Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2003., 20:53   #1
Problemi s očima/vidom

Naime u zadnje vrijeme sam počeo intenzivno osjećati slijedeće simptome:
- migrene, probadajuća bol u području čela i sljepočnica
- pečenje očiju
- vrtoglavicu kod smanjenog osvjetljenja
- bol u očima kad prebrzo dođem u jako osvjetljeni prostor ili izađem na sunce

Moram napomenuti da nisam siguran da li dobro vidim jer je to izuzetno subjektivna stvar....

Što vi mislite? Posjet okulisti?
Hallon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2003., 21:20   #2
Tek sad si to pocel osjecati?

1) Jedan problem moze biti i kratkovidnost pa bi bilo dobro da otidjes k okulisti.
2) Jedan uzrok takvog stanja moze biti i ako radis za kompjuterom ili gledas televiziju u mraku - uvijek imaj ukljuceno nekakvo svjetlo, pa makar i stolnu lampicu - cim svjetlo osvjetljava veci dio prostorije u kojoj se nalazis - tim bolje.
3) Formaldehid - ako dovoljno ne provjetravas prostorije u kojoj radis, formaldehid koji izadje iz namjestaja, podova ili pak elektronicke opreme moze uzrokovati te simptome - jesi li mozda kupio kakvu novu komponentu ili novi uredjaj?
4) Ono s cime upravo eksperimentiram - ziva iz amalgamskih plombi - iako moze uzrokovati 150 razlicitih simptoma, jedni od cescih su preosjetljivost na jako svjetlo i zvukove, vrtoglavice koje se manifestiraju kao poremecaj ravnoteze (ziva ostecuje, izmedju ostalog, mali mozak), glavobolje, probleme s vidom (ostecuje unutrasnji dio oka)... Ja, recimo, imam malu dioptriju (-1), ali kad gledam neki predmet meni se slika pred ocima mijenja - kao da se predmet na koji sam fokusirao oci pomice (iako stoji na mjestu) ili mozda kao da ga gledam pod vodom.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2003., 21:38   #3
Quote:
MaxB kaže:
Tek sad si to pocel osjecati?

1) Jedan problem moze biti i kratkovidnost pa bi bilo dobro da otidjes k okulisti.
2) Jedan uzrok takvog stanja moze biti i ako radis za kompjuterom ili gledas televiziju u mraku - uvijek imaj ukljuceno nekakvo svjetlo, pa makar i stolnu lampicu - cim svjetlo osvjetljava veci dio prostorije u kojoj se nalazis - tim bolje.
Ovo s mrakom nije slučaj. To izuzetno pazim. Ako gledam TV, pokraj kompa je upaljena lampica, isto tak ako delam na kompu.

Quote:
Ja, recimo, imam malu dioptriju (-1), ali kad gledam neki predmet meni se slika pred ocima mijenja - kao da se predmet na koji sam fokusirao oci pomice (iako stoji na mjestu) ili mozda kao da ga gledam pod vodom.
Točno takav osjećaj. Ista priča. Predmet mi se izoštri tek kad se približim na par metara. A posebno ako su neke divlje kombinacije boja, recimo bijela na plavoj podlogi.

Vidim ja što piše, al ne mogu fokusirati. Cijeli dan imam osjećaj ko da plivam u vodi.

Znači okulista... Znaš nekoga? Navodno je onaj iz Getaldusa u Vž dobar, kak se zove ono? Šamarija ili nekak slično!
Hallon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2003., 22:21   #4
Quote:
Hallon kaže:
Točno takav osjećaj. Ista priča. Predmet mi se izoštri tek kad se približim na par metara. A posebno ako su neke divlje kombinacije boja, recimo bijela na plavoj podlogi.

Vidim ja što piše, al ne mogu fokusirati. Cijeli dan imam osjećaj ko da plivam u vodi.
Sad nisam siguran da je u pitanju isti 'osjecaj' - gledaj sto se meni dogadja (uopce nije vazno da li nosim naocale ili ne) - dok recimo sjedim za vozackim mjestom u autu i stojim na semaforima, stalno imam osjecaj kao da mi se auto pomice iako znam da 100% stojim na mjestu jer stisnem kocnicu do kraja. Efekt pomicanja posebno je jaki ako gledam u rubnik na desnoj(suvozacevoj) strani ceste. Zbog tog 'pomicanja', odnosno mijenjanja slike tesko mi je citati tekst, bilo na ekranu ili papiru. Imamo li isti osjecaj?

BTW jel te muci ravnoteza? Recimo ja ne mogu hodati po noci u mraku bez da se ne lovim po namjestaju jer u mraku nemam vizualnu potvru prostora - a mali mozak ili unutarnje uho ne rade kako treba (ne znam sto je od toga dvojega u pitanju).

Quote:
Znači okulista... Znaš nekoga? Navodno je onaj iz Getaldusa u Vž dobar, kak se zove ono? Šamarija ili nekak slično!
Ja sam k okulistu isao samo po naocale - bio sam prvo u Getaldusu u Ldbu, a onda u optici Markovic (ima aparat kojim ti odredi dioptriju). Mada, ako ti je problem jednak mojem (ako imamo isti 'osjecaj', istu percepciju prostora), okulist ti ne bu nist pomogel.

E, da... Zaboravih napomenuti jednu stvar: prije sam imal velike probleme s fokusiranjem na daljinu - odnosno, kad sam radil neko vrijeme za monitorom, pa sam onda pogledal u daljinu trebalo mi je mozda 5 ili cak vise sekundi da bi mi se oci prilagodile. Znas kak sam rijesil taj problem? Maknuo se s CRT monitora (17" Flatron 1024x768@85) na 17" LCD (1280x1024). Tak da mislim da probleme s fokusiranjem uzrokuje treperenje monitora, a svi CRT-ovi trepere, noviji manje, ali ipak trepere, dok LCD-ovi ne.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 05:15   #5
Možda ti samo fali vitamina E. Je ti se povraća kada? Osjećaš li mučninu?
__________________
Genije, ili ipak idijot!?
Idijot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 11:29   #6
Quote:
MaxB kaže:
Sad nisam siguran da je u pitanju isti 'osjecaj' - gledaj sto se meni dogadja (uopce nije vazno da li nosim naocale ili ne) - dok recimo sjedim za vozackim mjestom u autu i stojim na semaforima, stalno imam osjecaj kao da mi se auto pomice iako znam da 100% stojim na mjestu jer stisnem kocnicu do kraja. Efekt pomicanja posebno je jaki ako gledam u rubnik na desnoj(suvozacevoj) strani ceste. Zbog tog 'pomicanja', odnosno mijenjanja slike tesko mi je citati tekst, bilo na ekranu ili papiru. Imamo li isti osjecaj?

BTW jel te muci ravnoteza? Recimo ja ne mogu hodati po noci u mraku bez da se ne lovim po namjestaju jer u mraku nemam vizualnu potvru prostora - a mali mozak ili unutarnje uho ne rade kako treba (ne znam sto je od toga dvojega u pitanju).

...

E, da... Zaboravih napomenuti jednu stvar: prije sam imal velike probleme s fokusiranjem na daljinu - odnosno, kad sam radil neko vrijeme za monitorom, pa sam onda pogledal u daljinu trebalo mi je mozda 5 ili cak vise sekundi da bi mi se oci prilagodile. Znas kak sam rijesil taj problem? Maknuo se s CRT monitora (17" Flatron 1024x768@85) na 17" LCD (1280x1024). Tak da mislim da probleme s fokusiranjem uzrokuje treperenje monitora, a svi CRT-ovi trepere, noviji manje, ali ipak trepere, dok LCD-ovi ne.
Imam osjećaj vrtoglavice ali mi se to ne manifestira fizički. Znači uz taj osjećaj normalno mogu hodati i nemam problema s orijentacijom u prostoru.

Ali ovo s fokusiranjem na daljinu je definitivno. I mislim da baš zbog toga imam osjećaj vrtoglavice. Slični osjećaj pomicanja predmeta. Na poslu gledam aute na parkiralištu i skužim da ulažem dosta napora u to što gledam, da zapravo naprežem oči. A to mi se manifestira kroz bolove mišića oko i iznad obrva. Onaj osjećaj napetosti čela.

I da, nemam mučnine i ne povraća mi se....
Hallon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 11:37   #7
Meni se cini da su se tebi oci malo zdosle

Odi ti kod okulista, ali ako ides kod okulista u optici racunaj da ce pregled biti povrsan i da ce ti samo htjeti uvaliti naocale ili lece.

Meni se situacija sa fokusiranjem i zamaranjem ociju jako popravila otkako imam LCD monitor. Nema vise ni mucnina ni glavobolja sto je prije bilo obavezno nakon par sati pred monitorom.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 02:43   #8
JA imam veliki problem s očima, naime kad zatvorim kapke ništ nevidim , please help
mifner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 03:20   #9
Uh to ti je ozbiljan problem ali vrlo se lako rješava.

Naime terapija je da se otvore kapci i opet se vidi.
__________________
Genije, ili ipak idijot!?
Idijot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 22:08   #10
Problemi s vidom/okom

imam problem s vidom koji me muci vec duže vrijeme ... konstantno me boli glava , ne mogu se skoncentrirat na nikakve druge radnje vec nonstop mislim na to ..da opisem trenutnu situaciju ..

bol u ocima kao nekakav tlak , i u glavi pa pokusavam to otklonit masažom al bezuspjesno .blaga mantavica..oci me bole kad pokusavam gledat ljevo i desno / vec mi je san centar vida ispred a teško vidim sve sastrane pa moram okrenuti cijelu glavu . u ocima mi pri jacem svjetlu sve bljesti i kao nekakve smetnje ...nemogu citat tekst jer se gubim između redova ... bio sam na preglede kod okulista ,,,,ustanovljena je dioptrija -0.50 na desno oko sta je nista ? .. savjetovali su mi da ne stavljam naocale ni lece ..nije potrebno ...vec su mi dali ljesnicki recept za nekakve kapi ....koliko ce te kapi pomoc ..
sta bi mogao bit problem ,,,,,to me jako koci i smeta ....toliki pritisak da pocinjem zivcanit .... ?
please help
Ulicni_hodac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 13:17   #11
mene je također boljela glava kad sam prestao nositi naočale.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 19:10   #12
eh ..sad dobio sam kapi Sulfasol i tobrex mast ...samo mi nije ovo jasno ....doktorica kaže ..da stavljam 3 puta na dan te kapi i svaki put 10 minuta iza kapi stavljam mast ....a kad stavim mast sve mi se zamuti ....ili se mast stavi prije spavanja ?
Ulicni_hodac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 06:47   #13
Quote:
Ulicni_hodac kaže:
eh ..sad dobio sam kapi Sulfasol i tobrex mast ...samo mi nije ovo jasno ....doktorica kaže ..da stavljam 3 puta na dan te kapi i svaki put 10 minuta iza kapi stavljam mast ....a kad stavim mast sve mi se zamuti ....ili se mast stavi prije spavanja ?

mast/kreme se stavljaju prije spavanja!

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 09:48   #14
ULIČNI....

Pretpostavljam da si pročitao temu: Ok, ovo me već počinje zabrinjavati.
Odnosno, nadam se da ti je okulist i izmjerio očni tlak.Naime, to ne spada u rutinski okulistički pregled.
Pa ako ti nakon kapi i masti (za koje ti je Vilko dobro rekao da stavljaš navečer, jer se mast razlije po oku i onda slabije vidiš), idi opet okulisti i neka ti naprave sve što treba, odnosno zatraži mjerenje tlaka.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 12:43   #15
Quote:
baka kaže:
ULIČNI....

Pretpostavljam da si pročitao temu: Ok, ovo me već počinje zabrinjavati.
Odnosno, nadam se da ti je okulist i izmjerio očni tlak.Naime, to ne spada u rutinski okulistički pregled.
Pa ako ti nakon kapi i masti (za koje ti je Vilko dobro rekao da stavljaš navečer, jer se mast razlije po oku i onda slabije vidiš), idi opet okulisti i neka ti naprave sve što treba, odnosno zatraži mjerenje tlaka.
Bako ne mogu zamisliti ,da bi otisli opticaru,a da vam ne bi izmjerio tlak pogledao za bolesti koje su ceste kao i zapaljenje ili alergiju ocih.
I onda pregled posle za naucale ako je potrebno.
To je red normalno kada se ide opticaru.

U meduvremenu ja sam bio jucer jer imam mnogo problema sa vidom, glavoboljom kao i vrti mi se i blijesti i muti pred ocima...ali imao sam i prije slicno i moram jednom godisnje na kontrolu.

Bio sam prije 3 mjeseca vidjeti specijalistu....ali isao sam za sigurnost za ocni tlak ...prije 5 godina sam imao oko 28 ,ali je prestao...jucer sam mjerio i imam pritisak 14, sta je odlicno.

Naocale za citanje su mi ostale iste ,ali eto sa godinama kazano mi je prvi puta da cu uskoro trebati daljinske , jer kada odem od komputera do televizije muti mi se pogled, ali probati cu jos jednu godinu bez njih.

Inace moji problemi kako i Vi znadete mozda i sami? ,vrtnja i sagibanje daje vrtoglavicu je radi medicine za visoki krvni tlak.

Inace neurologist mi je kazao (a i ocekujem novi MRI) ,da je diseast "Arachnoiditis".....kriv za mnogo toga jer nervni kanal radi cuda.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 30.01.2004. at 13:18.
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 13:16   #16


Samo sam pisao i sjetio se slijedecega. Dok sam radio po 8-10 sati na dan na poslu sa komputerom( Boze moj to je bilo prije 13 godina)...imali smo svi problema sa ocima, svi smo presli preglede , nekojima su bile potrebne naocale ,ali smo vecina imali "komputer sindhrom"....suhe oci.

Sa obzirom da sam ja vec imao suhe oci radi artroze ,promjenio sam samo na cescu dozu i po noci kremu.

Sada mi je jos gorje jer preko noci kada spavam puse mi po licu iz maske za disanje(apnea).
Ali zivi se i dalje ....kapljice se zovu normalne suze, isto tako i krema za navecer.Zovu se refresh tears plus, isto refresh liquigel/krema ,ali veoma lagano razmazana. proizvod Allergan/carmelose sodium/.

Jedna opomena svima ako trosite kapljice stalno iz bocice "obicno Vas upozore da posle 28 dana bacite ako je sta ostalo".

Tko kupuje ima kapljice koje su po 30 u kutiji za uzeti samo jednom, svaka je samo 0.4ml...ime je Celluvisc (carmellose sodium, proizvodnja od Allergan, obicno se trosi dvije kapi po oku ,tri do cetiri puta dnevno.

Iako se je tesko nauciti potrebno je uzimati stalno ,ako radite sa komputerom puno radno vrijeme ili vam je razonoda kao meni.




__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 20:17   #17
Quote:
VILKO kaže:
Bako ne mogu zamisliti ,da bi otisli opticaru,a da vam ne bi izmjerio tlak pogledao za bolesti koje su ceste kao i zapaljenje ili alergiju ocih.
I onda pregled posle za naucale ako je potrebno.
To je red normalno kada se ide opticaru.


)
Mali ispravak, doktor je okulist.Optičar je trgovac, onaj koji izrađuje i prodaje očale!
Inače, vjerovali ili ne, kod nas u rutinski pregled očiju, radi problema s vidom NE spada i mjerenje očnog tlaka a kamo li neke dodatne pretrage.Samo dioptrija, očni fundus (i to ne svugdje).
Privatno je naravno drugačije.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 22:15   #18
a kad bi te kapi trebale pocet da djeluju ,mislim kad bi se vidila razlika u poboljšanju ,?!,,
ako ne bude poboljšanja onda idem i ocni tlak izmjerit .....
Ulicni_hodac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 22:15   #19
ove kapi mi je dala zbog konjuktivitisa ..upale konjuktive ...sad neznam koliko je to povezano s mojim simptomima ...boli u glavi ....
Ulicni_hodac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 22:37   #20
Procitaj "OK, ovo me vec pocinje zabrinjavati". Imao sam prakticki iste simptome kao ti.

Nemoj se zafrkavati, otidi u hitnu (ja sam bio u Sestara milosrdnica, 0-24, ultra susretljivo osoblje).

Sto se masti tice, ona, istina, zamuti sve i obicno se stavlja prije spavanja, ali ako je potrebno, stavlja se i tijekom dana.

U najgorem slucaju, zbog ocnog tlaka moze doci do dozivotnog djelomicnog ili potpunog sljepila. Dakle, ne se igrati.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.