Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2010., 22:13   #1141
Quote:
mladac kaže: Pogledaj post
Zamolila bih vas za rješavanje nedoumice moje mame.

dakle kupila si je ulja od jojobe i avokada, koža tijela joj je suha i tu mješavinu su joj preporučili kao najbolju.
ono što ju muči je da joj je u dućanu di je kupovala jojobino ulje prodavač rekao da stavi u omjeru 10:1 u korist jojobinog, a di je kupovala avokado su joj rekli 10:1 u korist avokada i da ono prvo nije točno

I kak sad da se to izmješa

Kombinacija avokada i jojobe je ok, ima i boljih opcija za suhu kožu. No, kad već imaš ta ulja, poslužiti će svrsi.
Bolji bi omjer bio 70% avokada 30% jojobe (jojoba bi u većem omjeru isušila kožu), no još bolje bi bilo dodati u to barem još jedno od ovih ulja: marelicu, sezam, badem, sjemenke grožđa, repicu......
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 23:42   #1142
he he he a šta sad... pomješala ona više jojobe i manje avokada

šta je po tebi najbolja kombinacija baš za sušu i stariju kožu. hvala
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 23:53   #1143
imam još jedno pitanje.

dakle, kad si mama to smješa ostat će mi:

ulja avokada, jojobe i imam od prije ricinusovo i maslinovo.

kosa mi je jako suha, probavam sve i svašta (mada mi je do sad na badem čak najbolje reagirala?!) pa ako netko zna kako i koja da smješam bila bi zahvalna.
naravno, alko ja dokupim još koja
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 00:04   #1144
Quote:
ajetam kaže: Pogledaj post
Čičkovo ulje: stavite suhog i sitno narezanog korijena ili sjemenki čička, otprilike za jednu šaku i prelijte ga s malo 90 postotnim alkoholom. Mora odstajati 2 tjedna. Nakon toga ulijte pola litre maslinova ulja, pokrijte gazom staklenku i neka odstoji još mjesec dana, nakon toga je spremno za upotrebu.

ovo sam iskopala na netu,posto se ja ne kuzim mi moze netko rec zasto treba stajat u alkoholu ...tenx
ako netko zna mozda ?? mozda bi probal to zmuckat pa bi voljela znat sta radim ...
i dal je normalno ako si utrljavam ulje u kosu da mi kasnije kod pranja pada dosta,inace nemam bas jaku i gustu kosu pa me to malo budi,da ne oćelavim još
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 10:19   #1145
Quote:
mladac kaže: Pogledaj post
imam još jedno pitanje.

dakle, kad si mama to smješa ostat će mi:

ulja avokada, jojobe i imam od prije ricinusovo i maslinovo.

kosa mi je jako suha, probavam sve i svašta (mada mi je do sad na badem čak najbolje reagirala?!) pa ako netko zna kako i koja da smješam bila bi zahvalna.
naravno, alko ja dokupim još koja
Sva ta ulja koja imaš su dobra za kosu, slobodno ih pomiješaj (možeš dodati još i kokos). Moje je iskustvo da je najbolje umasirati mješavinu navečer u suhu kosu, ostaviti preko noći, te ujutro oprati kosu. Ili isto to, sat dva prije pranja držati na kosi. Ukoliko ti je kosa suha samo na vrhovima, onda mješavinu utljaj negdje od polovice da se tjeme ne masti dodatno.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 10:21   #1146
Quote:
mladac kaže: Pogledaj post
he he he a šta sad... pomješala ona više jojobe i manje avokada

šta je po tebi najbolja kombinacija baš za sušu i stariju kožu. hvala
Pa onda nek doda još avokada. Ne znam što je točno starija koža, te da li je to samo normalno suha koža ili je u pitanju neki veći problem.

Ajde, javi mi se na pm sa detaljnijim opisom.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 15:18   #1147
Miješta li tko u svoje kreme zeolitni prah?
Vidim da na drugim temama jako hvale taj zeolit.
Ima li tko kakvih iskustava?
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 16:30   #1148
Quote:
Talea kaže: Pogledaj post
ulje ploda divlje ruže jest komedogeno,ali meni nikada nije tako djelovalo, valjda zato jer ga koristim samo na ožiljcima, ne na cijelom licu.

to jest OCM, ali si ga ti krivo primjenjivala. ne smiješ trljati kožu niti je tretirati prevrućom vodom, a za OCM moraš koristiti mješavinu ulja ako imaš tako osjetljivu kožu. očito ti koži sve smeta i ne smiješ je preagresivno tretirati!
dakle, lagana masaža i topla voda, bez trljanja i brisanja ručnikom, samo tapkanje
ja to koristim otprilike svako drugi dan, jer ne stignem svaki, ali i kada koristim svaki ne vidim neke promjene na gore poput ovih što si ti napisala

eh, da, ono što bi ti moglo pomoći kod tih ožiljaka od prištića je melem smilja koji možeš pronaći u aromatici, meni je maknuo jedan gadan ožiljak i pomogao mi je kod strija

Hvala ti,probat ću još jednom OCM na tvoj način.A preparate sa smiljom sam probala od marke L'occitane i skužila sam da mi smilje ne paše,iritira mi kožu a i miris mi je odbojan tako da ga nastojim izbjeći u proizvodima.No hvala na savjetu
BsBForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 16:32   #1149
Merlina,za mene nemaš savjet?

Anyway,trebala bi mi krema za lice pa bih zamolila nekog od stručnjaka koji spravlja kreme da se javi,jer bih kupila.Hvala
BsBForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 23:30   #1150
masiranje lica svjezim vocem ???

drage moje izvinjavam se ako je vec negdje pisano o ovome, ja zaista ne znam jer sam nova clanica...

ovaj savjet sam dobila od jedne mamine prijateljice koja ima skoro 70 godina a ima tako prekrasnu kozu, naravno ima zena tu i tamo po koju boru ali ako to izuzmemo sto je ionako neizbjezno lice joj je flawless
njen savjet je da kad jede neko voce ili povrce obavezno uzme kriskicu i s njome masira lice nekih 10ak minuta , evo ja sam se upravo izmasirala sa kriskom dinje i kruske lice se cini onako njezno i zategnuto...

sta vi mislite o tome, koje biste voce/povrce upotrijebili?

sta mislite da li ispirati nakon masaze ili ne (ona to ne radi), da li staviti kremu...

eto nadam se da je inspirativna tema voljela bih cuti vase misljenje jer kako vidim ima dosta experata
MonaSax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 14:21   #1151
Lijep pozdrav svima
I ja sam se napokon odlučila prijeći na prirodnu kozmetiku, tj. jaaaako bi to željela, samo se jako slabo snalazim u svemu tome...previše informacija koje bi odmah htijela znati
Spremna sam otić u Kemig i kupit potrebne sastojke te si zmučkat neki prekrasan , nježan, prirodan proizvod za moje nježno ličeko
ma znam da neće bit tako jednostavno, al eto...
gubim se u silnim papirima koje sam isprintala sa neta...
željela bi neki tonik za lice, znači neki hidrolat...moja koža je dehidrirana, tanka,osjetljiva...povremeno koji potkožni na čelu ili bradi...ali i povremeni lišajevi oko usta...uf, al sam zakomplicirala...
za dnevnu njegu lica sam otkrila kremu od aloe vere, firme Forever....
ona je dosta vlažna pa sam mislila da bi za noćnu njegu možda mogla tu kremicu obogatiti sa par kapi arganovog ulja...
Što mislite o tome???
Unaprijed hvala na odgovorima
M.R. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 21:44   #1152
pozdrav svima...ima li netko da je koristio ulja protiv gljivica na noktima i da je imao rezultate...znam otprilike koja ulja, ali u kojem omjeru, ako ima neka dobra duša da me savjetuje
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:00   #1153
:)))

..hej bok svima ..imam jedno pitanje, nadam se da će te mi pomoć ..
..ugl, ja već godinama stavljam maslinovo i bademovo ulje u kreme i losione za tijelo, i onda sam nedavno naletila na ovu prirodnu kozmetiku, i skontala kako bi možda mogla stavljat samo ta ulja..i ugl, negdje sam našla da je bolje na vlažnu kožu, pa da se onda pričeka da se upije i onda se obriše višak..i ugl ja to napravila danas i koža mi je katastrofa, točnije nije uopće hidratizirana, nego se samo jako sjaji, ali istodobno i jako sateže i baš se vidi ispod tog sjajnog sloja kako je zategnuta od suhoće..
..i sad mene zanima jel postoji nešto što bi ja trebala dodat unutra da se to bolje veže za kožu ili je bolje da nastavim po svom, na suhu kožu, malo pričekam da se upije i onda u piđamu?..
..ugl, nije mi jasno zašto je bolje na vlažnu ili mokru, kad je meni koža super tek kad
stavim na suhu ..i sad sam se baš sjetila da sam jednom davno kupila neku mješavinu ulja, prirodna kozmetika, nešto je bilo protiv celulita i isto se stavljalo na vlažnu kožu i meni to uopće nije odgovaralo, morala sam se poslije mazat još s mlijekom za tijelo..
..i da...ja imam jako suhu kožu na tijelu..ne znam jel to bitan podatak..
..hvala ..puno ..
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 09:23   #1154
Upravo sam na stranici lavere malo proučila cijenik... dekorativa je nešto skuplja... može li mi netko iz iskustva reći da li se isplati???
M.R. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 10:28   #1155
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
..hej bok svima ..imam jedno pitanje, nadam se da će te mi pomoć ..
..ugl, ja već godinama stavljam maslinovo i bademovo ulje u kreme i losione za tijelo, i onda sam nedavno naletila na ovu prirodnu kozmetiku, i skontala kako bi možda mogla stavljat samo ta ulja..i ugl, negdje sam našla da je bolje na vlažnu kožu, pa da se onda pričeka da se upije i onda se obriše višak..i ugl ja to napravila danas i koža mi je katastrofa, točnije nije uopće hidratizirana, nego se samo jako sjaji, ali istodobno i jako sateže i baš se vidi ispod tog sjajnog sloja kako je zategnuta od suhoće..
..i sad mene zanima jel postoji nešto što bi ja trebala dodat unutra da se to bolje veže za kožu ili je bolje da nastavim po svom, na suhu kožu, malo pričekam da se upije i onda u piđamu?..
..ugl, nije mi jasno zašto je bolje na vlažnu ili mokru, kad je meni koža super tek kad
stavim na suhu ..i sad sam se baš sjetila da sam jednom davno kupila neku mješavinu ulja, prirodna kozmetika, nešto je bilo protiv celulita i isto se stavljalo na vlažnu kožu i meni to uopće nije odgovaralo, morala sam se poslije mazat još s mlijekom za tijelo..
..i da...ja imam jako suhu kožu na tijelu..ne znam jel to bitan podatak..
..hvala ..puno ..
Kad se ulje poveže s vodom (iako je to zapravo nemoguće) lakše se takva emulzija upija u kožu.
Zato ti i ostaje masni sloj na koži a ispod toga dehidrirano.
Ako ti inače koža slabije upija možda bi trebala probati neka druga brzouijajuća ulja. Meni je bilo odlično arganovo ulje za kožu, ali uz obavezno nanošenje na mokru kožu.
Netko stručniji će ti sigurno znati više reči

Moj jubilarni 1000. post - JEEEE!
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 10:07   #1156
pliz, ponavljam pitanje, protiv gljivica na noktima, imamo tamanu, čajevac, palmarosu, metvulju, samo u kojem omjeru da ih pomiješam, hitno mi je
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 20:41   #1157
1. recept

30 ml tamanua
60 k čajevca
30 k palmarose


2. recept

30 ml tamanua
60 k metvulje

nanositi 2 do 3 puta na dan
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 08:58   #1158
Molila bih za savjet ovdje stručnih u prirodnoj njezi. Kupila sa b. u. boražin
i ulje je odlično. Ja mažem lice s tim uljem nisam miješala druga ulja.
Zanima me jer preporučljivo miješati to ulje s nekim drugim i da li se
mora držati u hladnjaku?
Tamanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 12:02   #1159
Nisi napisala kakvu kožu imaš, no za pretpostaviti je budući ti ulje odgovara da je ono za tebe ok i samo.
Boražina se relativno brzo kvari, kupuj manja pakiranja i možeš ih držati u frižideru.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 12:18   #1160
Merlina ti si srce hvala puno. Koža mi je suha, a na obrazima se zna i
perutati, a imam i dosta godina. Mislila sam onak nešto za regeneraciju i elasticitet kože.
Tamanu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.