Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2003., 18:19   #81
Jel Maradona Hrvat ? Nesto se pricalo
Ma nebitno ....
Jutros na vijestima ...vijest da ce Kusturica praviti film o Maradoni...
Intereseira me kako ce sada patke i guske letjeti... Ili ce kokosi kad Maradona bude smrkao koku
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 00:37   #82
Quote:
newcomer kaže:Sugestija da je za zbivanja na Balkanu zapravo odgovoran netko drugi izvan Balkana (ma tko bio) je za mene tipicna mantra intelektualnog kukavicluka vrlo dobro rasprostranjenog na Balkanu.
Ovo je tema koju treba postaviti na 'Drustvene znanosti' (istorija i tako to)... Uvek me raduje da vidim argumente i za i protiv...
 
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 19:59   #83
Quote:
Onaj (npr. Kusturica i dosta 'uvazenih intelektualaca') tko ne vidi izravnu vezu izmedju raspada bivse drzave i uspona agresivnog nacional-socijalizma u Srbiji svojim djelovanjem pretvara se u saucesnika u manjem ili vecem stupnju.


Quote:
Takodje meni nikako ne ide u glavu da kad ljudi (pogotovu srbi) pricaju o proteklom ratu uvijek zapocinju s tim da to treba staviti u perspektivu s 2im svj. ratom.

Hmmm, zasto me ne cudi da neko ovakav ne voli Kusturicine filmove. Pa tipovi sa slicnim stavovima su uglavnom likovi u njegovim filmovima....

Nedavno sam 'prelistao' diskusiju o "Lepa sela...." na ovom forumu i istom liku se taj film nije svideo iz manje vise istih razloga (modifikovanih u detaljima ali sustina je tu).

Merim svaku rec jer svaka predstavlja potencijalnu 3-satnu digresiju (a to je definitivno zadnje sto zelim sa ovakvim likom koji ocigledno ima tone slobodnog vremena) sa teme koja je - Kusturica.

Jedino sto ja mogu da zakljucim je da je on misljenja da su Srbi za vreme Milosevica pa na neodredjeno vreme trebali da stave kljuc u bravu kao nacija i da prestanu da postoje sve dok im visha moralna sila koju newcomer postuje ne dozvoli ponovno pocinjanje od nule i dizanje iz pepela nakon tog perioda ispastanja zbog svojih greha. Jer sve sto je doslo iz Srbije u to vreme predstavlja u najboljem slucaju pokusaj pranja i relativizovanja a u najgorem najcrnji fasizam a svako ko je bio nedeklarisan kao Srbin do tad a posetio je ili boravio u istoj u to vreme postaje saucesnik nacista. Zato je i Srdjan Dragojevic nista drugo do dobro upakovani pokusaj srpskih fasista i susjedo-ubica da Evropi i svetu serviraju 'drugo lice Srbije' koje u stvari ni ne postoji. Svi su oni jedni te isti samo se dobro prave. Ne nasedaj Evropo! Zato je i Nele Karajlic ljigavi podlac. Zato je i Kusturica umetnik koji je moralno zastranio......

Sve sto sam ovde procitao protiv Kuste moze se mnogo brze i jasnije reci recimo ovako: "Nesto bas ne mirisem Srbe a posto Kusta non-stop nesto suruje s njima ni on mi nije po volji. Mnogo mi je brate ranije bio drazi. A tek kad cujem da je prilicno uspesan u svetu i da se prica da Srbima stalno ljubi dupe kroz filmove i u intervjuima dok ostale crni, padne mi mrak na oci. Zato sam i retroaktivno prestao da postujem i one njegove ranije filmove i sad govorim da su drugi kao npr. Sidran zasluzni sto se ti filmovi mogu gledati.".

Doduse, mnogi su upravo to i rekli i hvala im na iskrenosti, ali neki kao npr. newcomer vole kripticno izrazavanje iako su transparentni ko voda na Mljetu.
zvonko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 22:38   #84
Na stranu puckoskolska analiza karaktera koja ne samo da nije tocna u sve i jednoj tvrdnji nego je totalno izvan teme i svrhe foruma. A ta svrha je, po zadnjeme, da se na zadatu temu da vlastito misljenje. Ma kakvo bilo.

Film nije samo kulturoloski fenomen (refleksija drustva) nego i sredstvo propagande (presija drustva) stoga se svaki film koji ima takvu popularnost u strogo odredjenim granicama (LSLG i Underground u Srbiji) moze i mora promatrati na takav nacin - odnos masovne psihologije i filma. Opet, svidjelo se to kome ili ne. Ne vidim razloga zasto bi to sto netko, uvjetno receno, 'napada' film bio razlogom da se netko nadje osobno uvrijedjen ili da donosi dalekosezne zakljucke koji nemaju veze s razumom i logikom. Medjutim, ta naopaka logika ma koliko suluda evidentna je iz slijedeceg ulomka:

Sve sto sam ovde procitao protiv Kuste moze se mnogo brze i jasnije reci recimo ovako: "Nesto bas ne mirisem Srbe a posto Kusta non-stop nesto suruje s njima ni on mi nije po volji.

Autor citirane izjave ne uvidja da je mehanizam zakljucivanja evidentan i svojstven samo njemu. Dakle, ne volis Kustu ergo ne volis Srbe. A moze i obratno.

Quote:
Zato je i Nele Karajlic ljigavi podlac.
Ali Nele jest prljavi ljigavi podlac i shugava ciganska hulja. To sto tebi i tebi slicnima (ergo Srbima ) pravljenje sala i crnjaka na racun sarajlija na TV Srbija (Minimaksov show) za vrijeme 92-94 nije neki problem ne znaci da ostatak svijeta dijeli vase misljenje.
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 18:51   #85
Quote:
"Nesto bas ne mirisem Srbe a posto Kusta non-stop nesto suruje s njima ni on mi nije po volji.

Autor citirane izjave ne uvidja da je mehanizam zakljucivanja evidentan i svojstven samo njemu. Dakle, ne volis Kustu ergo ne volis Srbe. A moze i obratno.

Ukoliko nisi primetio to sto sam napisao je prosto prosirena recenica na srpskom jeziku koji koji pripada grupi slovenskih jezika i cita se s leva na desno, a ne matematicka teorema sa svojstvom reverzibiliteta.

Dakle ako je X+Y=Z, Z+Y nije jednako X.

Stoga mi je tvoj zakljucak "Dakle, ne volis Kustu ergo ne volis Srbe" veoma zanimljiv ali i nazalost posve pogresan.


Dalje,

Quote:
Film nije samo kulturoloski fenomen (refleksija drustva) nego i sredstvo propagande (presija drustva) stoga se svaki film koji ima takvu popularnost u strogo odredjenim granicama (LSLG i Underground u Srbiji) moze i mora promatrati na takav nacin - odnos masovne psihologije i filma.
Moze ali definitivno ne mora. Kod tebe ocigledno MORA pa mi je ponovo vrlo zanimljiv tvoj unikatni stav da su ova dva filma ustvari sredstvo masovne psiho-seanse koja je Srbe uspela da uveri da je njihovo ratno ucesce na Balkanu bilo pravedno. Pritom bih te samo podsetio da 'Underground' i 'LSLG' nisu samo imali veliku popularnost u "strogo odredjenim granicama" vec su bili vrlo gledani i u Italiji, Francuskoj, Nemackoj, Rusiji, Grckoj pa i Hrvatskoj i BiH, tako da je masovno ispiranje mozgova ocigledno dalo i bolje nego ocekivane rezultate i prelilo se i van granica indoktrinirane Srbije. Ponekad pomislim da ti mozda sebe vidis kao branu i glas razuma koja ce pred 'razvijenom svetom' raskrinkati ove srpke apologete (od kojih jedan uopte nije Srbin) Kusturicu i Dragojevica i pokazati ih onakvim kakvi zaista jesu. Ako je tako - keep fighting the good fight i javi s vremena na vreme kako ti ide.


Jos dalje,

Quote:
To sto tebi i tebi slicnima (ergo Srbima ) pravljenje sala i crnjaka na racun sarajlija na TV Srbija (Minimaksov show) za vrijeme 92-94 nije neki problem ne znaci da ostatak svijeta dijeli vase misljenje.
Kolicina otrova i gnusanja koje u svakom postu ispoljavas prema Srbima je vrlo primetna. Gornjem citatu samo jos fali fraza "you people" da bude potpun. Ali OK, ne mora svako da me/nas voli, samo bih zeleo da se malo direktnije izrazavas kad su te stvari u pitanju i ne krijes iza prepisanih fraza zbog kojih mislis da ces zvucati vaznije i pametnije ako ih koristis....
Morao sam do kraja posta da cekam i citam u anticipaciji da vidim sta te stvarno muci. Sledeci put to odmah napisi na vrhu molim te. Hvala unapred!

Sto se tice Neleta moraces da me prosvetlis jer sam ga na doticnoj emisiji video samo jednom (inace emisija je isla na lokalnoj TV Politika koja se u to vreme nije videla ni u celom BG a ne na drzavnoj RTS koja je pokrivala, i jos uvek pokriva, celu zemlju). Tom prilikom je ispricao vic sledece sadrzine: Sta Suljo i Mujo rade na klackalici? Zajebavaju snajperiste.

Na osnovu toga mozes ga prozvati za manjak osecaja za primerenost ili los humor, ali produziti to do - "ljigavi podlac" je malo smesno. Nikad ga inace nisam cuo da je rekao nesto ogavno ili nacionalisticki obojeno ili usmereno protiv grupe ljudi. Ako ti jesi, slobodno mi napisi kad, sta i gde....

Kao i u Kustinom slucaju i za njega mi se cini da mu ne zameraju zato sto je iz SA otisao, vec zato sto je iz SA otisao tamo gde ne treba da se ide. I bosanski heroj Djuro je otisao iz svog grada ali posto je izabrao korektniju destinacuju Ljubljanu on nema tu privilegiju da ga nadobudni internet posetioci nazivaju "shugavom ciganskom huljom".

A sto se "tice ostatka svijeta koji ne dijeli 'nase' misljenje" stagod ti to znacilo mogu samo da primetim da u Neletovom slucaju taj "svijet" nesto nije bio pogodjen njegovom "podloscu", "ljigavstinom", "prljavstinom", "shugavoshcu" i "ciganlukom" kad je Kusti i njemu dve i po godine isao na koncerte od Karakasa do Helsinkija.
zvonko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 22:19   #86
Kompletan post je ono 'no comment' ali ovo ne mogu nikako zaobici:
Quote:
i ne krijes iza prepisanih fraza zbog kojih mislis da ces zvucati vaznije i pametnije ako ih koristis....


Koji retard. Sad i to sto sam napisao nisam ja napisao nego netko drugi. Pa ako sam kopirao sta mene kritiziras koji k** Pronadji onoga tko je moje postove originalno napisao pa njega gnjavi.



EOD
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2003., 04:11   #87
Quote:
darin kaže:
A tko je rekao da su mu filmovi sranje? Hev aj misd samthing?

Zapravo, kad gledam njegove filmove i sama pozelim da sam iz Sarayeva, s kolko ljubavi snima ljude tamo...nema mi ljepseg od kadra (a ponavlja se dosta cesto) kada svi sjede za stolom...netko gusla (ili svira gitaru ili okida neakve zice)...kamera kruzi oko ljudi...svi imaju neki svoj pogled. Mizanscen: uvijek se nesto dogadja, nesto dijametralno suprotno i bezbrizno od atmosfere koja vlada. I samo taj napjev koji se, zajedno sa kamerom, provlaci izmedju ljudi...

brrrr.....
Ne kontam gdje kod njega vidite Sarajevo osim u Sjecas li se... i mozda Otac...
U Undergroundu??? U Crnoj macci???
Mislim stvarno, vi onda fakat imate iskrivljenu sliku Sarajeva u glavi.
__________________
Zasto Dino radja kad je Goran karan?
SenseiTanaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2003., 23:43   #88
Angry

E od njegovih lavora i ciganskih prljavih gnjata mi je uvijek muka bilo.
Ma tko to može gledati, ljudi?!
Radije bih gledao kak peru mrtvace u induskoj reci Gang no te njegove idiotske filmove!
Gabriel Buzančić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2004., 13:24   #89
Pogledao sam preksinoc neki film kojeg nema na IMF popisu a u kom filmu je Kusturica ucestvovao ( ne kao redatelj) a i glumio je malo tamo...
Film je dobar:

Jagoda u supermarketu...

Nego ima li nekih Srbijanaca ovdje koji bi mogli nabaciti jos po neki slican film ovome..
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2004., 15:05   #90
Quote:
el_mariachi kaže:
...
Film je dobar:
Jagoda u supermarketu...
...
Film je živi očaj.
__________________
U Švedskoj - problemi.
domagoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 19:30   #91
Meni je Dom za vješanje genijalan film... Kao klinka sam ga par puta gledala. Imala sam ga i negdje snimljenog....
__________________
"Out of the Great Sea to the Middle-earth I am come. In this place will I abide, and my heirs, unto the ending of the world"
Arwen Evenstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 21:58   #92
Mene ni Dolly Bell ni Otac nisu nikada pogodili, dobri su filmovi, ali nemam sifru za njih, mozda mi ta Bosna fali, nisam odande, ne zivim taj duh. No Dom za vjesanje je fantastican film, uvijek se najezim kada ga ponovo vidim. S time da je jos bolji bio produzen u tv seriju, nekih se scena koje su iz filma izbacene tako zivo sjecam i nakon petnaest godina... A glazba je savrsena.
Sve kasnije ponovo me ostavilo ravnodusnim, Underground nisam gledao. O njemu kao covjeku imam jako lose misljenje, o redatelju osrednje, ali s fusnotom da mu se jednom posrecilo i nasao je pravu mjeru, napravio jednu od najljepsih filmskih tragedija ikada. Stegne mi se srce uvijek iznova na neke scene iz Doma za vjesanje.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 02:53   #93
Gledao sam njegov najnoviji film - Zivot je cudo. Zaobidjite, ma koliko voleli njegove filmove. Ovo je nesto sto on snimi kad nema sta da radi.
__________________
"E, tu na groblju počinje naš novi život ispočetka. Prvi dan, prva subota, šest nedelja, šest meseci, godina, deset godina, dvadeset. A onda, počinjemo da umiremo i po drugi put. U sećanjima..."

Posetite moj blog
spirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 15:09   #94
Quote:
spirica kaže:
Ovo je nesto sto on snimi kad nema sta da radi.
paaaaaaaaaa, on je u fazi "namam šta da radim" dobrih dvajes godinica ... dakle zaobilaziti ga u kosmičkim lukovima !
__________________
Dave, my mind is going. I can feel it.
BuntovnikSaRazlogom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 15:23   #95
Quote:
Ed Wood kaže:
Jer 2 Zlatne palme velik su doseg, to mu se ne može osporit, a tome se nitko iz bivše Juge nije niti približio.
paaaaaaaaa, te palme, koje njišu grane, su, kao i Tanovićev oskar, čiste političke nagrade ... prva palma za kritiku komunizma (bila je to "škakljiva" tema za ono vrijeme (babo na službenom putu), a zapad se baš namjerio da ruši berlinski zid, i nagrade su mahom dobijali "disidenti" s onu stranu "zavjese ... a 95, za underground, je uletilo taman uz prigodnu 50godišnjicu pobjede nad još jednim zlim "izmom" ... kojeg je on "ismijao" na "svojstven balkanski način" ... ma otrcano, šta reći, nego da DOLLY BELL RULA!!!
__________________
Dave, my mind is going. I can feel it.
BuntovnikSaRazlogom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 01:24   #96
Kusturica

Sta mislite o Kusturici samo i iskljucivo kao reziseru?Sta vam se svidja kod njegovih filmova a sta ne itd. Samo bih molio ljude da ne komentarisu njegovo versko i nacionalno opredeljenje.Ovo je podforum za film a ne politiku...
Fabrickovazdusni Voz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 02:54   #97
Wink

Cijelo njegovo redateljsko umijeće zasnovao je na dobrom scenariju.
Bio je dobar redatelj dok je surađivao sa A. Sidranom (Sjećaš li se D. Bel, Otac na službenom putu).
Zadnji dobar (djelomično) mu je film Dom za vešanje.
O drugima ne vrijedi govoriti.

Baš me briga za njegovo opredjeljenje, ja sam scientologist.
TUTUOLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 12:14   #98
Dom za vješanje mi je odličan film, jedan od meni najmilijih filmova. Gledao sam i Sjećaš li se Dolly Bell, nije loš film. Rekao bi da je Kusturica dosta dobar redatelj, ali trebao bih pogledat još njegovih filmova...
snooze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 12:37   #99
Quote:
Fabrickovazdusni Voz kaže: Pogledaj post
Sta mislite o Kusturici samo i iskljucivo kao reziseru?
Falsifikator Fellinija.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 13:16   #100
Cool

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Falsifikator Fellinija.
Nikoga nije falsificirao, ali je imao uzore. (A Taratino ih nije imao...?!)
U tri filma koja sam pobrojao on je svoj. I dobar redatelj.
Najnoviji film mu je sranje.
Također i par njegovih studentskih filmova su mi čisto OK.
TUTUOLA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.