Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2017., 12:53   #161
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
Indikativno je da, otkada ova "afera" traje nekih godinu i pol, nijedan od naših "brandova" nije uskliknuo "AHA, vidite kako vas varaju, kupujte naše brendirane proizvode!", a upravo taj moment bi im bio odličan marketing za (pre)skupu robu.
Jesmo li mi sigurni da su Vegeta, Bajadera ili piletina po HALAL standardu, iste za domaće tržište, za zapadno izvozno ili istočno izvozno ?
Hrvatska Vegeta sastoji se od:

1. Mađarskog povrća
2. Austrijske soli
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 16:04   #162
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Hrvatska Vegeta sastoji se od:

1. Mađarskog povrća
2. Austrijske soli
znači, podravka kupi austrijsku sol po kunu-dvije po kili i mađarsko povrće po 5-10 kn po kili, pomiješa i prodaje po 40-50......
zašto bi vlasnici podravke(republika hrvatska i hrvatski mirovinski fondovi) zarađivali kad se ta zarada može prepustiti švabama?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 16:49   #163
kao našeg povrća "nema dovoljno kvalitetnog"
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 22:32   #164
ak hoćete kupovati prave njemačke nutelle i ostale njemačke stvari idite u Muller i tamo si kupite
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 10:29   #165
A na koje domaće proizvode se misli? Svi proizvodi iz EU su u stvari domaći jer smo na zajedničkom tržištu, praktički u zajedničkoj državi. Ili se misli samo na proizvode iz svoje županije ili svog grada? Ništ ne kontam.
medonaodmoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 10:53   #166
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
A dobio sam i prilično jak argument. Kako moji klinci obožavaju hrenovke povremeno bi ih kupio i kuhao. Jednom prilikom dam mačkama komade hrenovke a one samo njuš-njuš i ni liznut. Samo su se igrale s njima, kotrljale ih po kući. Ajde dobro, možda nisu gladne, možda im se te ne sviđaju... pa kupim ja drugu pa i treću vrstu ali mačke ni liznut.
I onda se ja lijepo zapitah: dobro, koji si ti kreten pa kupuješ "mesni" proizvod koji ni mačka ne želi jesti? I, od tada, nema više hrenovki u mojoj kući, ni domaćih ni uvoznih.
Isto i kod mene. Moj mačak obožava ribu. Jednom sam mu dala malo Ledo bakalara koji btw. nije uopće jeftin - i nije htio ni probat a inače nije izbirljiv, jede čak i kruh ako je domaći. Vrtio se oko zdjelice i radio pokrete šapom kao kad zakopava izmet. Ako to nije indikator da se radi u dreku, ne znam što jest. Isto vrijedi za paštete, parizere i sl.

Quote:
Bender Unit kaže: Pogledaj post
Jel' negdje objavljen popis tih stranih proizvoda niže kvalitete nego u ostatku EU?
I mene jako zanima. Spomenuli su samo Wudy hrenovke, Nutellu i Ariel koje i inače ne kupujem.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 12:12   #167
Ako je nešto niže kvalitete pod istom robnom markom svi moramo znat o kojim se proizvodima radi a država bi trebala pod hitno usvojit zakon koji bi joj omogućio da dekretom povuče sa polica sve te artikle ako ga već nema.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 12:19   #168
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ako je nešto niže kvalitete pod istom robnom markom svi moramo znat o kojim se proizvodima radi a država bi trebala pod hitno usvojit zakon koji bi joj omogućio da dekretom povuče sa polica sve te artikle ako ga već nema.
I pokažnjava one koji lažno deklariraju...
Bez obzira na to da li se radi o multinacionalnoj kompaniji ili "kumici" s placa.

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 12:46   #169
Quote:
Bender Unit kaže: Pogledaj post
Jel' negdje objavljen popis tih stranih proizvoda niže kvalitete nego u ostatku EU?
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...macke/6510574/

kliknite na galeriju.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 12:51   #170
oduvijek sam se pitao koji pacijenti kupuju pringles?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 12:59   #171
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
oduvijek sam se pitao koji pacijenti kupuju pringles?
Kad su bili po 10 kn u kauflandu, znao sam ih kupovati.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 13:06   #172
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Kad su bili po 10 kn u kauflandu, znao sam ih kupovati.
pa to i kažem. kakva bolest mozga može natjerati čovjeka da kupuje čips po 120 kn/kg ? a pokraj njega po istoj cijeni kulen, pršut, francuski sirevi.....

izgleda da je riječ o nekoj endemskoj balkanskoj bolesti i da su npr. švabe imune na nje
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 14:21   #173
Misliš da Švabe ne kupuju Pringles? Ja ih isto kupujem kad su po 10 kn, znam da su smeće ali ne jedem ih svaki dan. S junk foodom barem znaš na čemu si.
Puno veći problem je hrana koja se prezentira kao zdrava kao npr. riba, dječja hrana, povrće i meso a zapravo se radi o preskupom smeću slabih nutritivnih vrijednosti a često i na granici zdravstvene ispravnosti. Prevara s Hipp dječjom hranom me najviše zgrozila. Pogotovo kad se sjetim reklame za istu gdje se neki deda-valjda sin osnivača, kune da kvalitetu garantira svojim imenom. Ma mrš.

Pročitala sam popis i ništa od toga ni prije nisam kupovala (osim Barille a ona je ok), tak da me se ne dotikava.
Edit: Koja je razlika između saharoze i glukozno-fruktoznog sirupa?
__________________
I don't wanna claim that I'm special

Zadnje uređivanje Noomi : 03.09.2017. at 14:38.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 14:37   #174
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Misliš da Švabe ne kupuju Pringles? Ja ih isto kupujem kad su po 10 kn, znam da su smeće ali ne jedem ih svaki dan. S junk foodom barem znaš na čemu si.
Puno veći problem je hrana koja se prezentira kao zdrava kao npr. riba, dječja hrana, povrće i meso a zapravo se radi o preskupom smeću slabih nutritivnih vrijednosti a često i na granici zdravstvene ispravnosti. Prevara s Hipp dječjom hranom me najviše zgrozila. Pogotovo kad se sjetim reklame za istu gdje se neki deda-valjda sin osnivača, kune da kvalitetu garantira svojim imenom. Ma mrš.
pa kupuju, ali hrvati kupuju po 110% višoj cijeni....
pitanje je da li bi kupovali da je duplo skuplji.
dok sa druge strane, da pringles u hrvatskoj poskupi još 110%, hrvati bi opet kupovali. prodavali nekretnine, uzimali kredite i kupovali brandirani čips
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 14:51   #175
Zar nisu razlike u cijeni zbog toga što mi imamo ogroman PDV na hranu? To onda nije krivnja EUa nego naše države.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 15:02   #176
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Zar nisu razlike u cijeni zbog toga što mi imamo ogroman PDV na hranu? To onda nije krivnja EUa nego naše države.
ne, cijene su različite jer su hrvati budale i pristaju na takve cijene.....

razlika u porezu sigurno nije 110%

http://www.vatlive.com/vat-rates/european-vat-rates/
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 15:33   #177
A ok. Iako u Italiji i Francuskoj Pringlesi isto koštaju oko 2,70 eura. Ne znam kako je u DE ni otkud im tih 110%.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 16:19   #178
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
A ok. Iako u Italiji i Francuskoj Pringlesi isto koštaju oko 2,70 eura. Ne znam kako je u DE ni otkud im tih 110%.
https://www.lidl.de/de/pringles-orig...m_content=feed

https://www.konzum.hr/klik/?gclid=CJ...original-165-g

hrvati plaćaju duplo skuplje za manje pakiranje

britanija
akcija- duplo jeftiniji nego u hrvatskoj
http://www.mysupermarket.co.uk/asda-...GkaQL26nPMQ_3g
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 16:58   #179
Ma pusti akcije. I kod nas je neki dan u Konzumu bilo za 10 kn. Redovna cijena u UK je 2 funte, znači približno kao i ovdje.

Edit. Aha, govoriš o 200 g vs 165 g.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 17:10   #180
isto tako panirani riblji štapići

kod nas ima manje ribe i skuplji su
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.