Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 11:12   #21
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Mozda se boji da mu pred ženom kad se popije ne izletiš kakvu tajnu o njemu o avanturama guzačinama ako ti je se povjeravao ili bilo kakvu sitnicu o bilo čemu koju on njoj skriva a ti znaš pa da ne laneš kajgod
,
Prije će biti obrnuto, da krije ženu da nešto ne izlane o njemu. Bračni partneri su najveći međusobni komentatori drugih ljudi.
U oba slučaja mislim da je to samo traženje izgovora.
Taj "prijatelj" ne drži do autora kako bi trebao i totalno je nebitno zašto.

Autore, ne gubi vrijeme na takve.
Znam da je teško, svim normalnim ljudima je, ali proći će i to kada uđu novi ljudi u tvoj život.
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:02   #22
Jedno brzinsko pitanje: Može li razlog za prekid prijateljstva biti to što prijatelju nisam htio biti jamac za kredit, mislim, mi smo i dalje dobri ali smo druženje (više on nego ja) sveli na minimum?
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:13   #23
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Jedno brzinsko pitanje: Može li razlog za prekid prijateljstva biti to što prijatelju nisam htio biti jamac za kredit, mislim, mi smo i dalje dobri ali smo druženje (više on nego ja) sveli na minimum?
Može...ali bolje da s odbio....
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 14:30   #24
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Jedno brzinsko pitanje: Može li razlog za prekid prijateljstva biti to što prijatelju nisam htio biti jamac za kredit, mislim, mi smo i dalje dobri ali smo druženje (više on nego ja) sveli na minimum?
kako da ne. al to nije pravo prijateljstvo. čim kažeš ne, neko ti zamjeri. a iskreno, tako velika stvar se ne traži od ljudi.
dobro si prošao.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 14:38   #25
Jel imaš druge prijatelje? Od ovog koristi nema, ili je jedan od onih koji se u vezi druži samo s parovima i/ ili zaboravi na prijatelje kad uđe u vezu, uglavnom to je takav tip ljudi i bolje ići svojim putem. Koja je uopće korist svrha imati tako nekog za prijatelja koji nađe za tebe vremena 2, 3 puta godišnje? Prijateljstvo treba biti obostrano, a ne forsirano s jedne strane, sve ostalo stvara nepotrebne frustracije, osjećaj poniženja. Kad osjetiš da te prijatelj loše tretira treba se riješiti tog prijatelja, a ovo je loše tretiranje.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 20:04   #26
Jesam li ja jedina koja misli da ovo nije toliko problematično? Meni bi problem nastao u momentu kada si pitao da li im se možeš pridružiti, a on rekao ne. Ali ti nisi nikad pitao nego očekuješ da ti on pročita misli.
Razumijem tvoju povrijeđenost, ali mislim da se ovakve situacije dešavaju relativno često kada postoji disbalans u količini prijateljstava kod dvoje ljudi. On osim tebe ima još hrpu prijatelja koje vjerojatno također nije pozvao jer je odlučio s ovom ekipom slaviti Novu. Ne znam zašto bi se podrazumijevalo da ako ste prijatelji ti budeš pozivan na sve što on organizira s drugim ljudima. Ja također ne volim miješati ekipe, potpuno drugačiji ljudi i teme, neke znam godinu, dvije, druge od djetinjstva. Napisao si da je to društvo njegove žene plus partneri, dakle 7 njenih prijatelja (možda s faksa, itd) +1. Jednostavno ne pripadaš toj ekipi i zato nisi bio pozvan, da ima(ju) nešto protiv tebe ne bi te zvali ni na vjenčanje, a napisao si da jesu.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 21:29   #27
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Jesam li ja jedina koja misli da ovo nije toliko problematično? Meni bi problem nastao u momentu kada si pitao da li im se možeš pridružiti, a on rekao ne. Ali ti nisi nikad pitao nego očekuješ da ti on pročita misli.
Razumijem tvoju povrijeđenost, ali mislim da se ovakve situacije dešavaju relativno često kada postoji disbalans u količini prijateljstava kod dvoje ljudi. On osim tebe ima još hrpu prijatelja koje vjerojatno također nije pozvao jer je odlučio s ovom ekipom slaviti Novu. Ne znam zašto bi se podrazumijevalo da ako ste prijatelji ti budeš pozivan na sve što on organizira s drugim ljudima. Ja također ne volim miješati ekipe, potpuno drugačiji ljudi i teme, neke znam godinu, dvije, druge od djetinjstva. Napisao si da je to društvo njegove žene plus partneri, dakle 7 njenih prijatelja (možda s faksa, itd) +1. Jednostavno ne pripadaš toj ekipi i zato nisi bio pozvan, da ima(ju) nešto protiv tebe ne bi te zvali ni na vjenčanje, a napisao si da jesu.

Primjećujem ovdje izrazito sebičan obrazac ponašanja.
Zašto bi autor bio na raspolaganju "prijatelju" samo kada to ovom u određenom trenutku (fešti) odgovara?

Koliko moraš biti hladan i proračunat kada ideš na neku feštu kalkulirati da li ti netko u danom trenutku odgovara ili ne?
Nisu ljudi nečiji pijuni.
Da je taj frend pravi, pozvao bi na feštu ljude koje voli, s kojima mu je ugodno i zabavno, koji su mu bliski. Bez obzira bili upareni, dugogodišnji ili tek stečeni prijatelji.
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:01   #28
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Primjećujem ovdje izrazito sebičan obrazac ponašanja.
Zašto bi autor bio na raspolaganju "prijatelju" samo kada to ovom u određenom trenutku (fešti) odgovara?

Koliko moraš biti hladan i proračunat kada ideš na neku feštu kalkulirati da li ti netko u danom trenutku odgovara ili ne?
Nisu ljudi nečiji pijuni.
Da je taj frend pravi, pozvao bi na feštu ljude koje voli, s kojima mu je ugodno i zabavno, koji su mu bliski. Bez obzira bili upareni, dugogodišnji ili tek stečeni prijatelji.
Meni je sebično očekivati od nekoga da te poziva na sve živo i da nema pravo na život, dogovore i fešte izvan tebe.
Dakle ti misliš ovdje da je prijatelj bio obavezan da ga pozove? Ja nagađam da je taj prijatelj u dogovoru sa ženom odlučio napraviti novogodišnju večeru za 14 ljudi koje povezuje nešto što autor s njima ne dijeli. Ne vjerujem da su pozvali "sve ljude s kojima im je ugodno i zabavno", ovo mi se čini kao neka intimnija varijanta na inicijativu njegove supruge. Ne razumijem mindset u kojem si netko daje za pravo krojiti drugoj osobi koga jeste ili nije trebao pozvati, meni je to upadanje u tuđi teritorij, posesivnost čak. Jedino kada se bih osjećala povrijeđenom je u slučaju najbližih prijatelja (njih 2, 3), ali po opisu ja mislim da ovdje nije riječ o tome.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:47   #29
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Ali recimo primjer koji cu navesti a nije se desio prvi put, ali valjda sam to iz nekog razloga ignorirao. Proslava nove godine, koja je realno banalna i glupa ali ono ipak pokazatelj nečega.
Vas dvojica zapravo nikad niste bili prijatelji. Samo dobri znanici, a možda ne biste bili ni to da mu nisi par puta priskočio u pomoć, kad mu je trebalo.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 09:51   #30
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Meni je sebično očekivati od nekoga da te poziva na sve živo i da nema pravo na život, dogovore i fešte izvan tebe.
Dakle ti misliš ovdje da je prijatelj bio obavezan da ga pozove? Ja nagađam da je taj prijatelj u dogovoru sa ženom odlučio napraviti novogodišnju večeru za 14 ljudi koje povezuje nešto što autor s njima ne dijeli. Ne vjerujem da su pozvali "sve ljude s kojima im je ugodno i zabavno", ovo mi se čini kao neka intimnija varijanta na inicijativu njegove supruge. Ne razumijem mindset u kojem si netko daje za pravo krojiti drugoj osobi koga jeste ili nije trebao pozvati, meni je to upadanje u tuđi teritorij, posesivnost čak. Jedino kada se bih osjećala povrijeđenom je u slučaju najbližih prijatelja (njih 2, 3), ali po opisu ja mislim da ovdje nije riječ o tome.
A gdje piše ili je rečeno da ga ovaj mora zvati na sve živo?
Autorov "frend" je organizirao Novu uključujući i zauzete i slobodne ljude. Dakle, bila je Nova godina, a neka ekskluzivno organizirana fešta gdje su isključivo parovi.
Jedino se slažem s tobom, da ga taj "frend" ne doživljava jednako kao autor njega. Za ostalo opravdanja nema.

Što se tiče grupiranja i ne miješanja ljudi, znam da to postoji ali i dalje držim da ta prijateljstva nisu prava jer su temeljena isključivo na sebičnom interesu onog tko to potencira.
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 20:05   #31
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post

Što se tiče grupiranja i ne miješanja ljudi, znam da to postoji ali i dalje držim da ta prijateljstva nisu prava jer su temeljena isključivo na sebičnom interesu onog tko to potencira.
Ja ne volim miješati ekipe jer su često ti ljudi karakterno vrlo različiti. Neki vole popiti i budalesati, drugi razgovarati o smislu života, treći pričati o intimnim stvarima za koje je potrebna 1 on 1 relacija. Spajala sam par puta ljude ovako, npr. za vlastiti rođendan i nije mi se svidjelo kako je sve to izgledalo. Većina njih se ustručavala, svi su izbjegavali neke intimnije teme zbog prisustva ljudi koje dobre ne poznaju, oni koji nisu bi tim internim pričama indirektno izbacili iz razgovora ove koji u iste nisu upućeni, neki zatvoreniji su i dalje očekivali da se posvetim samo njima i osjetili bi se povrijeđenim jer im nije dovoljno vremena posvećeno; u svakom slučaju sam se osjećala kao dežurni moderator i nimalo mi ugodno nije bilo, a vjerujem ni većini prisutnih, svodilo se manje više na small talk. Čemu nasilu gurati ljude iz različitih sfera života koji se jedni s drugima vrlo vjerojatno ne bi nasamo družili? Ne govorim ovdje o nekim velikim feštama (koje nemam ni želju organizirati) već o intimnijim druženjima.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:03   #32
Samo da kazem da ja niti očekujem niti sam mislio da dotični mora zvati na sve zivo sto organizira, niti se ne daj boze ne moze družiti s ljudima koje ja ne znam ili znam, imam dojam da su to neki tako shvatili,. Kada sam spomenuo da nije ovo prvi put, nisam brojao kada je on bio vani a ja ne, vec jednom prigodom kada sam doslovce trebao prijatelja, ali ne za posao ili pare, on je odgovorio a neda mi se, trebao sam tada vidjeti o cemu se radi,

Ocito mi je i to da nase prijateljstvo nismo isto shvatili sto je ok, ja sam mislio da smo bas dobri, on bas nema isto vidjenje. Realno na tulumu jedna osoba vise manje nije neka bitna stvar, niti ce sto promijeniti, pa onda kada si s nekim dobar a znas da nema planova, uputis poziv, ako bas nisi toliko dobar to neces napraviti, on smatra da nismo na toj razini, ja sam smatrao da jesmo, ostao sam malo povrijeđen, ali nista strasno,. Otvorio temu, pitao ljude za savjet, mišljenje sto se mene tiče zatvorena prica

A ovo da su se oni organizirali u parove i neki odabrani samci, pa eto ja se ne mogu uklopiti u razgovore lol. O cemu to parovi pricaju kada se udje u vezu, jel se gube svi interesi koje si imao prije,.

Što se mene tiče tema se moze zaključati. Pokušavam okrenuti novu stranicu u zivotu, tako da vise necu trositi energiju na sto je bilo i kako me netko gleda,. Mogao sam ja ovdje svašta jos napisati ali radije sam otisao na plivanje
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:04   #33
Očito je da bi ti volio da ste bliskiji nego sto je to moguće.

Znam da ti je teško i da želiš da sve to bude ljepše i bolje no vjerojatno s njim to ne može biti.
Ima ljudi kojima odnosi manje znače i prilično je nezgodno kad se oni koji sve to skupa puno ozbiljnije shvacaju povezu sa hladnijim ljudima..a. bas su to česti "spojevi".
Trebaš naći način da ojačaš samosvijest i samopoštovanje da se oslobodiš ovisnosti o oodnosima.
Drži se i voli svoj život i sebe u njemu
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:13   #34
Još sam ti htjela predložiti da se sam zapitaš koliko ti se on kao osoba zaista svidja i sto ti je to toliko dobro kad ste zajedno ( ako je dobro Takodjer sam sebi kaži što kod njega ne voliš.
Možda forsiraš druženje i žmiriš na njegove crte koje ti se ne svidjaju.
Razmisli!
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 02:55   #35
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Samo da kazem da ja niti očekujem niti sam mislio da dotični mora zvati na sve zivo sto organizira, niti se ne daj boze ne moze družiti s ljudima koje ja ne znam ili znam, imam dojam da su to neki tako shvatili,. Kada sam spomenuo da nije ovo prvi put, nisam brojao kada je on bio vani a ja ne, vec jednom prigodom kada sam doslovce trebao prijatelja, ali ne za posao ili pare, on je odgovorio a neda mi se, trebao sam tada vidjeti o cemu se radi,

Ocito mi je i to da nase prijateljstvo nismo isto shvatili sto je ok, ja sam mislio da smo bas dobri, on bas nema isto vidjenje. Realno na tulumu jedna osoba vise manje nije neka bitna stvar, niti ce sto promijeniti, pa onda kada si s nekim dobar a znas da nema planova, uputis poziv, ako bas nisi toliko dobar to neces napraviti, on smatra da nismo na toj razini, ja sam smatrao da jesmo, ostao sam malo povrijeđen, ali nista strasno,. Otvorio temu, pitao ljude za savjet, mišljenje sto se mene tiče zatvorena prica

A ovo da su se oni organizirali u parove i neki odabrani samci, pa eto ja se ne mogu uklopiti u razgovore lol. O cemu to parovi pricaju kada se udje u vezu, jel se gube svi interesi koje si imao prije,.

Što se mene tiče tema se moze zaključati. Pokušavam okrenuti novu stranicu u zivotu, tako da vise necu trositi energiju na sto je bilo i kako me netko gleda,. Mogao sam ja ovdje svašta jos napisati ali radije sam otisao na plivanje

Pf. Razumijem te, žao mi je što se osjećaš tako, mislim da sam i sama više bila na mjestu na kojem si ti nego s druge strane, ali sam morala vremenom naučiti da verbaliziram svoje potrebe i želje. Da li on nije ni pomislio da te pozove jer mu nije palo na pamet ili namjerno nije htio, ne znamo. Ja znam puno više ljudi kojima to recimo ne bi ni palo na pamet jer su potpuno u svojoj glavi i osim ako im se ne naglasi uopće nemaju osjećaj za druge ljude. Ipak ih zbog toga ne smatram lošim ljudima, jer nakon što osvijeste problem, stalo im je do toga da ga pokušaju popraviti.
U svakom slučaju stoji činjenica da iz njegove perspektive niste toliko bliski koliko ti misliš da jeste, neka starija ja bi se zasigurno povrijeđeno povukla zbog ovako nečega, ova današnja ja mislim da bi ipak imala poriv izvesti stvari na čistac, i što se Nove tiče i ne-poziva i obostranog doživljaja prijateljstva i svega. Ja sam uvijek za komunikaciju, a iz njegove reakcije bi ti bilo jasno da li mu je iole stalo da zadrži odnos. Možda je ovo odlaženje u krajnost ali moram priznati da mi je ovaj izgovaranje-naglas-stvari-koje-se-ne-govore pristup donio samo dobre stvari otkako ga primjenjujem.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 17:46   #36
Ne znam koliko ima smisla nesto ici rascistiti kada je prošlo određeno vrijeme, da sam odmah to napravio , druga stvar. Ali u buduće bi trebao to raditi, pa da odmah znam na cemu.
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 18:59   #37
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Samo da kazem da ja niti očekujem niti sam mislio da dotični mora zvati na sve zivo sto organizira, niti se ne daj boze ne moze družiti s ljudima koje ja ne znam ili znam, imam dojam da su to neki tako shvatili,. Kada sam spomenuo da nije ovo prvi put, nisam brojao kada je on bio vani a ja ne, vec jednom prigodom kada sam doslovce trebao prijatelja, ali ne za posao ili pare, on je odgovorio a neda mi se, trebao sam tada vidjeti o cemu se radi,
da bi skuzili neke vrijednosti u njegovom zivotu trebali bi znati kakav je on prijatelj drugima? imas li dojam da ce si za nekog drugog uzeti vremena?

ako ne, ako je prema svima takav, onda je on mozda jednostavno takav, nezrel, nema te neke vrijednosti u zivotu
jer pravi prijatelj bi osjetio potrebu i imao bi empatiju za to da ces se ti mozda osjecati iskljucen i pokusao bi ti objasniti zasto tebe nije pozvao da se ne osjecas lose

imas isto tako ljudi koji smatraju da pravom prijatelju ili osobi kojoj volis nikad neces rec ne, pravi prijatelj ili osoba koja je manje egoist a vise se fokusirana na druge ce pregrmit svoj ego i ici negdje s tobom i ako mu se ne ide
jer mu je prijateljstvo s tobom vaznije nego vlastit konfort.

tako da nemoj biti tuzan, i zatvarati temu, mozda taj tip i ima prijatelje za koje je motiviran vise investirati jer mu vise odgovaraju ,sto ne znaci da ti nisi dostojan jednog pravog prijatelja i ne trebas gubiti vrijeme investirajuci sebe u njega kad ima na ovom svijetu milion ljudi koji bi ti vratili duplo i kojima nista nebi bilo tesko

u biti budi sretan sto si na vrijeme skuzio sta ti odgovara i sta ti je bitno u prijateljstvu
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 03:43   #38
Poprilicno sam siguran da bi za određene ljude nasao vremena, govorim o istoj situaciji samo da je netko drugi u pitanju . Da sam shvatio to na vrijeme, dalo bi se raspravljati, ali bolje i sada nego nikada.

Općenito odlučio sam počisti iz svog zivota sve te lazne odnose, ljude koji mi se javljaju kada ocito nemaju kome drugome, ljudima kojima sam ok ali i ne kada je tu ona prva ekipa, ljude koji izgube pojma o svemu kada su u vezi, kada ista zavrsi radili bi sve i svašta. Tu govorim o različitim ljudima.

Daleko da sam ja od nekog idealnog covjeka koji eto svima nesto moze nabijati na nos, ali radije i sam nego vise graditi te lazne odnose. Kada se pogleda, to sve moze izgledati lijepo, ali realno je kao kuca sa slabim temeljima, ono najbitnije je lose.


Iako cijeli koncept prijateljstva, ono postoji to sve, kao sto je vise ljudi tu navelo, kada predjes određene godine, zivot se vise svodi na odnos partnera i tebe, a ovo je sve manje bitno, sto vise razmišljam o tome i bacam pogled na okolinu uvidjam da je to istina.
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 20:47   #39
Ovom prijatelju i nije stalo do tebe kako je tebi do njega.
Imala sam tu situaciju jednom kada sam redovno zaobilažena od strane par djevojaka iz škole koje su me zvale drugaricom, grlile me i davale utisak da sam dio njih, a onda često izlazile bez da mi i kažu. Nakon nekog petog puta rekla sam zašto me ne pozove odmah na mjestu. Djevojka se izderala kako ja nemam pravo da tražim da se mene stalno zove, ima ona pravo i da se druži s drugima, ne samo samnom. Samo nikada me nisu ni pozvale, baš me ponizila tada i ponijela se jako odvratno. Još danas sam ljuta i na nju, i na sebe što sam išta rekla i dala joj priliku da me napravi budalom, i što joj se smiješim u lice kad je vidim, umjesto da imam jaja da budem odvratna i hladna.
pikatchoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 20:58   #40
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko ima smisla nesto ici rascistiti kada je prošlo određeno vrijeme, da sam odmah to napravio , druga stvar. Ali u buduće bi trebao to raditi, pa da odmah znam na cemu.
Nema smisla. Laganim tempom si shvatio da te smeta njegov odnos prema tebi. A kad te nekaj smeta onda se jednostavno odmakneš. Niste dobri prijatelji očito. On ima neke druge ideje oko vašeg prijateljstva i toti je to! Pa ti vidi kaj buš.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.