Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 13:36   #1
Natjecanje i u starijoj dobi ( da li je moguće)

Da li postoji neki sport ili sport.aktivnost gdje se mogu upisati stariji(25+) a da se mogui natjecati? Dakle, pitanje je za sve one koji se nisu bavili sportom kao djeca, da li mogu se poceti baviti kao stariji ali da opet ima natjecanja?

Nekako, puko treniranje, rekreativno, nije mi dovoljno za moj natjecateljski duh.

Molim vas, sportaši javite se!
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 17:41   #2
Streličarstvo? Imam 50,još uvik se bavim podvodnim ribolovom a bivši sam dizač. Još uvik u teretani ali samo za svoj gušt. Streličar - natjecatelj. I nije nimalo lagano.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 23:23   #3
Trčanje u svim oblicima: cestovno, trail, orijentacijsko... plus triatlon i slično.

Nego - starija dob 25+
Ehhh, di sam onda ja?
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 07:28   #4
Quote:
ronac zg kaže: Pogledaj post
Nego - starija dob 25+
Ehhh, di sam onda ja?
Jednom nogom u grobu
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 09:12   #5
Hahaha, ispravite me ako sam pogriješila.. ali mislila sam na starije osobe (starije a ne starce) u sportu..nije mi bila namjera nikog uvrijedit dakle stariji ili odrasli, svi iznad 25, ne?
stajaznam, nisam cula da se neko poceo u necemu natjecati u 25. ili 30., zato pitam.
Ako se natjece neko tad, onda je poceo od malih nogu. Većinom djeca pocinju od malih nogu, vrtica, osnovne skole pokazivat interes te se usmjeravat u nekom pravcu, vjezbat,....
A mene zanima bas sto se moze POCET od 25 recimo i natjecat?

Trčanje me baš ne zanima.

Dakle, za sad, streličarstvo? anyone else?
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 09:20   #6
Kuglanje
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:31   #7
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
Jednom nogom u grobu
Ne, ne, trčim s obje.
Eto, sad je još napisala da misli na starije, a ne na starce (valjda starce poput mene).



Šalu nastranu - natjecanja postoje u svakom sportu, mislim da je bolje krenuti putem koji ti se sport sviđa i želiš se baviti, a onda u tom okviru naći mogućnost natjecanja.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:57   #8
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
Hahaha, ispravite me ako sam pogriješila.. ali mislila sam na starije osobe (starije a ne starce) u sportu..nije mi bila namjera nikog uvrijedit dakle stariji ili odrasli, svi iznad 25, ne?
stajaznam, nisam cula da se neko poceo u necemu natjecati u 25. ili 30., zato pitam.
Ako se natjece neko tad, onda je poceo od malih nogu. Većinom djeca pocinju od malih nogu, vrtica, osnovne skole pokazivat interes te se usmjeravat u nekom pravcu, vjezbat,....
A mene zanima bas sto se moze POCET od 25 recimo i natjecat?

Trčanje me baš ne zanima.

Dakle, za sad, streličarstvo? anyone else?
u svakom sportu ako postignes natjecateljski konkurente rezultate se mozes natjecati
prema tome, koje je u stvari pitanje?
biraj, od saha pa do skakanja sa i bez padobrana
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:29   #9
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
stajaznam, nisam cula da se neko poceo u necemu natjecati u 25. ili 30., zato pitam.
Ako se natjece neko tad, onda je poceo od malih nogu. Većinom djeca pocinju od malih nogu, vrtica, osnovne skole pokazivat interes te se usmjeravat u nekom pravcu, vjezbat,....
A mene zanima bas sto se moze POCET od 25 recimo i natjecat?
Čini mi se da tu dosta ovisi o tome što ti smatraš natjecanjem. Kao što kaže Sash, u većini sportova postoje natjecanja kad god krenula s njima. Druga je stvar što ako kreneš sa 25-30 u velikoj većini sportova sasvim sigurno ne možeš računati da ćeš postizati ozbiljne rezultate na državnoj razini.

U ekipnim sportovima malo teže, pogotovo za žene (jer je i općenito manje klubova i manje turnira), ali pojedinačni sportovi praktički svaki ima raznorazna natjecanja od službenih do rekreativnih. Koja nisu nimalo bezazlena. Evo npr. tenis. Ako sa 25 počneš trenirat tenis vjerojatno godinama na najslabijem rekreativnom turniru nećeš moć uzet gem.

Netko je spomenuo kuglanje pa ako te to donekle zanima to je dobar odabir u natjecateljskom smislu jer ima izuzetno velik broj klubova (to je vjerojatno najrašireniji sport uz nogomet), pa uz trening sigurno i ako počneš sa 25 možeš doći do nekog kluba (ako se ne varam u Hrvatskoj postoji pet rangova natjecanja, znači i peta liga pa tako u svakoj regiji), a rekreativnih/amaterskih turnira isto brdo.

Imaš jako puno opcija, ovisi što te zanima, evo ovdje je npr. spisak klubova u Karlovcu koji je mali grad, a ima 124 sportska kluba i udruge: https://ksz.hr/o-nama/clanice.html Ako si iz Zagreba vjerojatno ih je preko tisuću.

Ono što mi je palo na pamet gledajući ovaj spisak je inline hokej (hokej na rolama). To je relativno novi sport i ženske ekipe se tek formiraju
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 10:26   #10
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post

Ono što mi je palo na pamet gledajući ovaj spisak je inline hokej (hokej na rolama). To je relativno novi sport i ženske ekipe se tek formiraju
ako je trčanje ne privlači sumnjam da ce hokej uzet u obzir
__________________
slike golih forumaša
Kobayashi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.