Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2016., 22:52   #21
da li se moze krenuti u tome slucaju s jdoo pa kada se stvore uvjeti prebaci u doo?
mk0257 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 10:54   #22
Naravno da mozes samo vodi racuna o nedostacima jdoo a to je da četvrtina dobiti nakon pokrivanja gubitka ide u rezerve.

Imas tu info:

http://www.jdoo.info/
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 10:37   #23
Prosli mjesec sam dosao raditi u Irsku. Sljedeci tjedan idem u Dublin se privremeno odjaviti. Koja je procedura sa poreznom upravom sada? Da li treba raditi odjavu sa njima? Takoder, dobio sam placu za 11 i 12 mjesec i radi visokog tax credita za 2017 platio sam 0 poreza na placu. Da li cu tu sada morati plattiti razliku u porezu?
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 11:37   #24
Pozdrav,

kako ide s doprinosima kad vlasnik obrta usporedno radi u inozemstvu (Njemačka) na normalan ugovor o radu i tamo plaća sve doprinose i zdravstveno?
Logično je za to razdoblje oslobođen doprinosa za HZMO i HZZO u Hrvatskoj radi dvostrukog oporezivanja. Ali kako dokazati rad i plaćene doprinose u inozemstvu? Vrijedi li obična potvrda od njemačkog poslodavca?

Istovremeno bi radio i u obrtu jer se radi o poslu od kuće (IT).

Ili je u tom slučaju bolje otvoriti d.o.o. i raditi kao nezaposlen direktor?

Hvala!
Helly99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.