Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2018., 02:52   #1
Cold Skin (2017)


Nisam bio ni svjestan da se film snima, dok nisam danas naletio na trailer. Svi fanovi Lovecraftovih misterioznih bića podmorja i osjećaja izolacije bi trebali doći na svoje. Film je utemeljen prema istoimenoj knjizi Albert Sánchez Piñola i ostala mi je u iznimno dobrom sjećanju od ljeta 2013. Baš me zanima hoće li i film biti na dostojnoj razini.

Radnja prati problemima opterećenog mladića koji svoj izlaz vidi u osami malenog otočića na poziciji meteorologa. Jedini drugi stanovnik otoka je poluludi svjetioničar koji drži sam za sebe zabarikadiran u obližnjem svjetioniku. Dok se noć polako spušta i sjene noći izlaze na površinu, počinje borba za goli život.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 11:46   #2
Koji je ovo bolestan film pa to nema nigdje,scena kamo Gunar se seksa sa onom poluživotinjom mi je okrenula želudac.Priča nikakva,ne znaš tko su ta bića,otkud dolaze,zašto ih ovaj želi istrijebiti .I onda višnja na kraju i onaj drugi se popali na onog vodozemca.
Katastrofa.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 13:35   #3
Da. Taj dio je i u knjizi bio previše detaljno opisan i totalno je nekako došao out of nowhere. Ni u knjizi se nije išlo previše u detalje oko porijekla te vrste.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 12:09   #4
meni je film ok, pokazuje psihicki osakacene ljude u svakodnevnoj borbi s demonima. nije za gledat dvaput ali nije mi zao da sam pogledao.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 09:22   #5
Jedva sam završio ovaj film. Uopšte mi se nije svideo.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
Slobodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 21:01   #6
Film dobro prokazuje ljudske osvajačke sklonosti i strah pa agresiju prema nepoznatom koja onda rađa novu agresiju s druge strane i tako dalje, nema tu sreće.

Možda bi film bolje funkcionirao da je smješten u realniji setting s nekakvim primitivnim plemenom i osvajačima koji se nepozvani utabore na njihovom teritoriju, ali eto, izbor autora je pao na te neke Lovecraftijanske ljude-ribe.

Moglo je i bolje.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 07:15   #7
Pogledao.
Ne vjerujem da još nitko nije bacio usporedbu s "The Shape Of Water".

Najveća razlika je da su rodovi zamijenjeni i da ovaj nije dobio oscara.
A nije ga dobio jer ne sadrži političke konotacije.

Ostalo su detalji.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 15:50   #8
Pogledao jučer i ostao ugodno iznenađen. Mislim nije ništa wooow, ali u oceanu Hollywoodskog smeća kojim smo zatrpani, i OK film se ističe kao malo remek djelo. Ne sjećam se knjige do najsitnijih detalja, ipak se čitalo dosta davno, no po sjećanju rekao bih da su ostali i više nego dostojno vjerni predlošku. Zapravo film je upravo onakav kako sam i zamišljao stvari dok sam čitao knjigu.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.