Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2017., 12:37   #61
ovaj model: Philips 32PFS4131/12

specifikacije

hvala!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 21:22   #62
Provjera za DVB-T2 HEVC

EVOTV emitira test signal DVB-T2 HEVC (h.265)

Ide nekodirano - ne treba imati evotv pretplatu. Provjerite kod kupnje novog TVa!



Stariji uređaji ne pronalaze "Testiraj me!" kanal, ili ne prikazuju ispravno:

negativna nula is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 21:38   #63
OK, bullshit! Ova druga slika je s Panasonica i sad sam čekirao na svom CX700 i isto je tako , smeće, što bi značilo da stariji panjevi ne podržavaju hrvatski varijantu emitiranja u HEVC-a...Got verdomme !!!
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 21:43   #64
Možda će izaći kakav FW update? Trebalo bi to (pri)javiti proizvođaču/predstavništvu...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 21:52   #65
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Možda će izaći kakav FW update? Trebalo bi to (pri)javiti proizvođaču/predstavništvu...
Odmah sam ih kontraktirao s tim pitajem čim sam kupio tv, odgovor je bio da ne podržava, ja sam sumnjao u taj njihov odgovor tj mislio sam da su samo pogledali u opće specifikacije gdje ništa ne piše i sad izgleda da su bili u pravu...

čak gore na slici misim da je noviji panasonic od mog pa opet ne radi...bilo bu tu rusvaja...nadam se da možda ti evotv parametri nisu točno onakv kakvi će biti emitirani, jer to nije službeno OiV testno emitiranje
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 06:38   #66
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Odmah sam ih kontraktirao s tim pitajem čim sam kupio tv, odgovor je bio da ne podržava, ja sam sumnjao u taj njihov odgovor tj mislio sam da su samo pogledali u opće specifikacije gdje ništa ne piše i sad izgleda da su bili u pravu...

čak gore na slici misim da je noviji panasonic od mog pa opet ne radi...bilo bu tu rusvaja...nadam se da možda ti evotv parametri nisu točno onakv kakvi će biti emitirani, jer to nije službeno OiV testno emitiranje
Kak nije službeno ?
Upravo OIV emitira EvoTV, i emitirat će sigurno sa iste opreme...

Moj Samsung J5572 vidi taj kanal i isti radi, no ne baš potpuno normalno...
Slika se uredno vidi, nema nikakvih kockanja i.t.d. no slova konstantno lagano titraju izgleda baš čudno kao da nije dobar/usklađen refrashe rate
I kaj je najgluplje jedino kaj zbilja onak jako i iritantno titra je ovo "evotv" na sredini ekrana, i to najače titra samo slovo E i slovo O, dok su ostala manje-više ok

No gle čuda moj ipak ima HVEC tuner iako se nije navodil u speckama kad sam ga kupoval...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 06:42   #67
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Možda će izaći kakav FW update? Trebalo bi to (pri)javiti proizvođaču/predstavništvu...
Čisto sumnjam da bu to moguće...
Vrlo vjerojatno je fora u tome da je dekoder preslab da to odradi, a ne da je greška u firmwareu...

To kaj je nekaj sposobno dekodirat HVEC ne znači puno, jer ima hrpa raznih profila, levela i bitratee koje treba odradit, znam da sam testiral Samsunga sa onim raznim test fajlovima i da isti nemre odradit baš sve, iako može veliku većinu...

Čak mi to miriši na šemu da bi se moglo desit da na nekim uređajima rade SD kanali u tom famoznom DVB-T2 HVEC-u a da istovremeno ne rade HD kanali, ili da rade čak i SD i HD kanali, ali ne rade 4K kanali zbog prevelikog bitratea/levela...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 10:24   #68
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Kak nije službeno ?
Upravo OIV emitira EvoTV, i emitirat će sigurno sa iste opreme...

Moj Samsung J5572 vidi taj kanal i isti radi, no ne baš potpuno normalno...
Slika se uredno vidi, nema nikakvih kockanja i.t.d. no slova konstantno lagano titraju izgleda baš čudno kao da nije dobar/usklađen refrashe rate
I kaj je najgluplje jedino kaj zbilja onak jako i iritantno titra je ovo "evotv" na sredini ekrana, i to najače titra samo slovo E i slovo O, dok su ostala manje-više ok

No gle čuda moj ipak ima HVEC tuner iako se nije navodil u speckama kad sam ga kupoval...
Ma da, lud sam, pomutilo mi se.. Naravno da je OiV
tj podsvjesno se hvatam za slamke...

Se sjećaš kak smo rastavljali o tome? Da si možda možemo mačku o rep objesiti to kaj nam telkači imaju HEVC. izgleda da kod Panasonica uopće ne radi tj iz tunera niš ne ide u hevc dekoder jer nema ništa ni približno smisleno u video bufferu a Tv inače pleja i 4K HEVC , kod tebe barem ide stream kroz dekoder, uz glitcheve

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:46   #69
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Kak nije službeno ?
Upravo OIV emitira EvoTV, i emitirat će sigurno sa iste opreme...

Moj Samsung J5572 vidi taj kanal i isti radi, no ne baš potpuno normalno...
Slika se uredno vidi, nema nikakvih kockanja i.t.d. no slova konstantno lagano titraju izgleda baš čudno kao da nije dobar/usklađen refrashe rate
I kaj je najgluplje jedino kaj zbilja onak jako i iritantno titra je ovo "evotv" na sredini ekrana, i to najače titra samo slovo E i slovo O, dok su ostala manje-više ok

No gle čuda moj ipak ima HVEC tuner iako se nije navodil u speckama kad sam ga kupoval...
Drago mi je da kod tebe na Samsungu UE32J5572 to sljaka, koristan podatak, znaci da bi i kod mene trebalo raditi , pitam dali redovno nadogradjujes firmware, koja je sad kod tebe verzija na TV-u, zadnja dostupna je "Upgrade File(USB type) UE32J5572SU Verzija 1510.4, All Windows".
Jedino me muci sto nema tekstualno napisano sta koja nadogradnja donosi koja pobosaljnja ili ispravak neke greske. Sjecam se da kad sam svojevremeno za DVB-T prijemnik Strong skidao nove fiemware u tekstualnom djelu je pisalo sta novija verzija donosi i rijesava.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 18:29   #70
Ne ja sam ostavil originalni firmware...
1471 ili tak nekak...

fora je u tome da je na moj primjerak moguće instalirat onaj samygo firmware i oscam, dok na ove sa novijim firmwareom više nije...
Jedina bitna stvar u firmwareu nakon verzije 1480 je ta da iza te više nije moguće rootat uređaj i instalirat kaj hoćeš, dok je na prijašnjima moguće...

E sad jel se bum ikad usudil rootat isti i gore stavit Oscam ili nebum nemam pojma, no više mi se sviđa ideja da to i dalje ostane kao mogućnost
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:33   #71
Iman također UE32J5572, evo tv testni kanal radi bez greške.
marinnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:49   #72
Je li tko testirao hbbTV aplikaciju na tom kanalu (aplikacija testira i druge elemente emitiranja )? Meni, osim što puca na slici, test pada i na titlovima i DRM-u? Hajde tko može neka proba pa javi
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 23:03   #73
Ja ću testirati čim nađem negdje antenu.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 08:21   #74
Grundig 32 VLE 6730 BP (praktički vrijedi za sve novije Grundig sa Smart 4.0 i HEVC):

Kanal radi uredno, HbbTV radi sve uredno osim DRM-a i titlova
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 08:37   #75
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Grundig 32 VLE 6730 BP (praktički vrijedi za sve novije Grundig sa Smart 4.0 i HEVC):

Kanal radi uredno, HbbTV radi sve uredno osim DRM-a i titlova
.. Možda su ta dva zadnja problema kod svih ista tj nešto je trulo na strani emitiranja... Sačekajmo druge...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:03   #76
Quote:
zaboravni kaže: Pogledaj post
Bok društvo. Imam problem sa prijemom digitalnog signala. Na mjestu gdje je kuća je jako slab signal i do sad je pomagalo pojačalo sa antenom pa se nekako moglo gledati. Govorim o vanjskoj anteni i posepnom pojačalu. Sad sam kupio novi televizor koji u sebi vjerovatno ima pojačalo pa kad prikopčam zajedno sa pojačalom vanjskim ništa. Ako prikopčam bez vanjskog pojačala onda u idealnim uvjetima dobijem signal. S tim da je taj signal jako nestabilan i znate što se događa. Negledljivo. Imate li kakvog asa u rukavu za kojeg ja ne znam? Može li se spojiti novi televizor koji u sebi ima dvbt t2 i sve moguće sa vanjskim pojačalom da radi? Ili nekako drugačije bez posebnog receivera?
Sad koristim vanjsku antenu riblju kost. Ima li kakva dobra antena koja bi pojačala signal za 30 posto i moj bi problem vjerojatno bio riješen. Ili šta?
Hvala
Za rad pojačala nije bitno o kojoj se modulaciji radi ( analogna, digitalna dvb-t/dvbt-2 ili FM radio) , več samo da ima napajanje naponom sa adaptera 220/12V koji se montira kod televizora ( pojačalo je što bliže anteni) ..ili sam TV u opcijama ima mogućnost da daje napajanje za vanjsko pojačalo.
Ta "riblja kost" je LPDA sa max do 8dBi dobiti a bolju dobit / usmjerenje i preko 12dBi imaju Yagi UHF antene....a ima ih i sa ugrađenim pojačalom.
Dakle kod spajanja od TV kraći koaks ide do adaptera (priključak TV) a od adaptera sa drugog priključka ide dugi komad koaksa na krov do izlaza pojačala (out) a sa ulaza pojačala (in/ant) ide do max 1m koaksa na antenu.
ps: Dok nema napajanja na pojačalu slika je loša (ili je nema) pa je bolje bez pojačala. Uzrok da nema napona na pojačalu može biti i do kratkog spoja sa adaptera do pojačala.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:12   #77

KD55XE9005 - Linije i slova su nazubljeni, a titlove na testu nije prikazivao.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 10:05   #78
KDL-50W756C - model iz 2015. oko kojeg se razglabalo ima li HEVC ili ne. Odgovor je ima, signal i slika uredna, ali HbbTV verzija je starija (1.1.1) i ne podrzava video (a time ni titlove)

KD-49XD8305 - model iz 2016. - takodjer slika nazubljena, nije uopce prikazivao video (a time ni titlove), ali ima odgovarajucu verziju HbbTV (1.2.1)

Zasada Grundig vodi
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 11:12   #79
A, belaja sad, čak i ovi što prikazuju sliku, pitanje je kako će to izgledati u pokretu na 576i...mogli su staviti 5 sekudni nečega što se kreće u interlaceu...video preko hbbTV-a je nešto drugo...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 11:58   #80
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Kak nije službeno ?
Upravo OIV emitira EvoTV, i emitirat će sigurno sa iste opreme...

Moj Samsung J5572 vidi taj kanal i isti radi, no ne baš potpuno normalno...
Slika se uredno vidi, nema nikakvih kockanja i.t.d. no slova konstantno lagano titraju izgleda baš čudno kao da nije dobar/usklađen refrashe rate
I kaj je najgluplje jedino kaj zbilja onak jako i iritantno titra je ovo "evotv" na sredini ekrana, i to najače titra samo slovo E i slovo O, dok su ostala manje-više ok

No gle čuda moj ipak ima HVEC tuner iako se nije navodil u speckama kad sam ga kupoval...
Ajd molim te probaj jel radi i taj HbbTV na tom Samsungu UE32J5572.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.