Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2018., 00:58   #1
The Swimmer (1968)







Jedna od najboljih drama 60ih, neki će reći i najbolja. Apolon Burt Lancaster glumi "starijeg" čovjeka koji želi preplivati svaki bazen do svoje kuće. Bezveze ovako na prvu, ali vam garantiram je film puno više toga. Ovo mi je možda i najbolja Burtova uloga, možda zato što je drugačija od njegovih prijašnjih gdje je uvijek glumio nekog cool tipa koji zna riješiti stvari. S ovom ulogom me podsjetio na Don Quixotea, a sve sam više siguran da je alegorija na tog lika

Ima već koja godina naišao sam na odličnu analizu filma pa stavim kad nađem.
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 01:05   #2
Inače, meni je skroz zgodna a i uznemirujuća teorija da Ned pliva mjesecima, a možda i više godina.. Prvo normalno priča na početku o svojoj ženi i ovi normalno reagiraju, ali kako film odmiče reakcije postaju drugačije. Ned je nešto doživio, bio je na nekakvom lječenju i vraća se na onaj bazen na kojem je stao.
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 07:29   #3
Meni jedan od najdražih filmova
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:22   #4
Odličan film. Uvijek sam ga smatra neslužbenim nastavkom The Graduatea, pogled na sličnu osobu u različitim periodima života.
__________________
volim ptice što seru po ljudima, a žao mi je što krave ne lete
pseto kaiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 13:03   #5
Nezaboravan kraj, uznemirujuć film, iako treba malo pregrmjet dosadu prvih 20ak minuta, koliko mi je ostalo u sjećanju.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 13:08   #6
Hajlajt mog boravka na PDFu Film je to što sam onomad otkrio ovaj film svekolikom forumskom življu.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:02   #7
Kakva filmčina.

Zato volim ovaj podforum, ispod površine se mogu otkriti raritetni dragulji kakav je upravo ovaj sjajan film.

Iako je delovao na početku pomalo bizarno i traljavo, sa izvesnom dozom kočoperenja glavnog lika koje me je iritiralo, film dobija obrise ozbiljne priče sa ritmikom koja nas vešto vodi do samog kraja. Kraj...kakva poetičnost, podsetila me po intenzitetu i tragičnosti na Bressonovo remek-delo "Mouchette".

Verovatno nikad ne bih pogledao film budući da nisam neki fan Burt Lancastera izuzev ako nije neko od western ostvarenja. A i delovao je da je to jednodimenzionalna priča, kakvo je to bilo ugodno iznenađenje. Preporuke, zahvalan film za komentarisanje.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 01:45   #8
Drago mi je da ti se svidio

Zašto ne voliš Burta? Kako ga recimo ne možeš voljeti u filmu The Train
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:06   #9
Quote:
Twutar kaže: Pogledaj post
Drago mi je da ti se svidio

Zašto ne voliš Burta? Kako ga recimo ne možeš voljeti u filmu The Train
Teško je to objasniti. Ponekad vam jednostavno ne leže određeni glumci iako malo toga šta možete da im zamerite u njihovom glumačkom izražaju, baš kao što imate i obrnut slučaj kada određene manje talentovane glumce doživljavate pozitivno zbog neke njihove harizme.
Mogu priznati da su mi poslednja dva filma koji sam gledao sa Burtom (pomenuti i Atlantic City) pružili jednu novu vizuru njegovog glumačkog opusa. Uloge u tim filmovima odudaraju od ratnih i western heroja koje je obično igrao. Dobar mi je bio i u Bertoluccijevoj epskoj bravuri "Novecento". Sporedna ali upečatljiva uloga, tako evropska.

Očigledno da sam Vlak propustio, biće prilike da to ispravim.

U znak zahvalnosti za otkrivanje ovog slojevitog filma, pokušaću da uzvratim uslugu preporukom filma koji smatram jednim od najdražijih iz omiljenog filmskog razdoblja - a to su sedamdesete. Reč je o filmu Joe.
Debi Sarandonove i oskarovski vredna uloga jednog od diskretnih glumačkih heroja Peter Boylea. Po strukturi i jakim emotivnim nabojima su veoma slični. Nadam se da će ti se svideti kao i ostalim forumašima koji vole The Swimmer.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.