Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2015., 08:45   #4221
Quote:
NoraIbsenova kaže: Pogledaj post
A što kada se vaši bližnji doslovno narugaju izboru tetovaže ili općenito tetoviranju?

Naime, ovu jesen namjeravam otići izraditi svoju prvu tetovažu, kojoj se nadam od svoje 18. godine. Oduvijek sam bila ljubitelj fantastike, i knjiga i filmova, te će već spomenuta tetovaža biti u tom nekakvom stilu. Točnije, odnosi se na određenog pisca.

Moja fascinacija tim autorom seže iz mog djetinjstva. Imala sam jako teško djetinjstvo te sam se u adolescenciji borila sa težim zdravstvenim problemima, njegove knjige su me nekako izbavile iz svega toga i pružale mi utjehu i bijeg iz stvarnosti.

Odlučila sam tetovirati taj motiv točnije monogram koji će me podsjećati na moju borbu i životni put, jer su me njegova djela pratila skoro kroz cijeli život. Tetovaža će biti na rebrima, kraj sise

Nisam nikome rekla ali su moji najbolji prijatelji načuli da sam se raspitivala za termin i eto na kraju se to sve saznalo i što se dogodilo? Pa kad su vidili tetovažu prasnuli su u smijeh i to se sve pretvorilo u kolektivno ruganje.
Bilo je i komentara: "Pa ti si profesorica, kako možeš, to je neukusno, nitko neće ni razumjeti što ti tetovaža znači, katastrofa, nisi normalna" itd..

Malo me to sada obeshrabrilo. Mislim, to je tetovaža samo za mene i za moje oči i moju dušu, ali opet... Nisam znala da ljudi mogu na tako zloban način reagirati na spomen tetoviranja, a i tetovaža nije ružna dapače predivna je i decentna.

Morala sam negdje olakšati dušu, jer sam tako ljuta da bi je sada najradije na čelo stavila
Sta te briga sto drugi misle i govore ako se radi o tvojem tjelu,tvojim novcima ja uopce ne zelim da mi netko drugi vodi moj zivot i da mi popuje pa zasto,zbog cega,zasto na to mjesto itd ... FoF ljudi,ak vam smeta nemojte gledati al nemojte mi ni popovati! Nemoj se obeshrabriti radi okoline,svaki savjet je dobar za poslusati ali nakraju svatko je krojac svoje sudbine
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 10:21   #4222
Quote:
NoraIbsenova kaže: Pogledaj post
A što kada se vaši bližnji doslovno narugaju izboru tetovaže ili općenito tetoviranju?
Njihov problem.
Moji roditelji ne mogu nikako prihvatiti moje tetovaže, što ih također ne sprječava da izraze svoje mišljenje u vezi istih. Ignoriram ih.

Quote:
NoraIbsenova kaže: Pogledaj post
Malo me to sada obeshrabrilo. Mislim, to je tetovaža samo za mene i za moje oči i moju dušu, ali opet... Nisam znala da ljudi mogu na tako zloban način reagirati na spomen tetoviranja, a i tetovaža nije ružna dapače predivna je i decentna.
Ovo.

Nemoj posustati, ideja je odlična, mjesto je lijepo sakriveno (i sama imam na rebrima 2 tetovaže i moram ti reći da su mi najdraže ) i kao što si i sama rekla, radiš ovo zbog sebe i za sebe, jedina osoba koja ima pravo reći što i kako u vezi ovoga si ti sama.
nosupergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 10:53   #4223
Quote:
NoraIbsenova kaže: Pogledaj post
Moja fascinacija tim autorom seže iz mog djetinjstva. Imala sam jako teško djetinjstvo te sam se u adolescenciji borila sa težim zdravstvenim problemima, njegove knjige su me nekako izbavile iz svega toga i pružale mi utjehu i bijeg iz stvarnosti.
pretpostavljam da se radi o tolkienu
teazoldyck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 15:36   #4224
Kad mi netko prigovori za tetovažu ona meni još malo draža Baš te briga što će tko reći jer ti ljudi su ionako iskompleksirane budale koje svoje probleme liječe tako da pametuju drugima.

Što se tiče tattoo majstora bila ja kod Braneta u Rijeci i apsolutno oduševljena s rezultatom Sve preporuke
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 22:22   #4225
ima ko kontakt broj od filipa iz imaginariuma. imala sam prije broj, a sad vidim da vise nema broja na fejsu. poslala sam mu nekidan poruku ali jos nije odgovorio pa bih ga zvrcnula za koji dan ako se dotad ne javi
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 03:02   #4226
Kolko znam u guzvi je ovih dana a bio je i negdje vani. Posalji mu opet poruku..
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 09:45   #4227
Ma znam da inace svima njima treba vise vremena jer uvijek imaju posla.
Dat cu mu jos koji dan da mu bas ne visim za vratom
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 13:56   #4228
Hvala svima na pozitivnim komentarima!

Nisam se predomislila u vezi tetoviranja, samo šta sam odlučila da neću nikome reći kada to napravim. Začudo, moji roditelji nemaju ništa protiv tetovaže ni tetoviranja. Jedino su me upozorili da se konzultiram sa poslodavcima oko lokacije da ne bih imala nekakvih neugodnosti.

I da riječ je o Tolkienu Doduše, prijatelji ne znaju pravi razlog tetoviranja ni cijelu pozadinu mog odrastanja, ali to nije bitno. Više sam ostala razočarana i iznenađena dušebrižničkom reakcijom pa me zanimalo kako se vi nosite sa takvim potencijalnim situacijama.

P.S. kontaktirala sam studio i rekli su mi da je cijena tetovaže oko 400 kn. Iako sam čula da se cijene tetoviranja kreću oko 400 kn po satu? Pa što ako slučajno bude potrebno više vremena da se tetovaža napravi, s obzirom da je na rebrima? Hoću li za svaki slučaj ponijeti više novca sa sobom ili?
NoraIbsenova is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 14:05   #4229
Quote:
NoraIbsenova kaže: Pogledaj post
Hoću li za svaki slučaj ponijeti više novca sa sobom ili?
Nejasno mi je kada čujem da unaprijed definisana cijena bude promijenjena tokom ili nakon tetoviranja. Iskusan majstor zna koliko mu vremena treba, i računa na sva iznenađenja koja se mogu desiti, bilo to dermografizam ili netolerancija prema bolu...i da ne nabrajam.
Moj je savjet da definišeš sve ranije, i da ti potvrde cijenu.
Nadam se da si provjerila kako majstora, tako i studio u kojem ćeš da radiš tattoo.
Želim da budeš zadovoljna kako tretmanom, tako i tetovažom.
Uživaj

PS - Jedi dobro prije tretmana, ponesi neki slatkiš i mani se alkohola bar dan prije.
Bilqis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 15:08   #4230
Quote:
Bilqis kaže: Pogledaj post
Nejasno mi je kada čujem da unaprijed definisana cijena bude promijenjena tokom ili nakon tetoviranja. Iskusan majstor zna koliko mu vremena treba, i računa na sva iznenađenja koja se mogu desiti, bilo to dermografizam ili netolerancija prema bolu...i da ne nabrajam.
Moj je savjet da definišeš sve ranije, i da ti potvrde cijenu.
Nadam se da si provjerila kako majstora, tako i studio u kojem ćeš da radiš tattoo.
Želim da budeš zadovoljna kako tretmanom, tako i tetovažom.
Uživaj

PS - Jedi dobro prije tretmana, ponesi neki slatkiš i mani se alkohola bar dan prije
.
Ovo je baš lijepi savjet i lijepe želje. Svaka čast. Pridružujem se.

Moram primjetiti kako u ovo ljetno vrijeme kada su tetovaže svekolikog puka vidljive da ima tako jako puno loših tetovaža. Baš onako, ružno napravljenih i fascinantno mi je kako se ljudi ponesu i dobiju lošu tetovažu finalno.

Moram isto tako reći da je bitno da je tetovaža lijepa i smislena onome tko je nosi, pa makar to bila kineska slova.

A sad pitanje... imam UŽASNO PUNO madeža, a želim si priušitit neke veće tetovaže. Bojim se da ako će ih se zaobilaziti to neće dobro izgledati. Ima netko iskustva?
__________________
#LOVE
marcelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 15:36   #4231
Quote:
Bilqis kaže: Pogledaj post
Nejasno mi je kada čujem da unaprijed definisana cijena bude promijenjena tokom ili nakon tetoviranja. Iskusan majstor zna koliko mu vremena treba, i računa na sva iznenađenja koja se mogu desiti, bilo to dermografizam ili netolerancija prema bolu...i da ne nabrajam.
Moj je savjet da definišeš sve ranije, i da ti potvrde cijenu.
Nadam se da si provjerila kako majstora, tako i studio u kojem ćeš da radiš tattoo.
Želim da budeš zadovoljna kako tretmanom, tako i tetovažom.
Uživaj

PS - Jedi dobro prije tretmana, ponesi neki slatkiš i mani se alkohola bar dan prije.
Ima li itko iskustva s tetoviranjem a da ima dermografizam?

Ja sam ga dobila u medjuvremenu, nakon dvije tetovaze, sad me malo hebe kako ce sad tetoviranje izgledat, jer mi koza bukne kad po njoj predjem noktom, ogrebem se necim, mogu tek zamisliti kako ce to izgledat kad pocne bockanje iglicama...
zlakopriva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 16:13   #4232
Quote:
marcelich kaže: Pogledaj post
A sad pitanje... imam UŽASNO PUNO madeža, a želim si priušitit neke veće tetovaže. Bojim se da ako će ih se zaobilaziti to neće dobro izgledati. Ima netko iskustva?
Ukoliko je majstor prošao obuku, mora prepoznati promjene na koži koje se moraju zaobići tokom rada. Mladeži su jedne od njih. Preko nekih se može raditi, ali ja lično ne želim rizikovati tako da ih zaobilazim i prilagođavam idejnom rešenju kako ne bi djelovali kao fleke i narušili ljepotu same tetovaže.


Quote:
zlakopriva kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva s tetoviranjem a da ima dermografizam?

Ja sam ga dobila u medjuvremenu, nakon dvije tetovaze, sad me malo hebe kako ce sad tetoviranje izgledat, jer mi koza bukne kad po njoj predjem noktom, ogrebem se necim, mogu tek zamisliti kako ce to izgledat kad pocne bockanje iglicama...
Dermografizam je oblik senzacije koji je karakterističan za hipersenzibilne osobe. Vrlo česta promjena, koja i nije neki poseban problem. Istina, malo uspori rad, ali sama reakcija kože ne traje predugo, tako da majstor i u takvim uslovima lagano odraditi svoj posao.
Bilqis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 16:14   #4233
Quote:
Bilqis kaže: Pogledaj post
Ukoliko je majstor prošao obuku, mora prepoznati promjene na koži koje se moraju zaobići tokom rada. Mladeži su jedne od njih. Preko nekih se može raditi, ali ja lično ne želim rizikovati tako da ih zaobilazim i prilagođavam idejnom rešenju kako ne bi djelovali kao fleke i narušili ljepotu same tetovaže.



Dermografizam je oblik senzacije koji je karakterističan za hipersenzibilne osobe. Vrlo česta promjena, koja i nije neki poseban problem. Istina, malo uspori rad, ali sama reakcija kože ne traje predugo, tako da majstor i u takvim uslovima lagano odraditi svoj posao.
Ja hocu da me ti tetoviras.
zlakopriva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 16:27   #4234
Quote:
zlakopriva kaže: Pogledaj post
Ja hocu da me ti tetoviras.
Dođi
Bilqis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 19:21   #4235
Quote:
Bilqis kaže: Pogledaj post
Dođi
I ja bi
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 00:36   #4236
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
To je dobar nacin i zahvale osobi ili stvorenju kojeg vise nema! Mozda ako sad ne skupim hrabrosti za realizaciju, mozda ju skupim jednog dana kad ne bude vise moje najdraze...

Apsolutno! Mogu te razumjeti zato što sam se ja osjećala vrlo slično kao i ti, no DOSLOVCE nekoliko minuta nakon tog događaja znala sam. Sve. I nije bilo premišljanja oko toga, a tetovirala sam se dva tjedna kasnije obzirom da sam htjela iću u solarij znajuć' da nakon tetoviranja neću moći

I da, jedna meni draga osoba je rekla da ne žurim, da ću se možda predomisliti.. no kada u sebi osjećaš kako je to tebi ispravno, ništa te ne može pokolebati
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 11:09   #4237
Quote:
NoraIbsenova kaže: Pogledaj post
Nisam se predomislila u vezi tetoviranja, samo šta sam odlučila da neću nikome reći kada to napravim. Začudo, moji roditelji nemaju ništa protiv tetovaže ni tetoviranja. Jedino su me upozorili da se konzultiram sa poslodavcima oko lokacije da ne bih imala nekakvih neugodnosti. I da riječ je o Tolkienu Doduše, prijatelji ne znaju pravi razlog tetoviranja ni cijelu pozadinu mog odrastanja, ali to nije bitno. Više sam ostala razočarana i iznenađena dušebrižničkom reakcijom pa me zanimalo kako se vi nosite sa takvim potencijalnim situacijama.
ni nemoj se predomisliti, moj momak je tetovirao nesto sto njemu znaci, a nitko drugi ne shvaca, i rugali su mu se neko vrijeme, on nije obracao pozornost na to, nakon nekog vremena su naravno prestali, a on sad ima tetovazu koju voli

a sto se ovoga s novcem tice, ja bih na tvom mjestu ponijela 400 kako su ti rekli, pa ako naplate vise, a jbg ja donijela 400 tako ste mi rekli :P
teazoldyck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 12:23   #4238
Ma sta te briga sto drugi govore. Meni se svi smiju kad vide da na nozi imam zenskog cica glisu i briga me, meni znaci nesto ta tetovaza.

Moj zarucnik ima tattoo i negdje u sredini zaobilazi madez i ne kuzi se bas toliko

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 11:25   #4239
Quote:
marcelich kaže: Pogledaj post
A sad pitanje... imam UŽASNO PUNO madeža, a želim si priušitit neke veće tetovaže. Bojim se da ako će ih se zaobilaziti to neće dobro izgledati. Ima netko iskustva?
Šta je užasno puno? Jer ja ih imam jako puno... Međutim kad usporedim sa svojom mlađom sestrom, moje je ništa jer ih ona ima milijun! Samo na licu ima preko 50!
Uglavnom.. želim ti reći da meni nisu smetali madeži.. Lijepo i stručno su zaobiđni
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 13:43   #4240
U zadnje vrijeme dosta ljudi je sebi istetovirali petokraku na laktu/vratu , šta to predstavlja ?
papyfr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.