Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2010., 14:08   #1001
Merlina, što točno ide u kremu a ne ide u uljnu mješavinu i tonik osim emulgatora?

Nije da provociram (teško mi je komunicirati preko foruma jer ljudi često krivo shvate pitanje pa dodajem ovo) stvarno me zanima jer ja sve što ide u kremu stavim i u ulje i tonik!
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 20:20   #1002
Ne brini nisam te nikad doživjela da provociraš i popuješ, naprotiv osjećam da si dobronamjerna u svemu što komentiraš a to mi je najvažnija karakterna osobina.
Ima puno sastojaka, kao što i sama znaš,koji se mogu staviti u kremu. Svako ima neke svoje male tajne. Sigurno je puno lakše i jednostavnije nanijeti hidrolat i ulje i ja sama to nekad radim, no dojam mi je dugoročno šupljikav u usporedbi sa kremom.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 10:06   #1003
Hvala ti

ma nisam mislila da mi otkriješ svoje tajne
samo ja stvarno sve što ide u vodenu fazu kreme stavljam u tonik,
a ono što ide u masnu fazu stavljam u uljnu mješavinu!
Sve je isto osim emulgatora i koncentracija eteričnih u ulju je jača!

Znam da dosta cura više vole kremu od uljne mješavine, ali nikada mi nije bilo jasno zašto
osim što je jednostavnije za nanijeti

Ja ujutro stavim dosta toika na dlan, u to kapnem kap dvije ulja i
to namažen na lice i normalno na sve to stavim puder i ostalu šminku!
Navečer stavima malo više ulja!

Meni se uvijek činilo da je glavna razlika što u kremi ima punpo više hidrolata,
a manje ulja pa je laganije na licu!
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 12:23   #1004
Starleta, isprazni pm
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 12:59   #1005
Ispričavam se na offu sali samo želim reći Starleti da joj je inbox pun i da ne mogu poslati poruku
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 15:44   #1006
Sorry cure, evo prazan je!
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 14:47   #1007
može pomoć?
koža lica mi je mješovita, čelo i nos se znaju zamastit, a ostatak lica suh...i lako dobijem prištiće.
no problem u zadnje vrijeme mi je zatezanje lica odmah nakon pranja (čak ovih dijelova koji se maste), perutanje, pucanje kože(to peče ko sam vrag) i grubost na dodir (ko šmirglpapir)...

ako imate koji savjet što da smučkam umjesto silnih kremica koje ne pomažu, a bez da ću dobit prištiće od tog?? jer sam več očajna...
i ako ima što za pranje lica što bih mogla smučkat??

ii da, još da ne zaboravim... iz nekog razloga na uljne skidače šminke sam znala izreagirat grdim osipom koji je trajao po mjesec dana ii na maslinovo ulje nešto blažim
ali smogla sam hrabrosti i probala alverdeove ampulice sa uljem od divlje ruže pa mi od tog ulja nije ništa bilo i čine mi se ok, pa sam odlučila pitat ovdje što mogu sama... heeellpp..
piromankaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 18:02   #1008
Cure da li je ok staviti par kapi et.ulja (imam smilje i ruž. verb.) u običnu hidratantnu kremu (avene)i promješati. Da li bi ta et. ulja obogatila kremu ili bi mi moglo naškoditi? Hvala na savjetima!!!!!
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 16:26   #1009
Quote:
piromankaaa kaže: Pogledaj post
može pomoć?
koža lica mi je mješovita, čelo i nos se znaju zamastit, a ostatak lica suh...i lako dobijem prištiće.
no problem u zadnje vrijeme mi je zatezanje lica odmah nakon pranja (čak ovih dijelova koji se maste), perutanje, pucanje kože(to peče ko sam vrag) i grubost na dodir (ko šmirglpapir)...

ako imate koji savjet što da smučkam umjesto silnih kremica koje ne pomažu, a bez da ću dobit prištiće od tog?? jer sam več očajna...
i ako ima što za pranje lica što bih mogla smučkat??

ii da, još da ne zaboravim... iz nekog razloga na uljne skidače šminke sam znala izreagirat grdim osipom koji je trajao po mjesec dana ii na maslinovo ulje nešto blažim
ali smogla sam hrabrosti i probala alverdeove ampulice sa uljem od divlje ruže pa mi od tog ulja nije ništa bilo i čine mi se ok, pa sam odlučila pitat ovdje što mogu sama... heeellpp..


itko
piromankaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 20:31   #1010
Neki gel za umivanje češ teško sama složiti!
Mislim da ti je koža jako dehidriana i da joj treba nešto jako hidratantno, ali i hranjivo!

Ja bi ti preporučila uljnu mješavinu (ili kremu ) i hidrolat!

Ako želiš nešto konkretno možeš mi se javiti na pm!
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 22:16   #1011
Quote:
lida kaže: Pogledaj post
Cure da li je ok staviti par kapi et.ulja (imam smilje i ruž. verb.) u običnu hidratantnu kremu (avene)i promješati. Da li bi ta et. ulja obogatila kremu ili bi mi moglo naškoditi? Hvala na savjetima!!!!!
Help!
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 23:46   #1012
možeš dodati ulja u kremu, ne bi trebalo štetiti!
Koliko će biti djelotvrno ovisno o sastavu kreme!
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 12:26   #1013
Hvala Starleta, jeli po 5 kapi od svakog ulja previše za 50 ml kreme?
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 15:10   #1014
molim recept za neku jednostavnu maskicu za suhu kožu

negdje sam pročitala neke recepte,ali sa limunovim sokom, pa mi je bilo čudno stavljati nešto tako kiselo na kožu.pa sam odustala dok ne provjerim.
a i nisu bili suglasni, primjerice, kod dijelova jajeta- bjelanjka i žumanjka. koji je za koji tip kože bolji.

po sjećanju, ovako je to nekako zvučalo.

maslinovo ulje+ med+ banana

jaje + nešto

(ono s limunovim sokom preskačem)
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 15:53   #1015
meni su se definitivno najbolje pokazale maske od gline!
da li si probala?
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 15:07   #1016
nisam probala. jel komplicirano za napraviti?
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 16:37   #1017
Glina je naravno ok, kao što ti je Starleta i napisla, no treba dodati i biljnih ulja u smjesu da se suha koža dodatno ne isuši.
Ukoliko želiš nešto prirodno, a da je iz kuhinje, med je izvrstan za suhu kožu
Opereš lice i na vlažnu kožu naneseš sloj meda dobro umasiraš i pustiš 10-tak minuta, ako želiš još bolji efekt onda tih 10-tak minuta možeš laganjim tapkanjem (jer zbog gustoće meda ne ide drugačije) masirati lice.
Isprobala sam to na vlasitoj koži kad si želim osvježiti lice, radim baš to .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 16:58   #1018
ovo s medom je izvrsna ideja, i praktično, uvijek ga ima u kući.

za glinu bi se još onda morala educirati gdje nabaviti kvalitetne sastojke i sve to....
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 17:16   #1019
na topicu o skidačima šminke cure su napisale da su ulja jako dobra za tu svrhu - ponajprije suncokretovo,

nedavno sam u dm-u vidjela afroditino ulje za strije kojemu je sastav 70% suncokretovog i 30% ulja makadamije http://www.kozmetika-afrodita.com/hr...makadamija.php

e, sad znam da mu to nije prvotna svrha ali mogu li se njime mackati po licu budući da je to čista mješavina dva ulja bez raznoraznih dodataka, odnosno, drugo pitanje mogu li ga obogatiti eteričnim uljima?

oprostite na glupom pitanju i ako sam fulala temu
***arwen*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 22:19   #1020
Nema glupih pitanja, a što se tiče tvog, nisam imala to ulje u rukama, al nekako ne vjerujem da afrodita ima nerafinirana ulja.
Moja ti je preporuka uvijek, ako želiš kvalitetna a povoljna biljna nerafinirana ulja da kupiš u Kemigu ulje marelice i ili badema . Neće te skuplje doći a barem znaš što kupuješ.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.