Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2016., 23:11   #1
Sredstva iz II. stupa

Da li je moguce sredstva iz II. stupa prebaciti u mirovinski fond druge drzave clanice EU? Pitao sam u Reifeissenu mailom, dva puta i nisam dobio odgovor.

Naime, preselio sam iz Hrvatske s namjerom trajnog nastanjenja u drugoj drzavi clanici, i htio bih novce (koji su navodno moji) prebaciti, medju ostalim da se neka x vlada jednog dana ne sjeti moje novce iz 10-godisnjeg staza upotrijebiti za nesto drugo umjesto za moju mukom zaradjenu penziju pa da ne ispadne da sam radio a kao da nisam
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 23:55   #2
Mislim da ne. Bar ja nisam našao tu mogućnost da se spominje. Poanta mirovinskog fonda je da dobiješ ta sredstva kada odeš u mirovinu. Ako bi svatko prebacivao sredstva kako želi ne bi dugo fond poživio.

Ako te tješi, dobre su šanse da tu lovu ionako nećeš vidjeti tako da te ne brine previše što će biti s njom. Ono što si davao za mirovinu je već upotrijebljeno za ono čega se bojiš.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.