Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 10:27   #9981
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Politika je umjetnost mogućeg.

Kad pitaš 'koja je korist od zida', zvučiš naivno k'o Cherie. Nijedna mjera zaštite nije 100% sigurna, ali što s tim? Mjere se ne donose da 'eliminiraju' neku nepoželjnu pojavu, nego da je 'minimiziraju' koliko je to uopće moguće, s koliko-toliko prihvatljivim mjerama.

A kome nije jasno da bi zid svakako *smanjio* protočnost granice prema Meksiku, tome bojim se da ništa što ja napišem neće baš pomoći. No kakvog smisla ima vezati to smanjenje za amnestiju nečega što se već davno dogodilo? To je plakanje nad prolivenim mlijekom. Trump doduše ne hendla tu situaciju baš najuspješnije; trebao bi nekako bolje prenijeti tu činjenicu da je politika kompromis i da ne možeš doslovno sve 'preokrenuti' kad dođeš na vlast. Što da napravi, uostalom? Da po kratkom postupku deportira 800000 ljudi? A to su ljudi koji su zahtjevom za DACA-om bar pokazali da imaju 'intenciju' za poštivanjem zakona. Ako njih deportira, što će onda s ostalim pustim milijunima ilegalaca za koje ni ne zna gdje su? Neće li takva mjera baš pokazati da se zapravo 'ne isplati' surađivati s administracijom, nego da je 'bolje' bit posve ilegalan? Sve u svemu, ne vidim zašto se ne bi moglo tražiti neko srednje rješenje; da se 'obeshrabruje' buduće ilegalno useljavanje, ali ne nužno time da doslovno deportiraš 800K ljudi od kojih je većina već 'integrirana' od strane prošle administracije.
Hoćeš dobar repect za smanjivanje protočnosti ilegalnih imigranata? Evo ga.

Kazna poslodavcu za zapošljavanje ilegalnog imigranta - 500.000 USD po pronađenom ilegalnom imigrantu.

Pa da vidiš što bi donijelo provođenje takve odluke.

Samo što to nikome ne pada na pamet, naravno, a najmanje onima koji mogu problem riješiti doma, ali ga kao pametno rješavaju u Meksiku ili na granici sa Meksikom.
ecobarbarus is offline  
Old 15.09.2017., 10:31   #9982
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Kužim što govoriš. Malo pretjeruješ kad kažeš da natucaju jezik zemlje iz koje dolaze njihovi roditelji, ali dobro. Da, život može biti zafrknut. Vjerujem da im ne bi bilo lako.

Znaš li da ovo neće biti prva amnestija? Regan je isto napravio,mislim, 1986. Što na garantira da opet za kojih 15-20 god. neće biti amnestije.

Amerika i Zapad moraju biti čvrsti. Politika i odluke moraju biti temeljene na racionalnim procjenama i interesima a ne emocijama. Neograničeni altruizam uzrokovat će propast i Amerike i Zapada.
Pa cijela Amerika je od svojih početaka jedna velika ilegalna imigracija, zašto samo 15-20 godina unatrag? Ja bi i da se potomci Britanaca, Iraca i Talijana vrate odakle su došli? Treba biti čvrstu americi, trebaju počistiti sve što nije amerikac? O jebate, sad kad bolje razmislim - pa to uopće ne postoji, taj pravi amerikanac. Njih su istrijebili a ono što je ostalo živo bacili u rezervate
ecobarbarus is offline  
Old 15.09.2017., 10:35   #9983
DACA migranti su bili u planu da ostanu u SAD-u od prvog dana jer je Trump rekao da će deportirati samo kriminalce i rizične slučajeve a to je svega 3 milijuna od njih 11 dok DACA-u trenutno koristi kao polugu u pregovorima. Druga stvar je što je DACA tempirana na 6 mjeseci jer onda počinju kampanje za izbore gdje će mnogi GOP-ovci biti izloženi a primjerice Ryan već sad ima poštenu konkurenciju. Mnoge stvari se odvijaju iza kulisa tako da još može biti svašta.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 15.09.2017., 10:44   #9984
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
A ovo je tek odraz dvolicnosti prosjecnog republikanca.
Tko im rinta po poljima? Sezonski radnici su masovno ilegalci. Hodaju po jugu od "sjetve do zetve" spavajuci u stalama kao stoka za lovu koja tim farmerima predstavlja sicu. Onda se ti isti farmeri bune protiv ilegalaca i daju glas Trumpu.
Nemoj ih zaposljavati, pa ih nece biti. Zaposli svoga Amera, ali ebiga on nece spavati u stali i raditi za sicu.
zaboravljaš da imigracija smanjuje cijenu rada i da je to glavni razlog pižđenja, kao i brexita i sl.

neobrazovanom čovjeku koji se bavi fizikalom su imigranti jako zajebana konkurencija. jbg on želi od svog rada imat kakav takav život, otić na more, odškolovat djecu i bit stambeno zbrinut. konkurencija mu spava natrpana po štalama da bi bila isplativija poslodavcu. tu se automatski i njega gura da spava u prenatrpanim štalama ako misli bit konkurentan.

vi zaštitnici radničke klase bi prvi trebali bit protiv imigracije.
Samo jako! 1994 is offline  
Old 15.09.2017., 10:54   #9985
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
zaboravljaš da imigracija smanjuje cijenu rada i da je to glavni razlog pižđenja, kao i brexita i sl.

neobrazovanom čovjeku koji se bavi fizikalom su imigranti jako zajebana konkurencija. jbg on želi od svog rada imat kakav takav život, otić na more, odškolovat djecu i bit stambeno zbrinut. konkurencija mu spava natrpana po štalama da bi bila isplativija poslodavcu. tu se automatski i njega gura da spava u prenatrpanim štalama ako misli bit konkurentan.

vi zaštitnici radničke klase bi prvi trebali bit protiv imigracije.
Pa dao sam recept - pola milje dolara kazne za zapošljavanje ilegalnog imigranta i evo sve si riješio.

Mislim, to je toliko jednostavno, one silne pare koje lupaju za granične kontrole, raznorazne zidove i slično, za te pare mogu dobiti desetke tisuće inspektora, a efekat po nacionalnu ekonomiju bi bio vrhunski - ako je to što pišeš točno i ima smisla.

Zaposlilo bi se brdo amerikanaca koji samo čekaju da uskoče u poslove ilegalne imigracije, granične patrole bi se mogle primiti doista važnog posla - kontrolu prometa drogom i kriminalaca

Ali nekako si mislim da to nije baš tako kako pišeš.
ecobarbarus is offline  
Old 15.09.2017., 10:54   #9986
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Naravno, upravo to je elementarna logika na koju ukazujem.

Ilegalna imigracija posotji samo zato jer ih se zapošljava. A zapošljavaju ih - ameri.

Ovdje ide jedna velika točka, a onaj tko to ne može shvatiti, doista mu više ne znam kako objasniti.

Mislim, ovdje se doslovno polazi od toga da ilegalni imigrant uđe iz Meksika i onda prisiljava američkog poslodavca da ga zaposli
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
A ovo je tek odraz dvolicnosti prosjecnog republikanca.
Tko im rinta po poljima? Sezonski radnici su masovno ilegalci. Hodaju po jugu od "sjetve do zetve" spavajuci u stalama kao stoka za lovu koja tim farmerima predstavlja sicu. Onda se ti isti farmeri bune protiv ilegalaca i daju glas Trumpu.
Nemoj ih zaposljavati, pa ih nece biti. Zaposli svoga Amera, ali ebiga on nece spavati u stali i raditi za sicu.
Vas dvojica se kužite u politiku k'o Mara u krivi k.

Političke stranke nisu homogeni entiteti gdje svaki pojedinac ima identično mišljenje i identične interese. Nego su ugrubo grupirane po nekim okvirnim karakteristikama. Nema ništa 'dvolično' u nekom farmeru koji zapošljava ilegalce, a glasa za republikance; što bi trebao, glasati za demokrate? Pa nije pitanje imigracije jedini politički issue na tapeti. Možda glasa za republikance iz nekih desetih razloga, a ne zbog imigrantske politike. Možda zapošljava ilegalce jer nema izbora, a misli da bi se možda stvar popravila boljom imigracijskom politikom. A možda je jednostavno glup.


Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Hoćeš dobar repect za smanjivanje protočnosti ilegalnih imigranata? Evo ga.

Kazna poslodavcu za zapošljavanje ilegalnog imigranta - 500.000 USD po pronađenom ilegalnom imigrantu.

Pa da vidiš što bi donijelo provođenje takve odluke.

Samo što to nikome ne pada na pamet, naravno, a najmanje onima koji mogu problem riješiti doma, ali ga kao pametno rješavaju u Meksiku ili na granici sa Meksikom.
Gluposti pričaš, po svom dobrom starom običaju.

Zapošljavanje ilegalaca je već ilegalno. Dakako, ne s tako drakonskim kaznama kao što ti 'predlažeš' (iako, 10000$ i potencijalno 6 mjeseci zatvora nije uopće malo, za nekakvog sitnog farmera, recimo), no kazna i inače mora odgovarati težini prijestupa. Osim ako zastupaš Duterteove metode. Evo recimo, 'još brže' bi se riješili ilegalne imigracije da fino ubiju na mjestu svakog ilegalca, i svakog tko ga zaposli, zar ne? Mislim, kad već mlataramo jezikom (tj. prstima) bez veze.

Naravno da je gradnja zida prema Meksiku također 'rješavanje problema doma'. Zidovi i vrata su sastavni dio kuće. Nego ti samo ovdje prenosiš talking pointe mainstream medija kojima se truješ konstantno, kako vidimo.
Apemant is offline  
Old 15.09.2017., 11:00   #9987
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Pa cijela Amerika je od svojih početaka jedna velika ilegalna imigracija, zašto samo 15-20 godina unatrag? Ja bi i da se potomci Britanaca, Iraca i Talijana vrate odakle su došli? Treba biti čvrstu americi, trebaju počistiti sve što nije amerikac? O jebate, sad kad bolje razmislim - pa to uopće ne postoji, taj pravi amerikanac. Njih su istrijebili a ono što je ostalo živo bacili u rezervate
Od uspostavljanja SADa 1776 pa sve do zadnjih nekoliko desetljeća imigracija je velikom većinom bila legalna, odnosno kontrolirana od strane vlasti. A do 1965. jedini izvor imigranata je bio europski kontinent.

I da, američka nacija s identitetom ukorijenjenim u Europi postoji koliko god to nekome smetalo.
zokster is offline  
Old 15.09.2017., 11:14   #9988
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Političke stranke nisu homogeni entiteti gdje svaki pojedinac ima identično mišljenje i identične interese. Nego su ugrubo grupirane po nekim okvirnim karakteristikama. Nema ništa 'dvolično' u nekom farmeru koji zapošljava ilegalce, a glasa za republikance; što bi trebao, glasati za demokrate? Pa nije pitanje imigracije jedini politički issue na tapeti. Možda glasa za republikance iz nekih desetih razloga, a ne zbog imigrantske politike. Možda zapošljava ilegalce jer nema izbora, a misli da bi se možda stvar popravila boljom imigracijskom politikom. A možda je jednostavno glup.
Kako sad odjednom nema izbora? A milijuni amerikanaca koji samo čekaju na red da dobiju posao ilegalca? Gdje su oni sad odjednom nestali?
ecobarbarus is offline  
Old 15.09.2017., 11:18   #9989
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Kužim što govoriš. Malo pretjeruješ kad kažeš da natucaju jezik zemlje iz koje dolaze njihovi roditelji, ali dobro. Da, život može biti zafrknut. Vjerujem da im ne bi bilo lako.

Znaš li da ovo neće biti prva amnestija? Regan je isto napravio,mislim, 1986. Što na garantira da opet za kojih 15-20 god. neće biti amnestije.

Amerika i Zapad moraju biti čvrsti. Politika i odluke moraju biti temeljene na racionalnim procjenama i interesima a ne emocijama. Neograničeni altruizam uzrokovat će propast i Amerike i Zapada.
Zasto bi se bilo cvrsto po ovom pitanju?
U cemu je problem sa djetetom koje je odgojeno u USA i sebe smatra Amerikancem? Nije li upravo tako i nastala americka nacija.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 15.09.2017., 11:19   #9990
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
zaboravljaš da imigracija smanjuje cijenu rada i da je to glavni razlog pižđenja, kao i brexita i sl.

neobrazovanom čovjeku koji se bavi fizikalom su imigranti jako zajebana konkurencija. jbg on želi od svog rada imat kakav takav život, otić na more, odškolovat djecu i bit stambeno zbrinut. konkurencija mu spava natrpana po štalama da bi bila isplativija poslodavcu. tu se automatski i njega gura da spava u prenatrpanim štalama ako misli bit konkurentan.

vi zaštitnici radničke klase bi prvi trebali bit protiv imigracije.
Samo što si zaboravio razmišljati i iz perspektive poslodavca što se više isplati, slabo plaćeni ilegalni mehikos koji mora šutjeti i raditi ili više plaćeni amerikanac koji ima nekakvu pravnu zaštitu. Drugo, kao i u recimo Njemačkoj neke poslove domaći jednostavno ne žele raditi a imigranti hoće.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 15.09.2017., 11:31   #9991
mamakonzerva u ulozi antife:

Quote:
gledam konja, gleda on mene, vidim mu u očima da je trumpov....

tataa!!! ajde gore to je moj sigurni prostor!!!
buhahahaha

Quote:
Conservative Momma‏ @conmomma

A glimpse at today's "AntiFascists"......
https://twitter.com/conmomma/status/900454271207915520
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 15.09.2017., 11:33   #9992
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Samo što si zaboravio razmišljati i iz perspektive poslodavca što se više isplati, slabo plaćeni ilegalni mehikos koji mora šutjeti i raditi ili više plaćeni amerikanac koji ima nekakvu pravnu zaštitu. Drugo, kao i u recimo Njemačkoj neke poslove domaći jednostavno ne žele raditi a imigranti hoće.
nisam zaboravio ništa, pozicija i interes poslodavca je sasvim jasna pa nemam potrebe ništa ni pisat. poanta je da imigracija dodatno derogira ionako neatraktivna zanimanja. po meni je sasvim normalno, razumljivo i očekivano da prosječni zapadnjak nakon desetljeća imigracije zanimanja poput šofera, vodoinstalatera i čistačice počne poistovjećivat sa božjom kaznom.

ne zanimaju se te podjele lijevo desno, pričam o nakaradnom sistemu koji se gura, koji je dugoročno neodrživ, koji derogira poštene poslove i od ljudi radi snobove...a sve zbog interesa jedne male skupine ljudi u društvu.
Samo jako! 1994 is offline  
Old 15.09.2017., 11:39   #9993
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Kako sad odjednom nema izbora? A milijuni amerikanaca koji samo čekaju na red da dobiju posao ilegalca? Gdje su oni sad odjednom nestali?
To je sve na što imaš komentar?

Nema 'izbora' u tržišnom smislu. Neće biti konkurentan ako ne koristi jeftine ilegalce, recimo. Što njemu vrijedi ako on 'osobno' plaća radnu snagu bolje, ako svi ostali plaćaju manje, jer je takva situacija? Tržište će ga sjebat. Čovjek može izravno definirati samo svoj vlasiti biznis, ne može tuđi. Prema tome, nema ništa 'dvolično' ako glasaš za mjere koje na prvi pogled čak i tebi 'štete' - jer, štetit će i konkurenciji posve jednako, a sasvim je moguće smatrati da bi takva situacija zapravo bila 'bolja' i za tebe, kad se sve zbroji.

A nitko ne želi biti prva budala koja će glumiti moralnu vertikalu. Toga ima samo u patetičnim (i licemjernim) holivudskim uradcima.
Apemant is offline  
Old 15.09.2017., 11:41   #9994
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
nisam zaboravio ništa, pozicija i interes poslodavca je sasvim jasna pa nemam potrebe ništa ni pisat. poanta je da imigracija dodatno derogira ionako neatraktivna zanimanja. po meni je sasvim normalno, razumljivo i očekivano da prosječni zapadnjak nakon desetljeća imigracije zanimanja poput šofera, vodoinstalatera i čistačice počne poistovjećivat sa božjom kaznom.

ne zanimaju se te podjele lijevo desno, pričam o nakaradnom sistemu koji se gura, koji je dugoročno neodrživ, koji derogira poštene poslove i od ljudi radi snobove...a sve zbog interesa jedne male skupine ljudi u društvu.
A zašto onda misliš da će sada odjednom ti poslovi postati atraktivni tom istom prosječnom amerikancu iznenada, čim se riješi problem imigracije.

Ili, da postavimo pitanje ovako - recimo da imamo čarobni štapić i svedemo ilegalce koji radi u pograničnim državama na nulu, što bi se dogodilo?

Da li bismo dobili navalu radne snage iz cijele amerike koja bi odmah vidjela svoj eldorado u tome i vikala hura hura?

Mislim da ne bi i zato tvrdim da ilegalna imigracija postoji samo jer to američkom gospodarstvu odgovara, i to nema veze ni sa politikom ni sa strankama, nego sa ekonomijom.
ecobarbarus is offline  
Old 15.09.2017., 11:43   #9995
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
zaboravljaš da imigracija smanjuje cijenu rada i da je to glavni razlog pižđenja, kao i brexita i sl.

neobrazovanom čovjeku koji se bavi fizikalom su imigranti jako zajebana konkurencija. jbg on želi od svog rada imat kakav takav život, otić na more, odškolovat djecu i bit stambeno zbrinut. konkurencija mu spava natrpana po štalama da bi bila isplativija poslodavcu. tu se automatski i njega gura da spava u prenatrpanim štalama ako misli bit konkurentan.

vi zaštitnici radničke klase bi prvi trebali bit protiv imigracije.
O, pa ja jesam protiv rada na crno.
Neka se ljude deportira ( zao mi je, ali da ), a farmera kod kojeg su nasli te polu robove treba opaliti takvom kaznetinom da mu ni potomcima vise ne padne na pamet takva ideja.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 15.09.2017., 11:53   #9996
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Samo što si zaboravio razmišljati i iz perspektive poslodavca što se više isplati, slabo plaćeni ilegalni mehikos koji mora šutjeti i raditi ili više plaćeni amerikanac koji ima nekakvu pravnu zaštitu. Drugo, kao i u recimo Njemačkoj neke poslove domaći jednostavno ne žele raditi a imigranti hoće.
Nitko ne 'želi' raditi te poslove, rade ih jer nemaju bolje alternative.


Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Zasto bi se bilo cvrsto po ovom pitanju?
U cemu je problem sa djetetom koje je odgojeno u USA i sebe smatra Amerikancem? Nije li upravo tako i nastala americka nacija.
Naravno da nije. Prvi doseljenici nisu došli u 'postojeću državu' kršeći zakone te iste države. Nego su *stvorili* tu državu (istina, na 'štetu' Indijanaca, no to je složena tematika).

I drugo, zašto stalno govoriš o 'djeci'? Mislim, pa znam zašto, jer mainstream mediji također vole potezati taj termin 'djeca', iz prilično očitih demagoških razloga.

Inače, ja isto pratim mainstream medije. No ne toliko zato da nešto 'naučim' *od njih* - nego zato da nešto naučim *o njima*.
Apemant is offline  
Old 15.09.2017., 11:58   #9997
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
A zašto onda misliš da će sada odjednom ti poslovi postati atraktivni tom istom prosječnom amerikancu iznenada, čim se riješi problem imigracije.

Ili, da postavimo pitanje ovako - recimo da imamo čarobni štapić i svedemo ilegalce koji radi u pograničnim državama na nulu, što bi se dogodilo?

Da li bismo dobili navalu radne snage iz cijele amerike koja bi odmah vidjela svoj eldorado u tome i vikala hura hura?

Mislim da ne bi i zato tvrdim da ilegalna imigracija postoji samo jer to američkom gospodarstvu odgovara, i to nema veze ni sa politikom ni sa strankama, nego sa ekonomijom.
s kim se ti svađaš

pa i napisao sam da je problem otišao predaleko i da ga imigracija gura još dalje. nisam ni napisao da bi zaustavljanjem imigranata svi prdili duge i pleli pletenice jedni drugima po livadama. samo kažem da se vatra neće gasit ako je polijevaš benzinom. trump je dokaz da i kritična masa u americi misli isto.

neda mi se više, aj ćao
Samo jako! 1994 is offline  
Old 15.09.2017., 12:00   #9998
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
I drugo, zašto stalno govoriš o 'djeci'? Mislim, pa znam zašto, jer mainstream mediji također vole potezati taj termin 'djeca', iz prilično očitih demagoških razloga.
Da, doista, zašto

Naravno, neki više ne moraju biti djeca danas, ali to je nebitno.

Deferred Action for Childhood Arrivals
ecobarbarus is offline  
Old 15.09.2017., 12:06   #9999
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post



Naravno da nije. Prvi doseljenici nisu došli u 'postojeću državu' kršeći zakone te iste države. Nego su *stvorili* tu državu (istina, na 'štetu' Indijanaca, no to je složena tematika).

I drugo, zašto stalno govoriš o 'djeci'? Mislim, pa znam zašto, jer mainstream mediji također vole potezati taj termin 'djeca', iz prilično očitih demagoških razloga.

Inače, ja isto pratim mainstream medije. No ne toliko zato da nešto 'naučim' *od njih* - nego zato da nešto naučim *o njima*.
Da, stvorili su drzavu pljackajuci i ubijajuci domicilno stanovnistvo, ali slozena je to tematika, a i tko ih ebe sto nisu imali pisane zakone.
Onda su je malo unaprijedili dovlaceci robovske useljenike,ali i to je slozena tema.
DACA se odnosi na ljude koji su kao djeca ilegalno dosli u USA.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 15.09.2017., 12:10   #10000
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
s kim se ti svađaš

pa i napisao sam da je problem otišao predaleko i da ga imigracija gura još dalje. nisam ni napisao da bi zaustavljanjem imigranata svi prdili duge i pleli pletenice jedni drugima po livadama. samo kažem da se vatra neće gasit ako je polijevaš benzinom. trump je dokaz da i kritična masa u americi misli isto.

neda mi se više, aj ćao
A ko se svađa Postavio sam obično pitanje, jer je to očito problem kojega se želi riješiti.

Pa nije smisao sprječavanja ilegalne imigracije samo zato jer je ona ilegalna, bez ikakvog sadržaja - smisao je valjda spriječiti pojave koja ona izaziva koji su prema mnogima toliko negativne da eto treba napraviti ogromne zidove. OK, to je legitimno pravo, no moje pitanje je što se sa time sprejačva i kada na kraju provedeš nešto takvoga, tko od toga ima ili koristi ili štete i što će na kraju prevladavati.

Ponavljam po valjda ne znam koji puta - ilegalne imigracije ne bi bilo, barem na ne na ovoj razini, da to samim amerikancima ne odgovara. Sve ostalo su bajke i demagogija.
ecobarbarus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.