Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2006., 16:18   #21
Krušna Peć

Dobar dan svima,

Evo vidio sam jednu krusnu pec i jednostavno sam odlucio to napraviti u sklopu rostilja u vrtu.

Nisam nesto iskusan u ovakvim stvarima sto ce biti jasnije po pitanjima koje sam postavio dolje.

Zelim da izgleda slicno ovome samo sto ce uz nju biti i rostilj:
http://www.kaminihoyan.hr/newsletter...sna_pec_01.jpg

Malo sam trazio po Internetu i nasao planove za sto mi se cini odlican nacin gradnje. Na engleskom su a mjere su u " (inches) a ne u cm ali nije bed jer je razumljivo.
Evo... Samo pratite linkove po redu i sve je jasno

Jedini veci problemi u svemu ovome su:
1) Gdje nabaviti Samotne cigle u ZG i koja im je cijena (Oko prilike)?
2) Vermiculite (Upotrebljivan za izolaciju) i koja se zamjena upotrebljava jer to (koliko vidim) nema kod nas?

Pomagajte ljudi jer sam se jako zagrijao!... Unaprijed hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 08:10   #22
Šamotne cigle možeš nabaviti u bilo kojoj trgovini građevnog materijala. Ima ih standardne velićine 6x12x24 i ploće.
Ako misliš peći kruh direktno na cigli, onda potraži staru običnu ciglu-zdravija je jer je od ćiste ilovače ili gline.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 08:23   #23
Quote:
ZOsvald kaže:
Šamotne cigle možeš nabaviti u bilo kojoj trgovini građevnog materijala. Ima ih standardne velićine 6x12x24 i ploće.
Ako misliš peći kruh direktno na cigli, onda potraži staru običnu ciglu-zdravija je jer je od ćiste ilovače ili gline.
A što misliš zašto se stavlja šamotna cigla? Koliko ja znam dosta su skupe. Sjećam se dok sam bio klinac baka je sama pekla kruh u krušnoj peći, a umjesto šamotne cigle peć je premazana onom starom zemljanom ciglom od koje su se nekad gradile kuće. i to traje 100 godina, ali pod uvjetom da se koristi. Ako ćeš je koristiti jednom godišnje nema svrhe jer je vlaga uništava.
Astonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 12:32   #24
krušna peć!?

Pozdrav svima, ja sam novi!
Pokušavam naći nacrte za krušnu peć pa mi ne ide.
Ima li ih netko pa da popunim tjedan dana godišnjeg izradom iste?
tajomp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 14:42   #25
Koliko velika će biti ta peć?
Šta ju radiš u nekoj pizzeriji ili sebi doma u konobi za gušt?
bombe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 17:47   #26
Quote:
tajomp kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ja sam novi!
Pokušavam naći nacrte za krušnu peć pa mi ne ide.
Ima li ih netko pa da popunim tjedan dana godišnjeg izradom iste?
stari mi je jednom mislim našao neki diy članak o tome mislim da ga ćuva pa budem ga probao naći.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 20:20   #27
krušna peć

Radim sebi za gušt, ali bi ekipa mogla biti poveća pa ih treba nahraniti.
Planiram napraviti kombinaciju krušna peć-roštilj samo sam kratak u lovi pa ne bih kupovao gotove proizvode. A i bit će veći gušt "to sam ja sa ekipom gradio".
tajomp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 22:34   #28
u poluvremenu između traženja imaš tu nešto https://www.forum.hr/showthread.php?t=158106
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 00:02   #29
Savršeno, hvala.
Javit ću se nakon prvog ručka!
tajomp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 00:09   #30
"Vermiculite" se može više nego kvalitetno zamijeniti sa dobrim starim narodnim izolatorom - pepelom!
Sloj od 5-6 cm prosijanog i nabijenog pepela će izolirati sve što je potrebno, samo što ga moramo još pri nabijanju posoliti sa tankim slojem morske soli koja će se, od temperature poda pri loženju, istopiti u jednu tanku membranu i još dodatno izolirati.
tajomp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 08:54   #31
Quote:
tajomp kaže: Pogledaj post
"Vermiculite" se može više nego kvalitetno zamijeniti sa dobrim starim narodnim izolatorom - pepelom!
Sloj od 5-6 cm prosijanog i nabijenog pepela će izolirati sve što je potrebno, samo što ga moramo još pri nabijanju posoliti sa tankim slojem morske soli koja će se, od temperature poda pri loženju, istopiti u jednu tanku membranu i još dodatno izolirati.

Dali me zajebavas ili si ozbiljan?.. jer ja sam naivan te cu ti povjerovat mozes mi malo opsirnije opisat sta si zamislio mmolim te? I kakva je to pepeo koja se upotrebljava..od obicnih drva ili nesto drugo? Hvala
 
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 09:03   #32
Posalji mi svoj email na pm pa cu ti poslati mnostvo slika koje sam ja skupljao... cak imam i nacrt od kamini hoyan i jos neke materijale. Bilo bi dobro razmjeniti neke ideje itd.
 
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 11:15   #33
Pri nama se peć zidala zutim blatom, a time se i žbukala.
U blato se dodavala pljeva, sječkana slama, vlasi (kosa) i naravno sol.
Ovakva "žbuka" je jako dobar toplinski izolator.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 14:02   #34
Recimo da se napravi dno rostilj (Mjesto gdje se pravi vatra) od betona (Nor malnog betona bez dodataka vercumilita) pa se onda to dno podeblja sa tim blatom (Glina + plesak + sol?)... Dali bi to moglo izdrazati toplotu vatre ili i beton pukao?
 
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 14:08   #35
Bi sigurno, a ak i beton pukne, nikaj se ne bude dogodilo.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 15:52   #36
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Bi sigurno, a ak i beton pukne, nikaj se ne bude dogodilo.
jeee al ako jako pukne pa pajcek propadne
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 15:56   #37
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Šamotne cigle možeš nabaviti u bilo kojoj trgovini građevnog materijala. Ima ih standardne velićine 6x12x24 i ploće.
Ako misliš peći kruh direktno na cigli, onda potraži staru običnu ciglu-zdravija je jer je od ćiste ilovače ili gline.

šamot je čista ilovača, ne znam točno ali radi se o žarenju nekom

Zadnje uređivanje droljko : 13.03.2007. at 18:29.
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 08:44   #38
Quote:
droljko kaže: Pogledaj post
šamot je čista ilovača, ne znam točno ali radi se o žarenju nekom
Mislim da je Samot Mjesavina Ilovace (Gline) i Pjeska. 70% pjeska a 30% Ilovace (Gline)...

Ovako cu cijeli rostil i zastiti od toplote...
 
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:26   #39
PEČENJARA I KRUŠNA PEĆ

Pozdrav svima, molim vas ima li netko od vas nacrte krušnih peći i pečenjara, planiram izgradnju istih pa bi mi pomoć dobro došla, hvala.
Mrav123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 13:07   #40
Quote:
Mrav123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, molim vas ima li netko od vas nacrte krušnih peći i pečenjara, planiram izgradnju istih pa bi mi pomoć dobro došla, hvala.
i mene to zanima a daj reci zašto ti treba i jedno i drugo? Mislim u pečenjari ispod peke možeš izvesti sve što i u krušnoj peći.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.