Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2010., 19:40   #1
Arrow Reprodukcija i problematika USB portova-titlova na TV-ima i ostalom

Pokušavam napraviti da mi proradi USB na TV-u. Da li je ovo siguran put za to napraviti. Hvala!
LG USB Port Hack

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 01.04.2011. at 12:20.
Dino007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 23:41   #2
Ljudi kažu da je navedeno moguće, a da li je ovo na linku pravi recept za tvoj TV...ne znam...probaj, ako nije pravi nećeš niti moći ući u servisni meni...važno je da ne diraš ništa osim ovoga navedenog...također, budeš li zbog nečega morao nosti TV na servis (ipak je to LG je li ), moguće je da ti neće priznati garanciju ako si ulazio u servisni meni...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 18:02   #3
hej zanima me da li vrijedi ovo i za stariji model 32lg6000 ne vidim ga na popisu al vidim samo novije verzije od moje?
zknezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 14:50   #4
jel ko probo...imam tv sa liste pa bih se okusao u hacku, al me interesira jel kome uspjelo...Ne cini mi se komplicirano..
khodalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 18:18   #5
5 sekundi posla! Uspio i jako zadovoljan....
Jel ima koji program koji ljepi titlove na 'film' posto tv ne prepoznaje titlove iz usb-a
khodalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 19:20   #6
Quote:
khodalic kaže: Pogledaj post
5 sekundi posla! Uspio i jako zadovoljan....
Jel ima koji program koji ljepi titlove na 'film' posto tv ne prepoznaje titlove iz usb-a
puno posla i čekanja za pogledat film ...jesi li sigurno nazvao titlove apsolutno jednako kao i film? Da li ti slučajno pokaže titl na file listi kad pokrećeš film? ima jedan štos kod LG.ja da označiš titl kvačicom da želiš upravo taj titl koristiti...u kojem su formatu titlovi? morali bi bit srt ili idx/sub nikako samo .sub
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 20:43   #7
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
puno posla i čekanja za pogledat film ...jesi li sigurno nazvao titlove apsolutno jednako kao i film? Da li ti slučajno pokaže titl na file listi kad pokrećeš film? ima jedan štos kod LG.ja da označiš titl kvačicom da želiš upravo taj titl koristiti...u kojem su formatu titlovi? morali bi bit srt ili idx/sub nikako samo .sub
Imam Lg HT sa usb-om tak da mi nije bash neki gušt gledat film preko tv usb-a, jedino sam cito da vrti i mkv zapis (nisam još isprobao) citaj: vrisnula kanta od kompa!

titlovi nisu bili isti, al ih nije bilo ni na file listi, a format titla je ok
khodalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 20:58   #8
preimenuj titlove svakako, dakle ako se film zove abc123.avi titl nazoveš abc123.srt...a možeš vjerojatno TV spojit s kućnim kinom preko optičkog ili koaksijalnog digitalnog kabela pa imat zvuk iz mkv-a sa TV-a na kućnom kinu...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 10:27   #9
napravio to na lh3000, sve radi...cita titlove al kak je neko naveo gore moraju obavezno bit istog imena kao i film, cak ima i čžš slova na titlovima...
__________________
negdje sam se izgubio...
brontosaur.69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:33   #10
Quote:
brontosaur.69 kaže: Pogledaj post
napravio to na lh3000, sve radi...cita titlove al kak je neko naveo gore moraju obavezno bit istog imena kao i film, cak ima i čžš slova na titlovima...
Tnx! budem isprobao dok slozim komp...
khodalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 20:34   #11
Quote:
khodalic kaže: Pogledaj post
Tnx! budem isprobao dok slozim komp...
Rade titlovi: ima i č,ć...
Sad me zanima posto tv ima digital optical out a kucno kino optical in jel to mogu spojit kablom pa slusat zvuk sa tv na HT
khodalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 12:38   #12
Sony Bravia KDL40bx400AEP titlovi?

Kupio sam sebi Sony Bravia KDL40bx400AEP koja ima ulaz za USB na njega sam spojio externi disk 500GB na kome ima dosta filmova koji su u dvix formatu.
TV ih sve cita bez ikakvih problema ali me zanima kako da postavim titlove na njih???

Zadnje uređivanje jvinkovic : 28.02.2010. at 12:51.
jvinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 13:04   #13
Jel imas na daljinskom gumb "Subtitle", ako imas sta se dogodi kad divx film i titl koji su potpuno istog naziva XxXxX.avi i XxXxX.srt stavis na USB i probas ucitati na TV, kad ucita film stisni gumb "Subtitl".
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 13:08   #14
pise (subtitle not available) A probao sam staviti i
.sub
.srt
.txt

A dali postoji kakv amogucnost da na PC-u ubacim titlove u divix film da se ne mucim vise
jvinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 13:22   #15
Postoji, sa programcicima AviSub ili AVIAddXSub zalijepis titl direktno na film i takav snimis na USB ali opet moras sa gumbom "Subtitl" na daljinskom aktivirati titl.

Evo i tutorijal:

http://livada.pondi.hr/cgi-bin/tutor....asp?NewsID=49

PS; na PC-u mozes provjeriti jel si titl zaljepio na film samo sa playerom Divixplayer.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!

Zadnje uređivanje Cilim : 28.02.2010. at 13:28.
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 13:53   #16
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Postoji, sa programcicima AviSub ili AVIAddXSub zalijepis titl direktno na film i takav snimis na USB ali opet moras sa gumbom "Subtitl" na daljinskom aktivirati titl.

Evo i tutorijal:

http://livada.pondi.hr/cgi-bin/tutor....asp?NewsID=49

PS; na PC-u mozes provjeriti jel si titl zaljepio na film samo sa playerom Divixplayer.
ako ne čita vanjski titl, po meni nema rezona da čita "ugrađeni"..mislim da treba "zalijepiti" titl na sliku tj prekodirati video što naravno ruši kvalitetu...
ako ga nakon prolaska kroz AviSub ili AVIAddXSub možeš paliti i gasiti to znači da nije zalijepljen na sliku...

@jvinkovic: da li piše što u uputstvima od TV-a o titlovima?
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 14:09   #17
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
ako ne čita vanjski titl, po meni nema rezona da čita "ugrađeni"..mislim da treba "zalijepiti" titl na sliku tj prekodirati video što naravno ruši kvalitetu...
ako ga nakon prolaska kroz AviSub ili AVIAddXSub možeš paliti i gasiti to znači da nije zalijepljen na sliku...

@jvinkovic: da li piše što u uputstvima od TV-a o titlovima?
Tocno, ovo "zaljepljen na sliku" nemoj bukvalno svatit.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 14:25   #18
Ovo mi sa AviSub radi samo sto mi ej problem sto mi je titl previse nisko ali evo mislim da sam nasao rijesenje a jel postoji neko drugo rijesenje posto imam oko 300 fimlova na disku i ako budme ovako svaki radio trebat ce mi 5 dana da odradim sve to

Na upustvima ne pise nista uvezi titlova

Zadnje uređivanje jvinkovic : 28.02.2010. at 14:39.
jvinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 14:45   #19
znači ipak radi kad je ugrađen? cool...pa zar nisi pitao kako da ubaciš titlove i uspio si, e sad, ako imaš 300 filmova...to je druga stvar, ja sam mislio da te zanima prvenstveno da pogledaš neki film i izbrišeš ga...to nije tako strašno...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 14:49   #20
A kud ti se zuri, tih 300 filmova si skupljao danima, mjesecima, godinama ( sta prema tome znaci pet dana), svaki dan po malo pa ces ih preljepit, za jedan film AviSub to obavi u tri do pet minuta, nema brzeg i jednostavnijeg nacina.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.