Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2008., 16:17   #41
Quote:
fjodor kaže: Pogledaj post
ljudi imam veliki problem - da bi se odmorio kao čovjek potrebno mi je 10h spavanja
neželim prespavati cijeli život . čak imam probleme na studiju jel nemogu dobiti potpise iz predavanja gdje su moji prvi problemi počeli...
imam 26 godina i život mi se sastoji od 11h spavanja i par sati učenja i zbog toga nemam život
ne bolest je kad nemožeš otvorit oči, ne čuješ zvojavu mobitela, na ulaznim vratima i kad te baš ništa ne može probudit ako ne spavaš barem 14 sati, a kad nemam obaveza spavam bez problema i 24... a kaj da ja radim , već sam dva razreda morala završit na razrednom ispitu jer kad sam imala ujutro školu uopće nisam došla, a popodne bi obavezno zaspala bar na prva 2,3 sata.. ozbiljno ljudi jel ima tko kakav dobar savjet?????
kontessa nera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 16:22   #42
A da odete prekontrolirati štitnjaču?
Često je uzrok takvom spavanju hormonalna neravnoteža štitnjače.
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 16:25   #43
Quote:
fjodor kaže: Pogledaj post
ljudi imam veliki problem - da bi se odmorio kao čovjek potrebno mi je 10h spavanja
neželim prespavati cijeli život . čak imam probleme na studiju jel nemogu dobiti potpise iz predavanja gdje su moji prvi problemi počeli...
imam 26 godina i život mi se sastoji od 11h spavanja i par sati učenja i zbog toga nemam život
Jedna od mogućnosti je i fizički poremećaj, pri čemu ne mislim na tlak.
Druga je psihološki poremećaj koji te iscrpljuje.

Ići vidjeti koja je verzija.

Sorry, sada sam tek vidjela za štitnjaču. I ja mislim da je nešto takvo.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:22   #44
Ja mislim da je to bolest modernog doba. Mozda zvuci kao floskula, ali to je to. Kod mame i tate na hrani, rjeseni svih briga i odgovornosti. Ali nemajte brige, problem sa spavanjem ce vam se rjesiti kada budete ovisili sami o sebi u zivotu. Naravno, ako nije rijec o nekom ozbiljnom fizioloskom poremecaju.

Od jedne bivse spavalice
__________________
May the forces of evil become confused on the way to your house.
cicamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 19:23   #45
OoooO evo i mene... ...joj što volim spavat... ...nije samo to da mi je najdraže odspavat kojih 10-12h, već još veći je problem što najviše volim spavat u razdoblju od 5-6 ujutro do 12...a too je naravno društveno neprihvatljivo...
Čekam proljeće, onda se nekako bolje osijećam... ...makar, puno se bolje osijećam kada se zaredaju ispiti, kolkviji i obaveze te kad nema spavanja...tad sam nabrijana, sve stignem ,sve mogu i suludo mi dijeluje moje spavanje... al...
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 19:25   #46
Quote:
cicamica kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je to bolest modernog doba. Mozda zvuci kao floskula, ali to je to. Kod mame i tate na hrani, rjeseni svih briga i odgovornosti. Ali nemajte brige, problem sa spavanjem ce vam se rjesiti kada budete ovisili sami o sebi u zivotu. Naravno, ako nije rijec o nekom ozbiljnom fizioloskom poremecaju.

Od jedne bivse spavalice
upravo obrnuto, kad sam kod mame i tate na hrani i spavanju i življenju puno manje spavam... ...zato u Zg-u nadoknadim
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 20:13   #47
Quote:
felis23 kaže: Pogledaj post
upravo obrnuto, kad sam kod mame i tate na hrani i spavanju i življenju puno manje spavam... ...zato u Zg-u nadoknadim
To je isto, financirali te tvoji doma ili u drugom gradu. Samostalnost donosi bitne pomake u karakteru.

Doma vjerovatno manje spavas upravo zato jer su oni tamo. a tu je i uzbudjenje
i uzivanje u posjetu svojima...
__________________
May the forces of evil become confused on the way to your house.
cicamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 21:07   #48
ma ne znam, cijela priča je popratno raspravna, činjenica je da volim i mogu duuuugo spavat i da se naspavana osijećam dobro, a kad čujem ujutro budilicu kljucam cijeli dan
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 21:20   #49
Ma kuzim te skroz, i ja sam bila takva, mogla sam zaspati najnormalnije u bilo koje doba dana, a i danas kada god imam slobodan dan opalim maratonski spavanac
__________________
May the forces of evil become confused on the way to your house.
cicamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:15   #50
Quote:
solinemoli kaže: Pogledaj post
ma hebeš Freuda, ja spavam do totalne iznemoglosti

ŽIVILO SPAVANJEEEE! ŽIVILE SPAVALICEEEE!
cocoliche is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 00:10   #51
Quote:
Crni Pajo Patak kaže: Pogledaj post
imam isti problem, spavam do popodne i onda sam budan do ujutro i tako u krug..pa pokušam razbit začarani krug tako šta se dignem u 9 iako sam zaspao u 6 i onda se tresem cili dan pa mislim da ću umrit...bioritam u kurcu ali to je samo mala posljedica iz drugih/dubljih razloga..
odvratno. to i ja nekad radim, dignem se ujutro iako sam zaspala u zoru. onda sam par sati manična, pa onda dođe razdoblje drhtavice i gnušanja i onda mučenje i pospanost. fuj.
inače već par godina (imam 21god) ne spavam noću. legnem obično oko 5ujutro, budim se oko 3 popodne. noću naravno ništa pametno ne radim nego slušam glazbu, sjedim na netu, ležim i mučim se mislima, glupostima, anksiozna sam pun kurac. nekad znam spavati do 19h. ne znam ima li tome kraja.
oko Božića sam 10ak dana uspjela zaspati oko 11 navečer i ustajala sam dobro raspoložena ujutro oko 8-9h i odjednom se vratim u staro stanje preloše
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 00:18   #52
ja sam spavala neki dan 6 sati i sad sam bolesna od obične bolesti gripe
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 23:03   #53
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
ja sam spavala neki dan 6 sati i sad sam bolesna od obične bolesti gripe
ribica, kaj te obicna gripica sad uhvatila?
pa trebala bi vise spavati, a manje na forumima ko usidjelica pratiti ljude.
ljudi ce pomisliti da stvarno mislis o temama.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 23:59   #54
Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
odvratno. to i ja nekad radim, dignem se ujutro iako sam zaspala u zoru. onda sam par sati manična, pa onda dođe razdoblje drhtavice i gnušanja i onda mučenje i pospanost. fuj.
inače već par godina (imam 21god) ne spavam noću. legnem obično oko 5ujutro, budim se oko 3 popodne. noću naravno ništa pametno ne radim nego slušam glazbu, sjedim na netu, ležim i mučim se mislima, glupostima, anksiozna sam pun kurac. nekad znam spavati do 19h. ne znam ima li tome kraja.
oko Božića sam 10ak dana uspjela zaspati oko 11 navečer i ustajala sam dobro raspoložena ujutro oko 8-9h i odjednom se vratim u staro stanje preloše
Zaposli se kao strazar.

I meni treba devet sati sna, i mnogima se to cini puno. Moji roditelji polude ako se ne dignem do deset i pol, odmah me idu budit da se dignem, bez obzira kad isla lec. A kad nisam doma opet imam obaveza pa sam prisiljena dizat se u svako doba dana.
Mislim da ti neka obaveza ne bi bila zgorega, da se malo dovedes u red. Spavat do 7 navecer nije normalno.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 00:33   #55
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
Zaposli se kao strazar.

I meni treba devet sati sna, i mnogima se to cini puno. Moji roditelji polude ako se ne dignem do deset i pol, odmah me idu budit da se dignem, bez obzira kad isla lec. A kad nisam doma opet imam obaveza pa sam prisiljena dizat se u svako doba dana.
Mislim da ti neka obaveza ne bi bila zgorega, da se malo dovedes u red. Spavat do 7 navecer nije normalno.
imam ja obaveze; fax. ali nisam sposobna ići na njega. problem je malo ozbiljniji, idem kod psihjatra idući tjedan. sve sam ja to već izanalizirala.
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 00:40   #56
Mlada lucice, nadam se da ces za neko vrijeme biti u redu!
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 00:47   #57
pa kako necete spavati po 11-12 sati kad kasno idete spavat. odite spavat u 10-11 pa cete viditi kako se rano ustaje. i izlazite vani jer je potrebno da vas sunce s vremena na vrijeme obasja, a ne po danu spavat a po noci vani biti. jednostavno nije normalno. ja sam imao takve probleme i sve sam rijesio kad sam posao ranije spavat. od prehrane, podocnjaka, pogotovo oko kad sam dokasno spavao pa jos umorniji nego kad sam legao da spavam itd.
__________________
...što je više lome, ja je volim jače...!
Hercboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 00:47   #58
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
Mlada lucice, nadam se da ces za neko vrijeme biti u redu!
sigurna sam u to
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 10:12   #59
Quote:
ana117 kaže: Pogledaj post
ja se ujutro ne želim probudit i dić iz kreveta jer ne želim "živjeti". pa dugo spavam.. navečer nemrem zaspat jer sam se a) kasno digla b) u depri sam i more me anxiozne misli. jebeno.


Sorry...ali...

Prestani se baviti sa sobom i bit će bolje.
Fredrro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 10:23   #60
Sjećam se da sam i ja tak znao zabrijat, zujat po stanu do 4 u noći, pa onda spavati do 15.

Danas bi se najradije sam lupio nogom u guzicu jer sam potrošio hrpu dragocjenog vremena na spavanje, gledanje televizije i sl.

What a waste...

No, poslovica kaže "neznaš cijeniti što imaš, dok to ne izgubiš" i to vrijedi i za slobodno vrijeme.
daz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.