Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2011., 19:09   #341
Ovo je jedna od boljih tema na ovom forumu. Samo tako nastavite!
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 19:32   #342
Skandinavci zbilja imaju jednostavne i oku ugodne moderne interijere, međutim nikako da se odvoje od dvije stvari koje uvijek bodu u oko (barem mene) otkrivajući da se gotovo uvijek radi o nekakvim starogradnjama. Te dvije stvari su cijevi po kupaonama i vrata svih prostorija. Jest da su vrata na svim ovim slikama održavana i lijepo ofarbana, ali ostavljaju dojam kao da se nisu uspjeli potpuno odvojiti od tradicionalnog - kao da su redovno "nešto zaboravili". Naravno, ništa ne mislim protiv starogradnji, nego govorim o završnom efektu modernog uređivanja kod njih.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 19:39   #343
već smo vodili raspravu o tome, naime, većina skandinavskih stanova postana ovdje, uređeni (ušminkani) su stanovi za prodaju. te agencije preurede stan pa ga stave na tržište. farbanje parketa/stolarije/zidova, eventualna nova kuhinja npr. iz ikee, koji dizajnerski komad namještaja, malo stajlinga i voila, spremno za prodaju. kupaonice su ipak malo zahtjevniji zahvat.

recimo na lagerlings.se su uglavnom veliki stanovi za razliku od ostalih agencija pa su tamo i kupaonice bolje uređene. uglavnom

Zadnje uređivanje crvenkapica33 : 20.06.2011. at 19:45.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:10   #344
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
recimo na lagerlings.se su uglavnom veliki stanovi za razliku od ostalih agencija pa su tamo i kupaonice bolje uređene. uglavnom
Bacio sam oko i zbilja ima lijepih stanova tamo i većinom njeguju taj svoj stil.
No, i tamo su svugdje redovno vrata iz nekih drugih vremena, kao da se radi o nekakvim odvjetničkim uredima u starim zgradama preuređenim u stanove pa se na takvim detaljima nije htjelo trošiti. Zanimljivo bi mi bilo vidjeti stubišta tih zgrada?

Ma mislim, nije to tako ružno ali bode u oko. Izgleda kao da netko odjene lijepo elegantno moderno odjelo s fora kravatom, a onda kad sjedne mu izvire debele sportske čarape.
Takva je recimo slika 162. Hodnik s lijepim modernim parketom, moderan ormar i onda ga unakarade ona vrata i prikladna im kvaka. Baš nekako "socijalno".
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:21   #345
da, ali stan je ono što bismo u zg rekli građanski, vrata (vjerojatno) puno drvo, visoki stropovi i opet dolazimo na ono - koliko bi koštala nova vrata, a stan je za prodaju. lakše ih je pofarbati.

a bojim se da se jako puno ljudi (i ovdje) s tobom ne bi složilo povodom mijenjanja vrata u starim stanovima s novima smatrali bi to kulturocidom

a većinom bih se i ja složila.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:31   #346
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
a bojim se da se jako puno ljudi (i ovdje) s tobom ne bi složilo povodom mijenjanja vrata u starim stanovima s novima smatrali bi to kulturocidom
Ma u redu je i taj argument, međutim ako netko baš želi zadržati takav stil onda bi mu više pasao ostatak interijera sa teme "Tradicionalni interijeri"... kao iz reklame Stilski nameštaj Đorđević (sjećate li se te reklame kad se nekad davno prikazivala Dinastija). Naravno, zezam se malo i nadam se da mi nitko neće zamjeriti. I takav namještaj ima svoju ljepotu.

No dobro, pustimo to. Ova tema je i ovako prva liga!
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:43   #347
Quote:
Isla Misla kaže: Pogledaj post
makar šta! samo stavljaj. baš si se dobro nadovezala, u pravom trenutku. stan je prekrasan. a "Gorenje" nisam uopće to registrirala...
njima je gorenje ko nama beko!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:59   #348
hm bojim se da je kulturocid blaga riječ za takvo svetogrđe. moderno preuređeni stari stanovi sa visokim stropovima i velikim prostorijama su zakon, često mi bolje izgleda dobro izvedena takva kombinacija nego čista moderna novogradnja. rasplače mi se kad po starim zgradama u centru vidim jeftilen pvc vanjsku tolariju. da ne govorim koje zlo mi je došlo kad sam tražio stan i nađem primjeren za okvire u kojima sam tražio i to u donjem gradu, a unutra imaš kaj vidjeti: ljudi pokidali parkete i stavili laminate izvadili one duple starinske prozore (vidio na ostatku zgrade) i stavili jeftilen pvc, kao renovirali kupaonu pa nakeljili nekakve zelene pločice i prodaju renoviran stan da nisu ništa dirali pa makar prodavali za iste pare taj stan bi se isplatio, bar bi se dalo renovirati kak spada i mogao se dobiti (za mene) predobar stan, ovako se šteta uopće ne može popraviti ili je popravljanje štete pozamašna investicija.

sorry na offtopicu ali taj stan će mi do kraja života biti primjer devastacije ukusa, svetogrđa, malograđanštine, seljakluka i tko zna čega još. uzrujam se kad se sjetim da sam možda mogao živjeti tamo.
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 21:25   #349
Quote:
gatto kaže: Pogledaj post
Bacio sam oko i zbilja ima lijepih stanova tamo i većinom njeguju taj svoj stil.
No, i tamo su svugdje redovno vrata iz nekih drugih vremena, kao da se radi o nekakvim odvjetničkim uredima u starim zgradama preuređenim u stanove pa se na takvim detaljima nije htjelo trošiti. Zanimljivo bi mi bilo vidjeti stubišta tih zgrada?

Ma mislim, nije to tako ružno ali bode u oko. Izgleda kao da netko odjene lijepo elegantno moderno odjelo s fora kravatom, a onda kad sjedne mu izvire debele sportske čarape.
Takva je recimo slika 162. Hodnik s lijepim modernim parketom, moderan ormar i onda ga unakarade ona vrata i prikladna im kvaka. Baš nekako "socijalno".
Stubista, stavila sam ja prije koje - su klasicna tradicionalna, starinska ograda itd.
S time da su meni vrata koja tebi smetaju bas super.
Dapace visoki stropovi, starinski stih, grede, a onda ful moderna vrata.
Meni je socijalno alimunijska stolarija iz limenki u Zg-u kao i pvc storlarija.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 05:36   #350
Quote:
jeeeRajt kaže: Pogledaj post
hm bojim se da je kulturocid blaga riječ za takvo svetogrđe. moderno preuređeni stari stanovi sa visokim stropovima i velikim prostorijama su zakon, često mi bolje izgleda dobro izvedena takva kombinacija nego čista moderna novogradnja. rasplače mi se kad po starim zgradama u centru vidim jeftilen pvc vanjsku tolariju. da ne govorim koje zlo mi je došlo kad sam tražio stan i nađem primjeren za okvire u kojima sam tražio i to u donjem gradu, a unutra imaš kaj vidjeti: ljudi pokidali parkete i stavili laminate izvadili one duple starinske prozore (vidio na ostatku zgrade) i stavili jeftilen pvc, kao renovirali kupaonu pa nakeljili nekakve zelene pločice i prodaju renoviran stan da nisu ništa dirali pa makar prodavali za iste pare taj stan bi se isplatio, bar bi se dalo renovirati kak spada i mogao se dobiti (za mene) predobar stan, ovako se šteta uopće ne može popraviti ili je popravljanje štete pozamašna investicija.

sorry na offtopicu ali taj stan će mi do kraja života biti primjer devastacije ukusa, svetogrđa, malograđanštine, seljakluka i tko zna čega još. uzrujam se kad se sjetim da sam možda mogao živjeti tamo.
ja te totalno potpisujem, samo s drugog aspekta.
meni je kulturocid kad na staroj kamenoj kuci vidim pvc stolariju.

ova vrata (i one lajsne na zidu oko parketa, nemam pojma kako se zovu ali su u skandinavskim stanovima malo kicene) su mi totalno prikladne u ovim stanovima. mislim da im daju neki poseban stih sta obicna vrata od iverice sta se danas smatraju modernima nikad ne bi mogla nadoknaditi.

u zadnje vrime mi je i parket slagan u riblju kost posta drag, svasta se moze napraviti s njime ako se utrosi malo truda.
laminat mi je

sama imam prava drvena vrata, samo sta su skroz jednostavna i izgledaju moderno... da danas postavljam ni ne znam koliko bi ih puno platila kad su i ova od iverice za mene preskupa
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 09:30   #351
296.


297.


298., minus gornji ormarici


299.

300.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 09:36   #352
301.


302.


303.


304.


305.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 10:03   #353
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Stubista, stavila sam ja prije koje - su klasicna tradicionalna, starinska ograda itd.
S time da su meni vrata koja tebi smetaju bas super.
Dapace visoki stropovi, starinski stih, grede, a onda ful moderna vrata.
Meni je socijalno alimunijska stolarija iz limenki u Zg-u kao i pvc storlarija.
Recimo, jednostavna vrata kakva su u stanu na slici 150. (odmah lijevo) bi mi bilo ugodnije vidjeti umjesto onih starih u hodniku na slici 162. I da se umjesto onih podnih izrezbarenih letvica stave neke jednostavnije, onaj moderan ormar ne bi tamo izgledao tako neprikladno.
Isto tako, takva vrata bi mi bila ljepsa umjesto onih starih na slici 170. Mislim da bi podiglo ukupan dojam. Doduse, prozore bih svugdje ostavio takve kakvi jesu jer moderniji ne bi nikako pasali.

Generalno govoreci, u pravu si. Kad se starogradnja s visokim stropovima ide moderno uredjivati gotovo uvijek se dodje do toga da je lako narusiti ljepotu onog starog koje prirodno ide uz samu gradjevinu i kompromis je neizbjezan ako se zeli moderno urediti. Jedino sto nekom to smeta, a nekom ne. Ja bas nisam ljubitelj starogradnji iz vise razloga, ali to nema veze s ovim sjajnim topicom. Samo vi dajte sto vise ovakvih lijepih fotki.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 10:13   #354
Ovaj mali tipicno zenski stan (296. - 305.) je ful lijep. Izgleda kao da tu neka macka sama zivi. Muskarac u takav interijer moze doci eventualno u goste ili povremeno prespavati.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 10:19   #355
Quote:
gatto kaže: Pogledaj post
Ovaj mali tipicno zenski stan (296. - 305.) je ful lijep. Izgleda kao da tu neka macka sama zivi. Muskarac u takav interijer moze doci eventualno u goste ili povremeno prespavati.
Ak macka zna posao, on nece ni skuziti gdje je prespavao. Osim ak ga onaj macak sa 297 ne ugrize za jaja dok spava.

A ovo s vratima malo ovisi i gdje je stan, zamisli da na takvu divnu starogradnju svak nakelji svoja moderna vrata i svoju verziju istih.
Ovo sto ti se svidja je potkrovlje, tamo nitko ne prolazi pa su mozda smjeli.
Na srecu ne smiju uvijek mijenjati izgled stubista.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 10:25   #356
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
A ovo s vratima malo ovisi i gdje je stan, zamisli da na takvu divnu starogradnju svak nakelji svoja moderna vrata i svoju verziju istih.
Ovo sto ti se svidja je potkrovlje, tamo nitko ne prolazi pa su mozda smjeli.
Na srecu ne smiju uvijek mijenjati izgled stubista.
U pravu si. To je taj kompromis kod starijih zgrada.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 11:11   #357
Meni je super kombinacija starog stana (i svega što dođe s tim u paketu - stari zidovi, stari renovirani parket, stari prozori i vrata) i modernog namještaja. Ne samo da ne mislim da je to neprikladno, nego ako se dobro napravi može biti puno ljepše i puno zanimljivije nego da je sve novo i moderno.
Prelistaj još malo ovu i prethodnu temu pa ti možda sjedne, nakon što vidiš puno primjera sa takvim kombinacijama koje izgledaju izvrsno
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 12:25   #358
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Meni je super kombinacija starog stana (i svega što dođe s tim u paketu - stari zidovi, stari renovirani parket, stari prozori i vrata) i modernog namještaja. Ne samo da ne mislim da je to neprikladno, nego ako se dobro napravi može biti puno ljepše i puno zanimljivije nego da je sve novo i moderno.
Prelistaj još malo ovu i prethodnu temu pa ti možda sjedne, nakon što vidiš puno primjera sa takvim kombinacijama koje izgledaju izvrsno
Mudro zboris.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 14:06   #359
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Meni je super kombinacija starog stana (i svega što dođe s tim u paketu - stari zidovi, stari renovirani parket, stari prozori i vrata) i modernog namještaja. Ne samo da ne mislim da je to neprikladno, nego ako se dobro napravi može biti puno ljepše i puno zanimljivije nego da je sve novo i moderno.
Prelistaj još malo ovu i prethodnu temu pa ti možda sjedne, nakon što vidiš puno primjera sa takvim kombinacijama koje izgledaju izvrsno
Istina. Vec sam bio pogledao temu o tradicionalnom namjestaju i vidio vrlo zanimljivih kombinacija mijesanja modernog i tradicionalnog i zaista ima pogodjenih kombinacija koje izgledaju ludo dobro. Takav pristup mi pase kod starih zgrada jer se tradicionalno hrabro istice. Tamo visoki stropovi, uski visoki prozori i izrezbarena drvenarija "prirodno" pristaju.

No ono sto mi nekako ne sjeda je kao u onom svedskom stanu gore na ovoj temi: sve sto je fiksno vezano za nekretninu je ostalo iz jednog vremena, a sve sto je pokretno (namjestaj) je moderno. Ti detalji mi ostavljaju dojam pomalo jeftinog i nedorecenog interijera. Ali dobro, to je samo moj ukus.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:48   #360
Dao bih bubreg samo da imam takva vrata, prozore i stan.

I čudno je za naše krajeve da su sve švedske fasade i stubišta tako uređeni. Naša fasadna situacija - pješacima padaju ornamenti na glavu. :žalosno:
Wolowitz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.