Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 16:55   #461
Mislim da cu morati maknut tubefana sa ignore liste, ovo su biseri sto izvodi

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Old 13.02.2018., 17:00   #462
Quote:
tubefan kaže: Pogledaj post
Ajd navedi detaljnije te ljude koji to kupuju !?
Podsjetilo me ovo na onu epizodu Alana Forda kad su se za radno mjesto u gradu prijavili bijelac i crnac. I sad ih ispituju razne povijesne cinjenice, izmedju ostalog i o Hirošimi. Ugrubo:
Pitaju bijelca: Koliko je ljudi poginulo u Hirosimi?
Bijelac: 150000.
Pitaju crnca: Nabrojite ih.


Quote:
Tko je kome ovdje bajao i prodavao mitove...koje mitove....jel te tko na što silio i neprestance nagovarao ?
Ostra pozornica, otvoreni timbari, basevi odvojeni pa pusteni u prostor, vokali pravilni, uglađena mikrodinamika...

Quote:
Moguće da je bedastoće i malicioznost, dakako !
Ali to je samo hobi.
Kako hobi opravdava bedastocu i malicioznost?

Quote:
...skoncentriraj se !?
Yes sir!
Ged Earthsea is offline  
Old 13.02.2018., 17:01   #463
Quote:
woobie kaže: Pogledaj post
Mislim da cu morati maknut tubefana sa ignore liste, ovo su biseri sto izvodi
Nisam htio prije govoriti, ali to ti je bila je veca greska nego da si kupio strujni kabel za 10k dolara.
Ged Earthsea is offline  
Old 13.02.2018., 17:04   #464
Quote:
Ged Earthsea kaže: Pogledaj post
Podsjetilo me ovo na onu epizodu Alana Forda kad su se za radno mjesto u gradu prijavili bijelac i crnac. I sad ih ispituju razne povijesne cinjenice, izmedju ostalog i o Hirošimi. Ugrubo:
Pitaju bijelca: Koliko je ljudi poginulo u Hirosimi?
Bijelac: 150000.
Pitaju crnca: Nabrojite ih.



Ostra pozornica, otvoreni timbari, basevi odvojeni pa pusteni u prostor, vokali pravilni, uglađena mikrodinamika...


Kako hobi opravdava bedastocu i malicioznost?


Yes sir!
Ok...crtam ti ....kolika ja ta populacija i koja...npr... kod nas !

Nema "otvorenih timbara" ....to nitko nije napisao....

Sad kidam slušat.....ciao
tubefan is offline  
Old 13.02.2018., 17:05   #465
Quote:
woobie kaže: Pogledaj post
Mislim da cu morati maknut tubefana sa ignore liste, ovo su biseri sto izvodi

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Zajasnio si....
Raturao sam.....
tubefan is offline  
Old 13.02.2018., 17:07   #466
Quote:
tubefan kaže: Pogledaj post
Ok...crtam ti ....kolika ja ta populacija i koja...npr... kod nas !
Kako nisam napravio relevantno istrazivanje, ovako bih kao 'subjekt' rekao 1327. +-3.
Ged Earthsea is offline  
Old 13.02.2018., 19:32   #467
Vrijeme je da završimo ovu raspravu jer ne vodi nigdje te su počela osobna prepucavanja.

Saznali smo da je audiofilija objektivan hobi, ali i subjektivan, da kablovi ne čine razliku ali isto tako i čine i svašta nešto...

Momci, pošaljite slike sa godišnjeg blind testa kod Olifa kad ga odradite

Ćao
Tiki is offline  
Old 21.02.2018., 12:38   #468
Zadnji put sam strpljivo i igrajući na kartu razuma i logike pokušao gedu i woobiju objasniti koji kabel utječe na zvuk, a koji ne.
Ponovo im preporučam da pročitaju text Nelsona Passa. Polako i s razumijevanjem. To je maksimum od mene..
AKG is offline  
Old 21.02.2018., 13:13   #469
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Zadnji put sam strpljivo i igrajući na kartu razuma i logike pokušao gedu i woobiju objasniti koji kabel utječe na zvuk, a koji ne.
Ponovo im preporučam da pročitaju text Nelsona Passa. Polako i s razumijevanjem. To je maksimum od mene..
Nitko nije sporio da je to maksimum od tebe.

No mozda ce drugi naci nesto interesantno u zakljucku clanka:
"At this point many audiophiles are wondering, "Where are the listening tests?" I have listened to these cables on a variety of amplifiers (mostly my own) and loudspeakers, including Magneplanar Tympani 1 D's, MG II A's, modified Dayton Wright XG 8 MK III's (as shown in Fig. 6) Cabasses; I have also heard some examples on Dahlquist and Snell loudspeakers.

Frankly, I found it difficult to assess the results except at the extremes of performance. For 10 foot lengths with properly terminated cables and speakers with inductive high frequency characteristics, the differences between low inductance cable and twin conductor are extremely subtle and subject to question. "

---

"Who am I to dispute the feelings of audiophiles who, evaluating any cable in the context of program source, amplifier, speaker, and listening room, decide they can hear the difference? A few guidelines have emerged here, but the final judgment belongs to the user. "
Ged Earthsea is offline  
Old 21.02.2018., 13:19   #470
AKG sada je ovo tema o kabelima, pa nemoj ni ti njima kvariti veselje kao sto ni oni nama ne bi smjeli.
Imaju svoju temu pa neka raspravljaju o problematici.. a ne da mi stalno netko ubacuje UTP kablove (to je zapravo najcesca prijevara kod DIY kablova), pa 100m bez gubitka (pretpostavljam kvalitete)?!

...i svi sretni a Tiki moze uzivati u temama.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 21.02.2018., 13:24   #471
Neću, ne pada mi na pamet.
Čini mi se da sam ipak pozitivno utjecao na Geda pa da je nešto i naučio
AKG is offline  
Old 21.02.2018., 13:31   #472
Tu imas pravo. Bas sam danas komentirao kako sam oduvijek znao da tu ima zabljeg znoja i zmijske dlake, ali niti u snu nisam mogao misliti da su razmjeri ovakvi.
Ok, to sto se po forumu laprda i nije toliko bitno, ali kad covjek pocne citati 'ozbiljne' clanke/portale - zapitas se koliko naivni ljudi mogu biti.
Ged Earthsea is offline  
Old 21.02.2018., 13:39   #473
E Ged, imam odličan prijedlog za tebe, kao stvoren si za raspravu o ravnoj zemlji ili cam tail-sima. To ti je danas in, pa skokni na teme gdje se raspravlja o tome..
AKG is offline  
Old 21.02.2018., 13:44   #474
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
E Ged, imam odličan prijedlog za tebe, kao stvoren si za raspravu o ravnoj zemlji ili cam tail-sima. To ti je danas in, pa skokni na teme gdje se raspravlja o tome..
Da pogodim, jos ima onih koji vjeruju u to? Kako ih zovu, flatofili?

I sto su cam tail-simi? Repne kamere?
Ged Earthsea is offline  
Old 21.02.2018., 14:31   #475
Čudiš se ovom svijetu ko pura dreku..
AKG is offline  
Old 21.02.2018., 14:32   #476
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
a ne da mi stalno netko ubacuje UTP kablove (to je zapravo najcesca prijevara kod DIY kablova), pa 100m bez gubitka (pretpostavljam kvalitete)?!
Oprosti, pitao sam i na onoj temi, mozes objasniti u cemu je greska koju je woobie napravio? Nikako je ne mogu vidjeti, a kako slucajno i sam znam nesto o tome mozda bi bilo zgodno da popricamo. Netko od nas dvoje ce sigurno profitirati.

Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
UTP kabel
100m
Toliko o strucnosti u hifiu i poznavanju materije.
Ged Earthsea is offline  
Old 21.02.2018., 14:56   #477
Da i mene zanima sto sam ja krivo rekao posto nisam ja ni zapoceo o utp kablovima.
Moze nas angel slobodno i pritom educirati kako nastaje magnetno polje u zavojnicama
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Old 21.02.2018., 20:06   #478
Decki manipulirate i spamate bez veze
UTP kabel prenosi digitalni signal, a mi debatiramo o kablovima kojima se prenosi analogni sognal (to ti ono izmedu DACa i pojacala te pojaccala i zvucnika)

no maheri ga koriste u izradi DIY zvucnickih kabela.
100m??? Zvucnickog kabla? Bez gubitaka?
LOL
Sjecas se ferarrija i ficeka? E pa ono je imalo smisla u kontekstu, ovo nema uopce smisla.
Na tih 4000 kn vrijednim zvucnicima, Technics mozes spojiti i UTP kabel (no dobro ne bas 100m) neces cuti razliku u zvuku niti od onoga od 1000 eura.
Preslab je to zvucnik.

Ako ti (vam) nije bilo jasno gdje je neznanje...
Sada je valjda sve jasno.
Uzivali
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 21.02.2018., 20:14   #479
Angel, pogubio si se. Primjer sa 100m utp kabla je dao F1 kao argument da (digitalne) razlike u kablovima postoje a time onda i logicno (samo njemu) cujne razlike u zvucnickim kablovima. Poveznicu odnosno paralelu zna samo on i nitko drugi.

Dakle ako nekog ismijavas, to moze biti samo F1 a time i posredno sebe jer on brani tezu o cujnim razlikama. Jasnije?

Zaboravio si objasnit svoju sramotu o zavojnicama isto.



Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Old 21.02.2018., 21:11   #480
Quote:
woobie kaže: Pogledaj post
...Poveznicu odnosno paralelu zna samo on i nitko drugi....
To kaj ti nisi u stanju shvatit, tu ti ja baš nikak nemrem pomoć...
Ja sam ti fino i to potpuno jasno objasnio da razlike između kabela itekako ima, te da kad je nekom bitna ta razlika da onda cijena tome kome je bitna ne igra apsolutno nikakvu ulogu...
Taj konkretni UTP od 112m je u 14 godina ušparao cca 300.000 kuna u odnosu na lošiju konkurenciju, a ti slobodno i dalje mudruj oko toga da ne postoje nikakve razlike između kabela.

Apsolutno stoji da taj konkretni kabel doslovce pa ne znači ništ u sistemu di ga treba 10-15 metara i di nije bitna ni brzina, no itekako znači u onom di ga treba preko 100m...

I viš ja sam ga spreman platit koliko god proizvođač tražio za njega, neovisno o tvojem mudrovanju, možeš mi čak ko dosadni komarac skakat kraj uha dok ga postavljam i mudrovat o tome kak je taj kabel apsolutno isti ko i svaki drugi
I opet me nebu ni najmanje briga za tvoje mudrovanje o kabelima
The Best F1 Driver is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.