I dijeta se krene, zgriješi se najmanjim zalogajem, pa se do kraja dana pretrpava hranom i sa dijetom se počinje sutra. Ali se sutra ponavlja ista priča. Probaj nazvati npr. Dr.Tentora na Rebro, isto to će ti reći.
E sad stvarno, ne volim kad ljudi govore o nečemu o čemu nemaju pojma, a misle da to znaju jer su pogledali jednu emisiju o bulimiji i anoreksiji.
Pošto ne želim da sad netko tko ima sličan problem a nije čuo za kompluzivno prejedanje, pomisli da ima bulimiju,ne daj Bože jer to je veoma opasnija bolest nego KP!

Sad dok čitaš ovo primijeti da su ove dvije bolesti slične, da kod obadvije bolesti osoba konzumira velike količine hrane, da obadvije osobe provode neprestano dijete ali su dijete često popraćene prejedanju.
Razlika je OGROMNA!
Bulimičar nakon prejedanja ili konzumiranja neke hrane koju smatra da nije trebao pojesti POVRAĆA, razumiješ POVRAĆA!

Kod komluzivnog prejedanja osoba ne povraća već samo stvar želi riješiti dijetom, samo dijetom i/ili vježbanjem, ali ne povraća.

Bulimiju karakterizira pretjerano konzumiranje hrane (20000 – 40000 kcal) i namjerno povraćanje. Oboljela osoba nema kontrolu nad sobom dok jede, tek nakon prejedanja shvaća što je učinila i onda je pogađa strašan osjećaj srama i krivnje. Namjerno izaziva povraćanje da iz organizma izbaci što više hrane, i/ili pretjerano koristi laksative da izluči ostatak hrane. Bulimičari nikada ne mogu iz organizma izbaciti svu hranu koju konzumiraju, tako da im je težina normalna za dob i visinu ili barem približno normalna.

Kompulzivno prejedanje-Osobe oboljele od ovog poremećaja jedu puno i često. Osjećaju da nemaju kontrolu nad glađu i da jednostavno moraju jesti. Često jedu brzo i tajno, ili jedu po cijeli dan. Ovakve osobe iza sebe obično imaju povijest neuspjelih dijeta. Obično su to deprimirane i gojazne osobe. Ove osobe jedu jer ih hvata glad nakon neuspjelih dijeta ili da riješe svoje emocionalne probleme.

Da li ti je sada jasno?!ili treba nacrtat..

Quote:
Belzebub kaže: Pogledaj post
I curi ne trebaju stranice gdje to piše jer ako je znala doći na forum zna malo i proguglati, njoj treba konkretna pomoć čim prije. S obzirom kakvi su naši liječnici opće prakse, najbolje neka se javi nekom tko barata konkretnim informacijama.
Ja se nisam obraćala curi koja je začela temu, da progugla pa da pročita o tome, već sam to rekla LadyZg i svima (kao npr. tebi) koji nemaju pojma o čemu pričaju i govore da se radi o bulimiji,a radi se o kompluzivnom prejedanju!i postavljaju tu neke dijagnoze koje su krive.
Ja sam curi(bitsey) dala temu na kojoj se o tome pričalo jer joj ovdje nitko ne odgovara, a pošto je tamo veća rasprava neka tamo zamoli za pomoć,savjet ili barem nađe one koji imaju slične probleme!A i ona sama već zna da može potražiti stručnu pomoć, i uostalom ovdje je tražila nekog da joj da savjet kod kojeg psihijatra da ide.A nitko nije odgovori, dok se na drugom topicu kojem sam joj dala, može naći mnogo osoba s istim problemom, i tamo može pitati tu osobu da joj preporuči psihijatra, i razgovarati s nekime.
Pa malo pročitaj prije negO što nekoga osuđuješ, kao što se može vidjeti ja sam kvotala prvo bitsey dala joj odgovor, a onda LadyZg i njoj rekla da potraži na google ako ju zanima.Molim lijepo!

I ti nazovi Dr.Tentora jer si ti dragi/a jedini/a u zabludi !Pa mi javi što ti je rekao/la!
__________________

Moji snovi nisu tek puke želje, ja ne postojim bez njih.
Ja ne živim u snovima, oni žive u meni..


mystery is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 19:42   #18
Emocionalno prejedanje: vaša iskustva?

sama se već dugo borim sa istim. prije par godina sam prešla 20tu.
sve je to u glavi, znam. gladna nisam, samo sam prazna. 'ispunim' se nabrzinu bilo čime i svim što mi padne pod ruku, bez razmišljanja, bez prethodnog žaljenja, dok se skoro ne raspuknem. onda žalim, plačem, smišljam kako ću se postaviti drugi dan-sutra, sastavljem jelovnike, pišem osjećaje nakon i prije prejedanja.

ugl. stvari su mi jasne, nisam glupača, obično i previše razmišljam, ali tome uvijek podlegnem instantno, bez razmišljanja,nabrzak - na način suprotan od onoga kako prilazim bilo komu ili čemu drugom.

razlozi? hm.. - jer stvari ne idu kako si ih zamislim, prije nego se moram susresti sa nekime s kime ne želim, jer mi je dosadno, jer sam sve obavila i više jednostavno se nemam čime zaokupiti, ukratko u bilo kojoj situaciji kada ne znam što bih natrpam se do fizičke boli.

iskreno, više se ne znam nositi sa time. sve znam, jasno mi je, priznajem, znam koliko mi šteti, znam da se ne volim kada u tjedan dana uspijem nabiti po 5 kila i mučiti se narednih tjedana da bi ih skinula i onda se opet u jedan tjedan kaznila i vratila ih.

upravo je ovaj tjedan jedan od tih kada ne mogu zakopčati ni jedne svoje hlače koje sam prošli mogla. i ta me činjenica vuče još dublje.

ako tko ima iskustva sa istim, bilo bi lijepo čuti neka tuđa razmišljanja i iskustva, jer koliko god ti voljeni htijeli pomoći, te je stvari preteško razumjeti i zvuče ridikulno i pretjerano ako sam nisi u tome.
__________________
hit.. the bang! bang!
violia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 22:08   #19
eh, jedino shto mogu rech je da razumijem... ja sve neke emocionalne praznine lijechim hranom. nije tako drastichno kao u tvojem sluchaju ali dogadja se. znam u nekoliko dana nabiti par kila. a jedini nachin da ih skinem je opet razdoblje kad sam bash jako sretna, onda gotovo i nemam potrebe za hranom.
nachin kak se izvuch josh nisam nashla, i mene zanimaju tudja razmishljanja
rejni_dej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 15:26   #20
Quote:
rejni_dej kaže: Pogledaj post
znam u nekoliko dana nabiti par kila. a jedini nachin da ih skinem je opet razdoblje kad sam bash jako sretna, onda gotovo i nemam potrebe za hranom.
ma i meni je tako u biti. sada sam sva tupa. dosadno mi je, a opet ništa mi se ne da. to me drži ovako u komadu nekih 2 tjedna. dok obično u razdoblju kad mi se 'sve kockice poslože' mogu u tih istih tjedan dana izgubiti svih tih par kila koje sam nabila. ali to jednostavno nije prirodno. na početku sam bila uvjerena da je to nešto tipa pms, kao kada kažeš: ma jako mi se jede čokolada ili kao neka trudnica, kao ma to je period, ali to se stalno ponavlja: mršavljenje, debljanje i tako nanovo, u kratkim razdobljima. ili sam na dijeti ili se prejedam. više se ne znam uopće normalno najesti, više nemam pojma odrediti kada sam sita, osam ako se skoro ne raspuknem. a opet kada uđem u potpuno suprotno razdoblje tada mi je osjećaj gladi prefenomenalan i obožavam ga. cijelo vrijeme želim biti gladna i to mi odgovara, uopće ju nemam potrebe utažiti jer ju obožavam i tada me to usrećuje, isto kao što me sad usrećuje pretrpati se.

ne bi me to diralo samu, da ne shvaćam da se to kuži. ljudi jednistavno mogu znati kada sam loše psihički jer se tada udebljam u par dana i sva sam nikakva.

Znam to po svom frendu. Dečko je stalno na djetama, kupuje sve moguće sprave za vježbanje, nedavno se pregladnjivao i u tj dana je skinuo 7 kila. sav je bio oduševljen što je jeo samo kuhano povrće jednom na dan i cugao da ne bi bio gladan, a do nedavno je jeo neprestano, svakih pola sata, po noći, stalno.
ukratko već ga neko vrijeme ne viđam. ne da mu se kaže. igra igrice kao. a znam da nije dobro. a on je još i muško. nema šanse da to izgovori, a kamoli da priča ili se povjeri o tome.
ugl. na njemu se uvijek fizički vide sve njegove brige i psihička stanja i to me strašno ljuti, jer ne moram ništa kamuflirati, sve se kuži.

ali ugl. ja vodim trenutno tu svoju bitku. držim si fige da , ako ništa, barem me uskoro uhvati to da 'padnem na dno' ili postanem euforična pa da skinem tih 5 kila u par dana. žalosno, ali trenutno mi je to jedino dobro čemu se mogu nadati.
__________________
hit.. the bang! bang!
violia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.