Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2017., 00:29   #10021
Opet se ovi zli fake mediji okomili na T, ni krivog ni duznog.
Kazu predsednik, poput pijanca tetura u cik cak, malo levo, malo desno, zbunjuje i partijske kolege i svoje glasace, tako da niko, pa ni on sam ne zna, u kom zecu lezi zbun.
Ili, nitko ga ne moze uhvatiti ni za glavu, ni za rep.
Oni jednostavno ne uvidjaju njegovu genijalnu strategiju i great poteze.
Kazu i lazu da je za vreme izbora bio protiv ostanka dreamersa u US, onda lazu da je rekao da ce to biti jedna teska odluka, ali da ce pokazati veliko srce.
Zatim tvrde da je proslog tjedna anulirao DACA, govoreci da americka deca imaju isto snove i da se prvo mora voditi briga o njima, a sada opet lazu da je na twiteru napisao "zar neko zaista zeli dobro obrazovane, mlade ljude, izbaciti iz zemlje?".
Ja stvarno ne znam kako ih nije sram i kako im ne dosadi da toliko lazu.
I jos kazu da nije bilo govora o kompenzaciji dogovora sa demokatama u vidu podrske za The Zid, iako T kaze da je pao dogovor i da je renovacija, vec postojecih ograda i zidova u toku.

Ima medjutim i pozitivnih vesti. General John F. Kelly, sef T staba, je uvidevsi stetni uticaj pojedinaca na predsednika, ogranicio njihov pristup i buduci na veliku relevantnost za njegove tweetove i odluke, medija koje trenutno konzumira, pravi izvesnu selekciju istih (osim TV, to valjda ne moze da mu uskrati).
Sve se to moze videti u puno odmerenijem pristupu T u poslednje vreme.

Postoji mali problem trenutno glede ovih hurikana, da je agencijama za pomoc pri katastrofama (FEMA) i za zastitu od poplava, predvidjeno smanjenje budzeta za 11%, u korist vojnog budzeta.
Osim toga neka istrazivanja (Nemci, tko bi drugi) predvidjaju da bi Amerika first, tj. protekcionizam, mogao da kosta US nekih 2% privrednog razvoja.
Medjutim, sve su to sitni problemi, s obzirom da T moze vec sada da nominuje nekoliko svojih ljudi (=lojalnih samo njemu) i da ce ona vestica Janet Yellens biti najkasnije u februaru smenjena (jos se ne zna s kime, jer je najperspektivniji kandidat za sada Gary Cohn, T vrhovni privredni savetnik, dozvolio sebi da kaze blago nesto negativno o stavu T u pitanju Charlottesvilla, cime je prokockao sve svoje sanse).
Time se T otvaraju neslucene mogucnosti uticanja na monetarnu politiku (= stampanje novih dolara po potrebi predsednika), cime ce se moci izbeci recesija, a zadobiti inflacija i zaduzivanja. Smanjenje poreza za bogate ce doneti jos vise para u drzavnu blagajnu i onda ce se moci investirati 1000 milijardi dolara u nuzne infrastrukturne projekte.
Bice to jedna interesantna jesen u US, a mozda i u svetu.

PS
Novi, konkretni planovi za poresku reformu

Trump Supporters Sour Over a Bipartisan DACA Deal

Trump and Democrats Discuss a DACA Deal

Zadnje uređivanje Dragan : 16.09.2017. at 00:57.
Dragan is offline  
Old 16.09.2017., 08:34   #10022
Ranije sam objašnjavao kako Donnie ima vrlo klimav legitimitet i da se stoga ponaša glupo i kontraproduktivno ćerajući svoje, pa sada moram objektivno pohvaliti ovaj kompromis s demokratima Nadam se da će u sljedeće 3 godine mandata biti više takvih stvari, a manje svakojakih covfefea.

ps. to što je administracija zadnjih dana nagazila na Volkischer Beo... ovaj, ahem, RT je također vrlo ugodno iznenađenje i potez za svaku pohvalu.
rustaveli is offline  
Old 16.09.2017., 10:21   #10023
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
zar nije "dreamers", kao sanjari? oni sanjare, sanjare o nekom bolje uređenom svijetu i sistemu za sebe

ne znam, moram priznati da ne pratim baš to oko dace ali mi je negdje u prizvuku dreamers..
nekad sanjare šakama. nekad s oružjem.

Quote:
The Left has predictably erupted with moral outrage over the reported end to the unconstitutional program, quickly painting anyone who supports the end of DACA as a heartless racist. The media has largely suppressed the reality that not all these strategically dubbed "Dreamers" are responsible, grateful citizens trying to make an honest living here in the United States. In fact, at least five young Americans have been killed by Dreamers.

"He murdered my daughter outside a bar in Naples," Curt told Carr. "They said he was a ‘Dreamer.’ She was 24. What about my daughter’s dreams? And her daughter’s – she left a 2-year-old girl. If you’re an American murdered by one of these people, I guess you don’t get to dream."
http://www.dailywire.com/news/20618/...-prestigiacomo

pod tepih. isto ko kod nas.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 16.09.2017., 12:11   #10024
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Prvo: kako misliš da promijenim mišljenje kad nisi iznio ni jedan jedini argument koji bi opravdao gradnju zida.

Drugo: kako nije bacanje novaca kad neće zaustaviti ilegalne imigracije.
Kako brave nisu bacanje novaca kad ne 'zaustave' lopove? Sigurno si čula za slučajeve kad lopovi obiju brave, zar ne? Ergo, brave su beskorisne jer 'ne zaustavljaju' lopove. Imaš li ti bravu na vratima? Zaključavaš li vrata kad odlaziš negdje?

Rekoh ti već: zid se gradi da 'smanji' protočnost ilegalne imigracije, a ne da je 'potpuno zaustavi' - jer je to, naravno, nemoguće. Kao i 'potpuno zaustaviti' lopovluk. Prema tome, naravno da je zid 'koristan', isto kao što je i brava korisna, premda neće nužno 'zaustaviti svakog lopova'.

U Engleskoj, prije 200tinjak godina, BTW, za sitnu krađu je bila propisana doslovno smrtna kazna (google it up, zvuči nevjerojatno, ali je istinito). Je li to 'zaustavilo' krađu? Jebiga, ali nije, unatoč za naša pojmove barbarski predimenzioniranoj, nehumanoj kazni za sitni lopovluk.


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Procjena je da je 40 posto svih ilegalnih imigranata ušlo u USA sa turističkim vizama i produžilo svoj ostanak.

60 posto ih je ušlo u Ameriku tamo gdje nema graničnih prijelaza, preko livada, šuma, kroz tunele, potajno bez dokumenata.

DA - ljudi koji su to bili spremni učiniti onda spremni su to učiniti opet, kako će ih zid obeshrabriti to ne vidim. Doći će i reći: vidi zid, uuuu ne smi se, bižmo ća .... Brodica, tunel, skale, ili dinamitom probiti rupu u zidu u nekoj pustopoljini .... u čemu je problem..... Svi oni koji su bili spremni kršiti zakon do sada zašto ga ne bi kršili ako bude zida.
Ovo ti je 'logika' *doslovno* ista ovoj:

'tko želi opljačkat nečiju kuću, nikakva brava ga neće zaustaviti. Prema tome, nema uopće potrebe zaključavati vrata, ne treba nam ni brava'.

Mnogi ljudi su 'spremni' učiniti svašta, ali *NISU* svi ljudi spremni učiniti jednako puno. Neke ćeš 'obeshrabriti' izvjesnom zaštitom, neke nećeš. No ako bar neke obeshrabriš, već to opravdava postojanje dotične zaštite.


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Ajme čoviče , ono .... oš više prestat s tim FAKE NEWS argumentom.
Jok. Prestat ću kad se fejk njuz prestane služiti manipulacijama, znači vjerojatno nikad.


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Čekaj, jesi li ti to sada usporedio veće novčane kazne za one koje zapošljavaju imigrante sa kaznom logora u SK i odrubljivanjem glave ....
Da, to se zove 'hiperbola' (a ne 'usporedba').

Hoću ti pokazati da 'kazna', po modernim nazorima, mora 'odgovarati' težini prijestupa. Ne možeš je predimenzionirati zato da obeshrabriš druge potencijalne prekršitelje. Tj. možeš malo (to se uglavnom i radi), ali ne drastično, jer i prekršitelji zakona imaju 'prava' (na due process of the law, na justice itd. Kakav je to 'justice' da se na tvojoj glavi prebije društvena krivnja?)


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Tanka ti je argumentacija Apemante ..... .Znaš sam da je gradnja tog zida megalomanski suludi projekt, kojem je motivacija ili zadovoljiti golemi faraonski ego ili je građevinar u faraonu nanjušio golemu zaradu.
Ne, 'ne znam' da je to suludi projekt. Ne znaš ni ti, nego si naprosto povjerovala fejk njuzima. Iskreno, što ti znaš o zidu, a da nisi pročitala/čula u medijima? Zbilja, što? Hajde malo introspekcije. Zaviri sebi u sjećanje i priznaj sama sebi da pojma nemaš o toj tematici, nego jednostavno, 'čula' si od ljudi koje od ranije 'poštuješ' (ili misliš da su 'pametni') i naprosto ponavljaš njihove tvrdnje. Aj reci da nisam u pravu.
Apemant is offline  
Old 16.09.2017., 12:32   #10025
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Procjena je da je 40 posto svih ilegalnih imigranata ušlo u USA sa turističkim vizama i produžilo svoj ostanak.

60 posto ih je ušlo u Ameriku tamo gdje nema graničnih prijelaza, preko livada, šuma, kroz tunele, potajno bez dokumenata.

DA - ljudi koji su to bili spremni učiniti onda spremni su to učiniti opet, kako će ih zid obeshrabriti to ne vidim. Doći će i reći: vidi zid, uuuu ne smi se, bižmo ća .... Brodica, tunel, skale, ili dinamitom probiti rupu u zidu u nekoj pustopoljini .... u čemu je problem..... Svi oni koji su bili spremni kršiti zakon do sada zašto ga ne bi kršili ako bude zida.
Naravno da ce ih 6-7-8 ili koliko vec metara visoki betonski zid načrčkan kamerama, senzorima pokreta, pojacan bodljikavom zicom na vrhu i tornjevima sa cuvarima obeshrabriti, o cemu ti pricas? Ako nista drugo, usporit ce ih, i to drasticno usporiti, dovoljno da dodje granicna patrola i obavi svoj posao. Nitko nikada nije niti rekao da ce zid 100% sprijeciti masovnu imigraciju, ali da ce DRASTICNO SMANJITI - to hoce. Cilj je drasticno smanjenje, i to ce se zidom upravo i dogoditi.

Kao sto niti brave na vratima kuca i stanova ne sprjecavaju provale nego ih "samo" drasticno smanjuju, kao sto niti alarmi na automobilima ne sprjecavaju kradje, ali ih itekako drasticno smanjuju (zamislimo samo koliko bi bilo provala da nemamo brave na kucama, stanovima i automobilima), kao sto niti zakonske kazne ne sprjecavaju kaznena djela, ali ih drasticno smanjuju (zamislimo samo koliko bi kaznenih djela bilo da nema nikakvih kazni za njih), tako i zid nece 100% sprijeciti ilegalnu imigraciju i trgovinu narkoticima, ali ce ih zato - drasticno smanjiti. I stoga je to itekako opravdani razlog gradnji ovog zida. Bolji razlog niti ne treba niti ga se tesko moze pronaci.

Ne znam zasto si toliko protiv zida koji za posljedicu ima smanjenje ilagelne imigracije, ali jos vaznije i smanjenje trgovine drogama, narkoticima, slabljenje narko kartela, sverca ljudi, oruzja i slicno. Ne znam koji bi to razlog bio da si protiv toga? Stalno spominjes da koliko ce to kostati. Pa sta to tebe briga uostalom? Jel zivis u Americi? Ne zivis. Jel ce se to iz tvojeg djepa novci uzimati? Nece. Prema tome, sta te briga koliko ce kostati. Neka kosta i 100 milijardi dolara, to je njihova stvar. Nama je to potpuno nebitno.


Quote:
Tanka ti je argumentacija Apemante ..... .Znaš sam da je gradnja tog zida megalomanski suludi projekt, kojem je motivacija ili zadovoljiti golemi faraonski ego ili je građevinar u faraonu nanjušio golemu zaradu.
Cak i da je, who cares? Ja bih bas volio vidjeti da se taj zid izgradi, ako nista drugo onda radi toga sto ce to biti jos jedan veliki pothvat graditeljske industrije, jedan od najvecih na svijetu zasigurno. Zamislite tek turisticku atrakciju koju ce taj zid izazvati, za 500 godina ce se o njemu govoriti kao sto se danas govori o Kineskom zidu - kao o jednom od cuda graditeljstva tadasnjega vremena.

Zadnje uređivanje John_Wayne : 16.09.2017. at 13:14.
John_Wayne is offline  
Old 16.09.2017., 14:00   #10026
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post


Ne, 'ne znam' da je to suludi projekt. Ne znaš ni ti, nego si naprosto povjerovala fejk njuzima. Iskreno, što ti znaš o zidu, a da nisi pročitala/čula u medijima? Zbilja, što? Hajde malo introspekcije. Zaviri sebi u sjećanje i priznaj sama sebi da pojma nemaš o toj tematici, nego jednostavno, 'čula' si od ljudi koje od ranije 'poštuješ' (ili misliš da su 'pametni') i naprosto ponavljaš njihove tvrdnje. Aj reci da nisam u pravu.
Ja sam prvo milje pretvorila u km da vidim kolika je to zračna distanca. Onda sam ustanovila da je to kilometraža dužine od Londona do 400 km istočno od Moskve.


Onda sam se zapitala:

- koliko će mu godina trebati da završi tako dugi zid. Hoće li to biti za njegova oba mandata gotovo ....

- ako ga ikad napravi kako će tako beskrajno dug zid biti kontroliran, jer bez nadzora je besmislen. A ako će imati nadzor to uključuje ogroman broj pograničnih radnika koje će morati raspoređivat uglavnom usred pustopoljina. Di će ti ljudi živit tamo gdje nema naselja recimo.

- onda sam shvatila da sve što će napraviti ako u pustopoljinama po šumama i gorama naprave 8 metara visok zid koji neće biti pod kontrolom da će porasti proizvodnja 8 m visokih skala i konopa.

- što će biti s rijekom, kako će preploviti rijeku kad se ne smije dirati u tokove

- kako će zid izgraditi na morskoj granici

- kako će riješiti problem vlasnika zemlje preko čijih parcela namjerava graditi zid


- kako će dovesti materijal u nenaseljena područja. Morat će izgraditi ceste. Gdje će s ljudima u tim nenaseljenim područjima. Morat će izgraditi naselja. Kako će hraniti sve te ljude.

- tko su ti ljudi, a nisu Meksikanci, koji će raditi jedan takav fizički posao koji uključuje mjesecima boraviti bogu iza nogu, ne dolaziti doma svojima nego graditi zid i spavati u improviziranim kontejenrima i jesti hranu iz konzerve.




Samo postavivši par ovakvih pitanja, bez čitanja ijednog podatka, osim dužine zida, je dosta da se zaključi - em to neće koštati 15 milijardi dolara, nego puno više, em to neće biti završeno ni za dva njegova mandata, em neće biti učinkovito te je sama nakana da to napravi ili glupost ili neki interes ....

Ostalo sam naravno pročitala na interentu. I tražeći našla neobično veliki broj članaka sa naslovima u kojima su prisutne riječi - dumb stupid idiotic ( wall ) -.....




A sad opet ti.... prošli put si, kad sam te pitala gdje se ti informiraš skliznio u neodređenost i rekao "na googlu". Sad te opet molim konkretno: što to ti čitaš, a nije main strem media i na osnovu čega gradiš svoju vjeru u te sitove.
__________________

Zadnje uređivanje Cherie : 16.09.2017. at 14:16.
Cherie is offline  
Old 16.09.2017., 14:28   #10027
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Naravno da ce ih 6-7-8 ili koliko vec metara visoki betonski zid načrčkan kamerama, senzorima pokreta, pojacan bodljikavom zicom na vrhu i tornjevima sa cuvarima obeshrabriti, o cemu ti pricas? Ako nista drugo, usporit ce ih, i to drasticno usporiti, dovoljno da dodje granicna patrola i obavi svoj posao. Nitko nikada nije niti rekao da ce zid 100% sprijeciti masovnu imigraciju, ali da ce DRASTICNO SMANJITI - to hoce. Cilj je drasticno smanjenje, i to ce se zidom upravo i dogoditi.
Prvo sugeriram da otovoriš google earth i vidiš kolika je distanca između Kaira i Štokolma. Samo 200 km bi bio kraći od te distance, koja prelazi od jednog kontinenta kroz srdozemlje, cijelu centralnu Europu do skandinavije. Toliki je taj zid. Pa onda ajde opet zamisli senzore i tornjeve i čuvare duž cijelog tog enormong zida.

Quote:

Stalno spominjes da koliko ce to kostati. Pa sta to tebe briga uostalom? Jel zivis u Americi? Ne zivis. Jel ce se to iz tvojeg djepa novci uzimati? Nece. Prema tome, sta te briga koliko ce kostati. Neka kosta i 100 milijardi dolara, to je njihova stvar. Nama je to potpuno nebitno.
Pa naravno da me nije briga, šta je s tobom - neka rade šta god hoće ... ja govorim da je to glupo i neučinkovito, a govorim na temi o Trumpu, a ta budalaština je proizvod njegovog promišljanja.


Quote:

Cak i da je, who cares? Ja bih bas volio vidjeti da se taj zid izgradi, ako nista drugo onda radi toga sto ce to biti jos jedan veliki pothvat graditeljske industrije, jedan od najvecih na svijetu zasigurno. Zamislite tek turisticku atrakciju koju ce taj zid izazvati, za 500 godina ce se o njemu govoriti kao sto se danas govori o Kineskom zidu - kao o jednom od cuda graditeljstva tadasnjega vremena.

ne bi da namjerava izgraditi piramidu, a ne iznakaziti prirodu, ugroziti tokove vode, oteti vlasnicima njihovu zemlju i baciti pare u vjetar da bi izgradio sebi spomenik koji je simbol rasizma i ksenofobije....
__________________
Cherie is offline  
Old 16.09.2017., 14:51   #10028
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Prvo sugeriram da otovoriš google earth i vidiš kolika je distanca između Kaira i Štokolma. Samo 200 km bi bio kraći od te distance, koja prelazi od jednog kontinenta kroz srdozemlje, cijelu centralnu Europu do skandinavije. Toliki je taj zid. Pa onda ajde opet zamisli senzore i tornjeve i čuvare duž cijelog tog enormong zida.
A zamisli koliki je Kineski zid, i koliko je tamo moralo biti tornjeva, kula, cuvara i slicno...pa ih je bilo! I to je sve izgradjeno kada nije bilo danasnje tehnologije, niti blizu. Poanta - nista nije nemoguce. Budi sigurna da oni koji rade na tom zidu, projektanti, arhitekti i slicni, da su pametniji i od tebe i od mene barem sto se tice gradnje zida i da ce siguran sam smisliti ucinkovito rjesenje.


Quote:
Pa naravno da me nije briga, šta je s tobom - neka rade šta god hoće ... ja govorim da je to glupo i neučinkovito, a govorim na temi o Trumpu, a ta budalaština je proizvod njegovog promišljanja.
Ne bih bas rekao da te nije briga kad si do sada vec jedno 10 puta spomenula "koliko ce to samo kostati". Dakle, netko koga nije briga koliko ce nesto kostati - ne spominje koliko ce nesto kostati.

To koliko ce kostati se nas uopce ne dotice. Niti tebe niti mene, i ne vidim zasto bi u vezi toga razbijali glavu.


Quote:
ne bi da namjerava izgraditi piramidu
A sta bi s piramidom?

Quote:
, a ne iznakaziti prirodu
Kineski zid nije unakazio prirodu, stovise jako se dobro uklopio u nju.

Quote:
, ugroziti tokove vode,
Odakle ti to? Siguran sam da ce paziti na tokove vode.

Quote:
oteti vlasnicima njihovu zemlju
Tko ti je to rekao da ce "oteti" vlasnicima njihovu zemlju? Gdje si to procitala? Na kojem fake news mediju?

Quote:
i baciti pare u vjetar
Nije nasa briga. Uostalom, kad smo vec kod para (koje te, jelte, ne zanimaju, iako ih spominjes vec 11-ti put. ), svatko tko imalo razumije ekonomiju zna da to nece biti nikakvo bacanje para. Zasto? Pa evo zasto - zato sto ce novce dobiti americke gradjevinske firme, koje ce onda od njih platiti porez na dobit, investirati u nove poslove u Americi radi kojih ce opet platiti porez na dobit, pa onda platiti materijal, tim novcima ce isplatiti place americkih radnicima koji ce opet s tim istim parama koje nas ne zanimaju kupovati u americkim ducanima i tako uplacivati u americki proracun; drugim rijecima, ti novci ce se na kraju opet vratiti u proracun. Nije da ce ih netko iznijeti iz zemlje i nikad vise ne potrositi u SAD-u. Zato je jako bitno da kada se gradi neki veliki infrastrukturni projekt, da posao dobiju - domace firme. Ne iz nekakvih rasisticko-ksenofobnih razloga, na sto bi mozda prvo pomislili liberalni progresivci, vec iz cisto ekonomskih. Recimo jako bi bilo dobro da Peljeski most grade domace tvrtke, ali nazalost to se kako vidimo nece dogoditi. Da smo pametni, napravili bismo domaci konzorcij, recimo Vijadukt-Dalekovod i jos neka jaca firma, te izasli na natjecaj. Ovako ce kako stvari stoje posao dobiti Kinezi.

Quote:
da bi izgradio sebi spomenik koji je simbol rasizma i ksenofobije....
Hahhaha daj molim te....to je mozda tebi u tvojim fantazijama tako, ili si mozda i to procitala na korumpiranim korporativnim medijima... bilo kako bilo, jos jedna liberalna glupost.
John_Wayne is offline  
Old 16.09.2017., 14:58   #10029
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post

dumb stupid idiotic ( wall ) -.....
A prošle godine oko 740.000 osoba, koji su ušli u SAD legalno sa vizama, nije se vratilo svojim kućama, i ostalo ilegalno u Americi.

http://www.washingtontimes.com/news/...l-immigration/
Blues Dada is offline  
Old 16.09.2017., 17:28   #10030
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post


Nije nasa briga. Uostalom, kad smo vec kod para (koje te, jelte, ne zanimaju, iako ih spominjes vec 11-ti put. ), svatko tko imalo razumije ekonomiju zna da to nece biti nikakvo bacanje para. Zasto? Pa evo zasto - zato sto ce novce dobiti americke gradjevinske firme, koje ce onda od njih platiti porez na dobit, investirati u nove poslove u Americi radi kojih ce opet platiti porez na dobit, pa onda platiti materijal, tim novcima ce isplatiti place americkih radnicima koji ce opet s tim istim parama koje nas ne zanimaju kupovati u americkim ducanima i tako uplacivati u americki proracun; drugim rijecima, ti novci ce se na kraju opet vratiti u proracun. Nije da ce ih netko iznijeti iz zemlje i nikad vise ne potrositi u SAD-u. Zato je jako bitno da kada se gradi neki veliki infrastrukturni projekt, da posao dobiju - domace firme. Ne iz nekakvih rasisticko-ksenofobnih razloga, na sto bi mozda prvo pomislili liberalni progresivci, vec iz cisto ekonomskih. Recimo jako bi bilo dobro da Peljeski most grade domace tvrtke, ali nazalost to se kako vidimo nece dogoditi. Da smo pametni, napravili bismo domaci konzorcij, recimo Vijadukt-Dalekovod i jos neka jaca firma, te izasli na natjecaj. Ovako ce kako stvari stoje posao dobiti Kinezi.

Čak da ima rezona graditi besmisleno duge zidove da bi se angažiralo ljude da rade i time povećao broj radnih mjesta i omogućio da lova cirkulira, u Americi postoji na tržištu rada manjak svih građevinskih struka i nezainteresiranost ljudi za građevinske poslove.


Not Enough Construction Workers


Eight years after the housing bust drove an estimated 30% of construction workers into new fields, homebuilders across the country are struggling to find workers at all levels of experience, according to the National Association of Homebuilders. The association estimates that there are approximately 200,000 unfilled construction jobs in the U.S. - a jump of 81% in the last two years.


Bit će urnebes ako budu zapošljavali ilegalne meksičke imigrante da na crno grade zid. Ne samo da bi bilo nezakonski da država zapošljava ilegalce, pa teško da će to učiniti nego i sami Meksikanci poručuju:

“Mexico is not going to pay for that wall, and Mexicans are not going to build it,” Camuñez says. “That would be the equivalent of asking an East Berliner to willingly construct the wall that cuts them off from the world. It’s outrageous.

Amerika je izgrađena na radu robova, iza njih Kineza, Azijata, Meksikanaca, lationsa - na račun onih koji su bili voljni raditi prljave nisko plaćene poslove.

Takve poslove sada Trump otvara za svoje građane povlačeći proizvodnju iz Kine i siromašnih zemalja svijeta, tjerajući Meksikance i druge imigrante utvarajući pri tome da će Amerikanci zasukati ruke i početi raditi najniže poslove tipa čistiti ulice, nositi šut, ići u rudnike kopati ugljen, šivati rebatinke i sl..... Moš mislit ....
__________________
Cherie is offline  
Old 16.09.2017., 17:41   #10031
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
A prošle godine oko 740.000 osoba, koji su ušli u SAD legalno sa vizama, nije se vratilo svojim kućama, i ostalo ilegalno u Americi.

http://www.washingtontimes.com/news/...l-immigration/
Ima lijepa knjiga od PaulaTaborija:" povijest ljudske gluposti", koju treba čitati u ovim bolesnim vremenima da bi čovjek shvatio da otkako je svijeta i vijeka pojedinci su radili svakakve redikulozne gluposti dok su im pri tome suvremenici nerkritično pljeskali.
__________________
Cherie is offline  
Old 16.09.2017., 17:56   #10032
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
A prošle godine oko 740.000 osoba, koji su ušli u SAD legalno sa vizama, nije se vratilo svojim kućama, i ostalo ilegalno u Americi.

http://www.washingtontimes.com/news/...l-immigration/

A gle ovdje, 2000 provala u Hrvatskoj u prvoj polovici 2012. Stoga, kad mičeš bravu s vrata? Ionako nikakve koristi od nje.

Jbt, trujete se tim fejk njuzima i to vam još nije dosta, nego i ovdje prenosite te njihove stupidne 'argumente'. Ajd da van netko plaća, još bih razumio. Ali vi to ful besplatno.
Apemant is offline  
Old 16.09.2017., 18:12   #10033
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Ja sam prvo milje pretvorila u km da vidim kolika je to zračna distanca. Onda sam ustanovila da je to kilometraža dužine od Londona do 400 km istočno od Moskve.
A čemu ovaj pokušaj farbanja?

Najbolje da bi ti sve to išla 'provjeravat' da ti prvo mainstream mediji nisu napunili uši o tome 'kakav je Trump'. Već nekoliko godina traje ta SULUDA kampanja mainstream lijevih medija protiv Trumpa, toliko da bi čovjek pomislio da valjda u povijesti čovječanstva nije postojao ni gori ni gluplji čovjek od Trumpa. I ti si se dala zavesti tom propagandom, pa ono, jebiga, čestitam ti na tome.


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Samo postavivši par ovakvih pitanja, bez čitanja ijednog podatka, osim dužine zida, je dosta da se zaključi - em to neće koštati 15 milijardi dolara, nego puno više, em to neće biti završeno ni za dva njegova mandata, em neće biti učinkovito te je sama nakana da to napravi ili glupost ili neki interes ....
Ne, nije si dovoljno 'postaviti par pitanja'. Što ti vrijedi postavljati sebi nekakva bezvezna pitanja o materiji na kojoj si totalni laik? Možeš ti sebi 'postavljat pitanja' o kvantnom sprezanju od jutra do sutra, nećeš ništa suvislo 'zaključiti' ako nisi dobro potkovana u kvantnoj mehanici.


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Ostalo sam naravno pročitala na interentu. I tražeći našla neobično veliki broj članaka sa naslovima u kojima su prisutne riječi - dumb stupid idiotic ( wall ) -.....
Iz toga se, dakako, lijepo vidi kakva je tvoja surferska preferenca. Da pogodim? Uglavnom nalijećeš na ove sajtove?

E, klikni malo i na ove ostale popise, pa prošetaj malo nekim sajtovima sa *svih* tih strana političkog spektra.



Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
A sad opet ti.... prošli put si, kad sam te pitala gdje se ti informiraš skliznio u neodređenost i rekao "na googlu". Sad te opet molim konkretno: što to ti čitaš, a nije main strem media i na osnovu čega gradiš svoju vjeru u te sitove.
Ne razumijem. Što sad ti hoćeš, da ti napišem popis od 100 sajtova koje povremeno čitam? Imaš tamo na onom gore linku popis mnoštva lijevih, desnih i onih između - čitam od svega pomalo. Svaku 'vijest' koju pročitam na bilo kojem od tih sajtova, pogledam i na onim ostalima, kako su je popratili. Interesantno, ali često je ni nema na onim ostalima. 'Desni' mediji neke vijesti jednostavno preskoče, a isto tako i 'lijevi'. Kao da se nije ni dogodilo. Zgodno, zar ne? Ali još godnije je usporedit način na koji razni mediji poprate *istu* vijest. Štošta se tako može naučiti o prirodi samih medija...
Apemant is offline  
Old 16.09.2017., 18:17   #10034
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ovo ti je 'logika' *doslovno* ista ovoj:

'tko želi opljačkat nečiju kuću, nikakva brava ga neće zaustaviti. Prema tome, nema uopće potrebe zaključavati vrata, ne treba nam ni brava'.
To uopće nije istovjetno tvom primjeru, jer ona nije rekla da ga 'nikakva brava' neće zaustaviti, nego dovodi u pitanje točno određenu vrstu 'brave' i postavlja vrlo konkretna pitanja koja se opet odnose na točno jednu vrstu 'ključa'.
Ti ako si za baš tu vrstu 'brave' zašto ju ne uvjeriš kako je to vrlo korisna 'brava', umjesto da postavljaš promašene primjere?

Druga stvar, kad je riječ o trovanju floskulama, nema veće u 21. stoljeću od tog zida, pa bi si trebalo auto-postaviti neka od tih retoričkih pitanja.
Globinho is offline  
Old 16.09.2017., 18:41   #10035
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
A čemu ovaj pokušaj farbanja?

Najbolje da bi ti sve to išla 'provjeravat' da ti prvo mainstream mediji nisu napunili uši o tome 'kakav je Trump'. Već nekoliko godina traje ta SULUDA kampanja mainstream lijevih medija protiv Trumpa, toliko da bi čovjek pomislio da valjda u povijesti čovječanstva nije postojao ni gori ni gluplji čovjek od Trumpa. I ti si se dala zavesti tom propagandom, pa ono, jebiga, čestitam ti na tome.
Opet kao i uvijek, parola:
FAKE NEWS!



Quote:
Ne, nije si dovoljno 'postaviti par pitanja'. Što ti vrijedi postavljati sebi nekakva bezvezna pitanja o materiji na kojoj si totalni laik? Možeš ti sebi 'postavljat pitanja' o kvantnom sprezanju od jutra do sutra, nećeš ništa suvislo 'zaključiti' ako nisi dobro potkovana u kvantnoj mehanici.
To su zdravorazumska pitanja. Prvo udariš po informacijama na koje se pozivam sa poskočicom FAKE NEWS, a onda kad vidiš da mislim svojom glavom pokušavaš mi reći da bi trebala biti stručnjak ako hoću svoju pamet uportrebiti. Za šta - treba mi netko reći da je nemoguće kontrolirati 3200 km zida.


Quote:
Iz toga se, dakako, lijepo vidi kakva je tvoja surferska preferenca. Da pogodim? Uglavnom nalijećeš na ove sajtove?

E, klikni malo i na ove ostale popise, pa prošetaj malo nekim sajtovima sa *svih* tih strana političkog spektra.
Opet parola: FAKE NEWS!!!


Quote:
Ne razumijem. Što sad ti hoćeš, da ti napišem popis od 100 sajtova koje povremeno čitam? Imaš tamo na onom gore linku popis mnoštva lijevih, desnih i onih između - čitam od svega pomalo. Svaku 'vijest' koju pročitam na bilo kojem od tih sajtova, pogledam i na onim ostalima, kako su je popratili. Interesantno, ali često je ni nema na onim ostalima. 'Desni' mediji neke vijesti jednostavno preskoče, a isto tako i 'lijevi'. Kao da se nije ni dogodilo. Zgodno, zar ne? Ali još godnije je usporedit način na koji razni mediji poprate *istu* vijest. Štošta se tako može naučiti o prirodi samih medija...
Moga si ih nabrojati deset a ne sto.
Opet ništa nisi rekao.


Sve u svemu da zaključim - možeš ti, kontrirati na sve što kažem podvikujući: FAKE NEWS ili insinuirati da nemam pojma šta govorim, ali daj brate reci štagod sadržajnog, uloži kakav mentalni napor, linkaj štogod, pozovi se na neke informacije, brojke - tako da vidim znaš li išta o temi ili samo pišeš da bi pisao, omalovažavaš da bi omalovažavao i kontriraš da bi kontrirao.
__________________
Cherie is offline  
Old 16.09.2017., 18:43   #10036
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
To uopće nije istovjetno tvom primjeru, jer ona nije rekla da ga 'nikakva brava' neće zaustaviti, nego dovodi u pitanje točno određenu vrstu 'brave' i postavlja vrlo konkretna pitanja koja se opet odnose na točno jednu vrstu 'ključa'.
Ti ako si za baš tu vrstu 'brave' zašto ju ne uvjeriš kako je to vrlo korisna 'brava', umjesto da postavljaš promašene primjere?
Zbog načina na koji je 'argumentirala' zašto dovodi tu vrstu 'brave' u pitanje.

Naime, ako pogledaš bolje, ona čak nije rekla ono što se obično govori, da će zid biti 'relativno neučinkovit'. Nego je doslovno napisala da je zid bezveze zato što neće *zaustaviti* ilegalnu imigraciju. Odakle joj ideja da zid mora doslovno 'zaustaviti' imigraciju, da bi bio smislen?

I zato je moj primjer dobar, ne zato što je 'istovjetan' (rijetko koja usporedba je doslovno 'istovjetna' onom čemu se uspoređuje) - nego zato što je *poanta* ista: da nikakva brava ne može 'posve zaustaviti' ono protiv čega se postavlja. Nego je njena uspješnost uvijek relativna, djelomična.

Ja itekako čitam što ona piše. Da je napisala da zid neće biti 'efektivan' - ne bih joj davao takve usporedbe. Nego bismo se onda svađali oko pitanja koliko bi, zbilja, taj zid mogao biti efektivan. No kako rekoh, ona je crno na bijelom napisala da zid 'neće zaustaviti' ilegalne imigrante, što je vrlo jaka indicija da ne kuži što priča, nego se vodi logikom malog Perice.

Inače, jednim dijelom granice gdje bi se taj zid gradio, već postoji 'ograda'. Prilično visoka ograda. E sad, ako je zid 'glupost', je li onda i ta ograda glupost? Tek za tu ogradu bi se moglo reć 'tko želi ući, već će naći načina' - jer je tu ogradu daleeeko lakše prijeći, nego budući visoki zid. Znači li to da Ameri već imaju običaj 'bacanja novaca u vjetar'? Ili ipak znači da naša Cherie priča o stvarima o kojima ne zna baš mnogo, nego onako, laički nabada? Kad spojimo to s činjenicom da su joj mainstream mediji napunili uši pričicama o monstrumu i glupanu (koja kombinacija ), serijskom hvataču žena za pičku mr. Trumpu - e, onda dobijemo ovo što čitamo.


Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Druga stvar, kad je riječ o trovanju floskulama, nema veće u 21. stoljeću od tog zida, pa bi si trebalo auto-postaviti neka od tih retoričkih pitanja.
A što te točno navodi na misao da to već nisam napravio?
Apemant is offline  
Old 16.09.2017., 19:05   #10037
zid/ogradu bi očito nastavio graditi bilo tko..očito je da neku svrhu taj plot/ograda/zid ima, ako već ne na zaustavljanju ljudi, onda na pranju love

zar nije da se će se zid nastaviti raditi gdje se stalo? a pošto je već sagrađeno (skoro) pola (?točan ovaj info?), onda nije u pitanju punih 3200km..

što se visine i ostalog tiče, trump je (naravno) kritizirao obaminu ogradu koju je ovaj radio i rekao u stilu: ako se već gradi, onda nek se radi kak spada..
zato ona: samo su dva pitanja, prvo je tko će zid platiti, a drugo je koliko će metara zid biti visok..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 16.09.2017., 19:17   #10038
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Opet kao i uvijek, parola:
FAKE NEWS!
A što te muči u toj 'paroli'. Pa tvoji istomišljenici imaju mnoštvo takvih izraza na račun Trumpa. I ti sama pucaš 'parole' na račun Trumpa non-stop, pa se ja ne bunim. Stoga, navikni se i ti na to da ću ih ja zvati fejk njuz od sada pa nadalje. Jednostavno, ignoriraj. Preskoči. Ali ja ću ih i dalje tako zvati.


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
To su zdravorazumska pitanja. Prvo udariš po informacijama na koje se pozivam sa poskočicom FAKE NEWS, a onda kad vidiš da mislim svojom glavom pokušavaš mi reći da bi trebala biti stručnjak ako hoću svoju pamet uportrebiti. Za šta - treba mi netko reći da je nemoguće kontrolirati 3200 km zida.
Treba ti netko, očito, reći da nije potrebno 'kontrolirati 3200' zida kao nekakav kobac, da ne bi slučajno jedan jedini čovjek prešao zid, jbt.

Daj shvati da to služi tome da se *uspori*, *smanji* ilegalni ulazak, a ne da netko ima ambiciju postići to da doslovno nijedan jedini čovjek ne može više prijeći bez da ga se promtno uhvati. Čemu bi služila takva 'sigurnost' zida, kad uistinu postoje i brojni drugi načini ilegalnog 'useljenja' u SAD? Zid jednostavno 'smanjuje broj ilegalnih prelazaka' u jedinici vremena. Ni manje, ni više. Koliko će zbilja biti to 'smanjenje', koliko je to efektivno, i vrijedi li to para - to bi bila zanimljiva pitanja, o kojima bi bilo interesantno diskutirati, da nema mainstream medija kojima je doslovno svaki Trumpov potez najgluplja stvar zadnjih 100 godina. Nema suvisle rasprave u takvim okolnostima. A ti si takvu 'atmosferu' jednostavno preuzela s tih medija, što ti ja mogu.


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Opet parola: FAKE NEWS!!!
Hoćeš li da ti pročešljam tvoje postove u potrazi za parolama o Trumpu koje si pokupila s fejk njuza? Čisto za vježbu.


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Moga si ih nabrojati deset a ne sto.
S lijeva na desno: Huffpost, TYT, Vox, Salon, CNN, Altantic, Guardian, Slate, Politico, Al Jazeera, C-Span, Wall Street Journal, Federalist, Blaze, Breitbart, Daily Wire. To ovako na prvu. Recimo ovaj zadnji je Ben Shapiro, njega možeš slušati na Youtube-u, recimo. Probaj. Lik uostalom nije neki Trumpoljubac; 'samo' je žešći desničar. Čak i za mene je previše desno, ipak sam ja u duši komunjara...


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Sve u svemu da zaključim - možeš ti, kontrirati na sve što kažem podvikujući: lFAKE NEWS ili insinuirati da nemam pojma šta govorim, ali daj brate reci štagod sadržajnog, uloži kakav mentalni napor, linkaj štogod, pozovi se na neke informacije, brojke - tako da vidim znaš li išta o temi ili samo pišeš da bi pisao, omalovažavaš da bi omalovažavao i kontriraš da bi kontrirao.
Zbog čega. Ne služi forum za razbacivanje brojkama nego za sukob mišljenja i dojmova. Osim toga, brojke je lako kopirati od kojekuda i praviti se da 'super kužiš stvari'. Meni je to bezveze.
Apemant is offline  
Old 16.09.2017., 19:25   #10039
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
što se visine i ostalog tiče, trump je (naravno) kritizirao obaminu ogradu koju je ovaj radio i rekao u stilu: ako se već gradi, onda nek se radi kak spada..
zato ona: samo su dva pitanja, prvo je tko će zid platiti, a drugo je koliko će metara zid biti visok..
Pa o tome se i radi. Cherie se upela dokazat kak je zid glupost, a čini se da ne zna da već postoji ta ograda, koja je po svakoj logici *pogotovo* bacanje novaca, jer je bilo tko može prijeći za 18 sekundi. Ok, potrošeno je dosta manje novaca, 'samo' 4 milijuna po milji. (ukupno skoro tri milijardice dolara). I to se gradilo u doba Obame. Istina, po odluci koju je potpisao još Bush, no kakve to veze ima? Ako počnu graditi zid za vrijeme Trumpovog mandata, isto tako će se to uredno nastaviti graditi ako iza njega dođe opet neki demokrat.
Apemant is offline  
Old 16.09.2017., 19:57   #10040
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Naime, ako pogledaš bolje, ona čak nije rekla ono što se obično govori, da će zid biti 'relativno neučinkovit'. Nego je doslovno napisala da je zid bezveze zato što neće *zaustaviti* ilegalnu imigraciju. Odakle joj ideja da zid mora doslovno 'zaustaviti' imigraciju, da bi bio smislen?
Ako pogledam bolje, vidim da je napisala svašta nešto, a ne samo to. Ako su odgovori na ta pitanja tako povoljni po Trumpovu ideju novog ključa, onda bi se ovdje slijevali sa svih strana, a ne bi se bavili sofizmima.
A odakle joj ideja o 'zaustavljanju imigracije', možda od samog precjenikaaaa koji u nebrojenim primjerima govori o tome kako će 'zaustaviti ilegalnu imigraciju'.

Dakako, u slučaju predsjednika ne sumnjam kako bi slijedila tirada o promašenosti apsolutističkog, doslovnog shvaćanja te kompozicije 'zaustaviti imigraciju' ("zaustaviti ne mora nužno podrazumijevati sprječavanje sve do jedne duše koja hoće ilegalno prijeći granicu blablabla"), dočim u slučaju Cherie - cherry picking is fine.
Globinho is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.