Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2011., 18:05   #1421
jedna stvar mi nije jasna.Kažete sve bilo pometeno u Zagrebu,kako je Dubrava mogla imat ovakav grb?



A Dinamo ovakve.I to službene,klupske




sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 18:10   #1422
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
jedna stvar mi nije jasna.Kažete sve bilo pometeno u Zagrebu,
Nije sve pometeno, pometeni su glavni klubovi koji su okupljali najveći broj ljudi.

Quote:
kako je Dubrava mogla imat ovakav grb?
Jebena usporedba, ponajbolji klub u državi sa vojskom navijača i kvartovski klub
Ferdibrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 18:13   #1423
A "režimski" Hajduk ovakve,službene,klupske





sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 18:18   #1424
sidrun, već po drugi put u razmaku od par postova ljepiš ove dvije fotke. Ko je htio vidjeti, vidio je. Izgleda da tebe nekaj opako pere, jel sanjaš Titeka i petokrake svaku noć? Smiri strasti malo, jedini koji spominje nekakve "režimske klubove" si ti, ispada da se svađaš sam sa sobom. Ovo bi prije svega trebala biti edukativna i interesantna tema, a ne tema za prejebavanje ko je volio Partiju, a ko nije. Jugoslavije više nema
Ferdibrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 18:25   #1425
vaš stadion 1950
tito


bakarić


naš stadion 1950


sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 21:00   #1426
Daj pun mi je kurac ovog više.
Šta je teško priznat da je Dinamo od 1969. ima tu pozadinu, da je na neki način bio simbol Hrvatske. Hajduk to nije bio i točka. I nijedna slika to ne može prominit.
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 21:01   #1427
Quote:
The Godfather kaže: Pogledaj post
Daj pun mi je kurac ovog više.
Šta je teško priznat da je Dinamo od 1969. ima tu pozadinu, da je na neki način bio simbol Hrvatske. Hajduk to nije bio i točka. I nijedna slika to ne može prominit.
netočno.
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 21:03   #1428
Krivo sam se izrazija, nije tada( u vrijeme kad je Dinamo bio). Ali nebitno...
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 21:04   #1429
Quote:
The Godfather kaže: Pogledaj post
Krivo sam se izrazija, nije tada( u vrijeme kad je Dinamo bio). Ali nebitno...
bože godfader...
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 21:37   #1430
Quote:
Ferdibrand Boffin kaže: Pogledaj post
Nije sve pometeno, pometeni su glavni klubovi koji su okupljali najveći broj ljudi.

...
pometeni su klubovi koji su u nečijim očima bili režimski klubovi... ndh režima...

stjecaj okolnosti je bio takav da je split bio talijanski i da su sportski klubovi ili bili ukinuti od strane talijana ili su bili samoukinuti iz prkosa... zato se hajduk i rnk split nisu "ogriješili"...

za pretpostavit je da bi hajduk igrao u ndh ligi da je split pripao ndh i da bi prošao isto ko i zagrebački klubovi...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 09:55   #1431
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
pometeni su klubovi koji su u nečijim očima bili režimski klubovi... ndh režima...

stjecaj okolnosti je bio takav da je split bio talijanski i da su sportski klubovi ili bili ukinuti od strane talijana ili su bili samoukinuti iz prkosa... zato se hajduk i rnk split nisu "ogriješili"...

za pretpostavit je da bi hajduk igrao u ndh ligi da je split pripao ndh i da bi prošao isto ko i zagrebački klubovi...
I drugi klubovi su igrali lige dok su bili okupirani, ili egzistirali za vrijeme totalitarnih režima: Sparta i Slavia Prag, Levski Spartak, Rapid Bukurešt...pa nisu bili ukinuti, a to je samo Istok Europe. Nakon pada zapadnih diktatura, moglo se ukinuti i Real Madrid, Atletico, Benficu, Sporting, Juve, Inter, Milan, Romu, Lazio, njemačke klubove....da ne ne nabrajam dalje...

Potez koji je u Zagrebu učinjen 1945., ukinuće TRI PRVOLIGAŠA, nezabilježen je u cijeloj Europi.
__________________
Kaj sad?
Timurlenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 10:01   #1432
Quote:
Timurlenk kaže: Pogledaj post
Potez koji je u Zagrebu učinjen 1945., ukinuće TRI PRVOLIGAŠA, nezabilježen je u cijeloj Europi.
osim što se iz glave mogu sjetit barem dva prvoligaša ukinuta u begešu, jednog u novom sadu i tako dalje.
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 10:14   #1433
Quote:
barhan kaže: Pogledaj post
osim što se iz glave mogu sjetit barem dva prvoligaša ukinuta u begešu, jednog u novom sadu i tako dalje.
Kao prvo, napisao sam TRI PRVOLIGAŠA. Daj adekvatnu usporedbu. Ne jedan, ne dva. Tri. Sa ukupno osam naslova, što je dodatni argument u odnosu na klubove poput Jedinstva Beograd, koji je ukinut ali je samo dvaput nastupio u 1. ligi Stare YU.

Od relevantnih klubova u Beogradu, koji bi se mogli strpati u rang sa HAŠK-om i Concordiom, nikako sa Građanskim, je ukinuta samo Jugoslavija.
BSK je nastavio, pod drugim imenom, koje mu je vraćeno, pa opet promijenjeno u OFK Beograd.
__________________
Kaj sad?

Zadnje uređivanje Timurlenk : 19.10.2011. at 10:25.
Timurlenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 10:30   #1434
Quote:
Timurlenk kaže: Pogledaj post
Kao prvo, napisao sam TRI PRVOLIGAŠA. Daj adekvatnu usporedbu. Ne jedan, ne dva. Tri. Sa ukupno osam naslova, što je dodatni argument u odnosu na klubove poput Jedinstva Beograd, koji je ukinut ali je samo dvaput nastupio u 1. ligi Stare YU.

Od relevantnih klubova u Beogradu, koji bi se mogli strpati u rang sa HAŠK-om i Concordiom, nikako sa Građanskim, je ukinuta samo Jugoslavija.
BSK je nastavio, pod drugim imenom, koje mu je vraćeno, pa opet promijenjeno u OFK Beograd.
joj daj ne jebi. da ih je bilo 7, bilo bi ukinuto sedam - kak je i u begešu ukinuto dva-tri. a što je najbolje, ukinuta sk jugoslavija se nije ni natjecala za vrijeme 2. svjetskog, a kamoli bila u kolaboracionističkoj ligi.

isto tako su i u sarajevu ukinuti sašk i slavija. zagreb po tome APSOLUTNO NIJE ništa posebno. osim što je, eto, imao tri a ne dva uspješna prvoligaša. neš ti razlike jebote.
jedino ako ne ciljaš da je ukinuti dva kluba u beogradu/sarajevu nikom niš, a tri u zagrebu povijesni zločin gigantskih proporcija.
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 10:48   #1435
Quote:
barhan kaže: Pogledaj post
joj daj ne jebi. da ih je bilo 7, bilo bi ukinuto sedam - kak je i u begešu ukinuto dva-tri. a što je najbolje, ukinuta sk jugoslavija se nije ni natjecala za vrijeme 2. svjetskog, a kamoli bila u kolaboracionističkoj ligi.

isto tako su i u sarajevu ukinuti sašk i slavija. zagreb po tome APSOLUTNO NIJE ništa posebno. osim što je, eto, imao tri a ne dva uspješna prvoligaša. neš ti razlike jebote.
jedino ako ne ciljaš da je ukinuti dva kluba u beogradu/sarajevu nikom niš, a tri u zagrebu povijesni zločin gigantskih proporcija.
Zašto bi ukinuće bilo kojeg kluba bilo opravdano? To nitko ne tvrdi.
WWII su u cijeloj EX-YU preživjela samo dva relevantna kluba, Hajduk i BSK (i to pod drugim imenom). To je, vjerojatno, najradikalnije u Europi. A ta radikalnost je najviše došla do izražaja u Zagrebu.
__________________
Kaj sad?
Timurlenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 10:54   #1436
Quote:
Timurlenk kaže: Pogledaj post
Zašto bi ukinuće bilo kojeg kluba bilo opravdano? To nitko ne tvrdi.
WWII su u cijeloj EX-YU preživjela samo dva relevantna kluba, Hajduk i BSK (i to pod drugim imenom). To je, vjerojatno, najradikalnije u Europi. A ta radikalnost je najviše došla do izražaja u Zagrebu.
aha, znači došli smo do toga da ukinuće zg prvoligaša nešto nezabilježeno u europi. apsolutno nije.

npr, ako hoćeš ekstreme, saveznici su 1945 ukinuli sve postojeće nogometne klubove i organizacije u njemačkoj. sve.
više od te magične granice od tri po gradu.

Quote:
evidence s wiki kaže:
In the aftermath of World War II, German organisations were disbanded by the allies. The FIFA decided in November 1945 to ban the no longer existing DFB (and Japan) from international competition. Internationally, Germans were still represented, with Zürich-based Ivo Schricker serving as General Secretary of FIFA from 1932 to December 1950. In 1948, Switzerland requested FIFA to lift the ban on games against Germans, but this was denied.
Swiss clubs played German clubs anyway, but had to cease doing so due to international protests. This was only changed in 1949 when The Football Association requested FIFA to lift the ban on club games. FIFA did so on 7 May 1949, two weeks before the Federal Republic of Germany was founded, thus games required permission by the military governments of the time.
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 11:05   #1437
Quote:
barhan kaže: Pogledaj post
aha, znači došli smo do toga da ukinuće zg prvoligaša nešto nezabilježeno u europi. apsolutno nije.

npr, ako hoćeš ekstreme, saveznici su 1945 ukinuli sve postojeće nogometne klubove i organizacije u njemačkoj. sve.
više od te magične granice od tri po gradu.
Jel' ovdje piše da su ukinuti klubovi, ili je zabranjeno odigravanje utakmica?I to međunarodnih?
Znači, svi klubovi u Bundesligi su osnovani nakon 1945.?
__________________
Kaj sad?
Timurlenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 11:22   #1438
zabranjeni su i klubovi.
Quote:
In the aftermath of World War II the Allies banned all organizations, including sport and football clubs.
http://en.wikipedia.org/wiki/FC_Rot-Weiß_Erfurt

Quote:
In 1946, after World War II and the lifting of the ban placed by Allied occupation authorities on most types of organizations in Germany, Alemannia re-constituted itself and began play in second tier Rheinbezirk
http://en.wikipedia.org/wiki/Alemannia_Aachen

zabrana most types of organizations by prosvijetljeni zapad. a ti i dalje kmeči o tri ukinuta jebena nogometna kluba iz kolaboracionističke lige kao nečem nezabilježenom u povijesti europe.
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 11:56   #1439
Quote:
barhan kaže: Pogledaj post
zabranjeni su i klubovi.
zabrana most types of organizations by prosvijetljeni zapad. a ti i dalje kmeči o tri ukinuta jebena nogometna kluba iz kolaboracionističke lige kao nečem nezabilježenom u povijesti europe.
Barhane, snaga tvojih argumenata bi savila i Eiffelov toranj.
Zar ti klubovi, zabranjeni u njemačkoj 1945., nisu ponovo profunkcionirali? Koji su to brojni i jaki njemački klubovi osnovani nakon 1945.?

Ja i dalje čekam jednak primjer, primjer od tri ukinuta i nikad ponovno obnovljena nogometna kluba u jednom gradu. Trofejna i prvoligaška.

Također, čekam da mi odgovoriš i zašto nisu ukinuti klubovi u drugim kolaboracionističkim ligama, poput Sparte i Slavije, ili koji su nastupali u ligama država s propalim totalitarnim državama, poput Reala, Juventusa ili Benfice.

Ako ti smatraš da je ukidanje Građanskog, HAŠKA i Concordije normalna i dobra stvar, objasni mi zašto je to tako. Mislim, ako ti se da.
__________________
Kaj sad?
Timurlenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 14:08   #1440
Quote:
Ferdibrand Boffin kaže: Pogledaj post
Potpuno minoran klub, četvrtoligaš. Raspušten 1941., ponovno obnovljen 1945. Spaja se s Kustošijom 1964., no zadržava prvobitni naziv. Od 1993. nosi ime NK Kustošija.
sada me zanima, iako sam potpuno protiv ukidanja imena Dinamo, što bi bilo da su umjesto frankeštajnskog HAŠK-Građanski, uveli smao Građanski,a recimo neki drugi klub nazvali HAŠK,treći,Concordija, i poput mog Vukovar 91',progurali ga u 1. ili bar 2. ligu?

Hoću reći,Vukovar je proguran u 2. ligu kasnih 90-tih,pa se opet nitko nije bunio, bi li 1992. prošao moj prijedlog kod obične raje,ili barem blaže nego ovo sa Croatijom i HAŠK-Građanskim?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.