Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2008., 12:26   #21
Totalno offtopic, no smeta me preko neba; nije u LidlA ili KonzumA, već u LidlU i u KonzumU.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:56   #22
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Totalno offtopic, no smeta me preko neba; nije u LidlA ili KonzumA, već u LidlU i u KonzumU.
hmmm nemoj se ljutit ali ovo je forum u kojem se svako izrazava kako oce. ja necu napisat jesti- nego jist, niti cu napisat grah nego fazol, pisem vec masu godina na forumu i NIKO mi na gastronomiji NIKAD nije komentira kako ko pise, pa bi molila i tebe da pokusas zanemarit gramatiku, a vise se bacit na finu papicu i ricete

mama je u lidlU ( ) kupila sokovnik za 250 kn, u nedilju cu ga isprovat kod nje i rec jel sta valja!
__________________
kuvanje i kuzinavanje

Zadnje uređivanje njasa : 12.12.2008. at 13:01.
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:05   #23
Quote:
German kaže: Pogledaj post
U Intersparu je svježi bakalar na akciji, cijena je 68 kn po kg. Zgodna alternativa sušenom bakalaru...
nije posteno... kod nas nema interspara a bas bi tila napravit finu pasteticu od friskog bakalara....
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:13   #24
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
... kod nas nema interspara ....
a jel ima metroa?
u njemu ga već godinama prodaju

i znamo mi da ti znaš i po književno zborit
moraš zbog struke
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:49   #25
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
a jel ima metroa?
u njemu ga već godinama prodaju

i znamo mi da ti znaš i po književno zborit
moraš zbog struke
metro ima- hvala
ma znan ja i knjizevno govorit kad MORAM! ali ovdene moram i ne zelim, ja sama sebi neprirodno zvucim kad govorim knjizevno totalno frikasto!
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:41   #26
Kad smo već
evo i mog komentara - ne smetaju me dijalekti (ja svoj dijalekt ne koristim na forumu), ali me jako smeta nepismenost forumaša, a koliko se sjećam hrvatski jezik se učio od 1 do 8 razreda u osnovnoj plus još u srednjoj školi 3 ili 4 godine
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:48   #27
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Kad smo već
evo i mog komentara - ne smetaju me dijalekti (ja svoj dijalekt ne koristim na forumu), ali me jako smeta nepismenost forumaša, a koliko se sjećam hrvatski jezik se učio od 1 do 8 razreda u osnovnoj plus još u srednjoj školi 3 ili 4 godine
a sta je za tebe nepismenost? ako ja u svome dijalektu koristim padeze drugacije od knjizevnog hr, jel to onda nepismenost ili?

i kakve veze sad ima ucenje hrvatskog jezika sa forumom? cim jedno od pravila foruma bude da se moramo knjzevno izrazavat, ja selim odavde.

da ne buden skroz off.
u metroa imate povoljne kalupe za torte i druga pomagala (prilicno velik izbor)- nekidan sam se nakupovala svega
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:12   #28
Žao mi je kaj si se našla uvrijeđena jer mi to nije bila namjera, već ukazati na to da smo ovdje sa svih strana Hrvatske i da je književni jezik i uveden kako bi smo se lakše sporazumjevali, ne da bi potiskivao dijalekte. I morate vi svi koji tako slobodno koristite sa nepoznatim ljudima jezik svog kraja, shvatiti da se ta druga strana može osjetiti i povrijeđena jer se od nje očekuje da zna taj dijalekt, odnosno govor u dijalektu može izgledati i bahato.

Kako se ono po hrvatski kaže, "ontopic", tema je dobra jer se na takvim akcijama doista nađe svega.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 16:17   #29
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Žao mi je kaj si se našla uvrijeđena jer mi to nije bila namjera, već ukazati na to da smo ovdje sa svih strana Hrvatske i da je književni jezik i uveden kako bi smo se lakše sporazumjevali, ne da bi potiskivao dijalekte. I morate vi svi koji tako slobodno koristite sa nepoznatim ljudima jezik svog kraja, shvatiti da se ta druga strana može osjetiti i povrijeđena jer se od nje očekuje da zna taj dijalekt, odnosno govor u dijalektu može izgledati i bahato.

Kako se ono po hrvatski kaže, "ontopic", tema je dobra jer se na takvim akcijama doista nađe svega.
poslala sam ti PM, da ne budemo previse off topic
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 16:29   #30
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
mama je u lidlU ( ) kupila sokovnik za 250 kn, u nedilju cu ga isprovat kod nje i rec jel sta valja!
ja sam jos ljetos uzela njihov blender, sad ce ga opet imat, i mogu ga samo pohvaliti, divan je! preko ljeta sam si stalno miksala voce i radila smoothise, shakeove i slicno...
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 20:13   #31
U Getrou je akcija 4+1 Milka gratis, dakle 5 kom. Milka Alpine (klasična mlječna, mljac) za 31.5 kn.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 20:14   #32
Jeste vidjeli nove lude akcije u Lidlu ponedjeljkom? (a inače uvijek imaju jako povoljne fine tamne čokolade i još štošta drugo)
Sljedeći pon. će imati svinjski kare za 22kn i kristalku za 3kn.
A cijeli tjedan do 18.12 ima jako povoljnog suđa. Bacite oko na http://lidl.hr/cro/home.nsf/pages/c.o.20081211.index

OFT: Ne mogu odoljeti da ne stavim ovu primjedbu: Obožavam dijalekte na temi gastronomija, njasa i ostali, samo dajte! Mi doma, jer smo miješanog porijekla, uz ručak govorimo dalmatinski ili podravski, ovisno o tome što je u tanjuru. I baš nam je to poseban gušt
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 20:23   #33
Quote:
sparkica kaže: Pogledaj post
...

OFT: Obožavam dijalekte na temi gastronomija, njasa i ostali, samo dajte! Mi doma, jer smo miješanog porijekla, uz ručak govorimo dalmatinski ili podravski, ovisno o tome što je u tanjuru. I baš nam je to poseban gušt
Tako i mi!
regica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 21:59   #34
Quote:
sparkica kaže: Pogledaj post
Jeste vidjeli nove lude akcije u Lidlu ponedjeljkom? (a inače uvijek imaju jako povoljne fine tamne čokolade i još štošta drugo)
Sljedeći pon. će imati svinjski kare za 22kn i kristalku za 3kn.
A cijeli tjedan do 18.12 ima jako povoljnog suđa. Bacite oko na http://lidl.hr/cro/home.nsf/pages/c.o.20081211.index

OFT: Ne mogu odoljeti da ne stavim ovu primjedbu: Obožavam dijalekte na temi gastronomija, njasa i ostali, samo dajte! Mi doma, jer smo miješanog porijekla, uz ručak govorimo dalmatinski ili podravski, ovisno o tome što je u tanjuru. I baš nam je to poseban gušt
Jesamo, jesmo, njasa mi je već objasnila da tamo nemaju samo dobru čoksu, nego i ove stvari (pogle prvi post ove teme, to je samo nastavak našeg prepucavanja s chat-a o tamnoj čokoladi na akciji)

Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 22:33   #35
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Jesamo, jesmo, njasa mi je već objasnila da tamo nemaju samo dobru čoksu, nego i ove stvari (pogle prvi post ove teme, to je samo nastavak našeg prepucavanja s chat-a o tamnoj čokoladi na akciji)

uh, fakat
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 22:46   #36
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
a sta je za tebe nepismenost? ako ja u svome dijalektu koristim padeze drugacije od knjizevnog hr, jel to onda nepismenost ili?

i kakve veze sad ima ucenje hrvatskog jezika sa forumom? cim jedno od pravila foruma bude da se moramo knjzevno izrazavat, ja selim odavde.

da ne buden skroz off.
u metroa imate povoljne kalupe za torte i druga pomagala (prilicno velik izbor)- nekidan sam se nakupovala svega
Sorry na off topic, ali moram objasniti što sam mislila pod nepismenost - npr. nepoznavanje upotrebe slova č i ć i ostale slične stvari kad ljudi ne znaju složiti jednostavnu rečenicu. Učenje hrvatskog jezika nema veze sa forumom, ali odražava njihovu pismenost na forumu

a tvoje u metroa kužim da je dijalekt isto kao što neki pišu rajngla iako ja nemam pojma što ta riječ znači

Da ipak budem u skladu s temom - u Plodinama svakodnevno imaju sniženja pojedinih skupina artikala i to 30%, npr. plastičnog posuđa, ručnika, hrane za kućne ljubimce, papuča i slično. Samo što im se, kad dođeš na blagajnu, zna dogoditi da nisu sve kodove artikala uvrstili na sniženje, a naknadno ne žele obračunati
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 23:23   #37
ja se ispričavam svima na gutanju slova te zamjenjivanju mijesta istima u riječima
zbog određenog problema ja to jednostavno ne vidim na način normalne osobe, svaki post čitam po tri puta, ali mi ponekad pobegne
u svoju obranu mogu reć i to da povremeno pišem sa lapa koji je propisno zaliven pivom, ožujskom štoviše
žao mi je ako sam nekom izazvala duševne boli zbog toga, ali kao i kod dijalekta, nepismenosti te inih felera, postoji tipka "ignore"

vjerujem da su osobe zdravog duha ovo shvatile kao zezanciju
a da nije foruma nikad ne bih saznala kaj znači npr. kaul, jufka,...

rajngla
- široka, plitka metalna posuda za kuhanje
u pravilu služi za dinstanje
kontra nje je lonac koji je viši i uži a služi recimo za kuhanje juhe, bijelog veša,...
e sad kje su književne riječi za ta dva predmeta ja pojma nemam

akcije? u spomenutaom lidlu je omekšivać na sniženu i ponešto salama
njasa, počeli su već i sa božićnim programom lagano, sniženi su medenjaci u čokoladi
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 10:14   #38


citam vas ali nazalost nemrem sudjelovati jer ne zivim u HR

izvanredni ste! ja bas volim kad svaki pise kak mu je gubec zrasel!
rijeci koje jos ne poznam pokusam sama odgonetati (a to je rijetko)a ako mi ne uspije, pitam.
meni se svidjaju te razlike jezika.


Poly: grem sad v kuhinju skuhat si u rajngli fini grah cuspajz!

njasa; potpis ti je za pet! :hail!:

pozdraf z Njemacke
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 10:18   #39
Quote:
cuca kaže: Pogledaj post


Poly: grem sad v kuhinju skuhat si u rajngli fini grah cuspajz!
eto kak se fino književni uklapa u zagorski
(bažul, cuca, bažul
još ak ima purgersku podmornicu
i koji kiseli vugrek dacu
i panju za mackati po tanjuru)
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 10:25   #40
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
eto kak se fino književni uklapa u zagorski
(bažul, cuca, bažul
još ak ima purgersku podmornicu
i koji kiseli vugrek dacu
i panju za mackati po tanjuru)
joj da, bazul! hvala da si me podsjetila

ima svega i bas zato cu to skuhat, sutra kad djeca dodju s skijanja klopat ce ko ludi i opet ce se svadjat ko ce rajnglu polizat
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.