Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 15:15   #1941
Nešto između kokošinjca i onako kako zna kod galofak piletine smrditi oko kostiju.

Isparilo je nakon nekog vremena, a onda se dva sata krčkalo u saftu, pa se nadam da me neće ubiti
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:59   #1942
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Nešto između kokošinjca i onako kako zna kod galofak piletine smrditi oko kostiju.

Isparilo je nakon nekog vremena, a onda se dva sata krčkalo u saftu, pa se nadam da me neće ubiti
Ubio si sve - i živo i mrtvo
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 06:54   #1943
Bome jesam. Kad je već zasmrduckalo, nek' se kuha

Uglavnom, nije bilo zdravstvenih problema. Samo mi i dalje nije jasno otkud neugodan miris pri višoj temperaturi, stvarno se ništa nije osjetilo na sobnoj.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:35   #1944
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Bome jesam. Kad je već zasmrduckalo, nek' se kuha

Uglavnom, nije bilo zdravstvenih problema. Samo mi i dalje nije jasno otkud neugodan miris pri višoj temperaturi, stvarno se ništa nije osjetilo na sobnoj.
To je tzv. "meso mirisa nastambe". Česta pojava kod kunića i purana uzgajanih podnim držanjem, u zatvorenom prostoru, u ne baš idealnim higijenskim uvjetima. Ne osjeti se na sirovom mesu ali miris se razvija termičkom obradom. No, čudno mi je da je taj miris nestao kuhanjem. Kod kunića npr. pečenjem se osjetno pojačava, a kad sam kunića iz istog uzgoja pirjao u crnom vinu s dosta mediteranskih začina mirisu nije bilo ni traga. Možda si i ti miris prikrio začinima.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:53   #1945
Kost sam skuhao zasebno, da se skine s nje meso za klopu mačkama - i iz toga je miris ispario nakon nekih 10-ak minuta kuhanja (kao i iz one piletine za saft nakon 10-ak minuta dinstanja, podlio sam kad se iskarameliziralo već dovoljno na dnu lonca).

Od začina je bilo samo sol, papar, dimljena i slatka paprika. Ništa nadvladavajuće aromatično.

Imam još dvoja prsa u škrinji, baš me zanima hoće li i ona biti takva.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:39   #1946
Meni se 2 puta to isto dogodilo sa PIK svinjetinom pakiranom. Svjeze je ok izgledalo i mirisalo, a kad sam ispekao smrdilo i bilo SIVO.

Naravno poslije toga radije jedem varivo od kelja nego da pikovo meso ikada vise kupim
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:20   #1947
Quote:
Magenta123 kaže: Pogledaj post
otvoreno! nadam se da su cijene koliko-toliko normalne

http://plavakamenica.hr/2018/02/16/n...-svinja-butik/
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
bojim se da za to nema bas nikakve sanse
U ponudi imaju lopaticu za 150, rebra za 90, file za 220, but za 185, kare za 160, vratinu za 170, špek za 180, kulen za 370, kulenovu seku za 250, kobasice za 170 i čvarke za 150 kuna po kilogramu. Imaju i finu mast; 100 grama u teglici košta 10 kuna..

Izvor
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:28   #1948
A bogte, bacit će 90% asortimana s takvim cijenama. Ono, bacit će u smeće.

Što ti vrijedi "eko uzgoj" kad onda bacaš hranu u kontejner?
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:38   #1949
Da li ih može u poslu održati 1% zainteresiranih od 1% zagrebačke elite?

Ako u mesnicama nema tržišta ni za industrijske pasmine uzgojene izvan farmi, kako će biti za nešto ovako?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:41   #1950
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
U ponudi imaju lopaticu za 150, rebra za 90, file za 220, but za 185, kare za 160, vratinu za 170, špek za 180, kulen za 370, kulenovu seku za 250, kobasice za 170 i čvarke za 150 kuna po kilogramu. Imaju i finu mast; 100 grama u teglici košta 10 kuna..

Izvor
Predviđam kroz 6 mjeseci natpis preuređenje na vratima.

Ovo je posebno interesantno...."Plan nam je, kad steknemo redovite kupce, sve ih skupiti i odvesti na farmu. Želimo pokazati cijeli proces, da vide kako to sve izgleda” ......Predmijevam ogroman interes na demonstraciji početka procesa. Antiemetici i lijekovi za smirenje su included.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:03   #1951
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Predviđam kroz 6 mjeseci natpis preuređenje na vratima.

Ovo je posebno interesantno...."Plan nam je, kad steknemo redovite kupce, sve ih skupiti i odvesti na farmu. Želimo pokazati cijeli proces, da vide kako to sve izgleda” ......Predmijevam ogroman interes na demonstraciji početka procesa. Antiemetici i lijekovi za smirenje su included.
Plan im je da na farmu dovedu i konje.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:11   #1952
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
A bogte, bacit će 90% asortimana s takvim cijenama. Ono, bacit će u smeće.
bilo bi im pametno koristiti to meso i u noelovom meniju - tako ce uvijek biti svjeze

rougemarinu je trebala godina dana da se tog sjeti sa santoku
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:37   #1953
Cijene im bas nisu normalne.
Pogledajte cijene crnih svinja na njuskalu su 15 do 20 kuna šta je samo par kuna skuplje od obične. Tako da su njihove cijene nerealne...

1 kg masti 100 kuna, pa mast od crne svinje je 10 do 15 kuna na njuskalu......

Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
U ponudi imaju lopaticu za 150, rebra za 90, file za 220, but za 185, kare za 160, vratinu za 170, špek za 180, kulen za 370, kulenovu seku za 250, kobasice za 170 i čvarke za 150 kuna po kilogramu. Imaju i finu mast; 100 grama u teglici košta 10 kuna..
321cba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 06:32   #1954
Možda pokušavaju stvoriti famu i brend od crne svinje kao Wagyu
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:06   #1955
Meat the king je još skuplji...
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:34   #1956
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Možda pokušavaju stvoriti famu i brend od crne svinje kao Wagyu
To isto ne kužim...crna svinja jest fina i sve ali brate nije jedina dobra vrsta svinje da toliko košta.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:20   #1957
Istina. Meso je ukusnije, ali nije toliko drasticna razlika. Vjerojatno racunaju na našu gurmansku nepismenost

Evo neki dan citam clanak iz 2017, neki lik kupio Wagyu teliće. I u canku su naveli baš sve suprotno za uzgoj, kako će on to raditi, nego što je u prilogu koji sma gledao iz Japana gdje se original baš uzgaja i gdje je potekla pasmina. Tamo ih drže cijelo vrijeme u štali (jer japan nema zemlje puno), hrane ih većinom zrnjem (jer odakle bi onoliku masnoću dobili?) i na pitanje da li im puštaju klasicnu glazbu se nasmiju
Masiranja ima, ali samo zato jer dakle stoka je u zatvorenom cijelo vrijeme, pa da pomognu sa grcenjem. A taj naš u peilogu, pustit će ih van da jedu travu i pustit na razglas Mozarta valjda
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:24   #1958
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
bojim se da za to nema bas nikakve sanse
Nadam se da sam pomogao.

Quote:
U ponudi imaju lopaticu za 150, rebra za 90, file za 220, but za 185, kare za 160, vratinu za 170, špek za 180, kulen za 370, kulenovu seku za 250, kobasice za 170 i čvarke za 150 kuna po kilogramu. Imaju i finu mast; 100 grama u teglici košta 10 kuna.
https://www.telegram.hr/zivot/popula...vonsku-svinju/

p.s

Tek sad vidjeh da su cijene već postane.sorkač
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:29   #1959
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
A taj naš u peilogu, pustit će ih van da jedu travu i pustit na razglas Mozarta valjda
ja prva kupujem ako budu pasle travu vani, taman da im i cajke pušta na razglas
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:18   #1960
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
ja prva kupujem ako budu pasle travu vani, taman da im i cajke pušta na razglas
Dobro, to je sada i neke osobne preference spram prava životinja, bio bla bla.

Ali ovdje je bila rijec o tome kako dobiti najcjenjenije i najukusnije meso. A ispaša na otvrenom to nije za krave, po Japancima.
Ja nisam stocar, mesar ili kuhar, samo prenosim što sam citao i vidio.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.