Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2016., 08:36   #901
slažem se s franceskom, inhaliram samo fiziološkom, osim ako pedijatar ne kaže drugačije. prošli tjedan je mala jako kašljala plus temperatura, dobili smo sirup na recept, ali je doktorica rekla inhaliranje samo fiziološkom.
they call me Bo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 08:43   #902
Mi isto kao Mandy. To je takodjer po preporuci pedijatrice. Do 5 kapi u 5ml fizioloske, ali vecinom samo sa fizioloskom ako je blaza prehlada.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 08:55   #903
Ja sma isto pitala pedicu jel može tako i rekla je da može. Ona mi svaki put dodatno napomene koliko kapi ide.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 09:15   #904
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Ja sma isto pitala pedicu jel može tako i rekla je da može. Ona mi svaki put dodatno napomene koliko kapi ide.
naravno i ja sad tako nakon nekoliko bolesti iskustva, ali bolje prvih par puta pitati pedicu za upute dok se ne stekne praksa
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 15:52   #905
Zna li netko da li DM ima inhalatore? Mozda one poslovnice koje imaju ljekarnicki odjel?
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 21:33   #906
[QUOTE=petra_wb;57805955]Zna li netko da li DM ima inhalatore? Mozda one poslovnice koje imaju ljekarnicki odjel?[/Q
Imaju i super je kaj možeš iskoristiti popust 25% i još 15% na to, ja sam kupila usni toplomjer tako
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 10:26   #907
Dizem temu jer ce me ovaj nas mali Omron (803) izluditi. Vec sam ga dva put reklamirala, bio je na servisu, vracen kao ispravan, a mi i dalje muku mucimo s njim. Sto je najgore, zene u ljekarni isto tvrde da radi kako treba (jer se cuje zvuk), al on jednostavno ne ispusta nikakvu paru van, osim ako ga nekom magijom ne natjeram (nalijem vise fizioloske, casicu ne zatvorim do kraja nego nadjem neki polozaj u kojem radi i ne mrdam itd). Sto mi nije opcija jer ne mogu malog tako inhalirati. Znam kako treba raditi (vidjela kod pedijatrice) i znam kako je ovaj radio prva dva puta. I nis, ne mozes uvjeriti ni ove u ljekatni ni ove na servisu da ne radi kako treba

Uglavnom, razmisljam uzeti novog. Ne treba nam za neke ozbiljne stvari i ljekove, ali je strasno zgodna stvar kad krene onaj dosadni suhi kasalj, smrkavi nosevi i slicne virozne stvari i svi ga koristimo. Da li je mozda bolje uzeti ultrazvucni? Malom recimo jako smeta buka za vrijeme inhaliranja jer ne cuje crtic
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 15:07   #908
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Dizem temu jer ce me ovaj nas mali Omron (803) izluditi. Vec sam ga dva put reklamirala, bio je na servisu, vracen kao ispravan, a mi i dalje muku mucimo s njim. Sto je najgore, zene u ljekarni isto tvrde da radi kako treba (jer se cuje zvuk), al on jednostavno ne ispusta nikakvu paru van, osim ako ga nekom magijom ne natjeram (nalijem vise fizioloske, casicu ne zatvorim do kraja nego nadjem neki polozaj u kojem radi i ne mrdam itd). Sto mi nije opcija jer ne mogu malog tako inhalirati. Znam kako treba raditi (vidjela kod pedijatrice) i znam kako je ovaj radio prva dva puta. I nis, ne mozes uvjeriti ni ove u ljekatni ni ove na servisu da ne radi kako treba

Uglavnom, razmisljam uzeti novog. Ne treba nam za neke ozbiljne stvari i ljekove, ali je strasno zgodna stvar kad krene onaj dosadni suhi kasalj, smrkavi nosevi i slicne virozne stvari i svi ga koristimo. Da li je mozda bolje uzeti ultrazvucni? Malom recimo jako smeta buka za vrijeme inhaliranja jer ne cuje crtic
Mene su u ljekarni odgovorili od ultrazvučnog. Ne znam više koji je bio razlog, ali da ne vrijedi te pare. Mi imamo Omron, ovaj koji buči. Mijenjam redovito filter i jednom sam promijenila maskicu. Radi sad već 3 godine i više.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 15:12   #909
I mi imamo kompresorski omron a kod nas se bas naradio, non stop je u pogonu
Bas nemate srece

Ultrazvucni nisu dovoljno jaki i cestice pare ne dospjevaju u neki dio disnih puteva, tak je neka spika
Inhalator je puno tisi kad ga se stavi na kauc nego kad je na stolicu, ali da, opet je dosta glasan - pojacam mu tv
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 15:17   #910
Kad sam prvi put googlala i istrazivala isto sam naisla na taj podatak da je kompresorski zapravo bolji, al se sjecam da me zenska u ljekarni nagovarala na "pingvina" ultrazvucnog. A ja zapela za ovog malog Omrona i jedva pronasla ljekarnu koja ga ima. I onda sto sranja Da im bar mogu dokazati da ne radi pa da ga zamjene ili vrate pare I bas me strah opet uzet nesto slicno da se ne ponovi ista prica

Bas cu pogledati sto DM ima u ponudi. Pa makar da iskombiniram onda bonove i popuste
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 15:32   #911
A koji je to mali?

A pingvina uvijek pokusavaju uvalit jbg, valjda to roditelji puse

Ako ces uzimati drugog o rona, imas od uvoznika direkt web site, bide nesto jeftiniji nego po ljekrnama
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 15:50   #912
Ovaj: http://ljekarna-rijeka.hr/proizvodi/...e-c803-e-5635/
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 22:13   #913
Uzmi inhalator i fiziološku i zamoli u ljekarni ili servisu nek ti pokažu kak se radi s njim, to je jedini način da pokažeš da ne izbacuje aerosol kroz maskicu ili ako ne radiš nešto kako treba da ti ukažu na propust koji radiš. Zašto bi kupovala novi inhalator ako ti je ovaj još u garancijskom roku ? Ako si sigurna da je neispravan pitaj direktno Medikor (uvoznik) kaj ti je činiti.

https://www.medikor.hr/services.html
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 11:12   #914
Ima netko philipsov inhalator? Onaj tuljan?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 21:25   #915
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Uzmi inhalator i fiziološku i zamoli u ljekarni ili servisu nek ti pokažu kak se radi s njim, to je jedini način da pokažeš da ne izbacuje aerosol kroz maskicu ili ako ne radiš nešto kako treba da ti ukažu na propust koji radiš. Zašto bi kupovala novi inhalator ako ti je ovaj još u garancijskom roku ? Ako si sigurna da je neispravan pitaj direktno Medikor (uvoznik) kaj ti je činiti.



https://www.medikor.hr/services.html


To u ljekarni sam i napravila nakon sto ga nisu drugi puta htjeli poslati na servis. Upalili su ga i uvjeravali me da radi ispravno, a nis nije islo iz njega van. Onda su se sve koje rade sakupile i razmisljale da li je to ok ili ne i srecom je jedna rekla "to nije ok, trebala bi se okom vidjeti maglica", dok je druga tvrdila da njezin doma radi isto tako. Poslali su ga na servis, oni su ga vratili i rekli da radi. Garancija je u medjuvremenu istekla

Bas smo ga jucer trebali i on radi jedino u nekim posebnim uvjetima - casica se ne smije do kraja zavrnuti nego mora biti na pol otvorena, ako se malo nagne pod kutem prestane raditi, ne smije se previse mrdat jer se onda isto pomakne i prestane "parit". muz je poludio nakon pol minute i rekao nek ga bacim kroz prozor jer se on ne moze tako inhalirat

Ful glupo
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 19:40   #916
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post

Bas smo ga jucer trebali i on radi jedino u nekim posebnim uvjetima - casica se ne smije do kraja zavrnuti nego mora biti na pol otvorena, ako se malo nagne pod kutem prestane raditi, ne smije se previse mrdat jer se onda isto pomakne i prestane "parit". muz je poludio nakon pol minute i rekao nek ga bacim kroz prozor jer se on ne moze tako inhalirat

Ful glupo
Cijela znanost potrebna da se dijete inhalira.

Ja bi isto pošizila i bacila ga.

Ja imam onaj slovenski Medikoel ME 100. To sam kupila na preporuku od kolegice i stvarno sam zadovoljna.
Radio je skoro svaki dan prošlu zimu i nikakvih problema nije bilo. Cijena mu je prihvatljiva i ima 2 godine garanciju.
Jedino je dijete bilo potrgalo onu gumenu cjevčicu i poslali mi sa servisa novu odmah drugi dan besplatno i to bez računa i odlazaka u servis ili na prodajno mjesto.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 10:23   #917
Ja sam prosle jeseni kupila Rossmax inhalator i skroz sam zadovoljna. Ne sjecam se vise brojki, ali znam da sam ga usporedjivala s Omronovim i tu su si bili po karakteristiksma. Redovno u njega kapam eu (iako se ne bi smjelo) i nis mu nije. A cijena je dosta niza od Omrona.

https://www.google.hr/search?q=rossm...LVn1XtFO5tM%3A

Takav je nas. Dobije se maskica za djecu, maska za odrasle i ovaj pimpek sto je na fotki. I ima regulaciju velicine cestica. Glasan je, ali svi su
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 20:57   #918
Najbolji inhalator koji je na našem tržištu je Festta Nebuflaem F2000 inhalator,ni jedan mu nemože parirati ni približno.Od kada smo prešli na njega to je čudo koja razlika nasprem omrona, ovi se koriste u bolnicama i peijatrica nam je preporučila nebuflaem f2000.
usbcard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 21:40   #919
A hau mac kosta?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 22:15   #920
Quote:
Simple Fille kaže: Pogledaj post
Cijela znanost potrebna da se dijete inhalira.

Ja bi isto pošizila i bacila ga.

Ja imam onaj slovenski Medikoel ME 100. To sam kupila na preporuku od kolegice i stvarno sam zadovoljna.
Radio je skoro svaki dan prošlu zimu i nikakvih problema nije bilo. Cijena mu je prihvatljiva i ima 2 godine garanciju.
Jedino je dijete bilo potrgalo onu gumenu cjevčicu i poslali mi sa servisa novu odmah drugi dan besplatno i to bez računa i odlazaka u servis ili na prodajno mjesto.
i mi imamo taj zadovoljna sam sa njim, i dvije frendice isto imaju,zadovoljne su
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.