Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2016., 08:55   #1
Nova veza nakon dugogodišnje veze- kada?

Prekinula sam dugogodišnju vezu i sada je u moj život ušao jedan čovjek za kojeg ne osjećam nešto previše ljubavi, više ono simpatiziram ga, međutim, dobar je prema meni za razliku od bivšeg. Ne znam da li da se upuštam u tu vezu ili si dam vremena da se oporavim od ove prve veze...ne mogu sada biti sama, nikad nisam zapravo bila sama i ne znam da li ja to mogu. Kakva su vaša iskustva? Sretna sam što sam se izvukla iz te sedmogodišnje veze, ali svejedno sam ostala polomljena i iscrpljena...bez snage.
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 10:59   #2
Odmori se malo.

harderfaster
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 11:10   #3
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Odmori se malo.

harderfaster
Slazem se...najbolje bi bilo malo odmoriti
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 11:13   #4
Daj sebi vremena da preboliš, stabiliziraš svoj život i središ si misli. Nemoj u bilo kakvu vezu ići iz očaja i straha od samoće, isto tako nemoj pristajati na vezu sa muškarcem koji te ne impresionira u dovoljno jakoj mjeri. Ukoliko se toga ne držiš vrlo lako ćeš ponovo postati izgubljena i zapeti sa krivim čovjekom.
Dakle, najprije sa sobom biti na čisto i sa svojim emocijama, preboljeti i prožvakati što treba, srediti vlastiti život pa onda tražiti partnera koji će te usrećiti a ne s kojim ćeš tugovati i ubijati dosadu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 11:38   #5
Rebound veza sa tim novim frajerom bi bila i ok za tebe ali bi nekoga povrijedila. Sad uzmi vremena, uci nove stvari, rasti kao osoba. Iskoristi prazni hod koji ti je ostao korisno!

Nova veza ce doc, srljanje na silu ti nista dobro nece donijeti
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 12:25   #6
Onda kad si spremna.

Ako ti se netko sviđa i privlači te, istraži to.

Ne mora sve trajat zauvijek.

A možda bude super.

To neko glupo pravilo da čovjek mora bit sam nakon duge veze i kontemplirat sebstvo uz obalu rijeke Piedre and shit je pizdarija.

To da se siliš i tjeraš da ti se netko svidi samo da ne budeš sama bi bio problem, ali ako ti se netko prirodno svidi, nema smisla ikakvo čekanje.

Ako želiš, probaj. Ono što nije zrelo je u svaku vezu ulazit sa automatskom pretpostavkom da je to TO i da je za vijeke vjekova.

Stoga, nemaš što za izgubit.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 22:27   #7
Quote:
Vivien35 kaže: Pogledaj post
Prekinula sam dugogodišnju vezu i sada je u moj život ušao jedan čovjek za kojeg ne osjećam nešto previše ljubavi, više ono simpatiziram ga, međutim, dobar je prema meni za razliku od bivšeg. Ne znam da li da se upuštam u tu vezu ili si dam vremena da se oporavim od ove prve veze...ne mogu sada biti sama, nikad nisam zapravo bila sama i ne znam da li ja to mogu. Kakva su vaša iskustva? Sretna sam što sam se izvukla iz te sedmogodišnje veze, ali svejedno sam ostala polomljena i iscrpljena...bez snage.
svi su oni dobri u početku, to je li bolji od bivšeg malo sačekaj pa ustanovi
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 22:52   #8
Kako znaš da je taj bolji od bivšeg?
Osobu možeš upoznati tek kad s njim živiš u istom stanu (barem godinu dana). Iako ni to nije garancija jer se ljudi mogu promijeniti.
Smiješno je to što kažeš da ne možeš biti sama. Sve se može kad se hoće ili mora.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 02:35   #9
Ja sam isto nedavno prekinula dugogodišnju vezu i ostala povrijeđena. Trenutno imam problema sa povjerenjem ne samo u muškarce, nego općenito u sve ljude oko sebe i nekako imam filing da su mi kriteriji narasli do neba. Možda je to trenutna situacija.

Uglavnom, iako sam naišla na neka simpatična poznanstva, nemam volje za nešto više.

Isto mi je teško i fali mi netko u životu, da nebudem sama, no mislim da je to samo ostatak navike jer sam živjela sa bivšim. Prije njega sam također bile u dužoj vezi, a pauza između te dvije veze je bila godinu dana.
Odlučila sam da ću sada stvarno gledati na svaku sitnicu jer više nisam balavica da skačem kao zec iz veze u vezu. Obadvije veze su mi nakon par mjeseci postale zamorne i napor, a onda te stvari postanu navika.

To ne znači ako bi me sad baš netko oborio sa nogu, da bi ga odbila samo zato jer sam friško slobodna.
alfa111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 11:16   #10
Nema pravila i samo ti to možeš znati.

Nije nebitno da li si bila emocionalno vezana za bivšeg do samog kraja veze ili si prologirala prekid iz straha/navike/nećeg trećeg.

Ako je prekid došao imalo iznenada i ipak si se vidjela s njim i dalje, onda su rane drugačije nego u slučaju da si se mrcvarila "na suho" bez emocija.

Ja sam također jedna od veznih osoba.

Prije ove veze sam 6 godina bila sa bivšim, no zadnjih godinu i pol sve se svodilo na moje analiziranje jesam li kronično ili nešto manje nezadovoljna, trebam li zaista davati nove prilike tom odnosu jer sam se osjećala prazno i izgubljeno, posebice kad sam zaključila da u nekim drugim okolnostima ne bih ga imala ni za frenda, znači potpuni raspad sistema.

Studirala sam i dosta radila, do krajnjih granica iscrpljenosti se posvetila svemu osim tom području, i tako prolongirala neizbježni prekid. Kad sam prekinula, pola godine sam solirala.

Nakon pola godine sam bila spremna za nešto casual, kao viđanja s nekim, došlo je proljeće, dobro sam se osjećala i imala sam potrebu živnuti.

No dogodio se on, divan i zatelebala sam se kao tele. Casual spika je postalo nešto drugo.

Neke frendice su mi se otvoreno zgražale kako sam krenula dalje, kao opet srljam...bla bla...hvala bogu nisam ih slušala. Kao što ni ti ne trebaš nas ovdje.

Kad se dogodi, dogodit će se.

Nemoj kalkulirati ni planirati.
snjesska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 11:31   #11
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Kako znaš da je taj bolji od bivšeg?
Osobu možeš upoznati tek kad s njim živiš u istom stanu (barem godinu dana). Iako ni to nije garancija jer se ljudi mogu promijeniti.
Smiješno je to što kažeš da ne možeš biti sama. Sve se može kad se hoće ili mora.
Boldano - i smiješno i žalosno ali na žalost veliki postotak žena tako razmišlja i budu sa svakakvim likovima pa se poslje žale...
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 11:33   #12
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Odmori se malo.

harderfaster
upravo bold
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 11:34   #13
Quote:
Vivien35 kaže: Pogledaj post
Prekinula sam dugogodišnju vezu i sada je u moj život ušao jedan čovjek za kojeg ne osjećam nešto previše ljubavi, više ono simpatiziram ga, međutim, dobar je prema meni za razliku od bivšeg. Ne znam da li da se upuštam u tu vezu ili si dam vremena da se oporavim od ove prve veze...ne mogu sada biti sama, nikad nisam zapravo bila sama i ne znam da li ja to mogu. Kakva su vaša iskustva? Sretna sam što sam se izvukla iz te sedmogodišnje veze, ali svejedno sam ostala polomljena i iscrpljena...bez snage.
ala razloga za ući u veze i napraviti čovjeku namjerno katastrofu od života
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 12:26   #14
Budi postena i reci covjeku da nisi za ozbiljnu vezu jer si upravo izasla iz jedne duge.
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 21:48   #15
Mislim da ces sama "osjetit" da li je vrijeme za nesto novo. Nemoj da ti utjeha, dosada bude motiv jer ces se opet razocarati, moras se ocistiti od bivseg da bi se mogla potpuno predati novom covjeku.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 09:54   #16
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Mislim da ces sama "osjetit" da li je vrijeme za nesto novo. Nemoj da ti utjeha, dosada bude motiv jer ces se opet razocarati, moras se ocistiti od bivseg da bi se mogla potpuno predati novom covjeku.


Zamišljam situaciju gdje ti se netko jako svidi, a ti kažeš "Ej sori, moram se prvo očistiti od bivšeg". Kinky.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 10:01   #17
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post


Zamišljam situaciju gdje ti se netko jako svidi, a ti kažeš "Ej sori, moram se prvo očistiti od bivšeg". Kinky.
Cim ti se neko tako jako svidi, tada si bejbe vec ociscena, bar je tako u mom svijetu
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 10:12   #18
Ovisi o razlozima za prekid te dugogodišnje veze. Ak si ti nekog ostavil onda se i ne treba ništ čekat jer si odavno raskrstil sa tom bivšom vezom. Ali ako si ti bil ostavljen i ak patiš nije baš fora ić povrijeđenost ega krpat sa drugom osobom. Meni se tak nekaj dogodilo. Uletil sam ko guska u magli u novu vezu kako bi zakrpal svoj ego. Nasreću brzo sam shvatil kaj delam no svejedno nije mi neka fora takav bit prema drugoj osobi.Bolje u tom slučaju malo pričekat.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 10:15   #19
Quote:
Vivien35 kaže: Pogledaj post
Prekinula sam dugogodišnju vezu i sada je u moj život ušao jedan čovjek za kojeg ne osjećam nešto previše ljubavi, više ono simpatiziram ga, međutim, dobar je prema meni za razliku od bivšeg. Ne znam da li da se upuštam u tu vezu ili si dam vremena da se oporavim od ove prve veze...ne mogu sada biti sama, nikad nisam zapravo bila sama i ne znam da li ja to mogu. Kakva su vaša iskustva? Sretna sam što sam se izvukla iz te sedmogodišnje veze, ali svejedno sam ostala polomljena i iscrpljena...bez snage.
Dakle, nemaš romantičnih osjećaja za njega. Ako sad nemaš, ako nema one početne kemije, ona se ni neće stvoriti kasnije.


Realan rasplet situacije:

- Nakon nekog vremena ćeš shvatiti da ti je on više vremena prijatelj nego partner, ili će naići netko tko te stvarno privlači, te ćeš prekinuti taj odnos. Uglavnom, on će završiti povrijeđen.

ili

- Uskoro ćeš shvatiti da on nije tako super i tvoje razočaranje u muškarce će biti još veće nego sad, te ćeš još više "pasti".


Šanse da taj vaš odnos preraste u lijepu i stabilnu romantičnu vezu, u ovakvom stadiju života u kojem si trenutno, gotovo su ravne nuli.


Zamisli obrnutu situaciju, da ti uletiš u vezu s nekim kome si samo rebound faza, ne sviđaš mu se baš ali je s tobom jer ne može/ne želi biti sam. Dali bi to htjela? - Vjerojatno ne.
Znam da je teško, ali ne možeš biti tako sebična i misliti samo na sebe i ono što tebi trenutno treba, bez razmišljanja o mogućim posljedicama zbog ulaska u taj odnos.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 10:18   #20
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Cim ti se neko tako jako svidi, tada si bejbe vec ociscena, bar je tako u mom svijetu
Ne nužno.
Hoću reći, taj lik može biti zadnji klin kojim ćeš izbiti preostale emocije. A i ne mora. Nikad ne znaš. To što većina ljudi ne vjeruje u to, ne znači da se ne dešava. Meni se dešavalo.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.