Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2006., 19:18   #41
Quote:
-ana- kaže:
e, kakva je ta krema? jel se brzo upije? ja ne volim bash da mi se SVE upije, onda mi je koza nekak malo suha ..... a opet razmisljam da je kupim jer sadrzi shea maslac..... i jel to krema protiv pristica ili za "normalnu" kozu....?
Krema je dobra, odnosno fluid, ne miriši fino, ali po tom se vidi da nema parfema. Ne upije se odmah sve i nije baš u startu preugodna za kožu, ali ujutro su rezultati odlični. Nažalost, nije nekomedogena pa treba "štedjeti" na količini trpanja na facu.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 19:19   #42
Evo kaj mene zanima, ako je alverde prirodna kozmetika zakaj je tako jeftina u odnosu na hauscku, iris itd.???? Za prirodnu kozmetiku treba mnogo više ulaganja. Zato čisto sumnjam da je potpuno prirodna.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 19:34   #43
Quote:
Ponosna kaže:
Evo kaj mene zanima, ako je alverde prirodna kozmetika zakaj je tako jeftina u odnosu na hauscku, iris itd.???? Za prirodnu kozmetiku treba mnogo više ulaganja. Zato čisto sumnjam da je potpuno prirodna.
ne postoji potpuno prirodna kozmetika. to bi recimo bila maska od banana koju sam napravis i odmah iskoristis ili maska za kosu od ulja i jaja.
kozmetika mora imati konzervanse jer bi se pokvarila u roku dva dana.

hauška isto ni potpuno prirodna a skupa je zato kaj ljudi idu po tvojoj logici da je sto skuplje-to bolje. kaj moze biti tocno ali i ne mora.
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 20:21   #44
Quote:
Ponosna kaže:
Evo kaj mene zanima, ako je alverde prirodna kozmetika zakaj je tako jeftina u odnosu na hauscku, iris itd.???? Za prirodnu kozmetiku treba mnogo više ulaganja. Zato čisto sumnjam da je potpuno prirodna.
u prirodnim sastojcima imaš klase. npr. ulje se može dobiti hladnim prešanjem, toplim, kemijskom ekstrakcijom...nakon toga može se pročišćavati raznim kemikalijama radi izgleda i mirisa ili ne mora, može biti dobiveno od biljaka organski uzgojenih, skupljenih u prirodi, biološki uzgojenih, konvencionalno uzgojenih... sve to utječe na kvalitetu ulja, a time i na cijenu.
također, neka ulja su sama po sebi jeftinija: suncokretovo je jeftinije od bademovog koje je pak, jeftinije od ulja šipka.
alverde u osnovi često ima sojino ili suncokretovo ulje, a mali postotak npr. šipkovog ili shea. no ta ulja nisu loša: suncokretovo ulje je jako dobro za kožne probleme npr. ako je hladno prešano i iz kontroloranog uzgoja.
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 22:36   #45
Alverde ima super labelo, da, da. I jos drugih super stvari. Imaju novi dezedorans od nevena, ja danas kupila, divno mirisi i fakat je povoljniji od npr. hauschke, a nema kemikalija. Kupila sam i kremicu za ruke koja je isto dobra i kremu za lice od jojobe, cisto da je isprobam.
Ne znam, i ja imam puno dvojbi u vezi s Alverde kozmetikom. Po deklaracijama je super ali fakat je prejeftina da bi sadrzavala vrhunske prirodne sastojke. Tak da cisto sumnjam da su im etericna ulja koja koriste iz organskog uzgoja i super kvalitete (u rangu primavere i oshadija). Tko zna mozda stavljaju ulja najgore kvalitete samo zbog mirisa. I jos me jedna stvar buni, a to je rok trajanja. Pise da nema konzervansa, niti su navedeni na popisu sastojaka, ali im kreme traju brate po 3 godine. Kak je to moguce? Eto, mislim da se sa Hauschkom i Primaverom ne mogu niti mjeriti ali i dalje su dobra alternativa svem ostalom smecu koje se nudi. (recimo ja i dalje namjeravam budjet za kozmetiku kresati na njihovom genijalnom dezicu, labelu i samponima, ali za njegu lica cu radije zasparat i krenut u bio&bio.. e a sto bih ja sve od hauschke kupila samo da imam para, al to je vec druga tema....)
vjetrasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 23:18   #46
super su mi labelo, krema za ruke i gelovi za tusiranje.
mozda je ta marka jeftina i zato kaj se ne reklamira..?..
jer mi kad kupujemo kremu ne placamo samo njezinu kvalitetu vec i reklamu, ime.
al da, fakat je alverde jeftin do kraja...
carrie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 23:33   #47
Quote:
emergence kaže:
ne postoji potpuno prirodna kozmetika. to bi recimo bila maska od banana koju sam napravis i odmah iskoristis ili maska za kosu od ulja i jaja.
kozmetika mora imati konzervanse jer bi se pokvarila u roku dva dana.

hauška isto ni potpuno prirodna a skupa je zato kaj ljudi idu po tvojoj logici da je sto skuplje-to bolje. kaj moze biti tocno ali i ne mora.
Skuplje-bolje nikako nije moja logika.Naprotiv,bila bih presretna da nađem jeftiniju kvalitetnu kremu.No,ipak ta alverdova jeftinoća povlači za sobom brojna pitanja.I eto,nakon 7 dana korištenja alverde fluida koža mi se počela nenormalno mastiti i izbacile su mi se crvene točkice.Sve te ful jeftine kremice su mi bile odlične sa 18 godina,ali kako godine prolaze koža zahtijeva određenu njegu.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 23:37   #48
Quote:
Ponosna kaže:
Skuplje-bolje nikako nije moja logika.Naprotiv,bila bih presretna da nađem jeftiniju kvalitetnu kremu.No,ipak ta alverdova jeftinoća povlači za sobom brojna pitanja.I eto,nakon 7 dana korištenja alverde fluida koža mi se počela nenormalno mastiti i izbacile su mi se crvene točkice.Sve te ful jeftine kremice su mi bile odlične sa 18 godina,ali kako godine prolaze koža zahtijeva određenu njegu.
ma ni ja ne koristim alverde za lice. tu se drzim provjerenih stvari.
ali za tijelo i kosu je cisto solidno
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 00:31   #49
Vjerovatno koriste ulja niže kvalitete, ali mislim da je cijena niska i zato jer, kako sam napisala, većinu proizvoda čine ulja koja su, i kad su kvalitetna, među jeftinijma...
Ja sam ljetos koristila njihovu dnevnu od masline i bila mi je super unatoč cijeni sada sam na m'claire, malo je masnija, za zimu, isto

zanima me mlijeko od divlje ruže i vučjeg trna, je li jako masno i gusto? treba mi takvo. npr. urtekram mlijeko od ruže mi nije dovoljno masno...
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:28   #50
Ja ti toplo preporučam Holyplant mlijeko za tijelo,ja sam ga kupila i oduševljena sam učinkom. Hidratizira,a uz to ima dodatne funkcije,alga fucus djeluje na celulit,strije,kapilare i sve neestetske pojave na tijelu. Imaš u kombinaciji i kremu za kupanje, odlična je. Mlijeko dođe 3o-ak kuna(200ml), krema za kupanje-35kn(400ml).
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 11:38   #51
ali zar to mlijeko na sadrži mineralna ulja?
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 13:10   #52
Nemam pojma,nit mi je bitno.Toliko baš ne sitničarim glede tijela.Svi ćemo jednom ionako umrijeti!Niti jedna kozmetika nije 100% prirodna,a ovu sam provjeravala dugo i barem je hrvatska!
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 13:25   #53
sve ok, ja imam dermatitis po tijelu pa sitničarim
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 14:19   #54
ja sitničarim jerbo sam hipersenzibilna i otkad sam prešla na prirodnu sva ostala kozmetika mi smrdi po kemikalijama i fakat primjećujem kak je lošija za kožu. pa ću se npr. radije po tijelu namazat najobičnijim čistim maslinovim uljem nego losionom s parafinom. općenito nastojim ne plaćati ambalažu i ime nego se koncentriram na kvalitetu.. dr. hauschka je stvarno gotovo 100% prirodna (na njihovom sajtu www.drhauschka.com ili www.drhauschka.co.uk imaš za svaki proizvod puni popis sastojaka i možeš čak i kliknut na pojedini sastojak i pisat će ti što je i kak se dobiva) i osjeti se da su ulja koja koriste vrhunska. Skuplja je od Alverdea, cijenom mrvicu više od L' Oreala, tu negdje s Vichyem i Aveneom, a puuuno je jeftinija od Diora, Chanela, Lancomea, HR i sl., a posve drugačija od svih njih skupa. I reklamu za Hauschku sigurno ne plaćaš iz jednostavnog razloga što se gotovo i ne reklamira. Alverde mi je ok za neke stvari ali npr. u kremama za lice im je osnova za vlaženje glycerin (biljni nadam se) koji može začepiti pore ako je u vrhu sastojaka i koji ipak posve drugačije vlaži od uvaraka ruže i čistih biljnih ulja. Još mi nije jasno kak tako dugo traju, a nemaju parabena i voljela bih da mi netko na to da odgovor. Dezić im je geenijalan i baš uživam koristeći ga, a šamponi za kosu nemaju sodium laureth sulfata i fiiino miriše. +netko je pitao za mlijeko za tijelo od divlje ruže.. ja ga imam, fino miriši, dosta vlaži i malo masti, onak ostane na koži osjećaj da je ful dobro nahranjena, a ipak se upije. Mislim da isto ima puno glycerina, dobro je. Slično Urtekramovim losionima, ako si probala.
vjetrasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 14:37   #55
hvala ti, imam doma urtekram od ruže i fino mi je, ali nedovoljno masno za zimu. dobro je kad u njega umiješam malo ulja koštica marelice, ali svejedno tražim nekaj kaj neću morat modificirat...
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 16:51   #56
Imam Alverde sapune za ruke i ok su.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 21:46   #57
Quote:
vjetrasta kaže:
ja sitničarim jerbo sam hipersenzibilna i otkad sam prešla na prirodnu sva ostala kozmetika mi smrdi po kemikalijama i fakat primjećujem kak je lošija za kožu. pa ću se npr. radije po tijelu namazat najobičnijim čistim maslinovim uljem nego losionom s parafinom. općenito nastojim ne plaćati ambalažu i ime nego se koncentriram na kvalitetu.. dr. hauschka je stvarno gotovo 100% prirodna (na njihovom sajtu www.drhauschka.com ili www.drhauschka.co.uk imaš za svaki proizvod puni popis sastojaka i možeš čak i kliknut na pojedini sastojak i pisat će ti što je i kak se dobiva) i osjeti se da su ulja koja koriste vrhunska. Skuplja je od Alverdea, cijenom mrvicu više od L' Oreala, tu negdje s Vichyem i Aveneom, a puuuno je jeftinija od Diora, Chanela, Lancomea, HR i sl., a posve drugačija od svih njih skupa. I reklamu za Hauschku sigurno ne plaćaš iz jednostavnog razloga što se gotovo i ne reklamira. Alverde mi je ok za neke stvari ali npr. u kremama za lice im je osnova za vlaženje glycerin (biljni nadam se) koji može začepiti pore ako je u vrhu sastojaka i koji ipak posve drugačije vlaži od uvaraka ruže i čistih biljnih ulja. Još mi nije jasno kak tako dugo traju, a nemaju parabena i voljela bih da mi netko na to da odgovor. Dezić im je geenijalan i baš uživam koristeći ga, a šamponi za kosu nemaju sodium laureth sulfata i fiiino miriše. +netko je pitao za mlijeko za tijelo od divlje ruže.. ja ga imam, fino miriši, dosta vlaži i malo masti, onak ostane na koži osjećaj da je ful dobro nahranjena, a ipak se upije. Mislim da isto ima puno glycerina, dobro je. Slično Urtekramovim losionima, ako si probala.
Ja koristim Hauscku za facu,za tijelo Holyplant i super sam zadovoljna.Ne bih za tijelo koristila neke ultra kemikalije,ali bogme ne bih niti maslinovo ulje,baš mi se ne smrdi,a niti prlja krevet.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 23:10   #58
kad se namažem maslinovim uljem miris se nakon nekoliko minuta ne osjeti, a ulje se potpuno upije i nema govora o prljanju kreveta
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 23:50   #59
Quote:
wardancer kaže:
kad se namažem maslinovim uljem miris se nakon nekoliko minuta ne osjeti, a ulje se potpuno upije i nema govora o prljanju kreveta
potpisujem
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 09:28   #60
Onda soryte curke! Ja probala ljetos i nisam oduševljena, a niti moj dragi mirisom i ljepljivošću nakon. Jučer kupila alverde deo stick kad ga svi hvale,fakat je dobar.Balzam za usta smrdi,al bar nema parfema! Hausckinim dnevnim kremama razočarana,nisu za ove zimske uvjete.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.