Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2017., 12:49   #61
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Da, onda ćeš imati uvrijeđenu mater koja će sinu plakati pa će mu reći da nije ona tako mislila, ona je samo usamljena i hoće pomoći. Pa će sinu srce pući kad vidi mamu tako tužnu.

U takvim zajednicama uvijek netko jede govna, to je tak. Takve zajednice su jednostavno neprirodne, ljudi su se razvojem svijesti pretvorili u individualce i to čoporativno življenje ne funkcionira.
Potpisujem!
selenaq is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:51   #62
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Nisam ja jedina s jezikom naravno, ali imam primjera ovakvih. I nisu sve naravno, ali ima ih. Osim toga svako druga tema na forumu vezana za ovo je u tom tonu.

I uvijek je obrazac isti. Cure/žene budu financijski ovisne, osjećaju se strancima u svom vlastitom domu, misle da nemaju pravo reć svoje mišljenje ili povisiti ton i upadnu u krug nemogućeg života u nekoj zajednici koju ne mogu nazvati niti zajednicom niti obitelji.

Nisam ja govorila tebi niti se na tebe referirala pa mi je žao što si se osjetila prozvanom. Govorila sam općenito o naslovu tebe i obrascu koji se stalno ponavlja što na forumu što uživo oko mene.

I da najčešće se radi o curama koje su se udale trudne i nezaposlene ili s vrlo niskim primanjima i došle od doma u "tuđu kuću"

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
A nije bas najcesce da su trudne i na silu. Mislim i da zene vecndugo vremena do 35. zaradjuju isto kolko i muskarci.

Vecina brakova su ionak ili ratna polja ili cimerstva, a odluka da se zivi sa starcima su samo dobre zelje u vecini slucajeva pa je to jos jedan od razloga za potonuce.

U pocetku se zivot sa starcima cini manje bolan radi financija i nema velike promjene, ali na dugi rok, ispadne daleko skuplje i to ne u financijskom smislu.

Sve u zivotu se moze i svesti na placanje sada ili placanje kasnije. Pametni ce oko svega radje platiti sada.
Od prigovora da se ne nakuplja frustracija pa do suzivota ili pokrenuca oko seksa jer sve na kraju bude daleko skuplje.

Dobri primjeri suzivota su iznimke i ne trebaju biti dokaz ni za sta.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:51   #63
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Moguce, ali nisam 100 posto siguran u to sto tvrdis.

Zene koje idu puno van ce cesce predati zahtjev od onih koje nejdu nikam, a to se kosi sa ovime sto pricas.

Drugima porucujem da raspravljamo i da ne naskacu na mene vec da se potrude pricati i obrazloziti svoju stranu kao sto to i ja pokusavam raditi.

Ako naskocite na mene, onda imam samo zelju bezobrazno vratiti kao i vecina ljudi, a onda jos pomislim da ste i inace takve pa mi to da jos vise razloga misliti tako sto trenutno mislim jer ak naskocis sad na mene, tko zna kak naskaces na muza kad ti neka sitnica ne pase?
Ova tema nije baš o razvodu koliko o suživotu s "novom obitelji". Ipak što se tiče žena koje "idu puno van" mislim da i nije tako velik postotak, ne znam, kažem to samo promatrajući svoju okolinu. Kad je, onda je to već unaprijed disfunkcionalno pa vani pronađu ono što kući nemaju, obično se uhvate "slobode" ili nađu novog. A za razliku od žena koje će često jako dugo voljno biti druge, muškarci baš i ne vole biti ljubavnici. Koja god je našla drugog razrješila je svoju situaciju zakonski i nastavila s njim. Oženjeni muškarci više vole onu prvu držat na papiru, a uz nju po potrebi imat nadopunu. Osim ako se ne zaljube iskreno, al to je drugi par cipela.

I dalje što se tiče suživota, onakav je kakvim ga sami posložimo. I u obitelji i u široj obitelji i u zajednici.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:58   #64
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ali Flat, kad vidiš nečije nezadovoljstvo, a na to, jedino što ti padne na pamet je posegnut za kompenzacijom, zvalo se to cuga i blaborenje na šanku, sumanuti šoping ili što već, ti si možda nesvjesno blokirao komunikaciju i u stvari jednostrano izašao iz odnosa. I kada se ta blokada dogodi više puta ljudi odustanu i odu. Kužiš?
Ne, nisam nikad prekinuo komunikaciju.
Da sam sutio, bili bi i danas skupa.

Prigovaram istu sekundu, ne volim da stvari ostanu nerazrijesene, volim znati i shvatiti, ne guram pod tepih.

Na zalost, bio sam sa zatvorenom zenom koja je oko toga vise bila kao prosjecni muskarac i imali smo problema sa problemima od pocetka.

Probleme koje sam ja napravio su se raspravljali do zadnje tancine, a probleme koje bi ona napravili bi se gurali pod tepih jer bih dobio par dana sutnje.

Moj brak nije dobar primjer ni za sta jer je bio dobar i moja bivsa zena je dobra osoba sa emotivnim problemima koji su proizlazili iz neprekidnog zlostavljanja od strane roditelja i to je trajalo od samog pocetka njenog zivota.

Osobno nisam kompenzirao nicime do samog kraja. Strpljivo sam ju cekao doma da se pokrenemo, molio da stvaramo nove uspomene, da napravimo nesto...
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:00   #65
Moj dečko i ja smo jedno vrlo kratko vrijeme živjeli u stanu moje mame i ona je onda došla i počela prigovarati za apsolutno sve i njemu je čak prigovarala da debelo maže paštetu na kruh. Eto, do tuda te ludosti mogu ići.
Istog trena smo se spakirali i otišli u podstanare.

Kasnije nas je dečkova mama zvala da odemo živjeti u njenu slobodnu kuću u kojoj tad nitko nije živio i dečko je baš navaljivao jer bi nam to pomoglo financijski, ali ja sam odbila. Danas mi je neizmjerno drago da sam to učinila jer se više nikad ne želim opeći.

Nakon cijelog tog fijaska nam je trebalo dvije godine da opet unormalimo odnose s obiteljima. Nije to tako jednostavno, sad ćeš ti nekome odbrusiti i ispasti faca koja se ne da zajebavati. Stvar je u tome da se odnosi naruše i onda više nikome nije ugodno tamo obitavati i sve je zategnuto i napeto. Komu treba takav život?
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:03   #66
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ova tema nije baš o razvodu koliko o suživotu s "novom obitelji". Ipak što se tiče žena koje "idu puno van" mislim da i nije tako velik postotak, ne znam, kažem to samo promatrajući svoju okolinu. Kad je, onda je to već unaprijed disfunkcionalno pa vani pronađu ono što kući nemaju, obično se uhvate "slobode" ili nađu novog. A za razliku od žena koje će često jako dugo voljno biti druge, muškarci baš i ne vole biti ljubavnici. Koja god je našla drugog razrješila je svoju situaciju zakonski i nastavila s njim. Oženjeni muškarci više vole onu prvu držat na papiru, a uz nju po potrebi imat nadopunu. Osim ako se ne zaljube iskreno, al to je drugi par cipela.

I dalje što se tiče suživota, onakav je kakvim ga sami posložimo. I u obitelji i u široj obitelji i u zajednici.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ali onda se to kosi sa tvrdnjom da ne smiju van radi osude drustva dok muskarci to mogu.

I dalje mislim da su zene manje zadovoljna bica od muskaraca i to zato jer ocekuju vise od sebe, drugih i zivota.

Mi muski smo uglavnom inertni.


Daj mi objasni, zakaj se zene tolko zapjene cim probas taknuti u njihovu dinamiku ponasanja, a muski oko toga uopce nemaju problem?

Kaj god da nam kalemite, ja cu se s time sloziti ili ne sloziti i reci da neki jesu takvi, a neki nisu. Priznat cu i sam ako sam takav. Necu se zapjeniti, a nece ni debela vecina muskaraca.

Kod zena to nije slucaj.
Zasto?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:04   #67
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
par cipela.

I dalje što se tiče suživota, onakav je kakvim ga sami posložimo. I u obitelji i u široj obitelji i u zajednici.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Nije to baš uvijek tako. Sebe možeš mijenjati, ali druge ne. Zato je najbolje maknuti se jer znam jako dobro u što se pretvore odnosi kada se tako svekrva i snaha krenu preko muževih/sinovih leđa šutke prezirati. Misliš da je to tako jednostavno? Svima ćeš reći što ih ide pa ćeš pobjedonosno likovati?
Ako se namjeriš na luđake i patologe, nikad te neće pustiti na miru. Nije ovo američki film pa ćeš jednog dana za obiteljskim ručkom održati govor i svi će shvatiti.

Imaš sreće što si došla u divnu obitelj i to je sve što ću ti reć.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:05   #68
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Moj dečko i ja smo jedno vrlo kratko vrijeme živjeli u stanu moje mame i ona je onda došla i počela prigovarati za apsolutno sve i njemu je čak prigovarala da debelo maže paštetu na kruh. Eto, do tuda te ludosti mogu ići.
Istog trena smo se spakirali i otišli u podstanare.

Kasnije nas je dečkova mama zvala da odemo živjeti u njenu slobodnu kuću u kojoj tad nitko nije živio i dečko je baš navaljivao jer bi nam to pomoglo financijski, ali ja sam odbila. Danas mi je neizmjerno drago da sam to učinila jer se više nikad ne želim opeći.

Nakon cijelog tog fijaska nam je trebalo dvije godine da opet unormalimo odnose s obiteljima. Nije to tako jednostavno, sad ćeš ti nekome odbrusiti i ispasti faca koja se ne da zajebavati. Stvar je u tome da se odnosi naruše i onda više nikome nije ugodno tamo obitavati i sve je zategnuto i napeto. Komu treba takav život?
Mame sa enormnim egom i mislju da sve znaju, a sve kontra toga je nepostivanje.
Uzas.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:08   #69
Pa točno tako. Kad namirišeš da ljudi nisu normalni treba se skupit i otić. Ali ne vidim svrhu "spašavanja" narušenih odnosa i sličnih gluposti. Ako netko nije dovoljno zdrav da s njim dijeliš kuću ili dvorište i podrum po čemu bi trebao praviti se fin i izigravati happy family, zivkati se, ljubiti se. Odvojiš se, živiš svoj život i Bog. Ako ti se da s vremena na vrijeme nazoveš čestitat rođendan, Božić... Ljudi skupa ili mogu ili ne mogu. Sredine nema.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:10   #70
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Pa točno tako. Kad namirišeš da ljudi nisu normalni treba se skupit i otić. Ali ne vidim svrhu "spašavanja" narušenih odnosa i sličnih gluposti. Ako netko nije dovoljno zdrav da s njim dijeliš kuću ili dvorište i podrum po čemu bi trebao praviti se fin i izigravati happy family, zivkati se, ljubiti se. Odvojiš se, živiš svoj život i Bog. Ako ti se da s vremena na vrijeme nazoveš čestitat rođendan, Božić... Ljudi skupa ili mogu ili ne mogu. Sredine nema.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Jedino kaj to useljenje najcesce znaci i ulaganje u neki dio kuce pa nije lako otici nakon sto si se vec zaduzio iz razloga da se ne zaduzis vise u slucaju da se kupuje vlastiti stan.

Ako se zeli otici, onda je ta cijena odlaska dosta veca nego sto je bila kad se inicijalno trebalo otici, a tada se nije otislo bas radi kostanja.

Treba otici odmah, to je najpametnije. Ostanak je veliko kockanje.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:11   #71
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Mame sa enormnim egom i mislju da sve znaju, a sve kontra toga je nepostivanje.
Uzas.
Da, moja mama ima ogromni ego i svako nepoštivanje njene naredbe ili savjeta je smrtni grijeh.
Istog trena sam joj rekla da se njemu neće tako obraćati i iselili smo. Nikad se više ne bih vratila ni u čiju kuću ni stan. Živimo skromnije, plaćamo mali stančić, ali draža mi je ova mala buksa koja odiše pozitivnom energijom nego svi trosobni, peterosobni i stosobni stanovi i katovi kuća.

Čovjek nauči na teži način, ali bitno je da nauči.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:14   #72
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Pa točno tako. Kad namirišeš da ljudi nisu normalni treba se skupit i otić. Ali ne vidim svrhu "spašavanja" narušenih odnosa i sličnih gluposti. Ako netko nije dovoljno zdrav da s njim dijeliš kuću ili dvorište i podrum po čemu bi trebao praviti se fin i izigravati happy family, zivkati se, ljubiti se. Odvojiš se, živiš svoj život i Bog. Ako ti se da s vremena na vrijeme nazoveš čestitat rođendan, Božić... Ljudi skupa ili mogu ili ne mogu. Sredine nema.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ma kužim što hoćeš reći, ali prisutnost tih ljudi koji su kat ispod nije tako lako ignorirati.
Dakle, muž će sići dolje i reći svojoj mami ŠTO SI DOSADNA, OSTAVI MOJU ŽENU NA MIRU I NE DOLAZI NAM VIŠE GORE!
Čak i da joj kaže na lijep način, ona će biti smrtno uvrijeđena.

I to je sad rečeno. I što nakon toga?
Sve dalje će biti jednostavno usrano. Svi će hodati s grčem i lažnim osmijesima.
A to se ne bi dogodilo da nisu u startu ni živjeli zajedno i fino bi se viđali jednom mjesečno na ručku i to je to.

ps: da, napisala si da je u tom slučaju najbolje otići, slažem se
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:22   #73
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Zakaj zene po tebi traze razvod cetiri puta vise od muskaraca?
Zato kaj vam ne damo više da nas zajebavate ko prije.
Da muškarac radi kaj mu se sprdne,a žena šuti i trpi.
I imamo kam otić,jer smo samostalnije i financijski neovisne.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:22   #74
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Nisam ja jedina s jezikom naravno, ali imam primjera ovakvih. I nisu sve naravno, ali ima ih. Osim toga svako druga tema na forumu vezana za ovo je u tom tonu.

I uvijek je obrazac isti. Cure/žene budu financijski ovisne, osjećaju se strancima u svom vlastitom domu, misle da nemaju pravo reć svoje mišljenje ili povisiti ton i upadnu u krug nemogućeg života u nekoj zajednici koju ne mogu nazvati niti zajednicom niti obitelji.

Nisam ja govorila tebi niti se na tebe referirala pa mi je žao što si se osjetila prozvanom. Govorila sam općenito o naslovu teme i obrascu koji se stalno ponavlja što na forumu što uživo oko mene.

I da najčešće se radi o curama koje su se udale trudne i nezaposlene ili s vrlo niskim primanjima i došle od doma u "tuđu kuću"

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ja nisam bila niti nezaposlena niti trudna kada sam dosla u ovu kucu. Naravno nitko me na to nije prislio ali vise to nikad nebi ponovila. I nebi nikome preporucila takav zivot. Jesi mozda razmisljala o tome sta ce bit kad ih budes trebala njegovat i skrbit se za njih?? A to je i njihov plan. Da se ima tko skrbit o njima. A nisu svi presretni s tom idejom. Naravno mozes ih strpat u dom ali mislim da im to nebi bilo drago jer si dosla u njihovu kucu. Koliko god zivjela "posebno u kuci". Jedna je kuca
selenaq is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:28   #75
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Zato kaj vam ne damo više da nas zajebavate ko prije.
Da muškarac radi kaj mu se sprdne,a žena šuti i trpi.
I imamo kam otić,jer smo samostalnije i financijski neovisne.
Te koje muskarci zajebavaju traze manje razvoda od ovih koje su sa dobrim muskarcima.

Bar se meni tak cini.

Malo mi je sve to misterij i zbunjuje me.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:33   #76
U mojoj situaciji oni zapravo to sami planiraju iako se ja nadam da ćemo ih ako/kad dođe do toga odgovorit isto kao i moje roditelje... Al to sam samo ja, oboje smo iz većih obitelji, brinuli su moji o mom djedu, njegovi o njegovom, brinemo i o ostalima koji su još živi i nadam se da ćemo tako moć i mi kad dođemo na red.
Al kako rekoh oni znaju i priznaju koliko im je bilo fizički i psihički zahtjevno i već stavljaju sa strane za skrb ako im bude potrebna. Da se razumijemo, znam da uglavnom nije tako i rijetko koja obitelj ima mir i sklad

I potpisujem, veliki je problem kad ljudi misle da su svi osim njih nesposobni, da nitko ništa ne zna i da oni sve mogu i znaju bolje od svoje djece i snaha/zetova. To nije zdrav odnos i s takvim ljudima nitko ne može niti bi trebao živjeti.

Što se tiče ovog "neugodnog" odnosa... Pa njega možeš kako sam već rekla imati i sa susjedima u zgradi. Obiteljska linija tu stvarno ne igra ulogu.
A to što Flat kažeš za financijski uteg ulaganja samo dodaje na ono pravo da digneš glas i kažeš dosta je, kao što bi rekao dosadnom susjedu koji ti nije u obiteljskom srodstvu jer to je i tvoja kuća.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:37   #77
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Te koje muskarci zajebavaju traze manje razvoda od ovih koje su sa dobrim muskarcima.

Bar se meni tak cini.

Malo mi je sve to misterij i zbunjuje me.
Zato jer si ti u osnovi ženske emotivne strukture. Nema drugog objašnjenja
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:44   #78
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ma kužim što hoćeš reći, ali prisutnost tih ljudi koji su kat ispod nije tako lako ignorirati.
Dakle, muž će sići dolje i reći svojoj mami ŠTO SI DOSADNA, OSTAVI MOJU ŽENU NA MIRU I NE DOLAZI NAM VIŠE GORE!
Čak i da joj kaže na lijep način, ona će biti smrtno uvrijeđena.

I to je sad rečeno. I što nakon toga?
Sve dalje će biti jednostavno usrano. Svi će hodati s grčem i lažnim osmijesima.
A to se ne bi dogodilo da nisu u startu ni živjeli zajedno i fino bi se viđali jednom mjesečno na ručku i to je to.

ps: da, napisala si da je u tom slučaju najbolje otići, slažem se
Totalno si u pravu, mozemo mi rec sve sto nam je na pameti ali jednom kad je to receno odnosi vise isti. Najbolje iselit, samo kada ulozis veliki novac i imas kredit nije jednostavno. Ali o tome treba mislit ranije. Zato sam i pisala ovaj post da svi koji ovo citaju ne rade iste pogreske. Idite na svoje koliko god financijski tesko bilo i kakav god mali stan imali. Ali ce biti vase i imat cete svoj mir...
selenaq is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:46   #79
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Zato jer si ti u osnovi ženske emotivne strukture. Nema drugog objašnjenja
Mislim da cak i jesam.

Jako sam emotivan i nije me to sram priznati i pokazati.

Jedino sto bas nemam bas negativnih emocija i nisam zahtjevan.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:49   #80
Quote:
selenaq kaže: Pogledaj post
Totalno si u pravu, mozemo mi rec sve sto nam je na pameti ali jednom kad je to receno odnosi vise isti. Najbolje iselit, samo kada ulozis veliki novac i imas kredit nije jednostavno. Ali o tome treba mislit ranije. Zato sam i pisala ovaj post da svi koji ovo citaju ne rade iste pogreske. Idite na svoje koliko god financijski tesko bilo i kakav god mali stan imali. Ali ce biti vase i imat cete svoj mir...
A nikad nije bas tolko tesko.
Uz to, najnapredni narodi su oni koji su imali losu klimu pa su se morali snalaziti. U africi uvijek imaju bar nesto i to ih koci. Da dobiju polarnu zimu, snasli bi se taj cas.
Borba je dobra i za karakter.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.