Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2018., 01:26   #1
Problem s internetom

Zadnja dva dana mi je internet jako spor, jako dugo cekam dok se otvaraju stranice i cesto puca. Odlucio sam se javit Iskonu i ovo su mi odgovorili:

"Vidljivo mi je da je uzrok prekidanja internetske veze povećan promet u downloadu i uploadu. Ako svjesno vršite promet, preporučila bih Vam da ga ograničite. Promet mogu uzrokovati torrenti, dropbox, online igrice ili sinkronizacija podataka na iCloud/Google Drive. Lijep pozdrav."

Ne vjerujem da je razlog usporavanja nista od navedenog. Dali znate mozda o cemu se radi?
Diego365 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 12:56   #2
Pa prvo provjeri ukoliko imas utorrent ili koji vec program za torrente da li ti ide download i upload? Najbolje bi bilo otvoriti task manager i pod performance/ethernet pogledati jel ti sto skida u pozadini.. Ako ne, onda proskeniraj računalo sa antivirusnim programima, vrlo vjerojatno je da si nesto pokupio.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 16:37   #3
Ovako, prvo razlikuj bit i bajt ako ti pise naprimjer 1 mb(it)/s to trebas podijeliti sa 8 i onda dobivas koliko MEGABAJTA skidas.
Zatim internet je uvijek brzi preko kabla nego wifi.
Netko ti možda krade internet i povećani promet ti može biti ovakav primjer:
Skidaš program, a surfaš po internetu.
Zadnji i najrjeđi problem je zastarjeli softver,ruter,kablovi za prijenos interneta i slično.
Nadam se da sam pomogao.
__________________
~Kome smeta neka pati~
Dekso-Rok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.