Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 15:47   #81
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Da gledam hrvatski film. Pa toliki mazohist nisam. Pročitao sam to u najavi filma. Kad znam da ga snima ekipa koja ga snima gadio bi se sam sebi da to gledam. Dok god oni snimaju hrvatski film će bit smeće smeća. Dno dna. Kanalizacija 7-me umjetnosti nešto što se ne može odgledat ako si normalan i pri zdravoj svijesti. Ne toliko zato što je kontra tvog svjetonazora ili vjere. Nego zato jer je to toliko očajno da je ruglo. Da te bar ogade sa stilom. Zadnje sam gledao Crnce..tj do četvrtine filma. negledljivo sranje, ne samo doslovno iz scena iz filma. Hrvatski film bi trebalo zakonski zabranit dok se ova ekipa mota oko kamera i para.
šta onda koji kurac komentiraš filmove koje nisi gledao?
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 16:04   #82
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
šta onda koji kurac komentiraš filmove koje nisi gledao?
Zato jer su predvidljivi. Bez gledanja im možeš pogodit čak i debilne dijaloge. Samo daj okvir. To je kliše. To je kao da me pitaš kak znam da je ženska u štajaznam Hamburgu, u miniću do karlične kosti i crvenim čizmama koja pregovara s vozačem koji stoji uz rub pločnika-prostitutka.
sedan is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.01.2018., 17:00   #83
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post


kao osoba odgojena u ateističkom duhu i okruženju, koja niti ima sakramente niti ide po crkvama, moram ti reći da si napisao nešto jako glupo i uvredljivo, i da je ovo eklatantan primjer govora mržnje iako si sam vjerojatno uvjeren da zagovaraš neke potpuno drugačije vrijednosti.
Nezgodno sam se izrazio, ali bit je da su to licemjerni ljudi. Jer se vode necim sta stalno krse, i zato ih sigurno pogadja ovaj film. Zato ce sigurno neke tangirat kad potkradaju drzavau pa ih se uvati, pa je neko treci kriv.

Nije da trollam, nego ozbiljno govorim. Ljudi smo koji dosta "drze" do tradicionalnih vrijednosti pa skohno tome i sudimo, iako mi sami (kad nas niko ne gleda) cinimo isto.

Eto zato se dize buka. Dize se buka jer je sex tabu i kao takav nesmi bit prezentiran na filmu, a kamoli da se nekoga pokudi sta vara drzavu na tako "degutantan" nacin.


Zaradih sad karton radi ovoga sta nije gleda film.
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 01:05   #84
@ajuto slažem se s tobom samo ovo nije kvazi radikalni ljevičarski film već radikalni ljevičarski film

Redatelja filma očito boli što nije hrvatski branitelj pa svoje unutarnje frustracije liječi demoraliziranjem udovica poginulih hrvatskih branitelja.

O umjetnosti u ovome filmu nema ni riječi; još ako dodamo prosječne i krajnje iritatne glumce poput Stjepana Perića onda je jasno da kako je ovo još jedan film domaće produkcije koji nije zaslužio biti snimljen.

Ako već idemo snimati glupe filmove predlažem neka sljedeća tema budu bivši pripadnici KPJ koji žive na teret državnog proračuna.
Tu ionako ne bježimo daleko od istine.
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 03:02   #85
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
@ajuto slažem se s tobom samo ovo nije kvazi radikalni ljevičarski film već radikalni ljevičarski film

Redatelja filma očito boli što nije hrvatski branitelj pa svoje unutarnje frustracije liječi demoraliziranjem udovica poginulih hrvatskih branitelja.

O umjetnosti u ovome filmu nema ni riječi; još ako dodamo prosječne i krajnje iritatne glumce poput Stjepana Perića onda je jasno da kako je ovo još jedan film domaće produkcije koji nije zaslužio biti snimljen.

Ako već idemo snimati glupe filmove predlažem neka sljedeća tema budu bivši pripadnici KPJ koji žive na teret državnog proračuna.
Tu ionako ne bježimo daleko od istine.
Još jedan koji ne treba vidjeti film da bi sudio o njemu.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 03:07   #86
Quote:
Kurculja kaže: Pogledaj post
Zaradih sad karton radi ovoga sta nije gleda film.
Zaslužio si ga. Rule #1: Nikad ne hrani trolove.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 03:09   #87
Fun fact; ja sam film zapravo pogledao.
Objavljen je na yt.

Tako da moje riječi imaju pokriće.
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 03:56   #88
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
Fun fact; ja sam film zapravo pogledao.
Sorry, ne vjerujem. Da si ga gledao napisao bi nešto suvislo o njemu, svoje, a ne bi ponavljao fraze udovica, koje (fraze) nemaju blage veze s filmom. Udovicama je bio dovoljan samo naslov da sude o filmu, a ti si gledajući film uspio zaključiti da redatelj "svoje unutarnje frustracije što nije branitelj liječi demoraliziranjem udovica".
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 08:50   #89
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
@ajuto slažem se s tobom samo ovo nije kvazi radikalni ljevičarski film već radikalni ljevičarski film
Nije rekao da je riječ o kvazi radikalnom ljevičarskom filmu, nego o radikalno kvazi ljevičarskom. Dakle, film nije kvazi radikalan, nego je kvazi ljevičarski i to još radikalno. Upoznaj se malo s ajutoovom terminologijom, prije nego se složiš s njim.

Quote:
Dom184 kaže:
Ako već idemo snimati glupe filmove predlažem neka sljedeća tema budu bivši pripadnici KPJ koji žive na teret državnog proračuna.
Tuđmanu ne pakovati!
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 09:24   #90
Pogledala sam film cim je dignut ahajka, inace ne bi, i nema nist negativno , dapace , cak ih stiti taj film na neki nacin, poruka je pozitivna, zabavan film i zanimljiv, kolko nasih par filmova moze bit
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:06   #91
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Pogledala sam film cim je dignut ahajka, inace ne bi, i nema nist negativno , dapace , cak ih stiti taj film na neki nacin, poruka je pozitivna, zabavan film i zanimljiv, kolko nasih par filmova moze bit
sva ta hajka je dignuta samo radi promocije filma, jer baš ovo što si rekla, nitko ga valjda i ne bi gledao da se nešto ne zahajči oko filma

odbiam biti dio mainstreama i pogledati taj film, ne radi markićke i plenkija već iz principa.
gramchega is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:53   #92
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
@ajuto slažem se s tobom samo ovo nije kvazi radikalni ljevičarski film već radikalni ljevičarski film

Redatelja filma očito boli što nije hrvatski branitelj pa svoje unutarnje frustracije liječi demoraliziranjem udovica poginulih hrvatskih branitelja.

O umjetnosti u ovome filmu nema ni riječi; još ako dodamo prosječne i krajnje iritatne glumce poput Stjepana Perića onda je jasno da kako je ovo još jedan film domaće produkcije koji nije zaslužio biti snimljen.

Ako već idemo snimati glupe filmove predlažem neka sljedeća tema budu bivši pripadnici KPJ koji žive na teret državnog proračuna.
Tu ionako ne bježimo daleko od istine.
Ja jos (iako nije film o tome) ne vidin razlog zasto su neke teme zabranjene? Neka me neko prosvitli o kakvom demokratskom drustvu govorimo?

Desnicari uvik nekako opravadaju sve svoje propuste i mane. (da ne ulazim u politku hint SDSS, HNS i sl).


Ili pak mislis da su ne dozvoljene teme (degutantne) u kojima bi se moglo nesto razotkriti? Podsjeca me na Gazdu i medijsku blokadu koju je dozivio. TO je ovako recenti primjer.
EDIT: Di ima dima ima i vatre
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:56   #93
Quote:
Kurculja kaže: Pogledaj post
Ja jos (iako nije film o tome) ne vidin razlog zasto su neke teme zabranjene? Neka me neko prosvitli o kakvom demokratskom drustvu govorimo?

Desnicari uvik nekako opravadaju sve svoje propuste i mane. (da ne ulazim u politku hint SDSS, HNS i sl).


Ili pak mislis da su ne dozvoljene teme (degutantne) u kojima bi se moglo nesto razotkriti? Podsjeca me na Gazdu i medijsku blokadu koju je dozivio. TO je ovako recenti primjer.
EDIT: Di ima dima ima i vatre
Film stvara nepotrebne podijele izmedu vec duboko podijeljenog naroda...
Postoji puno ljepsi izbor tema za snimiti film bez da ce se netko osjecati uvrijedeno nakon gledanja filma.
Toliko od mene za ovu temu.
Pozdrav.
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 12:02   #94
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
Film stvara nepotrebne podijele izmedu vec duboko podijeljenog naroda...
Postoji puno ljepsi izbor tema za snimiti film bez da ce se netko osjecati uvrijedeno nakon gledanja filma
Postoji čak i knjiga/priručnik s uputstvima kakve filmove treba snimati kako narod ne bi bio razjedinjen.

__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 12:20   #95
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
Film stvara nepotrebne podijele izmedu vec duboko podijeljenog naroda...
Postoji puno ljepsi izbor tema za snimiti film bez da ce se netko osjecati uvrijedeno nakon gledanja filma.
Toliko od mene za ovu temu.
Pozdrav.
E i? Znaci sve sta je skakljivo ne triba spominjat?
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Postoji čak i knjiga/priručnik s uputstvima kakve filmove treba snimati kako narod ne bi bio razjedinjen.



Nije jedno da film stvara podjele.


Ali mislin da je prvo i osnovno sta ljudi tribaju svatit, da svako ima pravo na svoje misljenje (koje moze biti i krivo) i da je to lipota drustva u kojem zivimo i za koje smo se borili. Ova huskanja me podsjecaju na bivseg () ministra kulture i sta bi on financirao.

Svi uplacujemo u poracun i svi shodno tome imamo pravo na novac. Kontra svi zabrana sam, pogotov u kulturi.
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:49   #96
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
Film stvara nepotrebne podijele izmedu vec duboko podijeljenog naroda...
Postoji puno ljepsi izbor tema za snimiti film bez da ce se netko osjecati uvrijedeno nakon gledanja filma.
Toliko od mene za ovu temu.
Pozdrav.
e ovo je za povraćati. Onda su De Sicu trebali Talijani davno objesiti jer je pokazao kako živi sirotinja.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 14:26   #97
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Nije rekao da je riječ o kvazi radikalnom ljevičarskom filmu, nego o radikalno kvazi ljevičarskom. Dakle, film nije kvazi radikalan, nego je kvazi ljevičarski i to još radikalno. Upoznaj se malo s ajutoovom terminologijom, prije nego se složiš s njim.
Pa to je, po meni, zaslužilo barem dva tweeta
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 14:44   #98
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
Film stvara nepotrebne podijele izmedu vec duboko podijeljenog naroda...
Postoji puno ljepsi izbor tema za snimiti film bez da ce se netko osjecati uvrijedeno nakon gledanja filma.
Toliko od mene za ovu temu.
Pozdrav.
fascinantno
pa zar pokojni muževi uvrijeđenih udovica nisu dali život između ostaloga i za to da se u Hrvatskoj mogu snimati filmovi bilo kakve tematike?
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 20:26   #99
znači, danas sam gledala stipu u gostima. i sad, u jednom trenutku spomenute su udovice.
kontekst je bio sljedeći, citiram: 'dera', 'povalja', 'povalija', 'skundačija' i 'sprčija'.

zanima me vaše mišljenje: da li se unutar struktura htv-a nalazi podrivajući element ili se sve dogodilo sasvim slučajno?
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:04   #100
Dakle, ja očekivao nešto jako sablasno, a ono običan filmić. Čak sam i naučio ponešto. Sve udovice su dolje u Istri i Dalmaciji, ništa Zagreb i tako ti krajevi. Na stranu tema, koja mi djeluje ziheraški i s namjerom da izazove dizanje prašine (plan ispunjen) film nije baš takva propast. Glumci su li-la, povremeni bljeskovi i to je to, glavni lik dožvi emotivnu promjenu na kraju, ali s obzirom da je uglavnom seronja za kojega nas boli neka stvar, promjena i ne znači nešto posebno, komedija je već kronično neduhovita (naši i vaši sistem) a drama nepostojeća. Ni na nebu ni na zemlji, barem što se tiče svega uokolo glavne teme. Glavna tema bi bila super da je bolje obrađena, ovako djeluje kao običan geg i to neiskorišteni, uključujući i bezvezne državne funkcije. Jebiga, meni to bilo eto, žali bože vremena, ali ima i puno gorih naših filmova
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.