Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2018., 18:42   #21
Čak je i dobra situacija ak jednom radiš prekovremeno pa ti ne plate jer onda uvijek u budućnosti možeš reć 'Pa koja budala će nakon onoga ostat i minute dulje?'. Uvijek takvu situaciju možeš iskoristit protiv njih i jebat ih kad god pomisle na ostanak dulje. Ima tih caka gdje oni misle da su pametni a poseru sami sebe za čitavu budućnost.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:30   #22
Ma nema tu lijeka...Kod mene je situacija da skoro uopće ne spavam(ono nekih tri sata na dan) i tako funkcioniram već godinama. Ovo ujutro svako dopodne popijem doslovno pola litre kave i pokušavam biti budan i koncentriran.
I ja sam mislio da je to samo u mojoj glavi i da mogu to promijeniti ali nista...uzivaj u 'prokletstvu'
ario11121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 18:53   #23
Quote:
ario11121 kaže: Pogledaj post
Ma nema tu lijeka...Kod mene je situacija da skoro uopće ne spavam(ono nekih tri sata na dan) i tako funkcioniram već godinama. Ovo ujutro svako dopodne popijem doslovno pola litre kave i pokušavam biti budan i koncentriran.
I ja sam mislio da je to samo u mojoj glavi i da mogu to promijeniti ali nista...uzivaj u 'prokletstvu'
Spavas li barem vikendom?

Zivili.
usne boje mesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:16   #24
Srećom, trenutno radim posao koji počinje u 7 ujutro ili 19 navečer, pa nekako kompenziram odmah taj jedan dan nespavanja nakon buđenja ujutro, ali to ne bude tako još dugo i sve me strah na što sliči život kada svaki dan mora biti takav i nemaš izbora :horor. Koliko god bila premorena, prije 2 ću teško ići leći, a koncentracija i kreativnost poslije 20 samo eksponencijalno rastu. Također ponekad imam osjećaj da mi se lakše probuditi u 5 nego u 7.

Nadoknađujete li vi to nespavanje onda vikendom?
appletini is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 17:23   #25
Katastrofa! Bez TV ne mogu zaspati a to je obično iza 1. Ujutro od 8 posao i od 17 faks.... Ubija me to ne spavanje..Iduci dan sam ili mrzovoljan ili na 50%

Nasao sam neku blesavu aplikaciju koja kao prati tvoj ritam sna. Potrebno je neko vrijeme da ju popunis podacima svaki dan u koje vrijeme ides spavat i kad se budis...uglavnom, nakon nekih 2mj vidis da 60 dana nisi isao lec prije 0:45 i spavao dulje od 7h!

Pokušao sam pit i one neke "nešt nešto...san" biljne tablete, al bzvz. Nije to za mene. Mislim da covjek to moze istrenirat...sve je to stvar u glavi, nema tu noćna ptica-dnevna ptica. Čak vjerujem da je to jako bitna stavka u svakodnevnici, ljudi su evoluirali tako da čim padne mrak, mozak se puni melatoninom i cijelo tijelo se postepeno uspavljuje a zbog svih umjetnih izvora svjetla (tablet, mob, tv, komp i sl...) kolicine tog melatonina opet rastu pa je mozak sjeban...

Sve u svemu ono sto sam otkrio da me najboje uspava i tjera spavat je moj pas!
eskobar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 19:39   #26
Quote:
eskobar kaže: Pogledaj post

Sve u svemu ono sto sam otkrio da me najboje uspava i tjera spavat je moj pas!
Ocekivala sam sex, a ono ćuko.
usne boje mesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:31   #27
Quote:
appletini kaže: Pogledaj post
Nadoknađujete li vi to nespavanje onda vikendom?
Da ali spavanje nedjeljom do podneva i brzina kojom dođe 6 popodne tako nemilosrdno obrišu taj dan da se ni ne snađem.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:11   #28
Makar sam noćna ptica puno više mi je pasao rad 7:30-15:30 nego kad sam radila u smjenama.
Je da mi je noćne bilo izdržat bez jebiga, ali onda se prebacivat na dnevne mi je bio horor.

Ovako sam si nakon nekog vremena uspjela stvorit određen ritam kojeg sam se držala, a kod smjenskog rada nit je bilo smisla nit ritma.
Znam cure koje su godinama radila u istim smjenama i nisu se uspjele sasvim naviknuti.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:43   #29
Quote:
appletini kaže: Pogledaj post
Nadoknađujete li vi to nespavanje onda vikendom?
Da, ali pokušavam ne predugo spavat jer onda imam ozbiljnih problema u ponedjeljak. Vikendom mi je budilica na pola 10, ali ostanem još barem 1 h ležati. Ako je bila večer za pamćenje snoozam još za sat-dva.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:05   #30
Quote:
usne boje mesa kaže: Pogledaj post
Ocekivala sam sex, a ono ćuko.
Sex me samo razbudi i ogladnim...a kad bas hocu zaspat onda zagrlim psa i slusam ga kako diše )))))

iako da...i sex je dobar savjet!
eskobar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:41   #31
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Da ali spavanje nedjeljom do podneva i brzina kojom dođe 6 popodne tako nemilosrdno obrišu taj dan da se ni ne snađem.
This is so me.

Quote:
eskobar kaže: Pogledaj post
a kad bas hocu zaspat onda zagrlim psa i slusam ga kako diše ))))
Pa joj
usne boje mesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 18:01   #32
Quote:
eskobar kaže: Pogledaj post
Katastrofa! Bez TV ne mogu zaspati a to je obično iza 1. Ujutro od 8 posao i od 17 faks.... Ubija me to ne spavanje..Iduci dan sam ili mrzovoljan ili na 50%

Nasao sam neku blesavu aplikaciju koja kao prati tvoj ritam sna. Potrebno je neko vrijeme da ju popunis podacima svaki dan u koje vrijeme ides spavat i kad se budis...uglavnom, nakon nekih 2mj vidis da 60 dana nisi isao lec prije 0:45 i spavao dulje od 7h!

Pokušao sam pit i one neke "nešt nešto...san" biljne tablete, al bzvz. Nije to za mene. Mislim da covjek to moze istrenirat...sve je to stvar u glavi, nema tu noćna ptica-dnevna ptica. Čak vjerujem da je to jako bitna stavka u svakodnevnici, ljudi su evoluirali tako da čim padne mrak, mozak se puni melatoninom i cijelo tijelo se postepeno uspavljuje a zbog svih umjetnih izvora svjetla (tablet, mob, tv, komp i sl...) kolicine tog melatonina opet rastu pa je mozak sjeban...

Sve u svemu ono sto sam otkrio da me najboje uspava i tjera spavat je moj pas!
Pa 7 sati sna je sasvim dovoljno odraslom organizmu.

A i te aplikacije zajebite. Samo vas opterećuju i vode prema poremećaju i opsesijama.

Aplikacije za spavanje, hodanje, sranje, pišanje....opustite se ljudi.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 13:52   #33
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ujutro se osjećam kao da imam 90 godina, a navečer kao da mi je 20
E a ja obrnuto a radim od 08 do 16 i kada dođem kući, više mi ni do čega nije osim do ležanja. a u to vrijeme kada sam na poslu bih propješačila pola države. tebi je lakše jer nakon posla imaš vremena koliko te volja za život, samo si, eto, malo umorna.
muflonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 14:16   #34
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Pa 7 sati sna je sasvim dovoljno odraslom organizmu.
Moš si mislit. Što je sljedeće? Da nam je 20 minuta dovoljno da se pošteno naručamo?
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:16   #35
Quote:
usne boje mesa kaže: Pogledaj post
Spavas li barem vikendom?

Zivili.
spavam, ali samo onim rijetkim vikendima kada nemam ništa posla...
ario11121 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:01.