Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2011., 12:59   #21
Dobro si dodala zada blur, uopće se ni ne primijeti (samo malo) sviđa mi se
Fender girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 13:01   #22
@inna:
Ovaj blur koji si naknadno dodala na fotku je totalni užas. To se mora uvježbat, posvetit puno više vremena tome, a i moraš biti puno pažljivija - ovo se jako vidi, posebno na mjestima gdje ga ne bi trebalo biti: desna noga (odnosno lijeva noga modela), a i kliknula si malo na dnu donje stepenice, negdje oko sredine, pa tako ostavila... Sve to se moglo dobit plitkim dof-om na licu mjesta. Prestani koristit automatiku na aparatu i podešavaj parametre ručno.
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 13:03   #23
a vidi se kraj njene lijeve ruke (ramena).
al' sto jes jes - solidno.
__________________
asd
dmestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 15:20   #24
da, na prvu se ne primjeti ali pažljivijim gledanjem se vidi da je obrada malo smuljana.
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 18:34   #25
Quote:
2811nikola kaže: Pogledaj post
Pozdrav društvo, novi sam ovdje i nemam baš iskustva previše sa fotografijom, a ni sa samom kritikom tako da moje komentare ne uzimate puno "k srcu"

@iridium ova fotka ljubičastog cvijeta mi je dobra, uredno osvijetljeo, a tamna pozadina ga još više ističe no nekako mi se čini nedorečen, možda zato što mi se sam cvijet po svom izgledu ne sviđa nešto pretjerano.

@šatro gospon kod ove treće fotografije mi se sviđaju nagle promjene u izgledu modela tipa uglađene kože, stiskanja prišteva, depiliranja... ali mi sad izgleda ko da joj avion iz pozadine može proći između nogu.

Budite nježni
meni je drago da se svima svidja moj primjer zene koja zlgeda ko avijon

disclamer (ak treba): fotka nije moja
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 23:17   #26
Intro

Alo ekipa, pozdrav!

Evo prvi put se javljam, iako čitam i pratim vas već dosta dugo. Pokušavam se baviti fotografijom što više, i najdraže mi je ići u šetnje i fotografirati. Pa je pala odluka da se i pridružim vama u raspravama, i postanem aktivni član foruma, pa i naučim štogod od vas. Naravno, ako me primate

Evo, da prvo ispunim dužnost prije postanja fotki:

@inna_os
Tvoja cb fotka, po meni bi kadar mogao biti bolji, da je samo malo dignut, tj., čini mi se da je glava previše ka gornjem rubu a doli ispod nogu previše prostora koji nema ništa. Osim toga

@angelus984
Zadnja slika, gori nebo je dosta svitlo, dok je doli dosta sjenovito, možda da je malo nekako to izbalansirano...

To dosta, mogu sad ja?



olsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 13:53   #27
@angelus:
Zadnja fotografija mi djeluje najinteresantnije. Ima neku dinamiku, što je super s obzirom na to da avione povezujem s brzinom, snagom, moći... Oblaci kao da nestaju u daljini iza aviona.

@olsen:
Na drugoj mi se sviđaju boje, ali u donjem lijevom dijelu su ti ostale nekakve grančice vidljive, triba bi to još malo odrezati.


Ja sam odlučila ugnjaviti sestru dok se spremala za maturalnu, pa evo što je ispalo od toga. Budite brutalni.





__________________
A te che sei, semplicemente sei...
Kumpirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 14:01   #28
Moj amaterski komentar na drugu fotku - pazi da ne režeš bradu na portretima i pazi na pozadinu, ovdje dosta odvlači pažnju od glavnog motiva. Treća ti je pak dosta mutna, fokus bi trebao biti na očima, a ili je promašen ili je ekspozicija bila preduga ili se ruka zatresla.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 14:16   #29
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Moj amaterski komentar na drugu fotku - pazi da ne režeš bradu na portretima i pazi na pozadinu, ovdje dosta odvlači pažnju od glavnog motiva. Treća ti je pak dosta mutna, fokus bi trebao biti na očima, a ili je promašen ili je ekspozicija bila preduga ili se ruka zatresla.
Hvala na komentaru.

Na drugoj sam pokušala tu pozadinu malo potamnit ali mi nikako nije ispadalo onako kako san zamislila da bi tribalo bit pa san odlučila ostavit tako kako je.

Ne sićan se šta se dogodilo s trećom. Tu san je na brzinu uhvatila prije nego što je izašla iz kuće, da san je zadržala još koju minutu radi fotkanja, mislin da bi mi ugurala aparat u grlo. Meni je slika draga jer mi je ona tu baš lipo ispala, očito ima više sentimentalnu nego umjetničku vrijednost.

Ako itko ima još kakav kometar/savjet/kritiku o tome šta san tribala napravit drugačije i kako bi to moglo izgledat bolje, pucajte.
__________________
A te che sei, semplicemente sei...
Kumpirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 14:35   #30
@Krumpirić : ja bi ti savjetovao neku knjigu o fotografiji, da naučiš osnove odnosno kako da gledaš određeni prizor i u glavi ga kadriraš, osvjetliš, namjestiš subjekte/objekte i slično. Recimo u Algoritmu ima jako dobrih knjiga i koju god da uzmeš sumnjam da ćeš požaliti. Govoriti ti u ovom stadiju što ti ne valja nebi imalo previše smisla jer bi najvjerojatnije ponovno napravila istu grešku jer ti fali neki teorijski dio fotografije
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 19:44   #31
@Olsen prva mi se jako sviđa, prekrasno mjesto za fotkat, a na drugoj mi se posebno sviđa boja drveta, koja se lijepo stopila sa pozadinom... sve u svemu, dvije jako lijepe fotografije

@inna_os kak je rekao iridium malo si zeznula sa blurom... al inače dobra fotka

@Krumpirić prvo.. hvala ti na komentaru )
drugo.. prva mi se sviđa jer si joj dala neki retro stil sa ovom bojom, na drugoj fali malo lica, pozadina ne smeta.. bar ne meni, ja prvo uočim lijepo lice pa tek onda sve drugo

Evo opet malo mojih, valjda će ove bit boje nego one prije:





Malo igranja sa kartama
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 18:54   #32
Glupa buha

Ovu buhu nisam mogo sterat pa sam ju sliko!

ne može fotka bez komentara

dile

Zadnje uređivanje dile : 21.05.2011. at 21:36.
XPS-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 19:33   #33
brzo napiši komentare ako još možeš da ti ne maknu sliku (i čitaj pravila ubuduće)
Fender girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 20:13   #34
@Kumpirić
Druga slika - cura je čudno cropana, zamalo i ode joj usna
Sviđa mi se kako je kontrasna, samo mi pozadina nekako smeta, puno toga ima tamo...

@angelus984
LOVE karte - odlična ideja i izvedba, sve super. Al on slika prije (remove before flight) mi je, neznan, dosadna, snapshot običan...

olsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 15:53   #35
@ olsen
Fotka mi ima dobro svjetlo, zanimljivo lice,potencijalno dobra, ali joj nešto fali.
Možda da se bolje vidi lice i da ova svijetla ploha bude ispunjena mrežom?!
orrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 22:44   #36
olsen - lijepa igra tekstura na drugoj (drvo i zid).
Kumpirić - prva mi je nekak najbolja jer si dodala taj efekt, možda bi je mrvicu zarotirala za desno. Lijepa seka.
angelus984 - joj ova LOVE mi je tak super, ja bi samo cropirala ove dijelove srca skroz lijevo, nekak me smetaju.

Eto dvije podvodne, prvi put slikam pod vodom i uopće nije lagano.



__________________
Da li znate priču o dvije kutijice? Crnu kutijicu trebaš otvoriti kada ti je najteže, a bijelu kutijicu trebaš otvoriti kada ti je najbolje. A u svakoj kutijici stoji poruka: Proći će.
Gonissetri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 09:55   #37
@Gonissetri hvala ti na komentaru, vidiš ja to nisam niti zapazio, je trebao sam to maknut i budem
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 12:02   #38
@olsen ova slika sa ribarom je odlična, djeluje nekako smireno, usporeno.
Za vrijeme ljetnog sunca u hladu krpa mrežu. Možda mi malo pažnju odvlače sat i ono nešto sivo u pozadini. Jednostavno i kontrastno.

@Gonissetri više mi se sviđe gornja sa sunčanim naočalama.
Model (valjda se tako kaže) mi djeluje nekako otkačeno sa njima ko da je neki party pod vodom. Samo da nije dno od pločica nego neki prirodni šljunak ili veče kamenje.


Evo neke moje slikice.



Zadnje uređivanje 2811nikola : 30.05.2011. at 12:06. Reason: nešto mi slike neče da prikaže
2811nikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 21:59   #39
Opet ja

1. Nikola prva mi je ok, niš previše posebno, lijep zalazak sunca, ali druga mi je već puuuuuno bolja, odlične boje, planina, oštrina, sve je super na njoj

2. Gonissetri odlična izvedba, da je bar neki jači fotić pa da je oštrije, al i ovako je jako dobro )

Na ovu sam slučajno naletio danas na fotiću, skroz sam zaboravio da sam je okinuo, a izgleda mi zanimljiva



Na ovoj mi je žao kaj boje nisu ispale baš bajno, al evo, uz vašu pomoć ako ćete kritizirat, dodajte kak bi vi možda stavili postavke za boju u PS-u



angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 22:31   #40
angelus ovu drugu si sigurno vidio na deviantu :-D baš je ideja ludilo
Fender girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.