Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2009., 15:33   #1001
Bili smo kod veta, kaze da je blaga upala grla, ici cemo na pikice par dana i to je to! Trebalo bi kroz par dana terapije proci. Navodno ili od hladne vode ili vani od hladnog zraka.. Tak da pazite se svi da ne dobijete bolesnika u kuci
Rubi_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 13:00   #1002
Quote:
Rubi_00 kaže: Pogledaj post
Bili smo kod veta, kaze da je blaga upala grla, ici cemo na pikice par dana i to je to! Trebalo bi kroz par dana terapije proci. Navodno ili od hladne vode ili vani od hladnog zraka.. Tak da pazite se svi da ne dobijete bolesnika u kuci
Izgleda da ima dosta tih upala grla. Zadnjih dana sam sa Bellom svaki dan kod veta jer je sterilizirana zbog piometre. Skoro svi psi koji su dosli su imali upalu grla.

Zadnje uređivanje Vesper : 27.11.2009. at 13:32.
Vesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 10:01   #1003
Prekrasni peseki

Moja Bella zadnja dva dana kiše, ne puno
Nos joj je vlažniji, često joj kapne koja kapljica...
Da li je u pitanju manja prehlada ili.....
ima li netko sličnih iskustva??
Veky2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 10:53   #1004
Predivni su svi redom!!!

Veky..vjerojatno je prehlada, i Zippo je kihao 5,6 dana pa je prošlo. Izmjeri joj temperaturu..držim fige da prođe što prije.
blueye is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 13:36   #1005
Pozdrav svima
Ja sam Željko iz Županje
Volio bih si nabaviti Westy muško štene, pa ako mi možete dati par korisnih savjeta.
Zanima me da li je pametno nabaviti štene bez papira (njihova cijena je oko 1500kn i nemam namjeru ići na te neke izložbe i slično, westića bi htjeo nabaviti čisto da imam kućnog ljubimca a on mi je od svih pasa najljepši). Našao sam na njuškalo.hr jedno leglo gdje roditelji imaju rodovnice, štenci su bez papira. Na šta trebam obratiti pozornost prilikom kupovine? Kako ću znati da štenci nisu mješanci?
Bio sam u uzgajivačnici Von Nivalda u Vinkovcima i vjerujem da su njihovi psi prva klasa, ali jedina prepreka mi je novac. Trenutno mi je puno izdvojiti 500 eura
zeljko.04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 15:09   #1006
Željko. 04

Ovo sam izdvojila sa stranice :
http://vau-mjau.0forum.biz/mali-vau-...e-pasa-t30.htm

1.najčešće se šverceri prepoznaju po oglasima u novinama tipa "prodajem sve pasmine, svih starosti i svih uzrasta"

2.slijedece je da nemaju adresu,broj telefona,vec mobitela,ako imaju e-mail,onda su to kratke adrese napravljene na hotmail-u

3"isporuke" pasa nece biti u svercerovom njegovom stanu ili sl.,vec na nekom javnom mjestu ili parkiralistu.

4.najcesce nemozete vidjeti majku,a kamoli oca ili je stene bez brace i sestara

5.Ako kupujete psa sa "rodovnicom", i taj dan preuzimate stene,svercer ce se izvlaciti"zaboravio sam rodovnik,odmah sutra cu vam ga poslati postom"

6.ako ipak kupite psa od nekog takvog, nakon kupnje se više NITKO ne javlja na broj mobitela kojeg ste ranije kontaktirali i dobijali svaki dan.

7.Nakon toga,stene je zarazeno ili saznate da je pas star manje od 8 tjedana.Takoder,stene zna biti jako bolesno(imati gliste jer nije ocisceno od parazita i nametnika,sto vam je svercer,prije rekao).Nazalost,to malo divno stvorenje moze i u vecini slucaja uginuti


Ja bi sto se tiće westija uvijek u nekog provjerenog uzela, i to obvezno iz uzgajivacnice, malo radije sacekati i skupit novce, jer poslije biste mogli vise potrositi u 5 dana na veterinare i lijekove nego na samog westija.

Ako vec uzimate stene bez papira, onda obavezno nadite nekoga u koga mozete otici i vidjeti i štence i roditelje, nekog na preporuku, obavezno vidjeti u kakvim su uvjetima te kako i sami roditelji izgledaju jer ako vam to ne dopustaju ili se izvlace onda sigurno nesto nije ok.
Nemojte nikako uzimati na "nevideno" te da Vam dostavljaju psa !!!
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:30   #1007
roditelji ovih štenaca se mogu vidjeti, i može se vidjeti gdje su odrasli, tako nevjerujem da je neki "švercer"
a to čišćenje od parazita, glista, da li se to na svim pasminama mora obaviti ili samo na westijima?
zeljko.04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 01:07   #1008
Quote:
zeljko.04 kaže: Pogledaj post
roditelji ovih štenaca se mogu vidjeti, i može se vidjeti gdje su odrasli, tako nevjerujem da je neki "švercer"
a to čišćenje od parazita, glista, da li se to na svim pasminama mora obaviti ili samo na westijima?

dobro je da se mogu vidjeti, a ovo oko ciscenja od parazita se obavezno mora provest u svih pasmina.

preuzeto sa stranice :
www.pet-centar.hr

Pod dehelmintizacijom pasa podrazumijevamo čišćenje pasa od crijevnih parazita. Crijevni paraziti koji se najčešće javljaju kod pasa su gliste i trakavice. Ti unutarnji ili endoparaziti oštećuju crijeva tako što ruju po sluznici crijeva, mogu začepiti crijevo, sele se po organizmu oštećujući druga tkiva (jetra, pluća, mišićje najčešće, ali mogu dospjeti i u oko, srce, kosti i mozak).

Neki od njih su opasni i za ljude i mogu uzrokovati zoonoze (bolesti koje se prenose sa životinja na ljude). Zato je potrebno pse redovito čistiti od glista i trakavica.

Režim čišćenja štenadi je sljedeći: već sa deset dana starosti može im se davati "Banminth pasta" koja se daje tri puta sa razmakom od 10 dana. Kada štenci navrše 6-8 tjedana može ih se čistiti sa "Verpanil" tabletama i čišćenje treba ponoviti još jedanputa za 14 dana. U dobi od navršena 3-4 mjeseca starosti štence se može čistiti s "Pratelom", "Prazinonom", "Drontalom" i drugim preparatima. Uvijek treba paziti na dozu, jer predoziranje bilo kojim preparatom za čišćenje parazita za posljedicu može imati proljev i povraćanje, gubitak apetita i mnoge druge probleme.

Procitaj ovo, ima dosta toga o štencima što bi ti moglo pomoći :

http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=40942.0
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 13:11   #1009
hm hm,znači po tome bi mi svatko mogao slagati da su štenci dobivali tablete za čišćenje od parazita a u principu nisu ih dobivali
zeljko.04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 13:47   #1010
ma to ti je najmanji problem o kojem moraž brinit pri kupnji psa...Savjetujem ti da uzmeš psa okoćenog od kućne kujice znači da nemaju uzgajivačnicu pogotovo ako nije prijavljena...
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 15:01   #1011
nije baš najmanji problem jer veliki broj pasa koji nisu cisceni od parazita kad su trebali bit ocisceni kasnije muku muci ako nastane problem, a dosta ih i ugine upravo od toga, tako da treba pripazit
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 12:32   #1012
Evo da se i mi malo javimo moj Bony sada ima skoro 7 mjeseci i super je, malo razmažen i zločest al ja ga baš takvog volim, naučio je van obavljati nuždu, samo kad je sam gricka namještaj (toliko mu je dosadno), na znam više šta da radim kupila sam i onaj sprej koji bi ga trebao odvuče od griženja, ali on kao da ga je još više privukao. Kao da to radi iz inata što smo ga ostavili samoga.
Prije nego sam kupila Bonya gledala sam na Njuškalu i nekako mi je čudno da ljudi iz Virovitice imaju skroz legla bez papira mislim da oni švercaju pa sam se odlučila na Von Nivalda i imam sve pohvale na gospodina Vukoju, čovjek je super ,psići su divni, nazovem ga kad god me nešto zanima.
anjas89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 10:09   #1013
Pako već tjedan dana žvače lijevu šapu. Najprije je bila malo crvena sad je prilično crvena i natečena. Svu sam mu je pregledala, i ošišala, dezinficirala, nema nikakvo strano tijelo, normalno hoda!!!! Dlaka mu je među jestučićima došla tamnocrvena čak!!!! Druge šape, najnormalinije! Može li se kakva alergija ispoljit samo na jednu šapu. Hm, otić ću do vetice danas možda...

@Blueye i Argentina; kako ste vi rješili probleme sa šapama?!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 11:59   #1014
i Kenny ima crvenu šapu samo je njemu desna. Ima je i dosta krestica među prstima pa sam ih otkinija i namaza rivanolom i sad se pomalo smiriva stanje. On inače jako malo liže šapu, gotovo nikako.
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 17:08   #1015
Bili kod vetice maloprije; nema gljivce, nema stranog tijela, alergija nije!

Dobio je Triderm mast. Sad ćemo mazati, javim rezultate.

Kod vetice je bio NEMOGUĆ!!! Bilo mi je tako neugodno. Ponašao se gore nego kad je na rengen išo. Majko mila, sramote!!!!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 09:27   #1016
Kako zna da nije alergija?!U velikom broju alergija na hranu se na osnovi nalaza krvi nevidi da je pas alergičan...
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 10:15   #1017
Quote:
zosopage kaže: Pogledaj post
Kako zna da nije alergija?!U velikom broju alergija na hranu se na osnovi nalaza krvi nevidi da je pas alergičan...
Ne znam Kaže da bi bilo po cijelom tijelu. Izgleda da je bila u pravu; nakon dva mazanja Tridermom crvenilo mu se povlači


p.s. Kakvi su vaši westyći kad stanu na vetov stol za preglede? Je li samo moj poražavajuće izvan kontrole?
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 10:50   #1018
I ja nisam baš sigurna da nije alergija, iako se crvenilo povlači. Zippo je znao imati crvene samo prednje šapice ili samo zadnje, jedna mu je znala biti puno gora od drugih....i nije imao crvenilo po cijelom tijelu..te alergije su vrag.
I mi smo mazali i bilo je bolje pa se opet vraćalo. Da ne ureknem, otkada mu mi kuhamo, stanje je bolje.

A kod veta...ma uplaše se maleni, i mi smo znali imat čuda živa
blueye is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 17:40   #1019
Quote:
Vespers kaže: Pogledaj post
p.s. Kakvi su vaši westyći kad stanu na vetov stol za preglede? Je li samo moj poražavajuće izvan kontrole?
joooj, panika cim trebamo uc u sobu, sam se ukoci i onda ga vucem a kak mu se sklize sve presmijesno izgleda
a cim ga stavim na stol il se pokusava bacit sa njega il se krene trest jadnicak pa ga grlim, mazim, al ne..trese se ko siba. makar veta nigdje na vidiku, ma kakvi, stol mu je smrt. tak si je jednom zabrijao da je onaj stol u salonu za sisanje vetov, pa je bila panika
a na rtg kad smo isli, bozemoj ko da ce ga zaklat netko ..isto panika bacanje cviljenje

kakvi su vasi sa susenjem sa fenom? moga eventualno mozes po tijelu al blizu glave ne da nikak, isto odmah panika, baca se, cvili..?
Rubi_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 18:39   #1020
Quote:
Rubi_00 kaže: Pogledaj post
kakvi su vasi sa susenjem sa fenom? moga eventualno mozes po tijelu al blizu glave ne da nikak, isto odmah panika, baca se, cvili..?
Moj ne voli fen. Boji se i bježi. Nemam pojma kako ga groomerica uspije isfenirat. Nema šanse za bijeg jer je stol visoko i zavezan je
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.