Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2017., 15:21   #8381
Quote:
bingulina kaže: Pogledaj post
Evo došla sam i do 10 -te torte ali nikako da mi budu lijepo zaglađene kao na slikama!
Koju kremu koristite za poravnati udubine i izbočenja?
Ganache sam probala ali on mi je samo lijepo stisne za staviti fondant
keks krema,stavljam video pa pogledaj https://www.youtube.com/watch?v=KEYBmckX7YY
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:32   #8382
Drage majstorice, našla sam neke torte na kojima je ticino "oslikan". Za probu sam napravila jednu bijelu figuricu i onda sam ju kistom bojala bojom razrijeđenom u alkoholu. Trebalo je jako dugo da se ta boja osuši, nekoliko dana čak. To još za figurice i može proći, ali za tortu baš i nije ok da stoji danima i suši se. Da li za crtanje i pisanje po ticinu koristite neke posebne boje ili one iste s kojima tonirate sam ticino?
Hvala
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 06:35   #8383
Quote:
Lauf kaže: Pogledaj post
keks krema,stavljam video pa pogledaj https://www.youtube.com/watch?v=KEYBmckX7YY
Super!! Hvala puno!!
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 22:21   #8384
Quote:
Lauf kaže: Pogledaj post
to je jafa jel tak? koliki je kalup? ja se isto spremam praviti u tom kalupu pa ako ti nije problem poslati mi recept po kojem si radila
Ovo je valjda najkasniji odgovor u povijesti forumašenja (upit od 30.12.2016.), tako da se posipam pepelom jer očito sto godina nisam povirila na ovu temu i dajem odgovor :-)

Kalup srce otprilike odgovara okruglom kalupu 28 cm.
Recept za jaffa tortu je od dianamakarska s Coolinarike i stvaaaarno je obilata, kalup bude do vrha pun kad je slažem. Idu cijeli jaffa keksi i 2 kreme,
skupa je i za posebne prilike ali preeeedobra :-D
tremanat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:19   #8385
Hahahaha zakon si hahaa,pravila sam ju vec dosta puta samo imam manji kalup mislim da je 24 pa sam umanjila recept
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:03   #8386
Dobar dan ženskice!

Evo ja opet trebam pomoć.. klasika
Radim malom tortu za rođendan i opet se vraćam na kombinaciju 2 torte, na kat. Za prvi sam radila promjera 30 i gornju promjera 20cm. Ostala mi je hrpa toga i masu sam podjelila ljudima za doma.
Sada sam kao pametnija i krenem s logikom, dole 26cm, gore 18cm. Raditi ću Natašinu lješnjak-karamel tortu (donja 12 jaja, gornja 4 jaja). Ali nekako popis ljudi raste i došla sam do cca 30 odraslih i 15 djece. 3. rođendan u pitanju.

Po internetu tražim koji fi je za koju količinu ljudi (jasno mi je da komadi mogu biti veći ili manji). I sad mozgam je li ova količina/veličina dovoljna ili trebam povećati fi/broj jaja?
Kako vi računate količine?

I da ne ostanem lišo, tu je torta s početka mjeseca, mami za rođendan. Voli hortenzije pa ovo gore predstavlja jednu.. u bojama koje voli. Torta prefina kombinacija lješnjaka i kave

tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:04   #8387
Ja očito loše, uvijek napravim mega tortu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:47   #8388
Cure i decki, uputili su me na vas. Kod koga kupujete gotove ukrase od ticino mase za tortu? Mali mi slavi prvi rođendan uskoro pa bih ukrasila tortu s raznim figuricama. Hvala!
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:14   #8389
Evo ja ću sama sebi odgovorit na post od prije mjesec dana
Za 30ak odraslih i 15 klinaca, torte od 30cm (12 jaja) i 22cm (4 jaja) su dovoljne

a evo i sličice kako je torta ispala. Ja sam super zadovoljna, a svi ostali i više

tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:38   #8390
Preslatka je Tiki
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 07:37   #8391
Hvala Francesca
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 10:47   #8392
pozdrav svima! netko je pitao za stranicu na kojoj se mogu naručiti boje i sl. nedavno sam naručila boje i dust sa ove stranice: https://partyanimalonline.com/
ogroman izbor, izvrsna kvaliteta, poštarina je bila 30-tak kn (iznos vam se prikaže svaki put kada dodate nešto u košaricu), a stigne vam kući u roku od 7 dana. i puno je povoljnije nego u HR online trgovinama
sarailea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 07:32   #8393
Quote:
sarailea kaže: Pogledaj post
pozdrav svima! netko je pitao za stranicu na kojoj se mogu naručiti boje i sl. nedavno sam naručila boje i dust sa ove stranice: https://partyanimalonline.com/
ogroman izbor, izvrsna kvaliteta, poštarina je bila 30-tak kn (iznos vam se prikaže svaki put kada dodate nešto u košaricu), a stigne vam kući u roku od 7 dana. i puno je povoljnije nego u HR online trgovinama
Uuu, odlično! Hvala na informaciji
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 07:50   #8394
tikii krasna tortica
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 07:38   #8395
Hvala Lauf!
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:00   #8396
Bok, planiram već par mjeseci dečku napraviti tortu s fondantom. zanima me gdje u gradu mogu kupiti alat za rezanje i oblikovanje fondanta? ovo online što sam gledala se ne isplati, jer me na isto dođe ako kupim uživo, možda čak i skuplje
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:01   #8397
Ako imaš vremena kupi na ebayu ili Aliexpressu. Oko mjesec dana čekaš paket.
Druga opcija su ti 2 trgovine: Dora trgovina i Sve i svašta.
Obje imaju fizički trgovinu i web trgovinu pa ti vidi.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 01:33   #8398
Ima sad već dosta alata i po trgovinama.
Recimo, Interspar ima dosta.
I Tedi ima jako puno alata.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:02   #8399
i Ofertisima
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 10:07   #8400
Bijeli egipat, dupla smjesa, fi 30, visina 12 cm, obložena keks kremom prije fondana - ovo mi je prvi put da sam ju radila i oduševljena sam








__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.