Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2010., 17:05   #1
Check lampica-hyundai accent

Pozdrav, imam sljedeći problem od kako sam prije 4-5 mjeseci ugradio plinsku instalaciju "D.T gas sequent system"(hyundai accent 1.3-2000.god.) svako malo mi se upali check lampica-greška (Lambda sonda-katalizator ne obavlja svoj posao)
-Serviseri plina kažu pošto nestvara probleme u vožnji da to tako mora biti
-Da napomenem kada se greška poništi i vozim na benzin par dana više se ne javlja, čim prebacim na plin nakon 20-tak km vožnje upali se- auto normalno radi nema nikakvih problema samo što ona stalno svijetli, pa me zanima koje je riješenje problema pošto ovi serviseri plina koji su ugradili nemaju rješenja

-samo da napomenem u autu je prije ovog D.T gas sistem bio neki AG CENTRUM- koji je bio ugrađen negdje vadi pošto je auto uvežen i kako ga nitko nije mogao servisirat(a problemi su bili: trokirao je, divljao je ler gas, ali nije svijetlila nikad ta check lampica) i nakon toga kako sam ubacio ovo čudo sve se smirilo al se ona pojavila,
-nemojte mislit da sam cjepidlaka samo me iritira to, kad sam ugradio i pošteno platio, samo tražim i kvalitetu tog posla!
-Unaprijed hvala na odgovorima!
scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 20:42   #2
Ja u svom Accentu imam Lovato uređaj i isti problem.

Prvo paljenje lampice mi se dogodilo cca 5000 km nakon ugradnje. Otišao u servis i reklamirao nadajuči se popravku u garantnom roku, međuutim oni okrivili nečisti plin, zamijenili filtere i (navodno) poštelali ... i naplatili 400 kn.

Nakon par dana lampica se opet upalila S obzirom da nije bilo nikakvih promjena u zvuku ili radu motora a servis na drugom kraju grada nisam imao volje više se zaje...... s njima.

Uglavnom po ljetu mi se sama zna ugasiti, pa se nakon nekog vremena opet upali na dan-dva a po zimi mi gori cijelo vrijeme.

Znam da nije kako treba, ali da se idem natezat s time vjerujem da bih izgubio jako puno živaca i novaca prije nego bih nešta uspio napraviti. Na svakom servisu mi ponište greške i ugase lampicu, ali to je ritko kad duljeg vijeka od 10-15 dana.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:07   #3
Kod mene je situacija slijedeća:
Kad sam ga kupio (Accent 1,3, 2000 god.) svijetlila je ta lampica.
U Birtu u Dugom selu su mi otkrili da je djelomično neispravan povratni ventil benzina
i poništili check. Prije par mjeseci mi je lampica počela žmigati i auto je radio kao na tri klipa
i na plin i na benzin, nakon nekog vremena to bi se smirilo i ugasila se lampica sama po sebi.
I tako nekoliko puta
Nedavno sam ustanovio da se to događa kad napunim puni tank benzinom.
Kao da se negdje preljeva benzin i guši kompresiju, ali kakve to veze ima sa vožnjom na plin?
Sad uredno tankam samo pola rezervoara benzinom i nema problema.
Možda ovo iskustvo nekome pomogne
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:33   #4
Quote:
scott kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam sljedeći problem od kako sam prije 4-5 mjeseci ugradio plinsku instalaciju "D.T gas sequent system"(hyundai accent 1.3-2000.god.) svako malo mi se upali check lampica-greška (Lambda sonda-katalizator ne obavlja svoj posao)
-Serviseri plina kažu pošto nestvara probleme u vožnji da to tako mora biti
-Da napomenem kada se greška poništi i vozim na benzin par dana više se ne javlja, čim prebacim na plin nakon 20-tak km vožnje upali se- auto normalno radi nema nikakvih problema samo što ona stalno svijetli, pa me zanima koje je riješenje problema pošto ovi serviseri plina koji su ugradili nemaju rješenja

-samo da napomenem u autu je prije ovog D.T gas sistem bio neki AG CENTRUM- koji je bio ugrađen negdje vadi pošto je auto uvežen i kako ga nitko nije mogao servisirat(a problemi su bili: trokirao je, divljao je ler gas, ali nije svijetlila nikad ta check lampica) i nakon toga kako sam ubacio ovo čudo sve se smirilo al se ona pojavila,
-nemojte mislit da sam cjepidlaka samo me iritira to, kad sam ugradio i pošteno platio, samo tražim i kvalitetu tog posla!
-Unaprijed hvala na odgovorima!
Pri softverskom podešavanju su ti dali malo više plinske smjese ili malo manje.Dokaz tome ti je gašenje lampice prilikom vožnje na benzin pa ponovno paljenje na plinu!
Otiđi stručnjaku koji ti je ugradio da točno plinu dade benzinske postavke i bit će ok.
picassoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 18:16   #5
Hvala svima na odgovorima, napomenut ću vaša iskustva serviseru, nadam se da će uspjet riješit! gdje je najbliži birc da vas počastim
pozz
scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 12:28   #6
Ajde javi kak je prošlo. Jer sam ja na svom maknuo katalizator. Lampica više ne svjetli samo auto prdi bezveze.
swendija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 17:44   #7
evo da javim da sam uspješno riješio problem sa lampicom, i to na sljedeći način - trebao sam mijenjati lamelu i odvezao auto majstoru i kad je sva rastavio i zamjenio lamelu onda se usput malo pozabavio s tim i kaže da je pregledao instalaciju i samo očistio žice od mase i evo već tjedan dana se vozim a lampica se ne pali, što znači da je riješen problem, pošto je inače bilo nakon poništavanja greške max. jedan dan bi se vozio i ona bi se upalila.
pozdrav!
scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 23:38   #8
Nisam baš shvatio koje žice od mase je očistio ?
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 18:10   #9
Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
Nisam baš shvatio koje žice od mase je očistio ?
bad news opet se upalila- nakon 10-tak dana ponovo ista stvar- morat ću otić ponovo kod tog majstora - jer ovo je bio rekord- nakon gašenja da se 10 dana vozim a da se nije upalila, znači on je pogodio bolnu točku samo što očito nije kompletno riješenje, javit ću ako uspijem to riješit pa možda nekom pomogne! pozz
scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 17:24   #10
Quote:
mali luka kaže: Pogledaj post
tko zna uzrok zašto ne mogu upaliti auto nebaca iskru na sviječiće bio je kod majstora jednom i promjenio je bobinu ali to se opet desilo da ga nemogu upaliti
Ako imaš plin,onda je plin kriv,ako nemaš,pod hitno ugradi,da bi znao šta je problem.Nije samo tvoj,puno auta teško ili nikako upali bez iskre na svječici.

Zadnje uređivanje polki : 23.12.2011. at 17:40.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 18:27   #11
Kako je majstor ustanovio da ne baca iskru i kako je ustanovio da treba mijenjati bobinu?

Btw, ako nemaš plin, maaaaaaalčice si promašio podforum, ali nisam ja moderator, pa me "boli uvo"
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 19:23   #12
I probaj otić u ovlašteni u Dugo Selo. Ak ti oni tam ne pomognu, nitko neće...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.