Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 12:15   #2781
Pozz

Moze mala pomoc
Imala sam ombre , jedan dio je bio bojan sa nekom 7 ash a jedan cm je bio moj korijen tj boja neka 7 ica isto . Frizerka me obojala sa bojom i 9% hidrogena ali korijen mi je narančasto žuti , sada bi to sama popravila . Ostali dio kose je dobar , neka svjetlo plava boja bi bila . Razmisljam da uzmem keune 10.7 i 3% hidrogen dali ce to biti presivo ili predlažete nesto drugo ?
Hvala
tija54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:53   #2782
[QUOTE=Lady_D;65807421]Miješam 50:50 12/81 i 12/96, s 9% hidrogena.[/QUOTE
Ako moze slika da vidim kako to ispada.
A ja bi htijela da mi bude skroz bijela al ne opet siva ni ljubicasta!!! Znaci imam zuti pigment. I da l ibi to mohla dobiti sa 6 posto hidrogena?

Zadnje uređivanje avam : 06.10.2017. at 19:38.
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 09:42   #2783
Pa te dvije boje imaju jako malo sivoga u sebi, tak da sigurno nećeš ispast siva, a ljubičasta eventualno ako držiš farbu puno predugo.

Ali stvar je da ti i ja ni blizu nemamo istu kosu. Moja je prirodna boja tamnosmeđa s puno crvenog/narančastog pigmenta, zato ispadam neka pjeskovita 8, možda 9.



Jel ne bi radije otišla frizerki? :/
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 13:46   #2784
Pozdrav,
trebam savjet i eventualno odgovaranje od gluposti
Imam svijetlo smeđu/tamno plavu kosu kojoj sam prošle godine malo izvlačila pramenove s Loreal Sunkissed Jelly gelom, a kasnije ovog ljeta priuštila dva tretmana smeđom kanom iz Mullera (zadnje stavljanje kane je bilo prije 2 mjeseca)... Kosu perem svaki drugi dan najkasnije jer izludim od masnoće po tjemenu, uz lice i iznad čela pa mi se čini da kanu skoro da i nemam u vlasima, već samo malo crveno/narančastog odsjaja i to samo tamo gdje je prošle godine nanošen Jelly gel za posvjetljivanje.. Eh sad, mene puca jedna nijansa plavkaste boje, našla sam je kao 8,1 Keune Tinta Color nijansu i zanima me kaj vi mislite kaj bi se moglo dogoditi s tim crvenkastim djelom kose ako bi stavila baš tu boju? Namjeravala sam nekako izvući pramenove za prvi put, pa ako mi se svidi, slijedeći mjesec staviti na cijelu kosu? Kolike su šanse da ispadnem zelena? Unaprijed hvala na bilo kakvom odgovoru
CurlyCurl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 13:52   #2785
kana je zeznuta stvar. uzmi jedan pramen koji se ne vidi baš pa na njemu testiraj. ako bude ok rezultat, bojaj cijelu glavu.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 14:07   #2786
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
kana je zeznuta stvar. uzmi jedan pramen koji se ne vidi baš pa na njemu testiraj. ako bude ok rezultat, bojaj cijelu glavu.
Hvala
CurlyCurl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 21:56   #2787
Keune farba

Pozdrav svima!

Zanima me koje keune boje mogu miksati da dobijem ovu boju,ako je to moguće naravno

https://media.glamour.com/photos/57c...air-social.jpg

Moja boja kose je ovakva neka: https://i.pinimg.com/736x/e5/f7/5f/e...ingne-hair.jpg

Hvala unaprijed dobrim dušama
mosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:20   #2788
bok!

kako dobiti jednu toplu plavo medenu boju u kućnoj radinosti?

nešto poput ovoga

https://www.instagram.com/p/BYQ_bUIg...=ivana_miseric

https://www.instagram.com/p/BYIpyLlg...=ivana_miseric

https://www.instagram.com/p/BYyJfZol...dijabacic_lile
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:40   #2789
Može preporuka za preljev? Stavljam baby plave pramenove kod frizera svakih cca 2 mjeseca i između tog bih stavila neki preljev da si malo osvježim izrast. Hvala.
chica bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 09:29   #2790
Evo ja kupila koleston 12/61 i sad samo da pitam koliko otprilike farbe trebam za izrast od 1 cm??? Nemam bas gustu kosz? Da ne bacam bezveze boju.
I cure koje su radile pramenove pa se pocele farbat sta vam je vise stetilo kosi??

Zadnje uređivanje avam : 11.10.2017. at 10:01.
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:23   #2791
Evo da cam javim rezultat sa koleston 12/61. Ono ok je kosa doata je svijetla jedino mi ne mali roskasta. Ali ja bi ipak bila skroz bijela tako da to nije ono sta trazim.
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:40   #2792
Pa uzela si 12/61 (violet ash), normalno da ima taj ljubicasto rozi stih. To ce ti se isprat.

Zakaj onda rade nisi uzela 12/81? Koji postotak hidrogena si stavljala?

Cisto sumnjam da ces dobit cisto bijelu kosu samo s bojom, osim ako nisi prirodna plavusa.

Moja frendica je bas prirodna plavusa i ona koju god plavu boju da stavi (najcesce uzme prvu plavu palette koja joj padne pod ruku) ispadne bijela. Ja ne

Iako, ako hoces experimentirat, nekak najbolje izvuku mixane (najmanje 2) boje.

Ja se vracam nazad (nakon dm/muller experimentiranja) kolestonkama. Mixat cu neku desetku (il cak 12-ticu) i devetku sa 9% hidrogena.
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:44   #2793
Stavila sam 6%posto hidrogena. Boja ke scijetla.ali ne ona koju ja zelim. Jos cu probat 12/81 pa cu vidjet
Najradije bi kupila.onu shwartskipf l101 sa hlajhom. Al iznam.da ce mi spalit kosu.
A probat cu izdrzat ovak s farbom izmedju pramenova jer mi brzo raste kosa. I za mjesec dana mi je vec izrast uzasan. Tak da ne moram peamenove svaka 2 mjeseca . Sta jos preporucate?
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 08:39   #2794
Update situacije

Dakle, kako sam i pretpostavila, zbog ucestalog pranja kose (svaki drugi dan), kane skoro da i nije bilo u kosi pa mi je kosa okej primila boju.
Nisam uspjela naci Keune Tintu 8,1 u drogerijama, a nisam stizala do Keune shopa pa sam uzela Loreal Exellence 8,1 boju i krenula u avanturu
Nisam zelena, nisam siva, na korijenu je blago crveni odsjaj al moja kosa uglavnom ima takav efekt ma s kojom bojom bojala (jedino blajh odma izvuce bijelo zutilo na korijenu). Ostatak kose je otisao na lijepu nijansu blond pepeljaste i sad jedva cekam slijedeci mjesec da jos jednom predjem s bojom
Kroz par mjeseci namjeravam ici na malo svijetlije pa cu vjerojatno u nekom momentu preci na 9,1 boju (Keune ili opet Loreal).
Ps, pakiranje Lorealove boje mi je bilo dostatno za cijelu kosu, duzine je do lopatica, sto joj je plus, takodjer nisam imala nikakav burning sensation na tjemenu, vrhovi su ostali u super stanju (uz boju se dobije serum koji se prije bojanja nanosi na vrhove ili blajhane pramenove kako bi zastitio ostecenja i da nebi imale pomfrit kosu), kosa je mekana, lagana.. Ma divota od boje. A nekad sam se smijala frendici koja kupuje "skupu" farbu i mislila kak imam bolji deal s low budget Schwartzkopfom
CurlyCurl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 08:06   #2795
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Ja ga nisam ovdje kupila, ali to je taj: http://lhair-petrinja.hr/proizvod/sa...zutila-fanola/
Uzela sam ovaj od 350ml, podijelila s mamom i ima toga stvarno dosta. Uglavnom, savjetujem nošenje rukavica jer se crnilo uvuče po nokte ko da si radio u polju
došla sam samo reći da evo ima oko mjesec dana otkad koristim ovaj šampon.
najprije operem kosu regeneratorom (da isperem masnoću) pa šampon neki obični prvi put, pa onda nanesem ovo i držim 10 do 15 minuta. obavezno stavim rukavice jer kako @Frecume kaže, crnilo-ljubičastilo se doslovce uvuče pod nokte, pogotovo ako postoji naznaka ikakve suhe kožice oko noktiju nastane rusvaj. uglavnom, s rukavicama nanesem otprilike veličine 5 kuna (možda malo više) i držim kako sam napisala. nikad mi ljepše nije kosa izgledala. od žutila ni ž!
odličan šampon
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:47   #2796
Da li mi bi koja od vas koja se farba sa 12/81 htijela slikati kosu? Hvala
Ja sam mislila ovaka rafit pramenove i dalje ali ne tako cesto i toliko puno. Nego negdje svakih 3,4 mjeseca a u medjuvremenu farbat izrast. Da l ikoja od vas tako radi?
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:22   #2797
Je li netko koristio Joico Color Endure Violet šampon? Vidim na njihovoj stranici podijeljena iskustva.
__________________
Coffee, chocolate, men... Some things are just better rich.
royal blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:53   #2798
Čituckam vas danas i skupljam savjete/ideje
Dakle jesam li dobro shvatila - prelejv za "ubijanje" žutila mogu raditi od boje kojom se inače bojam + hidrogen od 3% ili 6% u omjeru od 1:1 i to držim 10-15 minuta na kosi?

Inače sam prirodno neka mišje siva/tamno plava boja...ali imam strašno puno crvenog pigmenta ...zbog dosta sijedih se farbam i dobijem onako lijepu pepeljasto plavu boju ALI zbog tog crvenog pigmeta već nakon 2-3 tjedna postajem sve žuća i žuća
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 16:43   #2799
Cure da li znate jel.koleston plave pokrivaju sijede?
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:35   #2800
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Čituckam vas danas i skupljam savjete/ideje

Dakle jesam li dobro shvatila - prelejv za "ubijanje" žutila mogu raditi od boje kojom se inače bojam + hidrogen od 3% ili 6% u omjeru od 1:1 i to držim 10-15 minuta na kosi?


u to jos ide malo sampona za kosu, rekla mi frizerka ne regenerator nego bas sampon jer on otvara kutikule kose
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.