Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2011., 13:32   #101
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
A zasto nam je onda toplo kad sija sunce? Zbog neutrina?
Ti si puko, majke mi...
source_null is offline  
Old 29.07.2011., 13:36   #102
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Krena, zgodna ti je ova prica o zivi. Inace, cak i ziva ima vise utjecaja na gene od neutrina. A o sarmi da i ne govorim.
Sarma je sa tvoga matićnoga planeta i ne moze ti mijenjati gen jer nema nista novoga u njoj..
Gene najviše minjenjaju stvari iz svemira; neutrini, zracenja, kometi, sve cestice dosle van atmosfere.

Oces reci da je covjeka stvorila sarma ( njegovu genetiku ) stvorile su ga cestice iz svemira, ponajvise ostaci super nova: kisik, ugljik, dušik,...
Guglaj koje kemijeske elemente pusta određena vrsta super nove ( vrsta zvijezde po boji i sjaju )

Mislis li da se zemlja rodila sa kisikom i sumama na sebi ???
source_null is offline  
Old 29.07.2011., 13:51   #103
Quote:
source_null kaže: Pogledaj post
Sarma je sa tvoga matićnoga planeta i ne moze ti mijenjati gen jer nema nista novoga u njoj..
Gene najviše minjenjaju stvari iz svemira; neutrini, zracenja, kometi, sve cestice dosle van atmosfere.
Osim nekih stvari stvari iz fizike, vidim da ti ni koncept mutacije gena nije jasan.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Old 29.07.2011., 14:31   #104
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Radi se o kvantnoj teoriji polja. Jedna od relacija neodredjenosti kaze da ne mozes istovremeno znati i broj cestica i iznos polja. Vakuum je stanje u kojem je broj cestica tocno definiran (i iznosi 0), ali iznos polja nije. To znaci da postoje fluktuacije polja, pa je prosjecna energija polja u tom stanju veca od nule.

E sad, iako polje zbog fluktuacija moze imati razlicite vrijednosti, to ne znaci da moze imati bilo kakve vrijednosti. Npr. poznato je iz klasicne elektrodinamike da elektromagnetsko polje u vodicu, kao i na samom rubu izmedju vodica i izolatora, mora biti nula. To vrijedi cak i za kvantno fluktuirajuce polje. A to pak znaci da kad postoji vodic, polje ima manje slobode u nacinu fluktuiranja - neki modovi fluktuiranja naprosto ne postoje. No to onda znaci da vakuum u blizini vodica ima manju energiju fluktuacijskih polja nego kad vodica nema. Stovise, efekt je najjaci kad imas dvije bliske ploce vodica. Sto su ploce blize, to nemoguci modovi polja izmedju ploca imaju manju valnu duljinu. Manja valna duljina znaci vecu energiju, sto znaci da bliskim plocama fali vise vakuumske energije nego udaljenijim plocama. No sistem uvijek tezi stanju nize energije, pa u ovom slucaju tezi stanju blizih ploca. Ta teznja da ploce budu blize je - Casimirova sila.

Eto, da napisem i nesto konstruktivno na ovoj temi!

Vrlo si to lijepo objasnio.
Volio bih da budeš češće u ovakvom raspoloženju. I, molim te, nemoj tražiti da se zatvara tema.
servantes is offline  
Old 29.07.2011., 14:47   #105
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post

Vrlo si to lijepo objasnio.
Volio bih da budeš češće u ovakvom raspoloženju.
I ja bih volio da netko cesce postavlja dobra pitanja koja bi me potakla. A ne tipa - zasto su ljudi ravni ako je prostor zakrivljen?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Old 29.07.2011., 15:20   #106
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
I ja bih volio da netko cesce postavlja dobra pitanja koja bi me potakla. A ne tipa - zasto su ljudi ravni ako je prostor zakrivljen?

Očito ne smatraš dobrim pitanjem ono moje o vezi vakuuma, inflacije i kozmološke konstante
wand_1 is offline  
Old 29.07.2011., 15:39   #107
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Očito ne smatraš dobrim pitanjem ono moje o vezi vakuuma, inflacije i kozmološke konstante
Pa samo si pitao koliko ima tih polja. Nije bas da se zna tocan broj, ali i da se zna da ih ima recimo 3, nema bas velike dubine u takvom odgovoru.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Old 29.07.2011., 16:14   #108
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
El Ninho, molim te zatvori ovu temu, jer ona izvlaci iz mene ono najgore!
Ajde, polučila je dvije dobre stvari.
Uklonjen je Source_null i lijepo objašnjenje Kazimirovog efekta.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.