Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2016., 00:15   #61
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
A baš si mogao




Zaboravio si da istovremeno mora napraviti kavu, sok od svježeg voća i povrća i toru po izboru




Glavno da se ide prema tome da se Zakomom definira da knjigovođa mora biti licenciran i to platiti kao i potrošiti sate i sate na edukaciju i...

Razumijem što kažeš ali onaj tko pokrene firmu i zaposli radnike bi morao znati što ga od zakona dira.
Meni je suludo da netko ima radnike i nema osnovno poznavanje zakona o radu i ponaša se ko idiot jer nema pojma što smije i na koji način.
Propisati i raspaliti kaznu smatram krajnjom potrebom ali ne i rješenjem za ovakve situacije.
Naša poslovna kultura je na izrazito niskim granama, te se s toga i dešavaju razne situacije koje loše utječu na poslovnu klimu. Poduzetnici se zalete grlom u jagode i onda se nađu u čudu kad vide što sve, osim obavljanja svoje djelatnosti, trebaju raditi.

Jučer me jedan gleda i ne vjeruje što mu govorim. Frajer ima trgovinu i objašnjavam mu da mora voditi skladište i da ne može tek tako poklanjati i dijeliti proizvode naokolo. Nije imao knjigovođu dvije godine i sad treba to retrogradno sve poloviti i predati obrasce.
On me gleda i čudom se čudi. Kakvo skladište, kakve evidencije, kakve prijave za neisplaćene plaće... Ma šta takvima treba dozvoliti da posluju?
I šta, raspališ mu kaznu od xy milijardi i nema za platiti. Šta se napravilo s time?

Ok, sad ću malo sjediti na prstima. Razbjesnilo me ovo



To je to. Podržavam
Lilić ne mora biti da će se dodatno za licencu plaćati...možda budu samo postojeće stvari tko ima naravno tipa iskustva i izobrazbe
BILANCEDIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 00:28   #62
Quote:
BILANCEDIN kaže: Pogledaj post
Pa baš da tržište te prihvati, ili odbaci. Podigne, ili spusti. Čemu posebne regulacije. Uostalom, kod nas bi se to ionako svelo na kriminal i papire. Regulacije tog tipa imale bi smisla s dalekoooo većim standardom u nas i određivanjem tarifa te sl. stvari. Ovako, pih....piši kući propalo.
Znaci koliko me trziste plati takvo mu misljenje dam? Onaj tko plati više dobije čisto mišljenje i nikome za to ne polazem racune? Ne ide to baš tako. Postoje iskustva razvijenih zemalja i to je tamo standard. Licence od 1.1.2018. su korak u smjeru regulacije. Kasnije ce doci i nadzor. Treba vremena ali ide se u tome smjeru. Jasno mi je da postoji otpor i to je normalno al zato se vise nece knjiziti za 500 kn mjesečno.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 10:42   #63
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Znaci koliko me trziste plati takvo mu misljenje dam? Onaj tko plati više dobije čisto mišljenje i nikome za to ne polazem racune? Ne ide to baš tako. Postoje iskustva razvijenih zemalja i to je tamo standard. Licence od 1.1.2018. su korak u smjeru regulacije. Kasnije ce doci i nadzor. Treba vremena ali ide se u tome smjeru. Jasno mi je da postoji otpor i to je normalno al zato se vise nece knjiziti za 500 kn mjesečno.
Puno toga je napravljeno u zadnjih par godina, što su naročito knjigovođe osjetile na svojim leđima. Uloženo je puno truda, novca, živaca..... Naravno da se za sve to očekuje i nekakva nagrada. Inače će stari knjigovođe nastojati što prije u mirovinu ili naći nešto manje stresno, a mlađi zaobilazit te poslove u širokom luku
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.